Flintstone-wagens ANWB Onderzoek 1N0 geluidshinder Rijksweg 19 Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Post bus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kvartaal, 18.00 per jaar, tji.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 36 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Autorijschool Groenoord Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord Aanvraag vergunning hinderwet en wet inzake de luchtverontreiniging Nieuwe „Kaasshop" aanwinst voor Schiedam-Noord Vakantienieuws Winnaars f(PAASPUZZEL" P. A. v.d. KRUIT Nationale -Molendag Geslaagde Paasdrive In saniciiwerking met de Centrale Politie Verkeerscommissie en Verkeerscom- missie CDjic iiliivy i Ministerie houdt Veilig Verkeer Nederland op het ogenblik de actie "Laat '111 nakijken". In deze periode wordl de automobilist er nog eens extra op geattendeerd, dat regelmatig onderhoud van zijn wagen in het belang is van zijn en andermans veiligheid. In lid kader van de actie houdt de politie verscherpl toezicht op de technische staat van auto's. Dat er nogal wat kneusjcs rondrijden bewijzen de resultaten van rcivnte verkcerscontroles. /.o maakte de Amsterdamse politie op 3 april j.l. 98 keer proces-verbaal op wegens technische gebreken. In totaal werden 71 auto's onderzocht. Twaalf werden als wrak afgekeurd. Zeventien bestuurders moesten bun kentekenbewijzen inleveren met de mededeling dat ze die pas terugkregen wanneer hun wagen was gerepareerd. Van de 17 auto's die vorige week donderdag in een uur tijd op een post in Utrecht op hun technische staat werden gecontro- leerd, werden er 4 van de weg gehaald. "We leven kennelijk nog steeds in het Stenen Tijdperk, geiet op het aantal I'lintstone-wagens dat op de weg aangetroffen wordt". Een rake opmerking van een pojitienian, die om zijn woorden kracht bij te zetten - een verzameling foto's 'voor de dag haalt van een serie krikkemikkige auto's, die bij ongelukken op autosnelwegen waren betrokken of uit het verkeer werden genomen voordat er brokken van kwamen. Het "dagboek" waarin die gebrekkige auto's in woord en bceld staan om- schreven, laat zich lezen als een boei- ende, maar tegelijk ook trieste roman. Losse bodem lien greep uit de gevatlen waannee de politie te maken kreeg: Op het natte wegdek slipt een auto. Er zitten drie spekgladde banden om. De bestuurder komt er met lichte ver- wondingen af. In de wagen hangt een adviesbriefje van de garage, waarop staat dat de banden hoognodig aan lervanging toe zijn. Het verloofde paar heeft 150 neer- geteld voor het wagen tje, waarmee het tijdens de vakantie kris-ktas door Ne derland tuft. De politie rnaakt een einde aan het plezier als blijkt dat de carrosserie oud eh de dagen zat is: de bodem ligt helemaal los. Rijdende doodkist Bij een personenauto wordt na een botsing geconstateerd, dat het koker- balkchassis bij de voorveren aan beide zijden is doorgeroest. Aan de rechter- kant is dit chassis met touw bij elkaar gebonden. Door het gebroken chassis aan de voorzijde gaat, als met de wagen wordt geremd, de vooras enigszins kan- telen, waardoor sluurstang en stuur- wiel 2 tot cin. naar beneden worden getrokken. De bestuurder, die het vehikel een inaand tevoren heeft gekocht, ver- klaart: Bij de aanschaf zag het er van butt en nog net jes uit, zodat ik het niet nodig vond de zaak aan de onderkant te bekijken". Het valt hem danig tegen dat zijn rijdende doodkist in beslag wordt genomen. Eerste rit Aan het verkeer onttrokken: een auto waarvan 66n der wielen niet wordt afgeremd, oiudat de lekkende remleiding is dichtgeknepen. Verder: geen handrem, geen claxon, kapotte uitlaat, doorgeroest chassis. Plotseling raakt van een personen auto de onderste stuurgewichtskogel los, waardoor het rechter voorwiel dwarsslaat. De van overwerk-geld ge- kochte wagen, waarmee de eerste rit Wordt gemaakt, komt tijdens duisternis midden op de rijbaan tot stilstand. Man, vrouw en kinderen springen er uit. Nauwelijks hebben ze zich op de vluchtstrook in veiligheid gesteld, of een achterligger botst tegen de ge- strande wagen. Regelmatig onderhoud Een slopertje wordt de auto, waar van de wieldraagarm linksachter uit de carrosserie is gescheurd en de zuiger- pen van een der schokbrekers is afge- broken. De linker voorband is zo glad als een pqrzik. Wijze les die uit deze aan de praktijk ontleende gevallen kan worden getrok ken: Laat in nakijken, die auto. Dat betekent regelmatig onderhoud. En wie een tweedehandswagen wil aanschaffen doet er uitermate verstan- dig aan v66r de aankoop de auto een deugdelijke keuring te laten onder- gaan; dat bespaart een hoop ellende. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur ft. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. De laatste zeven maanden heeft een groep bewoners van de flats langs de toekomstige Rijksweg 19 zich bezig ge bonden met de gevolgen van de aanleg van die weg. De nieuwe autoweg, die van de Bene- luxtunnel naar Delft zal lopen, zal otidanks de bezwaren die er van vele zijden tegen aangevoerd zijn, toch aan gelegd worden. De Tweede Earner heeft daartoe in december besloten. De Werkgroep, werkzaam onder de hoede van tie Wijkvereniging Groen oord e.o. en de Stichting Samenlevings opbouw Schiedam Noord, stelde vast dat de weg vooral een sterkq geluids hinder zal geven op de flats die er langs staan. Aan minister Westerterp, het Gemeentebestuur van Schiedam en de Direkteur van Gemeentewerken van Schiedam zijn daarop eind november brieven geschreven waarin gevraagd werd hoe sterk die geluidshinder wel zal zijn, en wat men er tegen denkt te ondernemen. Inmiddels zijn antwoorden ontvangen, Shell Ned. Chemie B.V. te Rotterdam heeft bij gedeputeerde staten van Zuid- Holland vergunningen aangevraagd op grond van de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging. Dit voor het verhogen van de produk- tiecapaciteit van de "CaradoP'-fabriek. "Caradol" is een grondstof voor de polyurethaanschuim, dat als zacht schuim wordt toegepast in bijvaorbeeld tnatrassen, meubels en als hard schuim voor isolatiedoeleinden. De aanvragen zullen vanaf 26 april 1976 ter inzage liggen op de secretarie van Rotterdam, in de openbare biblio- theken van Rotterdam, Vlaardingen, Schiedam en Rozenburg en in de bi- bliotheek van het provinciehuisin Den Haag. De aanvraag krachtens de Wet inzake luchtverontreiniging kan ook nog op een aantal andere gerneen- tesecretarieen worden ingezien. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend van 26 april tot en met 24 mei. Zij moeten worden gericht aan gedeputeerde staten van Zuid-Holland en worden ingediend bij het gemeente bestuur van Rotterdam. In het stad- huis van Rotterdam zal 14 mei 1976 om 16.00 uur een hoorzitting worden gehouden, waar mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht. Een officiele openbare bekendmaking van de provincie zal onder meer nog verschijnen in de Staafscourant. waaruit blijkt dat de minister aan TNO opdracht heeft gegeven een onderzoek in te stellen naar de te verwachten ge luidshinder op de flats. Tevens ver- zekerde hij dat de Rijkswaterstaat zich bij het verdere ontwerp van de weg zal houden aan de aanbevelingen die minister Vorrink in 1973 opstelde over geluidshinder bij wegen, of eventueel aan de nieuwe wet op de geluidshin der die op stapel staat. Naar aanleiding hiervan heeft de werkgroep de minister nu gevraagd om, zodra het onderzoek van TNO gereed is, de resultaten daarvan te mogen vernemen. Aan de hand daar van kan dan verder bezien worden wat de Werkgroep vervolgens zal onder nemen. Zij die graag mee willen werken aan deze werkgroep, die de kwalijke gevol gen van die Rijksweg 19 voor Schie- dam-Noord zoveel mogelijk wil beper- ken, kunnen zich opgeven bij K. A. H. W. Leenders, Van Beethovenplein 132, Schiedam, (tel. 71 42 63). De opening op 15 april j.l. van een "kaasshop" door de Drankenexpresse in Winkelcentrum "De Ketel" is een schot in de roos geweest. Het bezoek dat Uw verslaggever daar - watertandend - bracht, heeft hem geleerd hoe onnoemelijk veel soorten kaas er eigenlijk bestaan. Het is ver- wonderlijk dat er meer dan 100 soor ten kaas zijn ondergebracht in de klcine, maar oergezellige ruirnte. Uit het zeer grote assortiment vindt U uit ons eigen land alle bestaande normale soorten, doch ook de overheerlijke Boeren-Stolwijker, boeren-leidse kaas en Friese Nagelkaas. Aan buitenlandse soorten is ruime aandacht besteed en U kunt er o.m. verkrijgen: Boursin, Boerenbrie, Sacarino (Italiaanse scha- penkaas), Gourmandise (noot of kers), Rambole (peper), Brie, Cheddar, Vacheloo enz. Wie nog geen Cchte liefhebber is, zal het na een bezoek aan deze speciaal- zaak beslist worden. We kunnen geruust zeggen dat de "Kaasshop" aan een behoefte voldoet en zeker een aanwinst voor onze wijk genoemd mag worden. Nu zo langzamerhand het 'goede weer' de overhand gaat krijgen en de kalen- der de komst van de 5e maand van het jaar aankondigt, zullen vele mensen weer de vakantie in het hoofd krijgen. Logisch, want je kijkt er al weer zo'n heel jaar naar uit en twee of drie weken er eens helemaal uit te zijn, doet een ieder goed. Vandaar dat de redaktie van dit blad meende om met ingang van dit num- mer weer allerlei informatie te ver- strekken op vakantiegebied. Nieuw uitgekomen reisfolders, V.V.V. boekjes en zo meer. We zijn hier vorig jaar mee begonnen en orndat de reacties van onze lezers toen bijzonder enthousiast waren, gaan we gedurende de komende maanden maar op deze weg voort. We hopen U er een plezier mee te doen. Of de door ons in ons vorig nummer geplaatste "Paaspuzzel" nu zo moeilijk was; weten we niet. Het totaal aantal inzendingen viel ons een beetje tegen en we moesten bovendien een zfer groot aantal foutieve inzendingen op zij leggen. U had het zo moeten invullen: Horizontaal: 1. Utrecht; 6. kano; 7. oost; 9. Bea; 10. Inn; 12. met; 13. aap; 15. Noe; 17. Ali; 19. oer; 21. stop; 23. spons; 24. zwam; 26. tonen; 28. Weesp; 29. AG; 30. no; 31. el; 32. eo; 33. nar; 35. une; 36. ion; 38. pan; 40. pal; 41. git; 43. nmm; 45. mee; 47. eet; 49. kra; 51. el; 52. ha; 53. nu; 55. in; 56. divan; 58. droog; 60. step; 61. wraak; 66. Eros; 67. et; 68. aardbol; 70. gl; 72. eend; 73. t'ule; 75. sir; 77. sla 79. lei; 81. ad; 82. help; 83. toet; 85. me 86. Ieder; 88. UNO; 90. tapir; 92. mest; 93. villa; 94. park. Verticaal: 1. unie; 2. ton; 3. eg; 4. hoe; 5. toto; 6. kanon; 8. tarwe; 9. bestand; 11. nap; 12- min; 14. pompoen; 16. open; 18. lo; 20. ezel; 22. toga; 25. Asen 27. noen; 28. welp; 34. riant; 35. uniek; 37. olra; 39. age; 42. reeds; 44. maan; 45. mond; 46. langs; 48. elite; 50. riool; 52. hap; 54. ure; 57. veter; 59. orgel; 61. wad; 62. rr; 63. adel; 64. Ab; 65. kot; 68. anker; 69. lunet; 71. psalm; 74. klerk; 76. idee; 77. spui; 78. atol; 80. emir; 82. het; 84. tap; 87. ds; 89. nl; 91. pa. WINNAARS: De beschikbare prijzenhebben wij on der de 151 goede oplossingen moeten verloten. Als prijswinnaars kwamen uit de bus; G. van Nielen, Lisztplein 179, 1 Overhemd naar keuze (beschikbaar gesteld door "Windsor House" Winkel centrum "de Ketel"). Mevr. J. de Graaf-Boelen, Diepenbrockstraat 90; 1 Taart. J. Hoogwerf, Rossinistraat 18, 1 Taart, (beschikbaar gesteld door Banketbak- kerij J. B. Bruggeman. Winkelcentrum "de Ketel"). Mevr. A. Heyningen-de Jager, Molensingel 9; Fruitmand. H. P. v. d. Koppel, Molensingel 27, 1 fles Sherry, (beide laatst genoemde prijzen zijn beschikbaar gesteld door Bijl's Supermarkt, Winkelcentrum "de Ketel". Alle prijswinnaars hebben inmiddels reeds van ons bericht ontvangen. Deze van harte gefeliciteerd en de anderen: "Volgend keer beter!" VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is hei voordeligst en meest verlrouwde adres toch altijd Lelies+raat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 2644 32 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONJ6 Op zaterdag 8 mei a.s. vindt voor de vierde maal de Nationale Molendag plaats. Op die dag zullen zo veel mo gelijk niolens in Nederland in werking zijn. Bij de niolens waarop een vlag is geplaatst is men van harte welkom voor bezichtiging van het interieur. De op 15 april j.l. gehouden Paasdrive van Klaverjasvereniging Groenoord is een succes geworden. Er werd gezellig gekaart en iedereen ging tevreden naar huis (met eieren en de meesten ook nog met een prijs). Onze dank aan alle ntensen die ge- komen zijn en natuurlijk hartelijk dank aan al degene die geholpen heb ben de prijzentafel te vullen.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 3