Versier Uw balcon l Rabobank Q BANKZAKEN voorAL U kuni er nog een prijs mee winnen ook! NU DE MAGNEET Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. 9e jaargang no. 209 26 mei 1976 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Z Wie kunnen er meedoen Gevelversiering. Wijkvereniging Groenoord ziet geen kans wethouder te antwoorden Copy voor Noorder Akkoorden in JUNI Opnemen van Gas en Electriciteit gaat vervallen GROOTS PAKKET VOL WAARDEVOLLE GESCHENKEN KADO DRUKKERIJ Dr. v. d. KUIJschool moet zelf plein verfraaien Elftal Oud-Feijenoord komt naar Schiedam Kruispunt Zwaluwlaan morgen gereed Redaktie: Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Met medeweiking van de Koninklijke Nederlandse Mij voor Tuinbouw en Plant- kunde' en de Schiedamse Bloemistenvereniging zullen in diverse wijken van de stad wedstrijden gehouden worden in balcon- en gevelversiering. Met uitzondering van de wijk Nieuwland, hebben de wijken Centrum, Oost, West, Zuid, Groenoord en Woudhoek hun medeweiking toegezegd. Onder auspicium van de Wijkvereniging Groenoord e.o. zal dat in de wijk Groenoord geschieden. 3 u ~3 w O 3 u oj -a VH O o Tilt U niet te zwaar aan het "wed- strijd"-element, het is heus de bedoe- ling niet om van Uw balcon een com plete tuin te maken (al mag dat wel). De mensen die met een tweetal fraai opgemaakte bloembakken hun balcon "versieren" kunnen toch ook wel voor een prijs in aanmerking komen. Bovendien is het de bedoeling om ons wijk een prettig aanzicht te geven, want dat doet het zeker wanneer ieder- een zijn balcon van bloemen en/of planten zal voorzien. En al wint U dan geen prijsje, U heeft er toch beslist Uw plezier van. In principe een ieder die een flatwo- ning bewoond, de organisatoren, de Ron. Mij. spreekt ook duidelijk over Balcon- en gevelversiering. Helaas kun nen dus de tuinbezitters aan een en ander niet meedoen! Vooral in onze wijk zal het echter heel moeilijk zijn, het versierde balcon van b.v. 8 hoog te beoordelen. De wedstrijd is in feite voor flats t/m de vierde woonlaag. De Wijkvereniging Groenoord e.o. voiul dit voor de wijk Groenoord niet helemaal juist. Vandaar dat we een oplossing hebben gevonden. Ook de bewoners van de hoger gelegen flats kunnen meedoen. Omdat - zoals ge- zegd - dat vanaf de begane grond niet goed is waar te nemen, dienen de deelnemers even hun naaiii en adres op te geven. T.z.t. kan de jury (bestaande uit drie personen, 1 uit Groenoord, 1 uit een andere wijk en 1 van de Kon. Mij.) dan zonodig op het betreffende balcon zelf de zaak bekijken. Voor bewoners van lagergelegen hui- zen kan wellicht (indien geen balcon aanwezig is) op vrij gemakkelijke wijze een gevelversiering worden aange- bracht. B.v. door middel van bakken tegen de pui, planten in de grond tegen de pui e.d. Zo'n beplanting tegen de gevel van Uw huis breekt de harde lijn van de bouwelementen en geeft een vrolijke noot aan de straat. Een oude klomp met een hanggeranium kan best leuk zijn, maar een gevelbe- planting met diverse soorten klimplan- ten en heesters heeft wat meer effect. Daar komt natuurlijk wel wat bij kijken, evenzo moet men bij balcon- versieringen met allerlei factoren reke- ning houden.Hoe is de ligging van het balcon, Noord zal een andere beplan ting vragen dan Zuid enz. De Wijkvereniging Groenoord e.o. meende er goed aan te doen U via een stencil op een aantal aspecten van de door U gewenste versicring te wijzen. U kunt deze gegevens gratis verkrij- gen, wanneer U even contact opneemt met telefoon 7012 15 (Mevr. Groene- weg). U kunt zich daar ook als deel- nemer(ster) opgeven, indien U hdger dan de 4e etage woonachtig bent. Wij hopen in ons volgend nummer U nadere gegevens omtrent deze fleurige wedstrijd mede te delen. Wellicht we- ten we dan ook wat meer over de be- schikbaar gestelde prijzen. Intussen: Doe Uw best, maak van Groenoord een groen oord 1 Via Wethouder v. d. Wilk ontving de Wijkvereniging Groenoord e.o. een drietal lijvige nota's, betreffende wel- zijnsvoorzieningen, wijkberaad en sub- sidie-verleningen aan bewonersver- enigingen. De wethouder verzocht om uiterlijk 1 juni a.s. een reactie op deze nota's te geven en het was voor de wijkver eniging - gezien de zeer korte tijd ter bestudering van de drie nota's - onmo- gelijk aan dit verzoek te voldoen. Hiermede stond Wijkver. Groenoord zeker niet alleen, want ook de andere verenigingen in Schiedam, zoals de be- wonersverenigingen van Schiedam-Zuid West, Oost en Centrum en de wijk- verenigingen Bijdorp en Nieuwland kwamen tot diezelfde conclusie. In een gezamenlijk antwoord hebben de verenigingen om uitstel gevraagd. Door afwezigheid van onze redakteur, verzoeken wij U vriendelijk de copy bestemd voor onze nummers van 9 en 23 juni uitsluitend te richten aan POSTBUS 4040 te Schiedam. Brieven gericht aan het huisadres van de Hr. J. van Schaverbeke blijven ver- moedelijk liggen of zullen slechts met grote vertraging de drukkerij bereiken. Na 23 juni kunt U weer op de door U gewenste wijze Uw copy inzenden. Wel nog even (want dat gaat nog wel eens verkeerd.'): Uw copy dient uiter lijk de WOENSDAG V66R het ver- schijnen van het blad in het bezit van de redaktie te zijn. Zoals reeds in tal van andere steden het geval is, wil ook de gemeente Schiedam een wijziging brengen in het opnemen van de stand van gas- en electriciteitverbruik. Tot nu toe werd dit twee maandelijks nog gedaan, de bedoeling is dit voort- aan "te schatten". Wel moet dan daar- na de rekening worden betaald en volgt een definitieve rekening na af- loop van het desbetreffende jaar. Aanmerkingen over een te hoge of te lage gas- en electriciteitsrekening blijft mogelijk. De gemeente zal einde dezer maand een en ander via een speciale folder uit de doeken doen. de bankvooriedereen Schiedam Kethef Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 uw bij bestelling van GEBOORTEKAARTJES Uniok voor Schiedam het adres voor geboorte-, verlovings- en huwelijkskaarfen Rotterdamsedijk 279 Schiedam, telefoon 268666 Alle avonden verkoop na telef. afspraak 26 75 65 In een mededeling van de Dokter v. d. Kuijschool (Bachplein 582) kwamen we het volgende artikel tegen onder de kop "Speelplaats": "Het plan dat al jaren door ons hoofd speelt en een jaar geleden door de Hr. Kaper in een ontwerp-speelplein is omgezet, begint nu vaste vormen aan te nemen. Lang hebben we moeten wachten op een antwoord van het gemeente-be- stuur of er uit de "pot"-wijkverfraaiing geen bijdrage mogelijk was onze speelpleinen staan tenslotte voor ieder- een open! Na een jaar hebben we nog steeds geen antwoord ontvangen! Iedereen mag kennelijk van onze ter- reinen gebruik maken, maar voor het onderhoud en verbetering daarvan, schijnen geen gemeenschapsgelden ge- bruikt te mogen worden! Door het schoolbestuur is nu besloten de be staande plannen te verwezenlijken en te financieren uit eigen middelen. Eigenlijk zouden we zo kinderachtig moeten zijn om een (lelijk) hoog hek om het plein te zetten met een bord: "Verboden voor vreemden". We ho pen echter dat iedereen na de RENO- VATIE plezier zal beleven aan een plein waar de kilheid is weg-gebielsd". Tot zover de mededeling van de Dr. v. d. Kuijschool, die - zo dachten wij - aan duidelijkheid niets te wensen over laat. Frappant is naar onze mening al- w6er het uitblijven van een antwoord van de gemeente. Dit dus in tegen- spraak met de uitlating van sommige raadsleden, dat het hiermee niet zo'n vaart loopt In verband met het jubileum van de Schiedamse vereniging H.B.S.S. zal in augustus a.s. het elftal van Oud-Feijen oord in Schiedam worden uitgenodigd voor een wedstrijd. Een unieke gelegenheid om b.v. Coen Moulijn, R. Kraiermaat en Eddy Pieter 's Graafland (e.v.a.) weer eens aan het werk te zien. Op dit moment ontbreken ons nog nadere gegevens, doch we komen hier- op t.z.t. zeker terug. Als alles meeloopt, zal morgen 27 mei het kruispunt Zwaluwlaan-Schiedamse- weg geheel gereed zijn. De omleiding via de Meeuwensingel zal dan ten einde zijn, terwijl ook RET-bus 53 weer z'n gewone route zal rijden.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1