IS N3 0 Kruisvereniging Schiedam: hSHE Gezondheidszorg Kethel nt makelaardij e <u -a o o wfjlczustef*! kleuferprik of nog meer? In onze vorige aflevering schreven wij over de nieuwe opzet van de kruisvereniging Schiedam. We gaven aandacht aan de organisatievorm waarin de verschillende taken worden toever- trouwd aan werkgroepen, zoals: - inhoud van de zorg - personeelsbegeleiding - beheer en ontwikkeling van gebouwen - public relations - financien en administrate - participatie bevolking. Maar zij zal ook moeten voorzien in behoeften die zich de laatste tijd steeds sterker aftekenen, zoals: - preventie van hart- vaatziekten - zorg voor milieuhygiene, gezonde leefomstandigheden en gezonde leefstructuren - bestrijding geslachtsziekten - intensivering van de gezondheidsvoorlichting en -opvoeding. Deze taken m'aken duidelijk dat de kruisvereniging meer moet zijn dan een organisatie van verpleegkundige aard, zoals mis- schien te vaak wordt gedacht. Zij moet zijn een organisatie, gericht op de maatschappelijke gezondheidszorg, dat wil zeg- gen: gericht op "de mens en het gezin in zijn dagelijkse leef- situatie en in zijn relatie met de omringende wereld". LidNBM Bemiddeling bij: i Koop en verkoop Huur en verhuur Alle verzekeringen k Taxaties Woningbeheer k Hypotheken in onroerende goederen b.v. Dienslencenfrum »De Woudhoek« Program ma: Groot ORANJEBAL IN D.C. „DE WOUDHOEK" Wijkverpleegknndigen: Wwlnnd&mteB: Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoordnummer 17, SCHIEDAM iH u T3 >- o o Z Redaktie: Vlaardingseweg 18a, telefoon 70 19 36. De werkgroep inhoud van de zorg raakt een van de meest wezenlijke vragen van het kruiswerk: wat is een kruisvereniging; wat doet zij; wat zou zij moeten doen? Want geen enkele organisatie kan buiten een goed inzicht in de functie die zij vervult en in de toekomst wil vervullen. Met functie bedoelen we dan: het vol- doen aan bepaalde behoeflen. Ats dit inzicht niet aanwezig is, moet men het ergste voor de betrokken organisatie vrezen. Een fabriek die produkten maakt waar geen behoefte (meer) aan bestaat zal' het niet lang uithouden. Van de andere kant; als aan een artikel behoefte blijkt te bestaan, zien we al gauw een fabriek verrijzen die dat artikel maakt en met succes verkoopt. Zo kan ook een kruisorganisatie zich niet veroorloven zich te bepferken tot de traditionele taken (waaraan natuurlijk wel altijd behoefte zal blijven bestaan), maar zij zal zicli voortdurend moeten afvragen: wat mag men nog meer van ons verwachten. Dit is de vraagstelling waarmee de werkgroep "inhoud van de zorg" zich bij voortduring bezig houdt. De nieuwe organisatie zal stellig voldoen aan een aantal traditionele behoeften, als daar zijn: - verpleging thuis - zuigelingen en kleuterzorg - bejaardenzorg - zorg voor chronisch zieken. Niet de minste reden waarom de kruisverenigingen in Sctiiedam hebben be- sloten tot een fusie - dat wil zeggen krachtenbundeling - is, dat zij op deze manier beter in staat zullen zijn om de taken op het gebied van de maatschappelijke gezondheidszorg in Schiedam te vervullen. Aangesloten bij het Makelaars Computer Centrum ~k Schiedam Lange Haven [9 - Tel. 26 81 35- 26 81 36 Na kantoortijd(010) 7002 58] Heijsrmansplein 38 - Telei. 7095 55 Spreekuur; leidster dienstencentrum elke maandag en donderdag van 9.00- 10.00 uur, in flat 38, le etage. Spreekuur: leidster Stichting Gezins- verzorging; 's-maandags van 11.00 - 12.00 uur, in de bibliotheek. Pedicures: Iedere dinsdag en woensdag vanaf 8 uur 's-morgens. (Graag Uw handdoek meebrengen). Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is U thuis te behan- delen. Indien U van deze mogelijk- heid gebruik wenst te maken, kunt U zich telefonisch opgeven. Telefoon 70 95 55. Datneskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 13.00 uur. U wordt vriendelijk ver- zocht v66r 14.00 uur aanwezig te zijn. Graag Uw handdoek meebrengen. Herenkappcr: Op dinsdag, eens in de 14 dagen. Aanwezig op 11 mei en 25 mei vanaf 14.30 uur. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boeken en puzzels: elke dinsdag en donder dag van 9.30-11.30 uur. Handenarbeid; Elke maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur, in de recreatiezaal. Deze club biedt verschillende moge- lijkheden, zoals boetseren, houtbe- werken, pitriet e.d. U kunt zich hier- voor altijd nog opgeven. Elke dinsdag van 14.00 -16.00 uur, kan men in de recreatiezaal hand- werken, waarbij ook voor U nog plaats is. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15-10 uur is er gevarieerde gymnastiek met mu- ziek in de grote zaal. Om 9 uur worden de deelnemers verwacht. Volksdansen: In de grote zaal is op vrijdagmorgen van 10.00- 11.00 uur gelegenheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. 28 april 1976 Opens telling van het dienstencentrum op zondagen: Op zondag 2 mei en 16 mei, is het dienstencentrum van 14.00 -17.00 uur geopend. Gehoor- en gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreekuur in de bibliotheek vanaf 14.30 uur. Namens de gehoor- en gezichtsser- vicedienst wiiien wij graag het vol- gende onder Uw aandacht brengen. Zowel de fa. Argus als Dijkshoorn die hierbij zijn aangesloten verlenen alle mogelijke service zoals: het leve- ren van alle mogelijke merken hoor- toestellen, brillen en aanverwante artikelen. Het stellen van brillen, controleren van hoortoestelenen, verstrekken van batterijen en snoer- tjes en het geven van adviezen bij de aanschaf. Voor ingrijpende reparaties moeten de toesttellen mee naar de zaak genomen worden, waar goed opgeleide en gedipiomeerde krachten er alle mogelijke zorg aan besteden. 29 april: Voordrathtskunstenarcs Mevr. F. van de Berg. Aanvang 19.30 u. Zaal open 19.00 u. Toegang gratis. 30 april: 10.00 - 12.30 uur. Gelegenheid om op kleuren-televisie het defile bij paleis Soestdijk te bekijken. 6 mei: BINGO-AVOND. Aanvang 19.30 uur. Zaal open 19.00 uur. 13 mei: Grote feestavond met medewerking van de Boeren- kapel van "St. Ambrosius", Dans- groep "Ninangkabauws" en optreden van Aat van Steenoven (tenor). Aanvang 19.30 u. Zaal open 19.00 u. Toegang gratis. Op de verjaardag van Koningin Juli ana zal een enorm oranjebal gehouden worden door de Loop-Inn in samen- werking met het Dienstencentrum in het Heijermansflat. Zoals gewoonlijk samen met jong en oud (maar wel ouder dan 21 jaar) in het Diensten centrum "De Woudhoek". Aanvang 19.30 uur. Loop-Inn Woudhoek, Ton van der Graaf. D.C. "De Woudhoek" L. G. Groeneweg. Kruisgebouw: Bachplein 588; telefoon 70 6177. Secret&rinat: H- Brokerhof, Koekoekslaan 70; telefoon 70 08 56. Ledenadministratie: Th. van Deurzen, De La Marplein 2, telef. 70 9411. (Uitsluitend voor ledenadministratie). telefomsch bereikbaar maandag t/m vrijdag 83)0 - 8.30 uur. C. W. van Dalen, Albert van Raaltepleln 48 teL 71 03 59 A. van Dalen-Kroeabergen, Hargplein 2 teL 70 15 49 M. J. C. Th. Gielen, Obrechtstraat 80 tel. 70 57 74 M. H. J. de Vette, Oostveenseweg 3, Schipluiden tel. 01738-8646 zaterdag en zondag telefonisch bereikbaar 8.00 - 8.30 uur. 30 april 1 mei Zr. Gielen 8/9 mei Zr. De Vette telefoon 70 57.74 telefoon 01738-8646 Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruia - Wit-Gele KruisJ tegen een jaarkontributie van 27,00. Naam: Voorletters: Adres: teL:

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 5