Wonderiijke Aufomobieien op Terdoonstelling Betveeg in het belang van uio eigen gezondheid Z Wedstrijd van Lips Autotron groot succes ANWB Autorijschool ROB HAAN Groenoord - Woudhoek Scyedam Nr. 3 is uit! P. A. v.J. KRUIT V.V.V. Zuid-Holland met speciale krant Interessante tentoonstelling in Schiedam Nederland vol caravans Havenkerk in oktober gereed Vakanfiesluiting Bibliotheek Kethel Oud-Feijenoord komt naar Schiedam C5 v *o o o J* u <u T3 u o o Een unieke collectie zelf gemaakte auto's en ontwerpen is te zien in het Nederlands automuseum Lips Autotron in Drunen (N.Br.). Het zijn inzendingen voor de eerste wedstrijd die onder de naam "Wondermobielen" wordt gehouden en waaraan amateurs en beroeps- constructeurs uit alle landen konden deelnemen 1 De inzendingen zijn onderverdeeld in vier categorieen, waarvan de merkwaardige of malle auto's wel de meest opzienbare is. Daaronder zijn hoogst merkwaardige exeinplaren, ook zeer vreemde constructies waarin duizenden uren huisvlijt van verbeten doe-het-zelvers en vakmensen zijn gaan zitten. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, tji.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. Telefoon 7010 65. In onze vorige uitgave hebben wij U al een en ander betreffen- de deze tentoonstelling verteld, maar voor de mensen die nog met vakantie moeten en/of bun vrije tijd liever besteden aan een-dagje-hier-een-dagje-daar, komen we er nog eens wat uitge- breider op terug. Kielstra en Surfboard op wielen. Een bijzonder robuuste auto is de Kielstra 446, vervaardigd door R. S. Kielstra (54) uit Drachten. Het is een cabriolet met aandrij- ving op alle vier wielen. Met een 6-cylinder 3 Liter Studebaker motor ontwikkelt de auto een enorme kracht. Behalve 6 ver- snellingen kunnen ook de deuren radiografisch van afstand wor- den geopend. Een surfboard op wielen werd vervaardigd door F. Francken (29) uit Antwerpen. Het is een smalle plank met vier wieltjes, die wordt aangedreven door een bromf ietsmotort j e. Trimauto en Dubbelding. Een zeer wonderlijk bedenksel is de trimauto. Aan weerszijden kunnen in uitgespaarde ronde openingen twaalf mensen mee- lopen. Zij kunnen pas ophouden wanneer de auto stil staat. Je moet dus eclit wel willen mee- trimmen. Een auto die twee kanten kan oprljden en om zijn eigen as kan draaien is het Dubbelding /an A. Graauw (32) en W. Jansen (29) uit Waspik. Zij gingen uit van twee Renaults 4 en zaagden die dwars doormidden, precies achter de voorportieren. De twee voorkanten werden aan elkaar gelast, zodat er zowel voor als achter (of omgekeerd) stuurwie- len en bedieningsorganen zijn Piepauto. Dat is een piep-kleine auto die gemakkelijk in de gang kan wer den geparkeerd, L. Rombouts (46) uit Waalwijk heeft dat ver vaardigd. Het is een eenpersoonsautomo- biel geworden met een lengte van 255 cm, een breedte van 81 cm en een hoogte van 110 cm. Het ziet er uit als een kinderspeelauix. Maar het is wel degelijk een echte (wel zeer smalle) auto. Dreyfus. De kunstschilder C. M. Kuypers uit Hilversum is 5 jaar geleden begonnen met de bouw van een eigen auto. Voor zijn schepping begon hij met een Gazelle car rier met een 49,6 cc motortje. Hij-bouwde er een houten caros- serie omheen. Volgens de Heer Kuypers (80 jaar!) zou hij daar- om hiervoor geen rijbewijs, ken- teken en motorrijtuigenbelasting nodig hebben. De autoriteiten denken er anders over en Kuy pers mag er niet de weg mee op. Dat mag echter dus niet. Hij vindt dit maar een ongelijke strijd. Vandaar de naam Dreyfus Velerlei. Het is ondoenlijk alle inzendin gen hier te behandelen, want er zijn nog talloze bezienswaardige vehikels bij. B.v. de toekomst- auto waarin veel technische gim micks zijn verwerkt. De Volks- mercedes en de Mercedafeen Volkswagen met een Mercedes - neus en een Mercedes met de achterkant van de Daf. Verder is er een IJswagen en het Ren- monster en de komische Pret- auto (een rijdende huiskamer) De tentoonstelling "Wondermo bielen" is. nog te bezichtigen tot en met dinsdag 31 augustus a s. Het bezoek aan de Wondermo bielen is gratis; de toegang er voor is in de normale entreeprijs van Autotron (met meer dan 400 oude en antieke automobielen.' inbegrepen. Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur "Scyedam" Nr. 3 is sinds enige tijd voor f 2.00 weer in Schie- damse boekwinkels verkrijgbaar. Deze uitgave van de Historische Vereniging Schiedam is wederom bijzonder goed verzorgd en bevat weer talrijke interessante arti- kelen uit het .verleden, als "Het Weeshuis aan de Hoogstraac", "Schiedam Kunstbezit" en "Schiedamse Postkantoren". Haast was dit derde nummer met verschenen, want met 178 leden (contributie 15.-- per jaar) is de uitgave van een dergelijk tijd- schrift een kostbare en bijna on- mogelijke zaak. Slavenburg's bouwbedrijven te Schiedam stak echter voor dit nummer de hel- peride hand toe. De Historische vereniging wil verder graag een verzameling etiketten van Schiedamse distil- lateurs aanleggen en vraagt hier- bij de hulp van een ieder die oude etiketten bezit. Distillateurs, slijters, drukkers, verzamelaars die iets kunnen missen; bel even 26 76 28 VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 26 44 32 Door onzo telefoonbeentwoorder zijn wij ftaeds bareikbaar. v/h G. J. J. PONJt (WAAR IS SCHIEDAM?). Voor de tweede maal dit jaar is een speciale evenementenkrant vail de Provinciale VVV Zuid- Holland verschenen, welke gratis verkrijgbaar is. Voor de afgelopen maand juli en - nu - voor augustus is een agen da opgenomen met allerlei toe- ristische tips over evenementen en bezienswaardigheden. Deze uitgave (genaamd Holland- Info) is een gezamenlijk initia- tief van de VVV's Delft, den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Katwijk, Noordwijk, Gouda en Leiden. We vragen ons af waarom Schie dam de kans voorbij heeft laten gaan aan deze gezamenlijke uit gave mede te werken. Door min of meer uitgebreide informatie over Schiedam (waar vindt men nog zo'n groot aantal zeer bezienswaardige molens?) had men wellicht nog wat bui- tenlandse toeristen kunnen aan- trekken. Ook de plaatselijke micl- denstand had van een bezoek misschien wel wat 'opgestoken'. Die middenstand kan naar onze mening best eens een injectie gebruiken Onder de titel 'Beestachtig goed' kunt U in het immer aktieve Stedelijk Museum op de Hoog- straat een uitermate interessante expositle zien. Van 44 kunstenaars zijn werken tentoongesteld, die - zoals de titel van de expositie doet ver- moeden - het dler als onderwerp heeft. Tekeningen, schilderijen, kera- miek met katten, honden, koeien buffels, insekten, herten en noem maar op wat voor beesten, kunt U in allerlei verscheiden- heid bewonderen. De tentoonstelling duurt nog tot 9 augustus a.s. Van alle westerse landen heeft Nederland het grootste aantal caravans per vierkante meter, n.m. 6,5 De Nederlanders voelen er blijkbaar minder voor dan buitenlanders hun geld op te maken in hotels en kiezen voor een rijdend hotelletje, dat achter de auto wordt gehangen. Na een langdurige en kostbare verbouwing zal Evangelist Johan Maasbach de Havenkerk aan de Lange Haven te Schiedam in oktober in gebruik nemen. Dit zal gebeuren op woensdag 6 oktober a.s. met een openings- dienst om 15.00 uur. Tot 15 okto ber d.a.v. zullen er elke avond bijeenkomsten worden gehouden In verband met de zomervakan- tie is het filiaal van de Gem. Openbare bibliotheek Kethel (Jac. Urlusplein) gesloten van woensdag 30 juli t/m zaterdag 14 augusths a.s. Op uitnodiging van het 50-jarig H.B.S.S. speelt het elftal Oud- Feijenoord een wedstrijd tegen het eerste team van H.B.S.S. Op woensdag 11 augustus a.s. kan men nog eens o.a. Koen Moulijn, Eddy P. Graafland, Piet Romijn, Guus Haak, Reinier Kreyermaat en Frans Bouwmeester aan het werk zien. Arbiter is Koen Brouwer. Deze attraktieve wedstrijd wordt gespeeld op het hoofdveld van H.B.S.S. (Sportpark Harga). Aanvang 18.30 uur. Toegangsprijs f 2,00 (65+ en 15- 1,00). Het is U misschien bekend dat in Nederland en dus ook in Schiedam onder de naam "SPORTREAL" een aktie op gang wordt gebracht om mensen van 25 jaar en ouder door middel van sport en spel in beweging te brengen. Het gaat hierbij in hoofdzaak om groepen van mensen, die niet via de georganiseerde sport zijn te berelken. "Sportreal" wil mensen via allerlei spelvormen in een prettige ontspannen spelsfeer met anderen bijeenbrengen. Om dit doel te bereiken is in Schiedam een plaatselijk aktie comite (P.A.C.) gevormd. Het P.A.C. beschikt over een grote hoeveelheid spelmateriaal, waaronder badmintonrackets, plasticballen, volleyballen, voet- ballen, hockeysets, scoops, badmintontennisrackets, frisbee's springtouwen en een komplete netinstallatie. Dit materiaal stelt het P.A.C. gaarne ter beschikking van de bevolking. Na overleg met de wijkvereniging Groenoord komt het P.A.C. met sport- en spelmateriaal op de volgende data naar de wijk Groenoord: 11 augustus vanaf 19.00 uur; 18 augustus vanaf 19.00 uur; 21 augustus vanaf 10.00 uur. Door middel van affiches en een geluidswagen zullen de plaat- sen waar men sport en spel kan bedrijven, bekend gemaakt worden. Wilt U eerder kennismaken met de Sportrealaktiviteiten, dan bent U op 7 augustus a.s. vanaf 10.00 uur welkom in de sporthal Margrlet. Doet alien mee en beleef in het Olympisch jaar de sport niet passief bij het T.V.-toestel, doch aktief bij Sportreal. De tot nu toe. opgestelde aktiviteitenagenda is als volgt: 7 augustus openingsinstuif in de sporthal. 11 augustus speelavond in wijk Groenoord. 14 augustus speeldag D.W.S.-terrein park Thurlede. 18 augustus speelavond in wijk Groenoord. 21 augustus speeldag in wijk Groenoord. 30 augustus t/m 3 September zwemavondvierdaagse Bad Groenoord. 28 augustus sportinstuif sporthal Margriet. Dit is slechts een voorLopige agenda. Het P.A.C. hoopt in de andere wijken van Schiedam ook spoedig aktiviteiten te ont- plooien.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 3