iabobank voorAL BANKZAKEN Premiere Nieuwe Nederlandse Musical beleeft zijn »Try-out« in Schiedam-Noord DE MAGNEET 9e jaargang no. 216 15 September 1976 GROOTS PAKKET VOL NU »Groen« in Groenoord in gevaar v \oordrrA kliuordcn Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie; Postbus 4040 J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. C:.J voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Een belevenis voor al degenen die in staat worden gesteld dit eerste openbare optreden bij te wonen. Op vrijdag 24 September a.s. komt het Musical Theater "Carrousel", op uitnodiging van Wijkver. Groenoord e.o. naar de "Rank" in Schiedam-Kethel voor een zang-try-out van de nieuwe Nederlandse musical "Carrousel". Deze musical, die op 29 oktober a.s. in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen in premiere gaat, is geschreven door Ed Verkade en Chris Bezooyen met muziek van Dick Borst. Dit drietal heeft al di verse grote produkties op hun naam staan, waaronder - zoals vele Schie- dammers zich met plezier zullen her- inneren - de grote jubileum revue "Krijgh de Claere". Voor "Krijgh de Claere" brachten zij met groot succes de revue "Even goeie maatjes" en de musical "Laat es wat na". Nu dus de musical "Carrousel". Zoals langzamer- hand een gewoonte begint te worden weer met een grote bezetting. In totaal doen 72 mensen aan deze monsterpro- duktie mee. Daarbij nog een groot mu sical orkest bestaande uit 14 man. En alle amateurs. Een bijkgns zo op het oog, onmogelijke opgave. Toeh blijkt het mogelijk. "Vooral organisatorisch/ financieel krijg je er wel enkele grijze haren bij" aldus schrijver-regisseur Ed Verkade, "maar we komen er prima uit, niet in het minst door de inzet en het enthousiasme van producente Toos van Lint, die tevens de kledingoritwer- pen maakt. Als je in je produktie zo'n vrouw hebt rondstappen en je hebt er eens een keer de dampen in, omdat er iets niet naar behoren functioneert, sleurt Toos je er altijd weer uit en je gaat weer verder! Zonder Toos zou het bijna onmogelijk zijn een gigantisch spektakel als dit tot een goed einde te- brengen. En dat het een spektakel wordt staat als een paal boven water" aldus nog steeds Ed Verkade. "Maar ja, behalve Ed, Chris, Dick en Toos zijn er toch nog anderen?" Ed: "Zeker, het is goed dat je erover begint. Eigenlijk is dat de groep, die de meeste aandacht verdient." "Je bedoelt de medewerkers?" Ed: "Ja, maar 00k Anneke van Gel- dern, onze choreografe, die 00k de bal- letten voor "Krijgh de Claere" maakte. Ook zij is al vanaf begin februari bezig met instuderen van de diverse ballet- ten. Keihard werkend met een ballet- groep van 20 jongens en meisjes, plus nog enkele incidentele dansen door leden van de toneelgroep. Je moet ze bezig zien en horen! Een brok inzet. Een geweldige medewerkster aan de show en een uitstekende vakvrouw, waar ik vreselijk gelukkig mee ben dat ze ook in deze show haar aandeel weer levert." "En de decors?" Ed: "Als je me zo hoort praten, zul je mischien denken, dat ik niets anders dan de beste mensen heb. Nou, dat is dan ook zo. Decors: Dirk Brouwer te vens ontwerper van de affiches. Een waanzinnig creatief mens. Weinig op de voorgrond tredend maar je kunt er niet omheen. Een persoonlijkheid. Daarbij zijn vakmanschap in ontwer- pen, wat wil je nog meer? Ik kan je verzekeren dat de decors in deze show grandioos zullen zijn. Hoe kan het ook anders; ze zijn van Dirk Brouwer!" "En de muziek?" Ed: "Zou je eigenlijk aan Dick Borst moeten vragen, maar die jongen is veel te bescheiden. Hij verenigt twee uit- zonderlijke talenten in zich, n.l. com- poneren en arrangeren; een combinatie die maar weinig voorkomt. Dick schrijft schitterende muziek en heeft ook in "Carrousel" weer enkele unieke muzikale vondsten. Leidt met elan en overtuigingskracht de zang- en orkest- repetities. Kortom, behalve een schitte- rend componist/arrangeur een groot paedagoog. Je hoort het, ook hier het beste". "Dat is niet mis" Ed: "En dan heb je nog niet eens alles gehoord. Wat denk je van de 72 mede werkers? Mensen, die 1 a 2 maal in de week vanaf 7 uur repeteren, al sinds januari van dit jaar? Kijk, je kunt als schrijver, regisseur, componist, choreo grafe, decorontwerper alles willen. Als je geen mensen hebt met de juiste in- stelling, ben je nergens. Dan krijg je je show nooit, nooit op de planken. En ze moeten het allemaal doen omdat ze het leuk vinden om te doen. Je hebt niet het recht noch de macht ze ergens toe te dwingen. Het zijn tenslotte amateurs. Dus als je zo'n show wilt realiseren, moet je de beste amateurs hebben. En die heb ik. Ook hier dus de top. Een waanzinnig fijn, reuze heerlijk stel men- sen, die de musical maken." "Je was nog niet volledig" Ed: "Dacht ik toch wel" "Nee, ik heb nog niets over de schrij- vers Ed Verkade en Chris Bezooijen gehoord" Ed: "Onze prestaties worden door an deren beoordeeld. Die beoordeling in- teresseert me trouwens niet zo veel. Wij doen ons best. Wat willen we nog meer. Wij zijn ook amateurs. Tot ziens op 24 September a.s. in de Rank" Kaarten voor deze unieke avond (met bal na in boerderij "Landvreugd") zijn a f 1,50 verkrijgbaar bij: H. F. W. Haan, J. Oreliosingel 99 P. Immerzeel, D. Schaferplein 88 S .P. Louis, Bart Verhallenplein 117 Redaktie Noorder Akkoorden, Bachplein 189 Boerderij "Landvreugd", Sweelincksingel en (voorzover voorradig) 's avonds - 24 September aan de zaal "de Rank". - aanvang 20.30 uur. - GKUKKtKIJ Rotterdamsedijk 279 Schiedam, teletoon 268666 WAAKdt OLLt GESc.HtNK.tN KAGO bij bestelling van GEBOORffclkAARI JES Uniek voor Schiedam Alle avonden verkoop na telei. afspraak 2o7b£>o het adres voor geboorte-, verlovings- en huwelijkskaarten Bebouwing "open plekken" Met min of meer stomme verbazing namen wij via de piaatselijke pers ken- nis van de ideeen van wethouder Zijde- veld om in de nabije toekomst enkele "lege" plekken in Groenoord van be bouwing te voorzien. Gezien onze publikaties hierover in het verleden, behoeft het geen betoog dat wij tegen elke vorm van zo'n bebou wing zijn en zeker met name aan de J. Oreliosingel. Deze singel die met recht de fraaiste singel van geheel Schiedam-Noord genoemd mag worden moet o.i. blijven zoals het is. Groen oord, dat met de beste wil van de we- reld nu niet bepaald een architectonisch meesterwerk genoemd kan worden, zou daardoor een markant punt ver- liezen. Natuurlijk was het ons bekend, dat het bestemmingsplan bebouwing aangaf, maar tenslotte is dat alweer een heel tijdje geleden en hoopten wij dat men tot "inkeer" zou zijn gekomen. Niet alleen verliezen de bewoners van de Oreliosingel hun wijdse en fraaie uitzicht, de gehele wijk verliest zijn aangezicht door bebouwing waaraan - zo dachten wij - in Noord geen en kele behoefte bestaat. Bepaald vreemd vinden wij de uitlating van wethouder van Tilborg over deze kwestie. "De rest van het groen kan wat mij betreft worden opgevuld met patat en horeca". Zo'n mededeling ge- tuigt niet van een juist inzicht over de totale Teefbaarheid" in een wijk. Een wijk waarin meer dan een kwart van de Schiedamse bevolking moet wonen EN LEVEN! (Of is het de bedoeling dat wij zoet gehouden worden met bier en aardappels?) Wethouder Zijdeveld (n.b. voorzitter van de commissie ruimtelijke ordening) zei: "in Schiedam-Noord bestaat meer groenaanleg dan wel wordt gedacht" en "Massale bebouwing van de braaklig- gende velden is geen ramp, er blijft ge- noeg beplanting over". We weten niet of de Heer Zijdeveld 06k het Beatrixpark meerekent als groenvoorziening van Groenoord, doch men moet de huidige groenaanleg wel delen op het aantal bewoners. Mis- schien komen we er dan niet slecht vanaf (helemaal ontevreden zijn we hier zeker niet over), ten opzichte van andere Schiedamse wijken. Dat zou mogelijk zijn, maar het betekent dan alleen maar dat die andere wijken slecht zijn bedeeld. We zouden de heren Zijdeveld en van Tilborg (geen inwoners van Groen oord) willen zeggen, dat wanneer men behoefte voelt tot "bouwen"; "Begin aan de Zwaluwlaan eens aan een fat- soenlijk winkelcentrum" de bank voor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 7051 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1