(cE^MveUet ^ioot De trouwe viervoeter als VEELVRAAT Gezondheidszorg Kethel EEN N1EUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Post bus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, tji.v. PennLngmeester Wijkverenlging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Teiefoon 70 10 65. Schoothondjes moeten tegenwoordig steeds vaker plaats rnaken voor grote honden. Zelfs in gebouwen met veel verdiepingen, waar honden bijna een vergroeiing krijgen van het trappen lopen, zie je honden, die met recht kamerolifantjes genoemd mogen worden. Bovendien komen er steeds meer honden. In Amerika liepen in 1935 15 miljoen honden rond. In 1974 was hun aantal al tot 40 miljoen gestegen. Ook in Nederland kan deze ont- wikkeling geconstateerd worden. Het resultaat hiervan is niet al- leen dat meer mensen hun schoenzolen aan de (ronde) stoeprand trachten af te vegen, maar ook wordt een voortdurend groter deel van de voedselvoor- raad door onze huisgenoten op- geschrokt. In de Verenigde Sta- ten wordt al zes maal zoveel geld uitgegeven aan hondevoedsel dan aan babyvoeding. Een ander gegeven in deze ont- wikkeling is dat de kwaliteit van de huisdier-maaltijd duidelijk verbetert. Honden en katten moesten vroeger tevreden zijn met het afval van viswinkels en slagers. Tegenwoordig draait een hele industrie met succes op de productie van blikjes honden- en kattenvoer. In dat voer worden steeds vaker ook door de mens eetbare voedingsmiddelen ver- werkt. Een gemiddeld blikje hon- devoer bestaat thans uit soja- eiwit, gesteriliseerde vleespro- dukten, melkpoeder, miniralen en vitamines. De samenstelling van deze voeding is vaak beter dan die van een inwoner van een ontwikkelingsland. Nu is het wel zo dat huisdieren voor veel men- sen trouwe vrienden zijn en mis- schien zelfs een steentje bijdra- gen aan het gezinsleven.'Het leit echter dat alleen al in Engeiand de uitgaven voor huisdier voed- sel de helft bedragen van de totale voedselhulp van de rijke aan de arme landen, stemf op z'n minst tot nadenken. ANWB Autorijschool ROB HAAN Groenoord - Woudhoek Bureau raadsman door vakantie gesloten De Sociaal-Raadsman in Schie dam is van maandag 28 juni tot en met vrijdag 23 juli 1976 af- wezig. Gedurende die tijd kunt U, indien U vragen heeft met de volgende instellingen kontakt opnemen: Burgerraadsman, Vlaardingen. Schiedamseweg 31 tel. 010-344459 maandag-, dinsdag- en donder- dagmorgen van 9.00 - 11.00 uur. Oosthavenkade 31; dinsdagavond van 18.30-19.30 u. Bureau voor Rechtshulp, Schiedam. Nieuwstraat 12, tel. 26 43 56; dinsdag- en donderdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. vrijdagmorgen van 10.00-12.00 u. (Dit spreekuur alleen gedurende de tijd dat de raadsman afwez'ig is). Goedkoop "T-shirt In de vakantiemaanden juli en augustus komt via een groot aan tal drogisterijen en supermarkten een leuke T-shirtTactie op gang. Zwitsal, producent van babyver- zorgingsartikelen, stelt voor twee punten en een piek zo'n fleurig frisgeel T-shirt beschikbaar voor al die kleine mensen van 1 tot 2 jaar. De waardepunten zijn snel ver- zameld want ze zitten op alle verpakkingen Zwitsal-zalf, on- misbaar bij de dagelijkse verzor- ging van die kleine. Op de tube en de kleine doos zit e6n punt, op de grote doos meteen al twee punten. De punten kunnen op een spaar- kaart geplakt bij de drogist wor den ingeleverd. Tegen betaling van een gulden overhandigt deze de klant dat grappige T-shirt. De kaart kan ook worden opge- stuurd naar Zwitsal; een post- zegel van een gulden bijplakken en binnen een week ligt het T- shirt in de bus. Al is het vakantietijd, er kwam toch een mooi bedrag aan koper- geld binnen en wel van: Mevr. T., W. Pijperstr. 346 ct Dr. Sauerschool klas 1, 2, 3, 4 en 6 2012 ct Mevr. S., Sem Dresdenpl. 250 ct Andrea S., H. Bosmanspl. 224 ct N.N., Molensingel 250 ct Mevr. K., v. Beethovenpl. 277 ct Mevr. B., Lisztplein 357 ct 3716 ct Allen heel hartelijk dank. Mevr. de Jager, Henr. Bosmansplein 125. Barbecuetips Vooral in deze "lange, hete zo- mer" zien we nog al eens dat in tuinen (en op balcons) mensen in de weer zijn met de barbecue. Heeft U zo'n eigentijds apparaat denk dan aan onderstaande vijf gulden regels: 1. Spiritus, benzine en petroleum zijn taboe bij de barbecue. Gebruik eventueel aanmaak- blokjes. 2. Laat kinderen nooit bij een onbewaakte barbecue. 3. Let op de windrichting voor- dat U het vuur aansteekt. En hou water of zand bij de hand. Voor het geval dat. 4. Een barbecuevuur mag niet vlammen. Anders blijft er niets over van het vlees. 5. Kies goed vlees. (Natuurlijk). Vakantiesluiting Bibliotheek Kethel In verband met de zomervakan- tie is het filiaal van de Gem. Openbare bibliotheek Kethel (Jac. Urlusplein) gesloten van woensdag 30 juli t/m zaterdag 14 augustus a.s, Veei deelnemers aan wedstrijd van Nederlands Automuseum Schiet raak voor 'n knaak Plaatsf een MAGNEETJE - Weer veel geslaagden bij Instituut de Jongh We vinden het steeds weer be- wonderenswaardig, dat het in onze wijk gevestigde instituut de Jongh (Griegplein 144) er telken- male weer in slaagt zo'n hoog percentage "geslaagden" af te leveren. Bij de laatste examens van dit seizoen slaagden weer 15 van de 20 kandidaten. Met het diploma machineschrij- ven werden verrijkt: Mevr. Boe- zer, Mevr. Buurman, Marja v. d. Hoeven, Sylvia van Luijk, Bianca Marion, Ellen v. d. Oever, Leny Rath, Trudy Rusman, Petra Wit- berg, Anneke v. d. Berg, Mevr. Broer, Irma Kerpels, Hans Mat- tema, Mevr. Brunecreef, Eric Martijnse. Kandidaten (en Instituut de Jongh) "proficiat" Wijkverpleegkundigen: Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoordnnmmer 17, SCHIEDAM Dr. Wibautpleln 15 - Talefoon 70 69 05 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur TELEFOON 70 91 15 Uit vele bnden van Europa zijn aan- vragen voor inlichtingen alsmede defi- niticve inschrijvingen ontvangen voor de wedstrijd Wondermobiel van het Nederlandse Automuseum Lips Auto- tron in Drunen. Enige tientallen zelf- gemaakte of verbouwde auto's zullen daar aanwezig zijn als de tentoonstel- ling is geopend op zaterdag 3 juli 1976 door de minister van Verkeer en Waterstaat, drs Tj. Westerterp. Het is merkwaardig en ook verheugend waar te nemen hoeveel mensen er in hun vrije tijd genoegen in scheppen zelf auto's te maken of te verbouwen. Dat blijkt uit het grote aantal inschrij- vers die geheel in eigen beheer een auto hebbenvervaardigd of er nog mee bezig zijn. Het zijn bijna allemaal amateurs en doe-het-zelvers. Sommigen presenteren prachtige sportwagens, vaak met een fraai gelijnde houten of metalen caros- serie. Anderen hebben het gezocht in een milieu-vriendelijke automobiel voortbewogen door electriciteit. Er is ook iemand die gebruik wil maken van wind- en zonne-energie. De vraag is of het gelukken zal. DRACULA AUTO. Het meest opzienbare is natuurlijk de derde groep: malle auto's. Daartoe be- hoort een mooi ogend gebeeldhouwd(l) voertuig. Er is ook een Packard bij van 1930 waarvan de eigenaar de carosserie sloopte en er zelf een nieuwe op ging zetten. Maar aangezien hij zich nogal vergiste met de maten ontstond een angstaanjagend gedrocht, meer ge- schikt voor vampiers of zoiets. Vandaar dat het voortbrengsel de naam Dra- cula-auto kreeg. Ook een trimauto getuigt van een op- merkelijke denkwijze. Je kunt die, zegt de constructeur, per mobilofoon aan huis ontbieden waarna een aantal per- sonen er op of er aan via speciale voorzieningen kan hardlopen of een trainingsfiets berijden. Aan deze wagen wordt nog hard gewerkt evenals aan een voertuig voorzien van een groot aantal motor-zijspannen en getrokken door een parachutisten wagentje. Aardige inzendingen zijn er ook in groep vier: tekeningen en modellen. Daarbij zijn ideeen voor het opvangen van schok- ken bij aanrijdingen, verbeterde stabi- liteit in de bocht en doelmatiger besturing. VAN ZES TOT TACHTIG JAAR. Een extra, onverwacht groepje wordt gevormd door zeer jeugdige ontwer- pers waarvan de jongste zes jaar is. Zijn auto heeft verlichte waarschu- wingsbordjes en stangen om te waar- schuwen als "een mens of een zwaan wordt ontmoet". Deze auto is in twee verdiepingen gedacht en kan desge- wenst ook op spoorrails rijden. Aan de andere grens in leeftijd be- vindt zich een tachtigjarige kunstschil- der die vijf jaar heeft gewerkt aan een auto met een bromfietsmotortje. AUe automobielen, ontwerpen, teke ningen en modellen, mooi en lelijk, technisch vernuftig of raar kunnen in juli en augustus in het Nederlands Automuseum Lips Autotron in Drunen ook worden beoordeeld door het be- zoekende publiek dat via stembiljetten een extra prijs kan toekennen. Kruisgebouw: Bachplein 588; teiefoon 70 61 77. Secretariaat: 5L Brokerhof, Koekoekslaan 70; teiefoon 70 08 56. Ledenadministratie: Th. van Deurzen, De La Marplein 2, telef. 70 94 11. (Uitsluitend voor ledenadministratie). telef onlsch berelkbaar maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.80 uur. G. W. van Dalen, Albert van Raalteplein 48 teL 71 03 59 A. van Dalen-Kroesbergen, Hargplein 2 tel. 70 15 49 M. J. a Th. Glelen, Obrechtstraat 80 tel. 70 57 74 M. H. J. de Vette. Oostveenseweg 3, Schipluiden tel. 01738-8646 M. Kooiker-de Waard, Bart Verhallenplein 19, teiefoon 70 34 46 Weekenddiensten: zaterdag en zondag telef. bereikbaar 8.00-8.30 uur: 10 -11 juli zr. van Dalen-Kroesbergen tel. 70 15 49 17 - 18 juli zr. van Dalen tel. 71 03 59 24 - 25 juli zr. Kooiker-de Waard tel. 70 34 46 Opgave Udmaatschap. Stuur deze bon in een ongefranlceerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruia - Wit-Gele Kruls) tegen een jaarkontributie van J 27,00. Naam: Voorletters: Adres: teL:

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 3