Rakobanfc Q voooAL 6ANKZAKEN Officiate opening NOVOTEL5" door burgemeesfer op 11 Juni De Open Deur r Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Uitgave en advertentie-exploitatie; D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. 9e jaargang no. 210 9 juni 1976 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Prijzen Restaurant Toekomst Z GROOTS PAKKET VOL WAARDEVOLLE GESCHENKEN KADO NU DE MAGNEET DRUKKERIJ Zwembad Renovatie Bart Verhalienplein BOUW Winkelcentrum Zwaluwlaan start dit jaar? Haagse Pasar Malam Besar: tien dagen tropisch feest De P.T.T. is weer bezig iMnkrAltMeR Redaktie; Postbus 4040 J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Zoals wij U reeds enkele weken geleden mededeelden is het hotel "Novotel" aan de Hargaweg reeds sinds 17 mei j.l. in gebruik. De officiele opening vindt Vrijdag a.s. plaats door de burgemeester A. Lems. Hoewel wij er in onze vorige uitgave al enige aandacht aanwijdden, is het wellicht interessant nog wat nadere gegevens betreffende dit hotel te publiceren. Tenslotte komen de meesten van ons - Noorderlingen - er dagelijks voorbij. Het Novotel is de eerste vestiging van een Franse exploitatiemaatschappij in Nederland, ook bij Breda zal birinen- kort met de bouw van een soortgelijk hotel worden begonnen. Novotel Schiedam is een gezamenlijk project van de Franse Mij en de bier- brouwerij Skol. Het nieuwe, goed gesitueerde, hotel telt 98 hotelkamers, alle voorzien van douche o£ bad en telefoon. Sommige zijn ook nog voorzien van T.V. De kamers zijn alien tweepersoons, doch kunnen ook op cenpersoonsbasis worden verhuurd. De hotelkamers bevinden zich op de begane grond en drie verdiepingen. Er zijn twee kamers die geheel zijn ingericht voor invaliden. De prijzen: £enpersoonskamer (zonder TV) 65.-, tweepersoonskamer kost (zonder TV) 75,-. Met ontbijt is de prijs 8,- hoger. Een bijzonderheid is, dat twee kamers als eenheid de water- en electriciteits- toevoer vanuit een aparte aftakking binnenkrijgen. Wanneer er zich storin- gen e.d. voordoen, betekent dit dat slechts de beide kamers stroomloos en waterloos gemaakt worden en niet het gehele hotel. Aan het hotel is ook een restaurant verbonden, waar ook niet-gasten kun nen vertoeven. Dit grill-restaurant heeft een open keuken en 85 zitplaat- sen. Als basis heeft men een kleine menukaart, terwijl men dagelijks twee specialiteiten zal brengen. Enkele prijzen: dagsoep f 2,75, uit- smijter ham of rosbief 6,50. Holland- se biefstuk garni f 12,50. Directeur J. Mijinke is optimistisch over de toekomst. Want het hotel ligt "sterk". Novotel stelt aan de ligging 4 keiharde eisen; 1. het moet aan een grote weg zijn; 2. bij een grote stad; 3. bij een vliegveld; 4. bij een industrie Wei aan deze eisen heeft men bij de huidige ligging zeker voldaan. Jammer vond de directeur, dat men van Rijkswaterstaat geen toestemming kreeg voor het plaatsen van borden langs rijksweg 20. "O r-. O O <u -a o o bij bestelling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam he! adres voor geboorle-, verlovings- en huwelijkskaarlen RoHerdamsedijk 279 Schiedam, telefoon 268666 Alle avonden verkoop na telef. afspraak 26 75 65 Aan de noordzijde van het hotel is een aardig terras gecreeerd met uit- zicht op de rijksweg en op het zwem- •bad, dat het hotel aan de accomodatie toevoegde. De dertig personeelsleden werken met vrij strenge voorschriften uit Frankrijk. Wij geloven dat Novotel, dat 6,5 mil- joen gulden aan bouwkosten moest necrtellen, aan een behoefte zal vol- doen en wij mogen dit hotel met recht wel een aanwinst voor Schiedam noemen. Bewoners krijgen inspraak In het kader van het gemeentelijk on- derhoudsprogramma zal ook het Bart Verhalienplein onder handen genomen worden. Dit is hard nodig omdat het plein ernstig is verzakt, waardoor de rioleringen, gasbuizen, electriciteitslei- dingen gevaar kunnen lopen. De garage's zijn door straatverzakkin- gen moeilijk bereikbaar. Een eerste vereiste is dat het plein wordt opgehoogd en men zal gelijk van deze gelegenheid gebruik maken orn tot een algehele herinrichting te komen., De Wijkvereniging Groenoord e.o. in samenwerking met de Sichting Samen- levensopbouw Schiedam-Noord en Ge- meentbwerken Schiedam willen de be woners van het B. Verhalienplein alle gelegenheid geven om bij deze herin richting "een vinger in de pap" te krijgen. De drie organisaties hebben daartoe vorige week onder de bewoners van het plein een z.g.n. "Informatiekrant" verspreid. Deze met enkele tekeningen verluchte informatiekrant vertelt in acht pagina's de bewoners hoe de nieuwe situatie zou kunnen zijn. De bedoeling van de bovengenoemde drie organisaties is om de leefbaarheid in het woongebied te verbeteren. Zo zal de beweginsruimte voor auto's wat worden beperkt, al zullen de par- keeivakken met bijna de helft worden vergroot. De groenvoorziening wordt aantrekkelijker, mede door het ver- plaatsen bijplaatsen) van bomen zal een aantrekkelijker "groen" wan- del- en speelgebied ontstaan. Bij de informatiekrant is een vragen- lijst gevoegd waarop de bewoners hun wensen kenbaar kunnen maken. Men kan zich tevens opgeven om aktief in een speciale "Bart - Verhalienplein werkgroep" deel te nemen. Vorige week woensdag werden de vra- genlijsten weer teruggehaald. De be doeling is dat op 23 juni a.s. in de door de Wijkvereniging Groenoord daartoe ter beschikking gestelde Boer- derij Landvreugd een bijeenkomst zal worden gehouden. Op deze informatie- avond zullen de plannen dan nader worden besproken (mede aan de hand van de op 10 juni d.a.v. gehouden werkgroepbespreking). Er bestaat een gerede kans, dat er dit jaar toch zal worden aangevangen met de bouw van een winkelcentrum Kethel. De Schiedamse bouwers Smit, Schotel en Noordzij willen volgende week de Gemeente Schiedam een plan gaan voorleggen, betreffende de bouw van 750 vierk. meter winkelruimte en 128 flatwoningen. Deze woningen, bestaan- de uit 2 en 3 kamerflats komen boven de winkels. Het geheel is in een L vorm gesitueerd langs de Zwaluwlaan en de verlengde Churchillweg. Men wil eind van dit jaar met de bouw beginnen en de verwachting is dat een en ander in anderhalf jaar tijd gereed zal zijn. Al zijn de 750 M2 verkoopruimte slechts een fractie van de oorspronke- lijke plannen, kan .men zich in Schie dam-Noord toch met recht verheugen wanneer de plannen van Bouwmij. SSN doorgang vinden. De huidige winkelstand is voor het in- wonersaantal zeker ontoereikend en wat bij de bewoners een wellicht nog grotere rol speelt is ontbreken van sommige branches. Wij hopen dat de plannen bij de ge meente en bij de provinciate direktie van Volkshuisvesting bijzonder snel worden goedgekeurd. De Haagse Pasar Malam in de Hout- rusthallen zal dit jaar voor het eerst tien dagen duren: van vrijdag 18 tot en met zondag 27 juni. De verlenging van deze oostwest-markt van een week tot tien dagen is nood- zakelijk geworden door de voortdurend stijgende belangstelling van zowel pu- bliek als deelnemers. Binnen de tien Pasar-dagen vallen nu twee weekeinden, zodat een betere spreiding van de bezoekers - vooral uit andere delen van het land - mogelijk is. De organisatoren rekenen op circa 100.000 bezoekers, waarbij de topdrukte traditiegetrouw op de zater- dagen en zondagen zal vallen. Elke dag zal een uitgebreid showpro- gramma worden gepresenteerd met exotische modeshows, demonstrates oosterse vechtsporten, krontjongmuziek Indonesische dansen en topartiesten als Sandra en The Blue Diamonds. Bovpndien wordt dit jaar weer een exotische modewedstrijd georganiseerd Met hun uit daarvoor speciaal uit Indonesia ge'importeerde batikstoffen vervaardigde ontwerpen zullen de deelneemsters en deelnemers op het centrale Pasar-podium zelf voor de jury mogen showen. (Nadere inlich- tingen over deze modewedstrijd zijn verkrijgbaar bij de organisatie: Stichting Tong- Tong, Delestraat 32, Den Haag, telefoon 070 - 46 66 24). Voor deze 18e Haagse Pasar Malam Besar hebben zich reeds ruim 150 deelnemers ingeschreven. Groot is vooral het aanbod op het gebied van oosterse kunstnijverheid, exotische kle- ding, edelstenen en sieraden en tro pisch fruit, maar ook de traditionele Indische eetstandjes zijn weer ruim vertegenwoordigd. Terwijl op de pre- sentatie van de Indonesische Ambasade diverse demonstraties zullen worden gegeven. de bankvooriedereen Schiedam /Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 156911 uw Na de vrij rigoreuze prijsverhoging op 1 april j.l. (Briefporto met 10% ver- hoogdl) komt de PTT met alweer een fikse prijsverhoging. Weliswaar dit maal de telefoondienst, maar - zo eigenwijs zijn we wel - dit is toch een onderdeel van onze PTT. Het telefoonabonnement zal twee gul den duurder worden, de aansluitkos- ten worden hoger. En heeft U eens wat aan Uw telefoontoestel, dan zult U f 17.50 "voorrijkosten" moeten be- talen. Je zou geneigd zijn te zeggen "Alles wordt duurder", maar wat in dit ver- band dan te denken van de mede- deling dat de PTT over 1975 465 mil- joen gulden winst heeft gemaakt? Voor een staatsbedrijf dat in de eerste plaats "service" moet verlenen en niet direct op winst uit is, vinden wij een en ander een niet te begrijpen gedragslijn. Alhoewel; we lazen in de krant dat de regering toch zijn plan doorzet om de PTT-mensen uit Den Haag te ver- plaatsen naar het Hoge Noorden. Dat kost natuurlijk een heleboel geld, de verhuizing en herinrichtingskosten zullen moeten worden betaald. En nu begrijpen we het beter, wij zegeltjesplakkers en opbellers moeten dat gezamenlijk op tafel leggenl En nu maar hopen dat de postbestel- lers niet zo gauw een nieuw uniform nodig hebben, want dan staat ons wel we'r wat te wachten. Op vrijdagavond 2 april j.l. hebben wij Moe van Mill op onze speciale zangavond uitgenodigd. Zij heeft, zich- zelf begeleidend op haar gitaar, liede- reren gezongen, waarvan de tekst uit haar hart was gegrepen. Daarmee heeft zij enkele honderden belangstellenden een onvergetelijke avond bezorgd. Was U daar niet bij? Jammer! Dit jaar hebben wij nog enkele gewone bijeenkomsten op de zondagen 13 juni, 12 September en 14 november. Wij zouden het fijn vinden nog meer onbekenden te mogen begroeten! In het bijzonder nodigen wij die men- sen uit die niet zo veel in de kerk komen I U kunt op 13 juni Ds Van der Most uit Haamstede in de Martinuskerk be- luisteren. Deze predikant is vroeger in Rotterdam geweest. De dienst begint om half 10. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door "Happy Generation" o.l.v. de Heer Eons en door onze organist, de Heer Groen. Wij verwachten ook U Het Open-Deurteam, Schiedam-Noord.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1