Rabobank UW BANKZAKEN Zorg op tijd voor hef vernieuwen van uw rijbewijs voorAL Jeugdland '76 r Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondlieidszorg, 9e jaargang no. 212 7 juli 1976 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huia aan huifl. Vraag enige maanden tevoren de geneeskundige^verklaring aan. Vooral de laatste maanden is het weer talrijke malen gebeurd, dat iemand te laat tot de ontdekking kwam, dat zljn rijbewijs niet geldig meer was. Zoals men weet is een rijbewijs vijf jaar na datum van afgifte geldig, waarna men dan nog e6n jaar de gelegenheid heeft het te laten vernieuwen. Is dat laatste jaar eveneens verstreken, dan helpt niets meer en is opnieuw examen doen en hiervoor slagen het enige middel om weer een geldig rijbewijs te verkrijgen. Er kan niet genoeg op worden gewezen goed te letten op de datum, waarop het rijbewijs zijn geldigheid verliest; deze datum staat nota bene op het rijbewijs aangegeven. Veel voorkomende verhuizingen van rijbewijshouders maken het onverstandig te veel te leunen op het waarschuwingsbericht van de zgn. bemiddelingsbureeus. Omdat deze bureaus doorgaans van verhuizingen niet op de hoogte worden gehouden, blijft het waarschuwingsbericht in die gevallen achterwege. Geen adressen. Ook aan het CBR heeft men wcl eens gevraagd voor een waar- schuwing te zorgen, maar mede in verband met de vele verhui zingen is het CBR niet in staat aan dit verzoek te voldoen. Vooral zij, die op 18- of 19-jange leeftijd in het bezit van het rij bewijs komen, wonen na vijf jaar meestal niet meer op hetzelfde adres. Het lijkt vast te staan, dat gedurende de looptijd van vijf jaar niet minder dan 40 procent van de rijbewijshouders verhuist. Zou men er nu op vertrouwen, dat het CBR tijdig een waar- schuwing zou sturen, dan zou dat ook in a 11 e gevallen moeten ge- beuren en dat is een eis, waar- aan het CBR onmogelijk kan voldoen. Wacht niet te lang. Nu we het toch over vernieuwing van het rijbewijs hebben: wacht hier nooit te lang mee! Men weet dat men het CBR hiervoor alleen nodig heeft ter verkrijging van de Geneeskundige Verklaring. Geeft de ingezonden Eigen Ver klaring geen reden tot een nadev onderzoek, dan kan men deze Geneeskundige Verklaring reeds na circa 10 dagen in huis hebben. Geeft de Eigen Verklaring echter wel een reden tot nader onder- -a DE MAGNEET DRUKKERIJ Rofterdamsedijk 279 Schiedam, telefoon 268666 GROOTS PAKKET VOL WAARDEVOLLE GESCHENKEN KADO NU zoek, waaruit dikwijls een ver- wijzing naar een specialist voigt, dan kan deze termijn van 10 dagen moeilijk gehandhaafd worden. Een langere behande- lingstermijn volgt dan automa- tisch. Dit alles kost dus meer tijd. Is men nu aan de late kant met het inzenden van de Egen Verklaring, dan zou men hier- door zelfs wel eens de geldigheid van zijn rijbewijs kunnen ver- spelen. Daarom is het in alle gevaiien aan te bevelen nimmer te lang te wachten met het inzenden van de Eigen Verklaring. Doe dit tijdig en eventueel zelf reeds enige maanden voordat het rijbewijs zijn geldigheid verliest. Daarmee zit men dan aan de veilige kant. NGGRDER AKKOORDEN elke 14 dagen erg goed Volgend seizoen danslessen in Landvreugd. Jeugdland is dit jaar van 19 t/m 30 juli en wel van 's-morgens 9.00 uur tot 16.00 uur. De toegang per kind is f 3,00 per dag. Knipkaarten voor 1 week entree kost 12,50 per kind. (Dus 2,50 korting). Bij deze prijs is brood, drinken en fruit inbegrepen. Jeugdland wordt gehouden even- als vorig jaar in sporthal "Mar- griet". Hieraan werken 80 medewer- kers mee en ca. 15 beroepskrach- ten vanuit de bij de federatle van Schiedamse instellingen aangesloten klub- en buurthuizen Ook krijgen we de medewerking van de sporthalmedewerkers. Kaarten kunnen vanaf maandag 21 juni reeds gekocht worden bij de V.V.V. (Overschlesestraat 1). Ook dit jaar worden er weer di verse aktiviteiten georganiseerd voor alle kinderen tussen de 4 en 12 jaar. Ze kunnen o.a. timmeren verven, kleien, naaien, emailleren solderen, typen, weven, knopen, bloemschikken, poffers bakken, film kijken, en als speciale at- traktie is er een luchtbed, waar je je lekker op ult kunt leven. Uitstapjes zijn er ook weer zoals naar de brandweer kazerne, naar een boerderij, e.d. Veel materiaal is nodig. Wij hebben een beroep gedaan op het bedrijfsleven en willen hierbij een beroep op u doen, want wij zoeken nog waardeioos materiaal (rolletjes van w.c. of keuken, lucifersdoosjes, afge- brande lucifers, lappen, oude overhemden, restjes wol enz.). Ook materiaal wat u midden- standers niet meer nodig hebt of restjes van heeft kunnen wij waarschijnlijk goed gebruiken. Alles kunt u brengen bij Jeugd- haven-Nieuwland, Albardastr. 69. Als u iets hebt en u weet niet of wij het gebruiken kunnen, bel dan even naar de federatie tel. 26 99 05. De kinderen zijn er u dankbaar voor. 'Dagje uit' kost weer meer geld Een dagje uit in Nederland gaat U weer meer geld kosten dan een jaar geleden het geval was. Door verhoging van de vervoerskosten en horecaprijzen is er al aardig wat bijgekomen, bovendien heb ben de meeste recreatiebedrijven hun toegangsprijzen drastisch verhoogd. Volgens "Koopkracht',' het maandblad van het Konsumen- ten Kontakt hebben sommige exploitanten van "pretparken" e.d. hun prijzen met 50 tot 65% verhoogd. "Uit goed voor U" doet dus iu wel een zware aanslag op Uw reeds door hoge belastingen ge- plaagde vakantietoeslag. Jubileum bij de brandweer Onderbrandmeester H. J. Ooster- veer van de Brandweer Schiedam heeft op 18 juni j.l. het feit her- dacht dat hij 25 jaar in gemeen- tedienst is. Tijdens een bijeen- komst in de brandweerkazerne is de Heer Oosterveer, in aan- wezigheid van zijn gezin, in ver band met dito zilveren jubileum gehuldigd. Brief aan B&W van Schiedam inzake nieuwe woningen Schiedam-Noord Eind juni verzonden de hieronder met name genoemde verenigin- gen e.d. een schrijven aan Bur- gemeester en Wethouders van Schiedam. Ter Uwer informatie nemen wij de brief onderstaand in zijn ge- heel op: "Geacht College, De Stuwgroep Midden-Delfland Schiedam, het bestuur van de wijkvereniging Groenoord e.o. en van de wijkvereniging Bijdorp, het bestuur van de Stichting Sa- menlevingsopbouw Schiedam- Noord en de werkgroep Ruimte- lijke Ordening hebben kennis ge- nomen van het principe raads- besluit tot het opstellen van een plan voor het bouwen van ten- minste 1500 woningen in Schie dam-Noord. Zij verzoeken mede betrokken te worden bij de verdere planont- wikkeling. Hierbij valt te denken aan o.a. het soort woningen, de situering, de hoeveelheid en de prijsklasse, alsmede het voorzieningen niveau in de ruimste zin des woords en de relatie tussen het nu te be- bouwen gebied, het reeds be- bouwde deel en het overgangsge- bied naar Midden-Delfland. Tevens verwijzen wij U naar de brief van de Stuwgroep Midden- Delfland Schiedam van 16 maart j.l. gericht aan de gemeenteraid, waarin het laatst genoemd punt uitvoeriger vermeld wordt. Een afschrift van deze brief zen- den wij naar alle raadsfrakties." Volgende 'Noorder Akkoorden' pas op woensdag 4 augusius! De uitgevers en drukkers van Uw lijfblad gaan straks ook met vakantie. Wie zal hen dit misgunnen? De redaktie niet en U zeker ook niet. Het is daarom dat de e.v. "Noorder Akkoorden" niet over 14 dagen in Uw bus valt, doch eerst op woens dag 4 augustus a.s. Copy die ons bereikt) zal dus eerst in genoemde uit gave worden opgenomen. loonier Akkoorden Redaktiej Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Tj 0> O O bij bestellirig van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam Alle avonden verkoop na felel. afspraak 267565 hef adres voor geboorfe-, verlovings- en huwelijkskaarten De Wijkvereniging Groenoord e.o. zal onder leiding van de bekende dans- school Sitton in de eerste helft van September a.s. starten met een dans- cursus voor echtparen. De cursus wordt in de gezellige boer- derij Landvreugd aan de Sweelinck- singel gegeven en zal totaal 26 lessen omvatten. De tijd is gunstig gekozen nl. op de vrijdagavonden van 21.00 - 22.15 uur, zodat U n;i de lessen het geleerde pas- je nog eens zelf kunt beoefenen. Eens per maand zelfs met "levende" muziek die gemaakt wordt door onze onvolprezen Groenoordband. De kosten bedragen f 30.— per per- soon per maand. Hier ligt een kans om 6f Uw kennis van de moderne dansen uit te breiden 6f om de eerste schreden op de "gladde vloer" te zetten. Alles onder het motto: Dansen is ge- zelligheid voor twee I U kunt aanmelden bij de volgende adressen: 1. Boerderij "Landvreugd"; 2. Mevr. Groeneweg, Bachplein 23, telefoon 70 12 15; 3. Mevr. van Geloven, J. Urlusp lein 96, telefoon 70 31 69. Te zijner tijd ontvangt U dan een uit- nodiging om in Boerderij 'Landvreugd' kennis met elkaar toe maken, U offi- cieel te laten inschrijven en het in- schrijfgeld te voldoen. Korte tijd later zullen dan de lessen aanvangen. Haast U, want er zijn al paren die zich aangemeld hebben. Overigens, dit is w66r een aktiviteit van de wijkvereniging. Bent U al lid Even een briefje naar Postbus 410. de bankvooriedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1