Telefonische Hulpdienst in Schiedam Rabobank S BANKZAKEN voorAL Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. 9e jaargang no. 208 12 mei 1976 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. e Arbeidsbureau aan de Valeriusstraat FLEVOHOF 5 JAAR Weer minder inwoners Wonen in Almere GROOTS PAKKET VOL WAARDEVOLLE GESCHENKEN KADO NU DE MAGNEET DRUKKERIJ Holland-Camping 1976 Negende Jaargang Stichting Ziekenomroep heeft eigen blad (fNOVOTEL" op 17 mei in gebruik Collecfe Rode Kruis f Redaktie: Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. In Rotterdam bestaat reeds sinds 1960 een Telefonische Hulpdienst (hulp in geestelijke en sociale nood), U wellicht bekend van de omslag van telefoongidsen. Lang, al heel lang is men bezig geweest zo'n hulpdienst in Schiedam van de grond te krijgen. Het heeft jaren werk gekost voor men zo ver was, dat een dergelijke dienst - goed georganiseerd - in het leven kon worden geroepen. Wei, met ingang van 1 mei j.l. is die Hulpdienst er, die de naam "Telefo nische Hulpdienst afdeling Waterweg- Noord" zal gaan dragen. Het werkge- bied is Schiedam, Vlaardingen, Maas- sluis en Hoek van Holland. De telefonische Hulpdienst is er voor hen die geen uitweg meer zien en ver- strikt zijn geraakt in hun eigen pro- blemenOmdat ze alleen en vereen- zaamd zijn, omdat ze een groot ver- driet zo moeilijk alleen kunnen dragen of omdat het hen ontbreekt aan moed om verder te leven. Loopt niet zo'n vaart? Wellicht zult U, lezer van dit blad, vinden dat het wel niet zo'n vaart zal lopen met boven geschetste noodge- vallen. Dan vergist U zich toch deer- lijk, want wist U dat ef in 1975 in Nederland ca. 50.000 mensen in nood met soortgelijke hulpdiensten elders in ons land contact zochten? Wist U dat de eenzaamheidsproblema- tiek in 1975 (in vergelijking met 1974) met ca 40 is toegenomen. Wist U dat er ieder etmaal zo'n 1000 mensen in de wereld sterven door hun eigen hand, uitzichtloos en allien 1 Het zijn cijfers die U toch wel te den- ken geven. Het zijn cijfers, die ons er toe brachten dit artikel te publiceren en de Schiedamse Telefonische Hulp dienst als een zeer welkome te be- schouwen. Vrijwilligers. D T3 O o u <u -a <-i o o De Schiedamse Hulpdienst heeft na- tuurlijk niet voor ieder probleem een pasklare oplossing. Zij zoeken vooral de mens zelf en trachten solidair met hem te zijn, hem een luisterend oor, een meevoelend hart te geven. Het opmerkelijke van de dienst is, dat zij hoofdzakelijk bestaat uit vrijwilli gers. Deze vrijwilliger is een doorsnee- mens, verschillend in aard en karakter maar die wordt aangegrepen door alle eenzaamheid die er is en die naast de mens in nood gaat staan, solidair met hem is en niet moraliserend te werk gaat. Het telefoonnummer van de dienst (dag en nacht bereikbaar) zal 73.11.61 zijn. Juist dat "dag en nacht bereikbaar" is met de nieuwe start van de dienst op 1 mei j.l. wat moeilijk. Op het ogen- de bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 uw blik wordt er n.l. op gezette tijden gebruik gemaakt van een bandappa- raat, welke naar de Hulpdienst in Rotterdam verwijst. Natuurlijk wii men in Schiedam op korte termijn naar een hulpverlening van 24 uur per dag, door een tekort aan vrijwilligers is dit nog niet mo- gelijk. Eventuele gei'nteresseerden (tussen de 23 en 55 jaar) kunnen kontakt opne- men met de Fleer J. van Ditten, (telefoon 70.10.05). Er wordt eveneens gezocht naar onder- dakadressen voor noodgevallen. Ook is het mogelijk financiele steun te verlenen. U kunt Uw bijdrage (elk bedrag is welkom!) storten op Bank- rekening 46.05.62.177 - AMRO BANK, Schiedam, t.n.v. Stichting Telefonische Hulpdienst afd. Waterweg-Noord. Enkele dagen geleden zijn de voorbe- reidingen begonnen van de bouw van het gewestelijk arbeidsbureau aan een terrein aan de Valeriusstraat in Groenoord-Zuid. In de eerste fase zal een tijdelijke ont- sluitingsweg worden aangelegd vanaf de Valeriusstraat. In de tweede fase (na het gereed komen van het gebouw) zullen de riolering en de definitieve weg worden aangelegd. Het bestaande onverharde sportveld aan de Valeriusstraat zal hierdoor enigszins moeten worden aangepast. Er blijft echter nog een terrein over van 24 x 48 mtr, zodat b.v. basketbal, vol- leybal, handbal e.d. mogelijk blijft. De aanwezige 5 meter breede groen- strook ten zuiden van het voetpad langs de Laan van Bol'Es zal gehand- haafd blijven. Flevohof, het recreatieproject aan het randje van de polder Oostelijk Flevo- land bestaat dit jaar vijf jaar. In de afgelopen 5 jaar is duidelijk ge- bleken dat een bezoek aan dit zeer grote complex interessant moet zijn, want zeer veel Nederlanders bezochten deze bezienswaardigheid. Men heeft voor het nieuwe seizoen (dat vojgende rnaand in feite gaat be- ginnen) een aantal wijzigingen en uit- breidingen aangebracht. Dc volgende akfiviteiten staan op het programma: 20 mei: Tentoonstelling Zwitserland (met optreden van een Zwitserse folkloristische groep). 25 mei: Tentoonstelling Prov. Waterstaat. 27 mei; Draaiorgelconcours. 't Bruist van de aktiviteiten op Flevo hof, maar rustzoekers zullen dit in het grote park zeker vinden, terwijl de ruim 250.000 geplante bollen voor een grootse aanblik zorgen. De teruggang in het inwonersaantal van Schiedam gaat onverminderd voort Was het aantal inwoners van onze stad per 29 februari nog 78026, per 31 maart j.l. was dit 77910. Weer 116 in woners minder dus. In dit tempo woont er over zo'n 700 jaar hier dus niemand meer. Of het ooit zo ver zal komen weten we niet. Maar we houden U wel op de hoogte 1 We hebben U in het verleden enkele malen op de hoogte gebracht omtrent de bouw van de spik-splinternieuwe stad in de N.O.P. "ALMERI.". Om FIw geheugen wat op te frissen: Almere zal in de toekomst aan zo'n dikke 200.000 mensen woonruimte (en werk) moeten bieden. Deze nieuwe stad ligt verbluffend centraal; 25 Km naar Amsterdam, 15 Km naar Hilver- sum, 5 Km naar Bussum, 40 Km naar Utrecht. De stad wordt zeer ruim opgezet met veej ruimte voor bossen, parken en groenstroken. In de huidige plannen zijn geen gebouwen opgenomen die hoger dan vier etages zijn. Wel veel eengezinswoningen met eigen tuintjes. Almere zal ook ruimte bieden aan be- drijven. Er komen vele hectaren be- schikbaar voor grote en kleine bedrij- ven, verdeeld over terreinen voor nijverheid, handel en industrie. Vervoer In de plannen voor Almere wordt rekening gehouden met prive en open- baar vervoer. Daarom goede, brede wegen naar alle delen van het land. In'1977/78 komt de afslag naar Almere (en Lelystad) van de rijksweg Amster- dam-Amersfoort klaar. Een spoorlijn, centraal door Almere, is in de plan nen opgenomen. Almere zal geen stad worden die maar lukraak groeit en uitdijt. Er wordt ge- streefd naar woningen met lage huren. Almere zal vele Amsterdammers, maar ook mensen uit het Gooi en andere delen van de randstad een nieuwe woonplaats bieden. Tegelijk met de bewoners komen er winkels, medische verzorging, scholen en overheidsdiens- ten. De bevolkingsopbouw van de nieuwe stad zal worden; jongere en oudere mensen, met en zonder kinde- ren, hogere en lagere inkomens. Iedereen die in Almere wil wonen kan een informatieformulier in vullen. Vorige maand werden reeds 14.000 -van deze informatieformuliereh-- ver- zonden. Wie een dergelijk formulier wil invullen kan dit nog aanvragen bij "Rijksdienst voor de IJsselmeer- polders, Afd. Huisvesting, Smedinghuis te Lelystad. Pas als alle formulieren zijn verwerkt, kunnen nadere medede- lingen i.z. insclirijving of toewijzing van een woning in Almere worden ge- daan. Dit zal overigens wel enkele maanden kunnen duren. bij besfelling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam het adres voor geboorte-, verlovings- en huwelijkskaarten Rotferdamsedijk 279 Schiedam, telefoon 268666 Alle avonden verkoop na telef. afspraak 26 75 65 De 1976 editie van 'Holland Camping' is weer uit. Een handig informatieboek over de faciliteiten op 2000 Nederland- se adressen van tent- en caravankam- peerterreinen, bungalowparken, water- sporlaccomodaties, appartementen e.d. De ruim 350 bladzijden bevatten bo- vendien een 50-tal kaarten, waarop men de situering van een aantal ter reinen gemakkelijk kan vinden. 'Holland Camping' (een uitgave van Meulenhoff Bruna) is voor de prijs van f 9.50 verkrijgbaar bij de boekhandel, warenhuizen, reisbureau's en diverse VVV-kantoren. Ja, met ingang van dit nummer zijn we aan onze 9e Jaargang begonnen. Geen wereldschokkend nieuws, dat weten we. Maar het vervult ons toch met een beetje trots, dat we de storm der tijden hebben weten te weerstaan. En U, nu dan meer dan acht jaar, het wel en wee van Schiedam (en daar buiten) hebben kunnen mededelen. Van een vrij simpel verenigingsblaadje zijn we in die jaren toch tot een ac- ceptabel wijkblad groter-gegroeid. Dat wil weer niet zeggen, dat we zo pedant zijn om ons innig-tevreden te voelen. Er blijft altijd wel wat te wensen over. In deze tijd van "inspraak" mag U best eens Uw wensen aan ons kenbaar maken. Mist U iets in ons blad Wilt U een speciale rubriek? Heeft U een aanmerking op iets U kunt het ons gerust vertellen. Want ook in de 9e Jaargang staan wij (Post- bus 4040) altijd en gaarne voor U klaar. Onder de goedgevonden titel "ZOS- ZUS-EN ZO" presenteerde de Stichting Ziekenomroep Schiedam eind april het eerste nummer van hun "eigen" blad. Wie dit uit 8 tekstpagina's bestaande huisorgaan eens wil zien, bellen of schrijven aan ZOS, Postbus 239 te Schiedam, telefoon 70 59 33. Het driesterrenhotel 'NOVOTEL' (de eerste vestiging in Nederland van dit concern) zal op maandag 17 mei a.s. zijn deuren openen. Deuren die toegang geven aan een hotel met 98 kamers, een restaurant met ca. 100 zitplaatsen, een verwarmd zwembad en 300 vierkante meter ver- gaderruimte. Dit gebouw dat voor zijn doel bijzon- der goed gesitueerd is aan Rijksweg 20 met vlotte verbindingen naar Hoek van Holland, Rotterdam e.d. had een bedrag van zes en een half miljoen gulden aan bouwkosten. April 1975 werd met de bouw aangevangen. Hoewel het hotel op 17 mei geopend wordt, zal de officieele opening (door burgemeester A. Lems) pas op 11 juni a.s. geschieden. Het Nederlandse Rode Kruis zal dit jaar van 24 mei tot en met 5 juni zijn grote nationale inzamelingscam- pagne houden.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1