MUSIC ALTHEATER ..CARROUSEL" OP 24 SEPTEMBER IN „DE RANK" Rabobank Q yw voorAL BANKZAKEN r 9e jaargang no. 215 1 September 1976 voorheen Groenoord Akkoorden -a »-< O O -id o o Z DE MAGNEET DRUKKERIJ GROOTS PAKKET VOL WAARDEVOLLE GESCHENKEN KADO NU o Het bier deed het best Park in Kethel wordt een feit Nog plaafs op dans- lessen in Landvreugd Koemarktbrug afgesloten Vort met de geit Bewonersvereniging Woudhoek houdi vergadering MtrANMei Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie; Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. S <D Ul T3 Op uitnodiging van de Wijkveren. Groenoord e.o. zal het Musical- theater ..Carrousel" uit Vlaar- dingen op 24 September a.s. een voorstelling geven in de grote zaal van de ,,De Rank" aan de Schiedamseweg. Uit de musical Carrousel (die op 29 oktober a.s. in de Stadsgehoor- zaal in Vlaardingen in premiere zal gaan) zullen die avond een aantal fragmenten gebracnt wor- den. Meer dan 80 medewerkers zullen vrijdagavond 24 September v.oor een uniek brok amusement zorgen. Het schrijvers-duo Ed Verkade en Chris Bezooijen en componist Dick Borst (bekend van de succesvolle musical ..Krijgh de Claere" vorig jaar ter gelegenheid van het 700 jarig bestaan van de stad Schiedam in het Passagetheater gebracht) staan er borg voor. RoHerdamsedijk 279 Schiedam, telefoon 268666 bij beslelling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam Alls avonden verkoop na telef. afspraak 267565 he) adres voor geboorle-, verlovings- en huwelijkskaarten Na de pauze zal in „De Rank" worden opgevoerd de komische eenakter ,,Mooi zitten" waarvan bovenstaand een spelfragment. Ook dit blijspel is geschreven door Ed Verkade en Chr. Bezooijen en zal worden uitgevoerd door enke- le medewerkers van Carrousel". Om zoveel mogelijk mensen in Schiedam - N.oord in de gelegen heid te stellen deze waarlijk ..grootse" avond bij te wonen, heeft de Wijkveren. Groenoord de tcegangsprijs zo laag mogelijk gesteld. Voor slechts f 1,50 per persoon bent U er die avond echt eens ,uit". (Bovendien is er na afloop van vermeld programma nog ,,bal" in Boerderij Landvreugd). In ,ons e.v. nummer zullen wij U de verkoopadressen voor deze prachtige feestavond mededelen. U kunt vanaf 6 September de kaarten verkrijgen bij P. Immer- zeel, D. Schaferpl. 88, S. P. Louis, Bart Verhallenplein 117 of aan het adres van de redaktie, Bachplein 189. O O Het ook in 1975 fraaie zomerweer heeft er voor gezorgd dat de bieromzet in ons land fllnk Is ge- stegen ten opzichte van 1974. In totaal werd In 1975 maar liefst 10 miljoen HI. omgezet. Verreweg de grootste hoeveelheid (67%) verliet in flessen de brouwerij. Het aandeel fustbier in genoem- de hoeveelheid neemt steeds meer af. Zoals wij reeds eerder in ons blad vermeldden was de gemeen- te Schiedam van plan in Kethel een park te laten aanleggen. Inmiddels' heeft de gemeente- raad zich positief uitgesproken om nabij het dorp Kethel dit park te realiseren en werd t.b.v. de uitvoering van de le fa^e van het plan een krediet door de ge- meenteraad verleend. Gisteravond werd door de Ge- meentewerken Schiedam in het Schephuis een informatieavond gehouden waar de bewoners van Schiedam-Noord met, ae plan- nen kennis konden maken en hun reactie daarop eventueel geven. Een lofwaardig initiatief van de gemeente om vooruit inzage te geven en informaties te verstrek- ken. Het plan ziet er overigens bijzon- der goed uit. Het park zal wor'- den aangelegd in het gebied tus- sen Woudhoek, het dorp Kethel en de grens van de zandopspui- ting. Naast een gordel van beplanting, singels en vijvers zal er in de nabijheid van Kethel een open weictegebied blijven (met de daarbij behorende paarden, koei- en enz.), doorsneden door spe- ciaal aangelegtde wandielpaden. Met genoemde loopstroken en speciale fietspaden krijgt het park een verbinding met het Be- atrixpark en de kerkbuurt, Har- reweg en het Bachpleintoos. Een plan dat wij, als enig echt wijkblad in Schiedam-Noord bij- zonder toejuichen en dat in de toekomst zeker de leefbaarheid van onze wijk zal verhogen. de bank voor iedereen Schiedam Kethe' Zwakwlaan 111 - Teief. 70 51 55 Nietwlandplein 56 - Te'. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 Zoals U wellicht bekend is zal over enkele weken de Wijkver eniging Groenoord e.o. onder lei- ding van de bekende Schiedamse dansschool Sitton starten met een danscursus voor echtparen. Deze cursus - bestaande uit totaal 26 lessen - wordt gegeven in de gezellige Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel. Voor een zeer klein aantal paren is er nog plaats bij deze cursus, welke elke vrijdagavond van 21.00-22.15 uur wordt gehouden. (Eens per rand, met ..levende muziek" door de Groenoordband) De kosten bedragen slechts 30,-- per persoon per maand. Aanmeldingen en nadere inlich- tingen: Mevr. Groeneweg, Bach plein 23 (tel. 70 12 15 of Mevr. H. van Geioven, J. Urlusplein 96 (tel. 70 32 69). Wegens dringende herstelwerk- zaamheden aan de koemarktbrug zal deze tijdelijk voor het auto- verkeer worden afgesloten. Met de werkzaamheden is maan- dag j.l. (30 aug.) begonnen en het zal wel zeker tot 9 September a.s. duren voor de brug weer voor alle verkeer wordt openge- steld. Wielrijders en voetgangers zul len van de afsluiting geen last ondervinden, deze kunnen na- melijk van de brug gebruik blij ven maken. De 23 jarige L.v.B. uit Schiedam keek verbaasd op toen zijn 2 geiten die aan de laan van Spie- ringhoek hun honk hadden, vo- rige week bleken te zijn verdwe- nen. De beide beesten hadden een waarde van f 150,-. De politic bij wie aangifte van de diefstal is gedaan door de - nu sikkeneurige eigenaar - heeft de zaak in onderzoek. Naar aanleiding van de vele klachten over de woningen in Woudhoek Zuid Oost kwam het vorig jaar juni tot de oprichting van de (gelijknamige) bewoners verenlging. Nu wel haast iedereen van va- kantie is teruggekeerd heeft het bestuur van de vereniging een ledenvergadering uitgeschreven waarvan men verwacht dat de opkomst groot zal zijn. Deze ledenvergadering wordt ge houden op dinsdag 21 September a.s. (aanvang Z0.00 uur) in de zaal van het dienstencentrum aan het Heyermansplein.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1