0 IS Sporthuis Hitman Voorziller Smits draagl hamer over. Gezondheidszorg Kethel n Van lusie naar lusie. 8 >- O o Z Lidmaatschapskaart 1976 Dienstencentrum De Woudhoek Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel c.o. Antwoordnummer 17, SCHIEDAM Redaktie: Vlaardingseweg 18a, telefoon 7019 36, Op 11 mei j.l. leidde de heer G. A. A. Smits voor bet laatst de bestuursvergadering van - wat hij nog eenmaal plechtig uitsprak de "Vereniging voor Gezondheids zorg Kethel en Omstreken". Na de ongebruikelijk korte afhandeling van de agenda vormde hij - dank zij een paar zorgvuldig doorgestoken kaarten - het middelpunt en lijdend voorwerp van een tweede bijeenkomst. Daarbij waren niet alleen de bestuursleden van de eigen vereniging aanwezig, maar ook afgevaardigden van de Stichting Kruisraad Schiedam, de ereleden en niet te vergeten zijn eigen echtgenote. Want het besluit van Smits om na zeven jaar activiteit in het kruiswerk terug te treden heeft wijder strekkende gevolgen dan voor de Kethelse vereniging alleen. Ook de Kruisraad, als overkoepelend orgaan voor het kruiswerk in Schiedam, en via de Kruisraad de andere Schiedamse kruisverenigingen, zullen in hem een persoon missen die een belangrijke rol heeft gespeeld in de ontwik- keling van de maatschappelijke gezondheidszorg in de afgelopen zeven jaar. Een periode die gekenmerkt wordt door twee fusies. Het begon in 1969. Nog maar kort voorzitter van toen nog het Wit-Gele Kruis Kethel, was hij nauw be- trokken bij de samenvoeging van deze vereniging met het Groene Kruis Kethel, tot de Vereniging Gezondheidszorg Kethel en omstreken. Dat een zekere schaalvergroting in de tot voor kort wel zeer versnipperd werkende maatschappelijke gezondheidszorg noodzakelijk was, heeft Smits vanaf het begin van zijn aktiviteiten op dit terrein onderkend. Met anderen heeft hij, door zorgvuldige afweging van de argumenten voor en tegen een ver gaande integratie, vorm weten te geven aan ten minste 66n levens- vatbaar gebleken samenvoeging: de Kethelse kruisvereniging, waarvan hij sinds de nprichting in 1970 voorzitter is geweest. Voortrekker konden we beter zeggen. Onder zijn leiding groeide de vereniging tot een belangengemeenschap van ruim drieduizend leden, voor wie een uitgebreid pakket van voorzieningen en een modern geoutilleerd kruisgebouw beschikbaar kwamen. Nieuwe taken werden aangepakt, als stofwisselingsonderzoek en gehoortests, voor zeer jonge kinderen, waarmee de Kethelse vereniging op landelijk niveau baanbrekend werk verrichttc. Voorzitter Smits toonde een groot vermogen om zich in voor hem nog onbekende problematiek snel in te werken, anderen enthousiast te maken voor een aktiviteit, contacten te leggen en contacten te gebruiken voor een goede zaak. Luisteren kon hij goed. Zijn persoonlijke mening stak hij evenmin onder stoelen of banken; een stevige discussie-was dan ook in de bestuursvergaderingen geen uitzondering. In ruimere dan Kethelse kring was hij nauw betrokken bij het oprichten en later het functioneren van de Stichting Kruisraad Schiedam, het overkoepelende orgaan van de verschillende Schiedamse verenigingen die zich bezig houden met maatschappelijke gezondheidszorg. Naast de behartiging van uitvoerende taken als organisatie van consultatiebureaus voor kleuter- en zuigelingenzorg en dt codrdinatie van het personeelsbeleid, vormde de Kruisraad voor de "buiten- wereld", waaronder de overheid, de gesprekspartner naraens de Schiedamse kruisverenigingen. Zoals wij eerder in dit blad schreven, is inmiddels besloten tot een volledige integratie van de Schiedamse kruisverenigingen, zodat de Kruis raad als overkoepelend orgaan plaats zal maken voor een kruisvereniging voor heel Schiedam. Ook in deze ontwikkeling is de visie van de heer Smits duidelijk herkenbaar. Als raakvlakken met het kruiswerk waarin Smits aktief is geweest noemen we. de oprichting van de Stichting Gezinsverzorging Schiedam, en van de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord. Verschillende sprekers op de afscheidsbijeenkomst hebben aan deze aktiviteiten passende aandacht besteed. Kadoos waren er ook voor de scheidende voorzitter: schrijfgerei om nog veel waardevolle gedachten aan de vergetelheid te ontrukken, en een fraaie reiskoffer, die hij waarschijnlijk ook zal gebruiken om, zoals weleer de marskramer of. - zoals men in Kethel zei: de pakloper - zijn plannen en ideeen te slijten aan Kethel, Schiedam en ommelanden. Want dat Smits na het overdragen van deze functie op zijn lauweren gaat rusten, gelooft niemand die hem heeft leren kennen. Ten slotte was daar dan nog een maaimachinc, die eindelijk mogelijk zal maken wat Smits nog nooit heeft latcn gebeuren: hem't gras voor de voeten wegmaaien. o o u Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjeitraai 15 - Schiedam - Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hocke* Zoals U reeds vaker hebt kunnen lezen bestaan er verschillende ta- rieven voor de consulten op onze consultatiebureaus voor zuigelin- gen en kleuters. Wanneer U lid bent van onze -vereniging, dan betaalt U slechts een geringe bij- drage namelijk 1,- per zuigelin- genconsult. Bent U geen lid, dan betaalt U per consult voor zuige- ling of kleuter 8,50. Nu komt het nog steeds vrij vaak voor dat mensen zich aandienen op het consultatiebureau zonder de lidmaatschapskaart van het betreffende jaar. Dat is verve- lend voor de administratie. Men is graag geneigd U te geloven wanneer U beweert betalend lid te zijn. Maar het is, ook voor U, veel prettiger wanneer U dat kunt aantonen met Uw lidmaat schapskaart. Wij verzoeken U daarom Uw kaart mee te nemen wanneer U van onze diensten gebruik maakt. Heijermansplein 38 - Schiedam Telefoon 7095 55 Spreekuur; leidster dienstencentrum elke maandag en donderdag van 9.00 -10.00 uur, in flat 38, le etage. Spreekuur: leidster Stichting Gezins verzorging; 's-maandags van 11.00- 12.00 uur, in de bibliotheek. Pedicures: Iedere dinsdag en woensdag vanaf 8 uur 's-morgens. (Graag Uw handdoek meebrengen). Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is U thuis te behan- delen. Indien U van deze mogelijk- heid gebruik wenst te maken, kunt U zich telefonisch opgeven. Telefoon 70 95 55. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 13.00 uur. U wordt vriendelijk ver- zocht v66r 14.00 uur aanwezig te zijn. Graag Uw handdoek meebrengen. Herenkapper: Op dinsdag, eens in de 14 dagen. Aanwezig op 8 en 22 juni, vanaf 14.30 uur. 26 mei 1976 Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boeken en puzzels: elke dinsdag en donder dag van 9.30- 11.30 uur. Handenarbeid; Elke maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur, in de recreatiezaal. Deze club biedt verschillende moge- lijkheden, zoals boetseren, houtbe- werken, pitriet e.d. U kunt zich hier- voor altijd nog opgeven. Elke dinsdag van 14.00 -16.00 uur, kan men in de recreatiezaal hand- werken, waarbij ook voor U nog plaats is. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15-10 uur is er gevarieerde gymnastiek met mu- ziek in de grote zaal. Om 9 uur worden de deelnemers verwacht. Openstelling van het dienstencentrum op zondagen: Op donderdag 27 mei (Hemervaarts- dag) geopend van 14.00 - 17.00 uur. Zondag 30 mei geopend van 14.00 -17.00 uur. Maandag 7 juni (2e Pinksterdag) is het dienstencentrum geopend van 14.00- 17.00 uur. Gehoor- en gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreekuur in de bibliotheek vanaf 14.30 uur. Namens de gehoor- en gezichtsser- vicedienst willen wij graag het vol- gende onder Uw aandacht brengen. Zowel de fa. Argus als Dijkshoorn die hierbij zijn aangesloten verlenen alle mogelijke service zoals: het leve- ren van alle mogelijke merken hoor- toestellen, brillen en aanverwante artikelen. Het stellen van brillen, controleren van hoortoestelenen, verstrekken van batterijen en snoer- tjes en het geven van adviezen bij de aanschaf. Voor ingrijpende reparaties moeten de toesttellen mee naar de zaak genomen worden, waar goed opgeleide en gediplomeerde krachten er alle mogelijke zorg aan besteden. Programma: 11 juni; DIA-AVOND. Aanvang 19.30 u. Zaal open 19.00 u. 17 juni: Optreden van de zangveren. "Euphonia". Aanvang 19.30 uur. Zaal open 119.00 uur. Zij treden op met Gemengd, Tiener- en Gecombineerd koor. Tienerkoor brengt musical "De Markt Gecombineerd en gemengd koor diverse liedjes. Kruisgebouw: Bachplein 588; telefoon 70 6177. Sect etariaatH- Brokerhof, Koekoekslaan 70; telefoon 70 08 56. Ledenadministratie: Th. van Deurzen, De La Marplein 2, telef. 70 94 11. (Uitsluitend voor ledenadministratie). Wijkverpleegkundigen: (telefonisch berelkbaar maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur. C. W. van Dalen, Albert van Raalteplein 48 tel. 71 03 59 aL van Dalen-Kroesbergen, Hargplein 2 tel. 70 15 49 M. J. C. Th. Gielen, Obrechtstraat 80 tel. 70 57 74 M. H. J. de Vette, Oostveenseweg 3, Schipluiden tel. 01738 - 8040 Weekenddiensten: zaterdag en zondag telefonisch bereikbaar 8.00-8.30 uur. ,K ,n 29/30 mei Zr. van Dalen-Kroesbergen telefoon 7015 49 5/6/7 juni Zr. de Vette telefoon 07138 - 8646 Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 27,00. Naam: Voorletters: Adres: teL:

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 5