Gezondheidszorg - ieders zorg OOt Sporthuis Hitman Gezondheidszorg Kethel D;es Woudhoek EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SEERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Redaktie: Viaardingseweg 18a, telefoon 7019 36. 4 augustus 1976. Dat is eigenlijk een motto om eens diep over na te denken. Gezondheidszorg - ieders zorg Waarom zou het eigenlijk uw zorg zijn Wei, omdat het al uw zorg is Kijkt u maar eens naar de hoogte van uw ziekenfondspremie, uw particuliere verzekering. Kijkt u maar eens naar de begroting van het Ministerie voor Volksgezondheid en Milieuhygiene, die toch uit uw belastingcenten gefinancierd moeten worden. 'De kosten van de gezondheids zorg rijzen de pan uit' kunt u regelmatig in de krant lezen, op TV horen. Staatssecretaris Hen- driks wil er wat aan doen, o.a. een herverdeling van het aantal ziekenhuisbedden in ons land. Dat 'pikken' we dan weer niet en we gaan de straat op om ons bloedeigen streekziekenhuis te behouden in IJsselstein, Groenlo of Culemborg. Actie voeren voor de gezondheidszorg Maar de meest voor de hand liggende actie wordt niet of nau- welijks gevoerd. Die actie zou er in moeten bestaan, dat u zo ge- zond mogelijk leeft, zodat u zo min mogelijk een beroep hoeft te doen op die dure gezondheids zorg, die dan ook vanzelf wat minder duur gaat worden. Omdat er dan minder dure voor: zieningen nodig zijn. Wij hebben langzamerhand de rare neiging gekregen gezond heidszorg te zien als een garage- servicebedrijf. Onze auto bren- gen we regelmatig weg voor een onderhoudsbeurt en als er wat aan mankeert, laten we dat re- pareren. Voor de rest scheuren we er op los. Met ons eigen lichaam doen we net zo. We leven maar raak, eten en drinken maar raak, ro- ken maar raak en als het motor- tje hapert rennen we naar de dokter of het ziekenhuis om ons te laten opknappen. En wanneer dat niet gauw ge- noeg lukt, is dat de schuld van 'die dokters' en 'die ziekenhui- zen' die u niet meer als mens zien, maar als een 'geval' of een nummer. De verantwoordelijkheid voor een goede gezondheid ligt echter in de allereerste plaats bij u zelf. De dokter, de verpleegster, het ziekenhuis, dat zijn helpers en hulpmiddelen in de nood. Maar allereerst dient nood voorkomen te worden. Er moet voorkomen worden dat u ziek wordt. Dat is wat staatssecretaris Hen- driks bedoelt als hij praat over 'preventieve gezondheidszorg': zorgen dat mensen niet ziek worden. Hij kan echter praten en doen wat hij wil, het zal moeten beginnen bij onszelf, bij u en bij mij. Het is niet voldoende op de TV te horen en zien dat we verkeerd eten om dan toch door te gaan met 'een frietje met', een fri- kandelletje speciaal'. Om dan toch door te gaan met autorijden en zitten, TV kijken en zitten, borrelavondjes houden en zitten - terwijl ons bijna dagelijks aan het verstand wordt gebracht dat we te weinig lichaamsbeweging krijgen. 'Krijgen' alsof je lichaamsbewe ging cadeau krijgt op de dieet- margarine. Lichaamsbeweging moet je nemen door naar buiten te gaan, te lopen, te fietsen, te zwemmen, achter een bal aan te hollen of je tuintje te spitten. Gezondheidszorg - ieders zorg..! Uw gezondheid is dw eigen zorg. U moet er zelf iets aan doen! U bent er zelf verantwoordelijk voor Dokters en verpleegkundigen zijn er alleen om te helpen als er per ongeluk toch nog iets mis gaat. Bron: MGZ nr. 4/1976. C 4> T3 IH o O -US 3 <u "O «-C o o Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Dienstencenfrum Heijermansplein 38 - Schiedam Teleloon 7095 55 Spreekuur; leidster dienstencentrum elke maandag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur, in flat 38, le etage. Spreekuur: leidster Stichting Gezins- verzorging; 's-maaiidags van 11.00- 12.00 uur, in de bibliotheek. Pedicures: Iedere dinsdag en woensdag vanaf 8 uur 's-morgens. (Graag Uw handdoek meebrengen). Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is U thuis te behan- delen. Indien U van deze mogelijk- heid gebruik wenst te maken, kunt U zich telefonisch opgeven. Telefoon 70 95 55. Ook oudere wijkbewoners in Groenoord, de Woudhoek eh Kethel kunnen van deze ser vice gebruik maken. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 13.00 uur. U wordt vriendelijk ver- zocht v66r 14.00 uur aanwezig te zijn. Graag Uw handdoek meebrengen. Herenkapper: Op dinsdag, eens in de 14 dagen. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boeken en puzzels: elke dinsdag en donder dag van 9.30- 11.30 uur. Handenarbeid; Elke maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur, in de recreatiezaal. Deze club biedt verschillende moge- lijkheden, zoals boetseren, houtbe- werken, pitriet e.d. U kunt zich hier- voor altijd nog opgeven. Elke dinsdag van 14.00 - 16.00 uur, kan men in de recreatiezaal hand- werken, waarbij ook voor U nog plaats is. Tijdens de vakantie is er geen handenarbeid. Over de begin- datum wordt U nader gemfor- meerd. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15-10 uur is er gevarieerde gymnastiek met mu- ziek in de grote zaal. Om 9 uur worden de deelnamers verwachC In juli en augustus is er geen gymnastiek. De eerst volgende les vangt op 7 September aan. Gehoor- en gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreekuur in de bibliotheek vanaf 14.30 uur. Namens de gehoor- en gezichtsser- vicedienst willen wij graag het vol gende onder Uw aandacht brengen. Zowel de fa. Argus als Dijkshoorn die hierbij zijn aangesloten verlenen alle mogelijke service zoals: het leve- ren van alle mogelijke merken hoor- toestellen, brillen en aanverwante artikelen. Het stellen van brillen, controleren van hoortoestelenen, verstrekken van batterijen en snoer- tjes en het geven van adviezen bij de aanschaf. Voor ingrijpende reparaties moeten de toesttellen mee naar de zaak genomen worden, waar goed opgeleide en gediplomeerde krachten er alle mogelijke zorg aan besteden. Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05 Kruisgebouw: Bachplein 588; telefoon 70 6177. Secretariaat: SL Brokerhof, Koekoekslaan 70; telefoon 70 08 56. Ledenadministratie: Th. van Deurzen, De La Marplein 2, telef. 70 94 11 (Uitsluitend voor ledenadministratie). Wijkverpleegkundigen: (telefonisch bereikbaar maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur. C. W. van Dalen, Albert van Baalteplein 48 teL 71 03 59 A. van Dalen-Kroesbergen, Hargplein 2 tel. 70 15 49 M. J. C. Th. Gielen, Obrechtstraat 80 tel. 70 57 74 M. H. J. de Vette, Oostveenseweg 3, Schipluiden tel. 01738 - 8646 M. Kooiker-de Waard, Bart Verhallenplein 19, telefoon 70 34 46 Weekenddiensten: zaterdag en zondag telef. bereikbaar 8.00-8.30 uur: 7-8 augustus zr. Gielen telefoon 70 57 74 14 - 15 augustus zr. Kooiker-de Waard telefoon 70 34 46 Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon In een ongefrankeerde enveloppe aan Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoordnummer 17, SCHIEDAM Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruls - Wit-Gele Kruis) teigen een jaarkontributie van J 27,00. Naam: Voorletters: Adrea: teL:

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 5