uonderujod Sporlhuis SSUtHun RENIRIE Turn Tips AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE Nieuwe milieuvriendelijke TAXI Het wereldbekende "Museum of modern art" in New York houdt thans een expositie met als thema: "Milieuvriendelijke ver- keersmiddelen voor binnenste- den". Doel van deze tentoonstel- ling is aan de hand van inzen- dingen (meest prototypen) van autoproducten uit de hele wereld te tonen dat er ook nu al milieu vriendelijke taxi's bestaan en hun verdere ontwikkeling en in- gebruikname te forceren. Volkswagen doet mee aan deze expositie en showt er een niet alleen milieuvriendelijke maar tegelijkertijd ook comfortabele nieuwe "binnenstadtaxi", ont- wikkeld en gebouwd op basis van de gerenommeerde VW-vus van Type 2 die voor dit doel is voor- zien van de revolutionaire hybrid-aandrijving. Deze nieuwe milieuvriendelijke taxi biedt royaal en comfortabel (aparte stoelen met hoofdsteu- nen) plaats aan vier klanten en hun maximaal duizend liter om- vangrijke reisbagage, zonodig in- clusief eventuele kinderwagens of rolstoelen. Twee royale schuif- deuren rechts (elektr. bediend) en links maken niet alleen de in- stap van de passagiers maar te gelijkertijd ook het laden-en-los- sen van de bagage zeer gemak- kelijk. De nieuwe taxi is ook zeer veilig: de grote ruit tussen de chauffeur en zijn passagiers is van kogel- vrij glas, waardoor de taximeter duidelijk te zien is. De communi- catie vindt plaats via een luid- sprekerinstallatie; het afrekenen via speciaal daarvoor aange- brachte voorzieningen zoals die ook in optimaal beveiligde ban- ken aanwezig zijn. De nieuwe "binnenstadtaxi" is voorzien van airconditioning en yan een geheel onafhankelijk van de motor werkende verwar- ming. De in technisch opzicht hoog- waardige en ideale combinatie van onderstel en carrosserie zor- gen er samen voor dat de revo lutionaire "binnenstadtaxi" van Volkswagen in alle opzichten (zowel actief als passief) voldoet aan de hoge Amerikaanse eisen rond de veiligheid. Maar het meest unieke van de "binnenstadtaxi" is - zoals reeds gezegd - zijn hybrid-aan drijving. Dat is een ideale com binatie van een elektromotor en een normale verbrandingsmotor, die - bij een juist gebruik - het milieu minimaal belast. Want in de binnenstad wordt deze taxi uitsluitend aan- gedreven door de milieuvriende lijke elektromotor en buiten de "city" wordt de verbrandings- motor als extra krachtbron inge- schakeld, waarbij - dankzij "de medewerking" van de elektro motor - ook aan de uitlaatgassen aanzienlijk schoner zijn. De actieradius van deze nieuwe revolutieonaire "combinatie- motor" is volledig gelijk aan die van conventinnele motoren. En dat maakt de "binnenstadtaxi" van VW tot een zeer interessant vervoermiddel voor de toekomst! WAKKER WORDEN! Noorder Akkoorden lezen Tegen zoveel zon en zolang aan- hotTdende droogte was zelfs het sterkste gazon niet bestand. Alle grastapijten hebben enorm ge- leden En nu Het zal lang en aanhoudend moeten regenen om de water- stand in de bodem weer op peil te brengen. Maar dan nog is het gras niet uit de brand. Want het geelgeworden gazon heeft niet alleen een bijna onverzadigbare dorst gekregen. Om zo'n werke- lijk uitgemergeld gazon weer op krachten te brengen is behalve water ook voedsel nodig: "krachtvoer". De belangrijkste voedingsstoffen voor een dicht en sterk gazon zijn: stikstof, fosfor en kali. Vooral stikstof laat het blad ont- wikkelen en maakt grasplantjes sterk vanaf de wortels. Belang- rijk is daarbij, dat vooral nu de juiste hoeveelheden voedings stoffen worden toegediend. Een speciale gazonmest (bijv. Scotts) is daarvoor nodig, die een hoog stikstofgehalte heeft (32%) en tijdens regenval of kunstmatige besproeiing het gras weer kan laten opleven. Op plekken waar het gazon tot aan z'n wortels vergeeld en uit- gedroogd is, verdient het aanbe- veling eerst te gaan verticuteren voordat u gaat bemesten. Zo noemt men het openscheuren van de grasmat met een speciale verticuteerhark, die in elk goed tuincentrum te koop is. Daarmee worden dode grassprieten en wortels en allerlei andere over- bodige dingen uit de grasmat verwijderd en krijgt het gazon weer meer lucht en licht. En dat is hard nodig om weer helemaal als - vanouds te worden. En nog iets: een bemesting van het ga zon met een speciale kunstmest brengt niet alleen nieuw leven, maar maakt het grastapijt ook beter bestand tegen nieuwe ont- beringen. Want wie dutft te voorspellen of er in de nazomer voldoende regen zal vallen In elk geval moet de maaihoogte van uw grasmaaier gedurende deze zomer op 5 a 6 cm worden ingesteld. Panorama Mesdag gerestaureerd Panorama Mesdag, het beroemde schilderij en bekende toeristische trekpleister in de Haagse Zee- straat, heeft een ingrijpende restauratie achter de rug. De restaurateur Nico van Bohe- men ontdekte details die tot nu toe onder een bijna 100 jaar oude stoflaag verdwenen waren. De voorstelling op het 1680 vierk. mtr. grote doek is dan ook aan- merkelijk verlevendigd. Zo kwa- men op het zeegedeelte van het schilderij een groot aantal tot nu toe onzichtbare scheepjes "boven water". Een (hernieuwd) bezoek ten voile waard. CEES' COUNTRY CORNER Eindelijk dan (na bijna 2 iaar) de nieuwe Tumbleweeds LP 'Sweet Memories', genoemd naar het laatste suksesnummer. Er is in die twee jaar tussen het ver- schijnen van de eerste LP en deze heel wat gebeurd. Allereerst het suksesvolle optre- den in Oostende, de nummer een notering voor 'Somewhere Bet ween', een uitermate geslaagde heis naar Nashville, tweemaal op- getreden in Maassluis. En nu weer een hoge notering voor 'Sweet Memories'. Dit zijn een paar van de vele lioogtepunten uit de suksesvolle loopbaan van Nederlands meest 'allround' Country-formatie. Daarnaast ook minder opvallende positieve ge- beurtenissen zoals het uitroepen tot Nederlands beste country- formatie; of het toekennen van een prijs aan Ton Masseurs als instrumentalist. Daarnaast per- soonlijke overwinningen zoals het regelmatig genoemd worden in de diverse Amerikaanse coun- try-bladen waarmee een stuk er- kenning van de allerhoogste orde is bereikt. Voor ons liefhebbers van de country-muziek is de groep mede daarom zo sympa- thiek omdat ondanks alle ver- leidelijke aanbiedingen (vooral financieel) men toch bestand is gebleken tegen commerciele in- vloeden in hun muziek maar ook in hun persoonlijke opvattingen. Vooral na het nummer "Some where Between" moet het een- voudig geweest zijn om die rich- ting uit te gaan. Door de keuze van "Sweet Memories" is het be- wijs geleverd dat de interesse voor de country-muziek verder gaat dan alleen maar een zake- lijke belangstelling maar wel de- gelijk een emotionele binding het repertoir bepaald. Het is dan ook mede daarom dat het nummer "Streets of Laredo" (van de nieuwe LP), gezongen door Ton Masseurs, hoewel vo- caal niet van het allerhoogste niveau, voor mij het vastgelegde bewijs van de liefde voor de country-muziek is. De LP bevat naast de bekende songs "Sweet Memories" en "It might as well have rained" twee uitstekende instrumental nummers van Ton Masseurs "Close up steel" (krijgt nog te weinig aandacht) en "Between two doors". Daarnaast frisse vocale liedjes van Ine Mas seurs (die na haar huwelijk in juni nu mevrouw Loef heet) "House of love" (het begin had beter gekund), en Ruud Hermans "Hickory Wind". Nogmaals we hebben erg lang op deze LP moeten wachten, maar het resultaat is er wel naar. Muziek en zang die terecht als de beste in zijn soort in Neder- land kan worden aangemerkt. RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediploineerd instructrice BACHHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 UITNODIGING Op 30 augustus a.s. start voor de Klaverjasvereniging "GROENOORD" het nieuwe seizoen. Wij beginnen deze avond met een ledenvergadering. Een van de punten op de agenda zal zijn; het kiezen van een officieel bestuur. Zoals u weet hebben wij in het vorige seizoen gewerkt met een voorlopig bestuur. Eventuele kandidaten gelie- ve zich schriftelijk te mel- den aan het secretariaat: Sem Dresdenplein 33 v6or 25 augustus. De agenda is op de verga- dering aanwezig. Nieuwe brochure 'De voeding voor de a.s. en jonge moeder1 Bij het voorlichtingsbureau voor de Voeding verscheen een dezer dagen een geheel herziene uit- gave "De voeding voor de aan- staande en jonge moeder". Het acht pagina's tellende boekje geeft een duidelijk overzicht van de hoeveelheden voedingsmidde- len die tijdens de zwangerschap nodig zijn met voorbeelden van een dagmenu. Ook wordt aandacht besteed aan de voeding na de bevalling en aan problemen als misselijkheid, slechte stoelgang enz. Het boekje is te bestellen per briefkaart aan postbus 1772 te den Haag. Extra plakken: f 1.15 aan postzegels. Abonnementen voor Passage- en Zolderfheater De Schiedamse Gemeenschap is begonnen met verkoop van ge- combineerde abonnementen voor voorstellingen in het Passage- Theater en het Zoldertheater "De Teerstoof". Er zijn vijf series voorstellingen, terwijl een abonnement dan uit tenminste 4 voorstellingen dient te bestaan. Men krijgt dan 15% reduktie op de toegangsprijzen. De abonnementen zijn - voorzo- ver ons bekend - bij het Passage- Theater te verkrijgen. ItOXTil A XTKLS Kollectie 1976. Slechts deze maand met 25% korting Nu korting pakken en eer ste keuze! Betaal pas a.s. winter - Schrift. garantie. Kredietservice mogelijk. Meest gesorteerde en con- currerende bontzaak; LA R E I N E, Jonker Fransstraat 75, R'dam-C., tel. 010 - 110 756 Reisgeld (ook benzine auto) bij koop terug Tot ziens Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN Daling verkoop grammofoonplaten In Amerika daalt de verkoop van grammofoonplaten onrustbarend. Vorig jaar werden er 6 miljoen singles en 20 miljoen langspelers minder verkocht dan het jaar daarvoor. Niet dat het Amerikaanse publiek plotseling minder muziek-min- nend is, maar de voorkeur gaat duidelijk uit naar cassettes. In Amerika werden vorig jaar voor maar liefst 6 biljoen guldens muziekcassettes gekocht. In ons land neemt men hetzelfde verschijnsel waar. G 0) "T3 v-< O v-< 0) Jh O o Voefbal Zaalsporfen voor al uw sportartilcelen Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vriie tijds kleding Badminton Hockey Uw verdroogde gazon heeft niet alleen dorst BASF 19-25755-6- T umbleweeds-Sweet Memories ■f rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Voor alles op loto- en filmgebied

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 9