Rabebank G3 UW We bIijven doorgaan voorAL BANKZAKEN 9e jaargang no. 213 4 augustus 1976 ANDRE VAN DUIN: DE MAGNEET DRUKKERIJ GROOTS PAKKET VOL WAARDEVOLLE GESCHENKEN KADO NU UITNODIGING Zeekadetten hadden weer een goed zomerkamp Casino's in Spanje Harreweg in hef vervoig op zondag voor autoverkeer afgeslofen Uitbreiding Parkeer- verbod Bachplein WAKKER WORDEN! Noorder Akkoorden lezen Musis Sacrum wordf Bowlingcenfrum McrAkkNrdm Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie; Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Gitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. voorheen Groenoord Akkoorden Verechijnt elke 14 dagen huis aan huis. 99 1976 is voor Nederland's "Mister Humor" - Andre van Duin - een jubileumjaar. Want dit jaar viert hij zijn tienjarig jubileumyals grammofoonplatenartiest met zijn single "Ik trek door het land". Wat aan dat jubileumjaar voorafging en wat daar zeer energiek op volgde heeft een ander beslist een heel mensenleven voor nodig. Andre van Duln beleefde het in 28 jaar. We dachten er goed aan de doen in ons blad zijn belevenissen de nodige aandacht te geven. In de hoop dat U er ook aandacht voor heeft. Op 20 februari 1947 stond de Watergeusstraat in het Rotter- damse Delfshaven voor het eerst op z'n kop. Want uit huize Kyvon klonken luide vreugdeklanken om de geboorte van zoon Adri- anus Marinus op gepaste wijze te vieren. Nog niemand kon toen vermoeden dat de jong geborene binnen 25 jaar zou uitgroeien tot een van de bekendste en zelfs geliefste artiesten van Nederland Reeds tijdens Andre's latere ja- ren op de technische school in Rotterdam, waar hij een oplei- ding tot machinebankwerker volgde, kreeg hij ware 'artiesten - kriebels'. Zijn parodieen op toen- dertijd bekende artiesten bezorg- den zijn medeleerlingen daad- werkelijke lachstuipen. (Ook dik- wijls niet geringe hoeveelheid strafwerk). Knutselen. Zijn mimische slapstick-num- mers behoorden in die dagen tot de meest geliefde act in het elub- huis Piet Hein aan de Rotter- damse Voorhaven. Andre zegt er zelf van: "Van jongsaf aan heb ik artiest willen worden. Ik zat thuis altijd aan een of ander nummer te knutselen". In September 1962 (hij is dan 15 jaar oud), dacht hij, dat het nu tijd was om eens bij een van de omroepzuilen op te treden. Op een geleende typmachine typte hij brieven waarin hij zich als conferencier aanbood. De om- roep verenigingen voelden er niets voor. Frappant is de brief van de K.R.O., die op 5 oktober 1962 Andre van Duin mededeelde "Uw stoutmoedig briefje hebben wij met verwondering gelezen. Als U 15 jaar bent, lijkt ons dat geen leeftijd om reeds het coni'e- rencier-zijn te beheersen. Ook Uw verlangen dat vak te gaan beoefenen, begrijpen wij niet ge- heel. Probeert U het nog eens over een jaar of tien." Deze brief (en soortgelijken van de andere zuilen) hadden een Rotterdamsedijk 279 Schiedam, telefoon 268666 bij besielling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam Alle avonden verkoop na telei. afspraak 267565 hei adres voor geboorte-, veriovings- en huweiijkskaarten averechts effect op Andre. Het gaf hem nog meer inspiratie. Vooral toen hij van z'n ouders -een bandrecorder kreeg, kwamen er allerlei typetjes aan te pa>. Gewapend met die bandrecorder meldde Andre van Duin (toen jongste bediende op een Rotter- dams verzekeringskantoor) zich in 1964 aan voor de AVRO-taien- tenjacht "Nieuwe Oogst". De lange knaap met z'n rossig golvende kuif kwam door alle voorronden en als winnaar uit de bus. Behalve een fraaie beker mocht hij ook optreden in een televisieshow van Willeke Albert! Succes. Met zijn aan eikaar geplakte ge- luidseffecten en een mixture van Vaderlands cabaret en roc.kmu- ziek en niet te vergeten zijn toen al mimisch talent, was Andre van Duin het gesprek van de dag na zijn succesvol beeld buisoptreden. Daarna ging het fnel voorwaarts met optreden op feesten en voor- stellingen. Een eigen televisieshow kon niet uitblijven. Op 18-jarige leeftijd kreeg hij er zelfs 5 van de AVRO. Na een uitgebreide toer door de Nederlandse Antillen en Suri- name was hij duidelijk aanwezig in de Rudi Carell-show, kinder- programma Oebele en de Snip en Snaprevue. Dat laatste gaf hem het denkbeeld zelf met een revue te komen. Ook dat lukte, het werd "Lach in de Ruimte" (1970-'72). Dat Andre als artiest nog meer in zijn mars had, bewees tnj als "Daantje" in de succesvolle tele- visieserie "Het meisje met de blauwe hoed" (1972). Hij werd ook platenartiest, want zijn eer ste plaat 'Het bananenlied' word een succes. Radio en Televizierring. Ook op de radio was Andre in die jaren niet weg te denken. "De dik-voor-mekaar-show" kreeg veel luisteraars door zijn malle 'Meneer de Groot'. (Begin 1977 zal Andre weer bij de NCRV een nieuwe rubriek verzorgen). Het bleef goed gaan met Andre van Duin, die met zijn zeer eigen wijze humor in de roos bleek te schieten. Voor de televisieregis- tratie van zijn 3e revue "Dag, dag, heerlijke lach" met Carry Tefsen en Frans van Dusschoten verkreeg hij de Gouden televi- zierring 1975 omdat het Neder landse publiek deze revue als de beste TV-show van 1974 had uit- gekozen. Intussen maakte hij bij gram- mofoonplatenmij CNR een groot aantal succecvolle platen. 'Goud' bracht op Bananenlied'. Dag, dag, heerlijke lach' en 'Pret- machine'. Toekomstplannen. Op de vraag wat deze raskomiek zelf aan het lachen maakt, ant- woordde hij 'De capriolen van Stan Laurel en Olivier Hardy, Tommy Cooper en Wim Kan'. Andre van Duin blijft doorgaan, want op 1 September a.s. vindt de premiere plaats van zijn nieu we revue "Lach om het leven", waaraan o.a. wordt medegewerkt door Conny Vandenbos, Donald Jones en Frans Kokshoorn. Daar- naast wordt het via de TROS vanaf 1 oktober a.s. weer een winter lang lachen om Andre's nieuwe 14-daagse televisieserie "Hotel de Botel". Hierin beleeft hij als "Koos, het hulpje" de merkwaardigste dingen in een vierderangs hotelletje. Verder zal op 15 augustus a.s. een speciale Andr6 van Duin-- film in de Nederlandse bioscopen in premiere gaan en zal hij met zijn bekende medewerkers op Oudejaarsavond een twee uur durende show op de televisie brengen. Andre zal verder zeker in de nabije toekomst van zich laten spreken, want - zo zegt hij - "We gaan gewoon door de men- sen te laten lachen. Daar hebben ze vooral in deze tijd behoefte aan". We kunnen ons daar zeker bij aansluiten. Op 30 augustus a.s. start voor de Klaverjasvereniging "GROENOORD" het nieuwe seizoen. Wij beginnen deze avond met een ledenvergadering. Een van de punten op de agenda zal zijn; het kiezen van een officieel bestuur. Zoals u weet hebben wij in het vorige seizoen gewerkt met een voorlopig bestuur. Eventuele kandidaten gelie- ve zich schriftelijk te mel- den aan het secretariaat: Sem Dresdenplein 33 voor 25 augustus. De agenda is op de verga- dering aanwezig. Het Zeekadettencorps Jacob van Heemskerck uit Schiedam nam begin vorige maand deel aan het Nationale Zomerkamp van het Zeekadettencorps Nederland op Texel. Aan dit kamp werd door 250 zeekadetten deelgenomen (w.o. voor de eerste maal 14 bui- tenlanders). Het Schiedamse corps sloeg we- derom geen gek figuur, want het wist met 5 gewonnen prijzen huiswaarts te keren door succes volle deelname aan de zeilwed- strijd, roeiwedstrijd en zwemmen Bovendien kwam het corps voor de derde maal in het bezit van de "Groene Wimpel" en een wis- selbeker (welke nu behouderi mag worden). Spanje is van plan het nu nog geldende speelverbod op te hef- fen. Onder staatsleiding wil men nu casino's openen en wel in toe- ristische gebieden, zoals de Costa del Sol. Men denkt nu aan vesti- gingen in Marbella en Torre- molinos. de bankvooriedereen Schiedam Kethel Zwaluwloan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groeneloan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 VJ Burgemeester Wethouders van nabuurgemeente Delft hebben zich enige tijd geleden tot Gede- puteerde Staten gewend met het verzoek de Harreweg op zondag voor autoverkeer verboden te verklaren. De Harreweg, de smalle verbin- dingsweg tussen Kethel en Delft- Zuid is inderdaad een vrij ge- vaarlijke weg. Tenminste voor de vele wielrijders, die (vooral op zondag) van deze nog zeer lan- delijke weg gebruikmaken. De auto's die daar dikwijls met vrij hoge snelheid rijden, maken het de fietsers (door het ontbre- ken van uitwijkmogelijkheden) vrij moeilijk. B W van Schiedam zijn het met de Delftse collega's eens. Het wachten is nu op akkoord- verklaring van Gedeputeerde Staten. Op het Bachplein zal i.v.m. de daar te houden weekmarkt nog enkele stoepranden van een gele markering worden voorzien. Op nog drie plaatsen zuilen bin- nenkort de gele strepen worden geplaatst, zodat men daar in het vervoig niet meer mag parkeren. Het reeds jarenlang leegstaande pand van "Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam is ver- kocht. Kreuger BV die het pand (met enkele aangrenzende pan- den) heeft aangekocht, heeft de bedoeling om nog dit jaar met de bouw-verbouw te beginnen. Zoals reeds eerder bekend was gemaakt is het wel zeker dat aan de Lange Haven een groots bow- lingcentrum zal verrijzen. Met de aankoop en aanleg van de banen met ontvangstruimten en een parkeerplaats zal wellicht meer dan 1 miljoen gulden gemoeid zijn. Overigens zal elders in de stad reeds binnen vrij korte tijd een ander bowlingcentrum zijn poor- ten openen

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1