Gele Kentekenplaat straks verplicht Uabobank voorAL BANKZAKEN Onrusf in Schiedam DE MAGNEET Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. 9e jaargang no. 214 18 augustus 1976 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. We zijn er zo langzamerhand al aa^i gewend dat er auto's rondrijden met gele nummerborden. We weten nu wel dat Nederland er twee verschillende kentekenplaten op na houdt, de traditlonele blauwe en de nieuwe gele. Vooral niet-automobilisten keken, nu bijna een jaar geleden, vreemd op. "He een buitenlander, waar zou die vandaan komen?" dacht men en zag dan later met enige verbazing op de achterzijde van de auto het NL-plaatje. Ja, misschien kijken ze er in het buitenland ook wat vreemd van op, dat wij Nederlanders weer eens "moeilijk" doen door met twee verschillende kleuren pla ten rond te rijden. Hoe kwamen we zo plotseling op het idee om gele platen te gaan gebruiken i.p.v. de sinds de jube- lende intocht van de automobiel gebruikte blauwe? De Rijksdienst voor het Wegver- keer keurde deze nieuwe platen goed omdat deze door hun sterk refleeterende werking een bij- drage leveren aan de verkeers- veiligheid. Wanneer de achter- verlichting niet brandt. maar ook wanneer deze wel werkt zijn deze platen goed zichtbaar. Vooral op een donkere weg ge- parkeerde auto's zijn dan (ook voor wielrijders en bromfietsers) goed zichtbaar en door de reflec- tie sneller waar te nemen. NIET IEDEREEN. Niet elke automobilist is gechar- meerd van deze nieuwe ken tekenplaten, want er rijden dui- zenden spiksplinternieuwe auto's rond die met de oude platen zijn uitgerust. Kennelijk zien zij het nut van de gele niet in. De refleeterende kentekenplaten zijn in Nederland nog niet ver plicht. Maar dat dit komt staat vast. Zoals de gordels verplicht zijn gesteld, zo komt ook het nummerbord aan de beurt. Het eerste zijn de nieuwe motor- fietsen aan de beurt. deze moe- ten met ingang van ljanuari a.s. van gele platen zijn voorzien. Op 1 januari 1978 dienen alle nieuwe auto's met deze beter- zicht-platen te worden uitgerust. WEL DUURDER. In de aanvang van dit artikeltje spraken we al over het feit dat zeer vele nieuwe auto's toch met de "oude" platen rijden. Wellicht komt dit ook door de veel hogere aanschafprijs van de gele ken tekenplaten. Al staat een verhoging van een DRUKKERIJ RoHerdamsedijk 279 Schiedam, telefoon 268666 GROOTS PAKKET VOL WAARDEVOLLE GESCHENKEN KADO NU dikke liental guldens toch in geen enkele verhouding met de betaalde prijs van de fonkel- nieuwe wagen. Dat kan er naar onze mening dan ook nog wel af. Misschien is een ander punt, dat ervaren automobilisten zich nog kunnen herinneren dat - jiren geleden - elke auto moest worden uitgerust met achter-"spatlap- pen". Enkele maanden later ble- ken deze fladderende lappen geen nut te hebben en hadden de autorijders weer eens iets voor "niets" betaald. De verplichtingsdatum van 1 januari 1978 geldt echter uitslui- tend voor nieuwe auto's Voor de andere auto's worden de ken tekenplaten dus niet verplicht gesteld Punt van overweging blijft toch dat de ANWB het gebruik van de refleeterende -platen ten zeerste aanraad. ROKEN? Zo Icom je d r af Onder deze titel brengt de NCRV zes televisieprogramma's, die de mensen die met het roken willen stoppen (maar er op eigen kracht niet in slagen) willen helpen. Wie mee wil doen, zal 5.00 moe- ten storten op giro 73311 van "Roken, zo kom je d'r van af" en hij/zij ontvangt dan een twee- tal boekjes die samengaan met de televisieuitzendingen op 24, 25 27, 28, 30 en 31 augustus a.s. Renovatie Bart Verhallenplein Zoals reeds eerder in ons blad vermeld is, zal het Bart Verhal lenplein door Gemeentewerken Schiedam worden gerenoveerd. Dit geschiedt in nauwe samen- werking met de Wijkver. Groen oord e.o. en de Stichting Samen- levingsopbouw Schiedam-Noord. Om de bewoners van het betref- fende plein z6 veel mogelijk in- spraak te geven gaven de geza- menlijke instanties in het ver- leden reeds een contaktavond en deelde men enqueteformulieren uit. Van de 154 uitgedeelde formulie- ren ontving men er 69 ingevuld terug en 45 adressen deelden mondeling mede met de 'voorge- stelde plannen akkoord te gaan. Van de 69 adressen (ingevulde formulieren) werd bekend dat hier in totaal 63 mannen en 65 vrouwen woonden, dat op 47 adressen er 52 auto's waren. 59 adressen vonden de uitbrei- ding groenvoorziening belangrijk en 51 waren ook voor uitbreiding van de speelvoorzieningen. Op 12 augustus werd in Boerderij "Landvreugd'.' opnieuw een in- formatie-avond gehouden, waar- bij de verschillende plannen werden besproken. Trimclub van Wijkver. Groenoord start het seizoen De Damestrimclub "Groenoord" (onderdeel van Wijkver. Groen oord e.o.) begon op 10 augustus j.l. het nieuwe seizoen (na een oer-gezellige afscheidsavond op 21 juni j.l.). Deze trim-gymnastiekvereniging telt momenteel 30 leden en doet aan conditietraining voor jong en oud. Met recht voor elke leeftijd want de wijze waarop men - on der deskundige leiding - aan "trimmen" doet is door iedereen te volgen. Elke dinsdagavond van half8 tot half 9 is men in het Beatrixpark in de weer, terwijl men na afloop nog gezellig wat bij elkaar kan blijven in Boerderij 'Landvreugd' Voor enkele dames is nog plaats bij deze aktieve en leuke groep. Wie er meer van wil weten; Mevr. Asmus (tel. 70 23 62) zal U gaarne alle gewenste inlichtingen verstrekken. Telefonische Hulpdienst Waferweg-Noord 73 11 61 Dag en nachf bereikbaar in geesfelijke en sociale nood. Leuk initiatief Bachpleinflats Sinds enkele weken kan men in de flats aan het Bachplein kleu- rige stroken waarnemen op de toegangsdeuren naar de diverse galerijen. Dit is niet gedaan om de zaak wat op te vrolijken maar om kleine kinderen (die alleen met de lift naar boven komen) de voor hen juiste etage kenbaar te maken. Naar gelang van de voorstelling op de deur (rondje, vierkantje, driehoek, rood, geel, groen enz.) kan het kind zelf zien of het op de goede etage is. Een leuk en zeer practisch initiatief Vorige week haalde Schiedam de frontpagina's van de lande- lijke pers en zelfs het NOS-journaal. Jammer dat het dit maal een onverkwikkelijke zaak was. U weet het nog wel; de rellen in het centrum en westelijk deel van onze stad. Het ging om de tragische dood van een jongeman die op de kermis door een Turk was neergestoken. Schijnbaar ontlaadde dit tot een soort volkswoede tegen de in Schiedam woonachtige Turken en enkele Turkse cafe's en winkels. Vanzelfsprekend is dit ontoelaatbaar en dat men maatregelen nam tegen de wraakzuchtige onruststokers is alleszins denk- baar. Toch waren wij toen (en zijn dat nu nog) van mening, dat het hier helemaal niet speelde om een wraakoefening, zeker de daarop volgende dagen niet. Bovendien zou men dan in Nederland zijn hart kunnen ophalen hoewel dit in andere gevallen duidelijk niet gebeurd. Hoeveel malen lezen we niet in onze kranten dat er een slachtoffer ge vallen is door toedoen van een rijksgenoot. Toch haalt niemand het in zijn hoofd om een wraakactie tegen deze bevolkingsgroep op touw te zetten. De op sadistische wijze om het leven gebrachte 62-jarige boer in Drente werd niet gevolgd door ongeregeldheden tegen de mandemakers en Loswerkmannen (hetgeen het beroep van de daders was)En zo kunnen we wel even doorgaan. Het z.g.n. "spontane" optreden na de steekpartij werd duidelijk gevolgd door het "agentje pesten", want zelfs uit Rotterdam kwamen jongelui op de bromfiets naar Schiedam om eens lekker "keet te trappen". Een gevolg van de artikelen in de grote Rotterdamse bladen en wellicht (we vragen ons dat af) door provocerend optreden van de politie. Gelukkig behoren de rellen al weer een tijd tot het verleden en wij hopen van ganser harte dat onze stad van dergelijke ver- werpelijke akties verschoond mag blijven. Frappant in de hele geschiedenis was dat nu het feit aan het licht kwam, dat de sterkte van het Schiedamse politiecorps op zaterdag en zondag slechts acht man bedraagt. Het lijkt ons dat dit wat dorpsachtig aandoende legertje (n.b. nog met een grote kermis in Schiedam) moeilijk in staat zal zijn de stad een be- hoorlijke bescherming te bieden. Op elke 10.000 inwoners blijkt dus nu een man ter verdediging aanwezig. Zelfs zonder kalami- teiten zoals boven omschreven is dit een bedroevende zaak. Het zal best dat het Schiedamse corps sterk onderbezet is, maar juist daarom zal men toch door middel van een goed uitgedachte advertentiecampagne tot een uitbreiding moeten komen. Het is - juist nu - bewezen dat dit bitter nodig is MtrAkMm Redaktie: Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Ditgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. bij bestelling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam Alle avonden verkoop no telef. afspraak 26 75 65 het adres voor geboorfe-, verlovings- en huwelijkskaarten de bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 uw

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1