Bridge-club „GROENOORD' Wij herinneren er hiermede onze leden aan, dat wij op 6 September a.s. om 20.00 uur een korte leden- vergadering hebben. Daarna gelegenheid tot bridgen. Nieuwe bridge-paren zijn op maandag 13 September van harte welkom. U kunt de eerste avond als kennismakingsavond beschouwen en daarna aanzien of U lid van de Bridgeclub wenst te worden. U gelieve dan vvel om 19.45 uur aanwezig te zijn. Tot ziens in Boerderij "Landvreugd" Sweelincksingel 7 Afd. Bestuur. - Telefoon 70 56 42. ANWB Autorijschool ROB HAAN Groenoord - Woudhoek 't Is de groente die het m doet NOORDER AKKOORDEN P. A. v.d. KRUIT Hef Hoofdbesfuur van de Wijkvereniging Groenoord e.o. Vroege personeelsbussen RET op zaferdag kwartier vroeger Werkzaamheden Groenoord-Zuid HELP!!! HELP!!! HELP!!! c OJ -o o o -34 -S5 IH w T3 s- O o Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Post bos 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gedipiomeerd instructeur Duur, duur duur Wie zo z'n oor eens te luisteren legt, hoort over het algemeen de bevolking klagen over de voort- durende prijsstijgingen waaron- der we gebukt gaan. Men vindt dit bevreemdend om- dat - nog niet zo lang geleden - van regeringswege werd medege- deeld dat prijsverhogingen aan banden werden gelegd. Wij, het volk, merken hiervan helaas het tegendeel, want het rijtje prijsstijgingen wordt als- maar langer; telefoon, openbaar vervoer, brood, margarine, hal- varine, koffie. De verwachting voor 1976 dat ons vrij besteedbaar inkomen met meer dan 0,2% zou stijgen lijkt voor velen slechts een illusie te zijn. Vooral de groenten en aardappe- len blijven zich "verheugen" in steeds hogere prijzen en zo lang- zamerhand zal zich het feit gaan voordoen dat de groentenman de bloemkool in leuke cadeauver- pakking gaat afleveren en de aardappelen op de fruitschaal terecht komen. Ja, we weten het die lange hete zomer. Maar juist daarover bestaat bij de bevolking ernstige twijfels. Dat de export van aard appelen normaal doorgang kan vinden, roept bij de meeste men- sen zeer grote vraagtekens op. Veel gezinnen kunnen de hoge prijzen voor sla, kool en aardap pelen moeilijk opbrengen en blijven met de gebakken peren zitten. Dat vanwege de droogte de boe- ren door de regering moeten worden geholpen lijkt een logi- sche zaak. Maar we kennen een speciaalzaak in Rotterdam, die in de afgelopen maanden geen paraplu heeft verkocht. Kan deze man ook bij de regering terecht? Hoewel we politiek zeer onge- schoold zijn, lijkt het ons een overduidelijke zaak dat de bui- tensporige prijsverhogingen een aanslag betekent op de koop- kracht van de gemiddelde werk- nemer. De verhoging van de Lo- nen die op 1 juli j.l. (met een maximum bedrag) heeft plaats- gevonden wordt (of is) door deze tegenvallers achterhaald. Wanneer er geen rem op de prijsstijgingen wordt gezet, zal o.i. een nieuwe loonsverhoging moeten volgen. Dat we dan weer in de beroemde vicieuse cirkel terechtkomen, begrijpen we. Maar er moet wel WAT gedaan worden 1 maal per 14 dagen toch 'HAANTJE DE VOORSTE" VOOK WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze telefoonbeantwoorder zjjn wij steeds bereikbaar. v/h g. j. j. ponje stelt er prijs op te verklaren dat zij de molestatie van onze Turkse rnede- bewoners in deze stad zeer betreurt en sterk veroordeelt. Dat een groep jonge- lui, alleen op vermoedens, tot een der- gelijke actie overgaat acht zij zeer ver- onttrustend en ontoelaatbaar. Het is daarom dat de verklaring van het ge meentebestuur naar aanleiding van de gebeurtenissen op zaterdagavond 7 augustus 1976 ten voile werd onder- schreven. Schiedam is op een treurige rnanier "nieuws" geweest en wij hopen dat dit nooit meer op deze wijze nodig moet zijn. Het bestuur hoopt dat de financiele hulpaktie van de Europese Beweging in Den Haag duidelijk zal maken dat de Schiedammers het juiste antwoord op de rellen zullen geven: een schade- loosstelling van de getroffen Turkse bedrijven. Meer nog is nodig dat de gehele Schie- damse bevolking toont, in regelrecht contact met Turken, het gepleegde onrecht niet te rtemen. Hier ligt een taak voor ons alien: gemeentebestuur en burgerij. Het gemeentebestuur geeft de Turken en andere gastarbeiders dezelfde rech- ten en plichten zoals deze gelden voor bewoners van Schiedam bij b.v. wo- ningtoewijzingen. De burgerij gaat meehelpen bij onder- wijsprojecten als taalcursussen aan buitenlandse arbeiders. Xedere zondag om 12 uur kan men daarvoor in De Kreek, Lange Haven, terecht. (Hopen- lijk lukt het om de Turken die daar vo6r de rellen les narnen, weer zbvecl vertrouwen te geven dat ze terug- komen). Hierdoor krijgt men een in- tensief contact met de buitenlanders en dJn zal men merken dat Turken dezelfde hebbelijkheden hebben als Nederlanders. De Turken leefden enkele dagen in een hel. In een land dat enerzijds vele ontheemden opneemt (terecht) en anderzijds arbeiders die heel wat vuil werk voor ons opknappen in het ge- zicht slaat. Wij hebben heel wat goed te maken. Het bestuur van de Wijkvereniging zal op liaar plaats, met haar middelen hieraan meewerken. S. Ph. Louis, voorz. De scholen zijn weer begonnen, de grote vakantie zit er weer voor een jaar op: Wat de centen-aktie betreft gaan wij met z'n alien, laat ik hopen, ook weer beglnnen Een goed voorbeeld gaf een fam. die het gepresteerd heeft ruim f 135,- aan kopergeld te sparen. Het was voor mij een geweldige verrassing. Dit is wel een extra bedankje waardi Nu verwacht ik heus niet dat U allemaal zo'n groot bedrag aan centen spaart, met een kleine hoeveelheid ben ik echt ook tevreden. Het gaat tenslotte om het goede gebaar voor Uw evenmens. Ik bezoek o.a. de patienten in de ziekenhuizen namens U. Als een zieke geen voedsel meer tot zich neemt, dan doet dat bloemetje al zoveel. Alleen al de geste niet door de Groenoord-bewoners ver- geten te worden, want zoals ik reeds zei, ik kom namens U, want U spaart de centen voor hen. Familie D., Delft 1005 ct Mevr. v. S., S. Dresdenpl. 200 ct N.N., Griegplein 3521 ct Fam. Z„ H. Bosmansplein 221 ct 4947 ct Allen heel hartelijk dank. Mevr. de Jager, Henr. Bosmansplein 125. De personeelsbussen van de RET zullen voortaan op zaterdagoch- tend een kwartier vroeger ver- trekken. Dit betekent dat de ver- trektijd drie kwartier later valt dan de vertrektijden die in de personeelwagendienstregeling staan vermeld voor de periode maandag t/m vrijdag. Tot nu toe was dat een uur later. Op zondagochtend blijven de personeelsbussen twee uur later vertrekken dan in de dienstrege- ling voor maandag t/m vrijdag staat vermeld. Van de personeelswagens mag ook door het publiek gebruik worden gemaakt tegen normaal zonetarief. Dienstregelingen zijn bij de RET verkrijgbaar. Nu de vakanties weer achter de rug zijn, is Gemeentewerken druk bezig met de reconstructie in de woonwijk ten zuiden van de Laan van Bol'Es. Hoewel men dit ingrijpende kar- wei spoedig tot een einde wil brengen, zal het toch wel tot de zomer 1977 duren voordat alles gereed is. Men is nu bezig met riolerings- werkzaamheden, daarna volgt de ophoging van deze wijk, waarna nog de plantsoenendienst voor- zieningen moet treffen. Opleiding voor Administratie Commerciele en Secretariele functies. Nieuwe cursussen Aanvang September. T YPEN (Blind 10-vinger systeem) S TENO Nederlands-Frans-Duits- Engels-Spaans. T ALEN Nederlands-Frans-Duits- Engels-Spaans-Italiaans- Russisch. Cursussen voor beginners gevorderden-conversatie en bedrijfscorrespondentie. ROEKHOUDEN MIDDENSTAND (1-JARIGE OPLEIDING) M. B. A. dir. J. W. M. Zetteler Staatsbevoegd docent Machineschrijven en Stenografie SINGEL 72 - SCHIEDAM Telefoon 26 88 47 Deze kreet om hulp wordt iedere dag meer en meer gehoord. Het aantal verdrinkingen, het aantal verkeersongevallen, het aantal ongelukken in huis, op straat, op school, ja noem maar op waar, wordt met de dag groter. En die kreet om hulp wordt daar- door steeds vaker en meer in- dringerder gehoord. Men bidt en smeekt soms om hulp. Dagelijks gebeuren er over- al en op de meest onverwachte ogenblikken grote en kleine on- gevallen. En al deze ongelukken vragen dan om hulp. Directe hulp en geschoolde hulp. Hulp van mensen, die bekend zijn met "directe hulpverlening". En die "directe hulpverlening" is eigenlijk een zaak, die iedereen moet kunnen verlenen. Deze mo- derne tijd vraagt nu eenmaal specialisten, en zo'n E.H.B.O.-er is toch op zijn terrein een "spe cialist", of niet soms Zo maar, zonder te letten op rang of stand, leeftijd, religie ofpolitieke kleur een ongevals- slachtoffer helpen, ja, goed hel- pen, is toch een zaak, die Uw aandacht toch wel even mag vragen. De specialist in het ziekenhuis of de huisdokter is echt wel blij, als de "Eerste Hulp" goed ver- leend is. n Verlichting voor zijn taak en voor het slachtoffer. Goed huip verlenen moet je ge- leerd hebben. Dat "juiste optre- den" wordt je geleerd in een cursus E.H.B.O. Het is een cursus, die in een kort tijdsbestek gevolgd kan worden en waar nog nooit iemand spijt van heeft gehad. De E.H.B.O. vereniging 'St. Lidui- na" organiseert weer een cursus. Deze cursus begint op 1 oktober a.s. in het Schephuis en staat onder leiding van Dr v.d. Veer. j Alle inlichtingen en aanmeldin- gen worden U gaarne verstrekt door: P. Lansbergen, Burg. Verveenstr. 8, tel. 70 62 44; H. P. v, d. Koppel, Molensingel 27, telefoon 70 24 18; Th. de Veth, Faassenplein 75, telef. 70 63 03; R. Kester, Woudweg 26, telefoon 70 55 84; J. Roeling, Jan Oudegeeststr. 40, telefoon 70 78 40. Meldt U en leert helpen

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 3