Ingezonden Programma Wijlcvereniging »GROENOORD« ANWB Autorijschool Groenoord - Woudhoek Vakantiewijnen ook hier te koop Wethouder v. d. Wilk „opgestapt" Kerrie-kruid als grondstof voor „DE PIL" Hogere entreeprijzen „EVOLUON" BO HIT Ml A XT ELS I Reductie foegangs- prijs „Flevohol" Nauwkeurig aankruisen van zonenummers op coupons Seizoen 1976/1977 datum: 19- 9-'76 19- 24- 9-76 9-76 i-io-'76 23-io-'76 26-1 i-'76 i8-I2-'76 1-77 2-11 2-11 3-11 4-11 1- 4- 19- 11- 1- 6- programma diskoteek jeugd (12 t/m 15 jaar) diskoteek ouderen (16 t/m 21 jaar) wijkfeestavond (in de Rank) soosavond lev. muz. wijnavond soosavond lev. muz. kerstbal nieuwjaarsbal (soos) soosavond lev. muz. carnaval soosavond lev. muz. soosavond lev. muz. soosavond lev. muz. ctanv tijd 14.00-17.00 uur 20.00-23.30 uur 20.30 uur 21.30 uur 21.00 uur 21.30 uur 21.30 uur 21.30 uur 21.30 uur 21.30 uur 21.30 uur 21.30 uur 21.30 uur mededelingen entree 1,50 p.p. entree 2,75 p.p. entree 1,50 p.p. gratis entree 4,00 p.p. gratis entree 4,50 p.p. rgatis gratis entree 5,00 p.p. gratis gratis gratis 5- 77 A1 deze aktiviteiten worden gehouden in Boerderij "Landvreugd Swee- lincksingel 7, behalve op 24-9 de Wijkfeestavond, die wordt gehouden in de Rank, tegenover Bad Groenoord. Wei kunt u op 24-9 na 23.00 uur terecht in de boerderij "Landvreugd" voor een gezellig samenzijn. Voor de jeugd begint op 19-9 weer de diskoteek. Bij inschrijving moeten twee pasfoto's ingeleverd worden en bij de jeugd (12 t/m 15 jaar) bedragen de lidmaatschapskosten 1,00 en bij de oude ren (16 t/m 21 jaar) 2,50, respectievelijk entreekosten 1,50 en 2,75. De jeugd 12 t/m 15 jaar is om de veertien dagen na begindatum. De ouderen 16 t/m 21 jaar elke zondagavond. WILT U ER EENS ECHT UIT? ROM DAN EENSNAAR BOERDERIJ LANDVREUGD" Inlichtingen afdeling societeit Wijkvereniging "Groenoord" e.o. Mevr. Immerzeel, Dirk Schaferplein 88, telefoon 706776. Corresp. ail res Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kvartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam - Telefoon 70 10 65. rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Voor alles op foto- en fiimgebied Een onzer lezers verzond eind augustus een brief aan de fa. Zomerhof Muys te Rotterdam en verzocht ons dit schrij- ven in ons blud op te nemen. Wellicht hebben de bewoners van de betreffende panden in Groenoord de- zelfde klachten, vandaar dat wij - on- danks wat gebrek aan plaatsruimte - aan dit verzoek gaarne onderstaand voldoen: "Deze zomer zijn zonder voorafgaand overleg twee wijzigingen aangebracht in de "huisgebruiken": de huisvuilaf- Rijks V.A.M.O.R.-M.l. gediplomeerd instructeur ROB HAAN Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 Talloze vakantiegangers die dit jaar over de grenzen zijn getrokken, hebben weer kennis gemaakt met wijn. Want of je nu in Frankrijk bent, Spanje of Joegoslavie, wijn is de nationale drank. Met zo'n vakantiewijn is het daarom heerlijk nagenieten, vooral als er foto's en dia's worden getoond. Een flink aan- tal vakantiewijnen is inmiddels ook in Nederland te koop: dit artikel noemt er enkele bij naam. Bretagne en Dordogne Bretagne is het land van de verse "fruits de mer", en bij dit zalige zee- banket serveert men een droge witte wijn. Veruit de meest populaire wijn/in het Bretonse is Muscadet de Sevre Maine, een verfrissende blanke wijn uit de omgeving van Nantes. Ook ziet men er regelmatig de witte Gros Plant du Pays Nantais, het iets minder begaafde broertje van de Muscadet. De Gros Plant heeft een wat "aardse" smaak en maakt momenteel furore in Parijs. Ook in de Dordogne met zijn overrom- pelende natuurschoon drinkt men veel witte wijn. De meeste daarvan wordt rond de stad Bergerac gemaakt en komt zowel in strak-droge als meer mollige versies (zoals Monbazillac). Er bestaat ook een rode Bergerac, die soms duide- lijke herinneringen oproept aan Bor deaux. Ardeche en Provence De stille, fraaie Ardeche produceert een heel fatsoenlijke streekwijn, gehe- ten Coteaux de 1'Ardeche. Deze rode, makkelijk drinkbare en zeer betaalbare wijn wordt steeds vaker in ons land ge- signaleerd. Men drinkt in de Ardeche echter ook veel wijnen uit de nabij- gelegen Rhone-vallei, zoals de pittige Cotes du Rhone, de soepele Saint-Jo- seph en de stoere Hermitage (of Crozes- Hermitage). En wat de Provence betreft: dit is het land van de rose. Droge, sappige rose die lekker smaakt bij vlees, bij vis of zomaar. Meestal reist de Provencaalse rose eersteklas in een opvallende am- forafles. Naast rose bestaat er ook rode wijn en witte; vooral de rode is zeer de moeite waard. Hij komt licht gekoeld het best tot zijn recht. De Spaanse kusten Sherry wordt door de Spanjaarden zelf nauwelijks gedronken omdat ze het te duur vinden. Tafelwijnen daarentegen nuttigen ze in enorme kwantiteiten. De meest geziene Spaanse wijnen zijn die uit de Rioja, een vrij noordelijk gele- gen streek. De stevige, soms haast ro- mige Riojas zijn hier te lande alom verkrijgbaar. Ook heel smakelijk zijn de wijnen uit de Penedes, het wijnge- bied vlak achter de badplaats Sitges. Wijnen als Sangre en Toro komt men in heel Spanje tegen, en ook bij ons. Italiaanse zee en meren Wie de stranden bezoekt van Rimini, Cattolica, Senegallia en andere bad- plaatsen heeft niet alleen een zee voor zich, maar ook achter zich. Want in heel oost-Italie maakt men gigantische hoeveelheden wijn. Zoals de rode San- giovese di Romagna, de licht bruisende rode Lambrusco en de blanke Ver- dicchio dei Castelli di Jesi. Rond de meren vindt men eveneens veel wijn, vooral rond het Lago di Garda. De be- kendste rode wijn daar is de vriendelijk smakende Valpolicella, direkt gevolgd door de Bardolino, eveneens rood en iets lichter. Joegoslavie Dit grote land produceert wijnen die perfekt passen bij de pikante, geroos- terde gerechten die men er veelal ser veert. Een rode wijn die alle Joegosla- vie-gangers kennen is de Prokopac, donker van kleur, prettig van smaak en ruig van karakter. Een andere, nogal robuuste rode wijn is de Plavac. Een heel bekend wijnaperitief luistert naar de naam Prosek; het smaakt zeer zoet en je drinkt 't haast vriesfris. l'ROOST 1 De P.P.R.-Wethouder H. v. d. Wilk is vorige week tijdens een collegeverga- dering "opgestapt", d.w.z. heeft zijn ontslag aangeboden. Afgezien van de politieke redenen of konsekwenties betreurt de Wijkver. Groenoord e.o. dit vrij plotselinge "heengaan". Het bestuur van de wijk vereniging had een vrij nauw kontakt met de wethouder van wijkzaken en over het algemeen was de samenwer- king beslist prettig te noemen. De Wijkver. hoopt bij zijn opvolger (bij het ter perse gaan van dit nummer was ons hierover niets bekend) het- zelfde "open oor" aan te treffen als bij Han v. d. Wilk het geval was. "Vlinderbloemige plant met op klaver lijkende bladeren, sterk riekend, vroe- ger in de geneeskunde gebruikt". Zo wordt in de "dikke Van Dale" de plant fenegriek omschreven. Oude medicijn- handboeken vermelden het als hoest- middel, als vervanging van levertraan, als liefdesdrank en als middeltegen aambeien. In de Indiase keuken worden de zaadjes en bladeren van fenegriek tot de dag van vandaag gebruikt; het gemalen zaad is een onmisbaar be- standdeel van kerrie. Naast deze kleurrijke toepassingen kun- nen er nieuwe mogelijkheden voor fenegriek komen. De kans bestaat dat fenegriek de grondstof voor "de" pil kan leveren. In de anti-conceptie pil zitten een of meer hormonen. Ruim zes- tig procent van deze hormonen wordt gemaakt uit diosgenine (zelf geen hor- moon). Deze stof kan vrijwel alleen worden gewonnen uit de wortels van een aardappelachtige plant (Dioscorea). De plant wil alleen in Mexico, en uit- sluitend in het wild, goed groeien. Daardoor is de productie van een zo belangrijk iets als de pil (enige tiental- len miljoenen vrouwen gebruiken de pil) afhankelijk van een aantal onzeke- re factoren. Er is dan ook al flink wat tijd en geld gestopt in het zoeken naar andere disgenine-bronnen. Met de fenegriek-plant boeken ze mis- schien succes. In de zaden van de plant is namelijk naast eiwit ook diosgenine aanwezig. De plant kan bovendien makkelijk gekweekt worden en leent zich dus beter voor productie op grote schaal van diosgenine. Dat Kenya al begonnen is met kweken van fenegriek (en op deze manier Mexico van de markt wil verdringen) is dan ook niet verwonderlijk. Van "Evoluon" te Eindhoven ontvin- gen wij bericht dat de toegangsprijzen voor dit evenement zullen worden ver- hoogd. Met ingang van I oktober a.s. zijn de nieuwe toegangsprijzen: 5,- per per- soon, voor kinderen tot 12 jaar en voor 65 plus f 4,- per persoon. Kollectie 1976. Slechts deze maand met 25% korting 1 Nu korting pakken en eer- ste keuze! Betaal pas a.s. winter - Schrift. garantie. Kredietservice mogelijk. Meest gesorteerde en con- currerende bontzaak: LA REINE, Jonker Fransstraat 75. R'dam-C., tel. 010 - 110 756 Reisgeld (ook benzine auto) bij koop terug Tot ziens Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van het recreatieproject "Flevohof" in Oostelijk Flevoland kunt u maar liefst 50% reductie op de toegangsprijs ver- krijgen. Heeft u nog een dagje vrij; wij raden u aan van dit unieke aanbod gebruik te maken. De speciale reductiebon (u aangeboden door "Flevohof" en "Noorder Akkoor- den") vindt u elders in dit blad. voer is gewijzigd en er zijn op de be- gane vloer brievenbussen aangebracht. Wat de huisvuilafvoer betreft, daarvan zijn wij tenminste tijdig op de hoogte gesteld met uw brief d.d. 29 juni. Voor mijzelf vind ik de nieuwe regeling pret- tiger dan de stortkokers - aannemend dat deze geen hogere kosten met zich meebrengen zal. Betreffende het aanbrengen van brie venbussen aan de straat heb ik echter geen mededeling uwerzijds ontvangen; ik vond alleen twee sleuteltjes op mijn vloermat. Het is betreurenswaardig dat tevoren de bewoners niet geraadpleegd zijn omtrent de plaatsing van deze bussen. Ik neem aan, dat het gebeurd is op voorschrift van de PTT, maar tevens dat u zich geen rekenschap heeft ge- geven van het voor en tegen van de verschillende soort brievenbussen. Deze bussen zijn niet met een hand te bedie- nen; wanneer men van zijn werkzaam- heden terugkeert, heeft men meestal tassen e.d. bij zich, die dan op de grond gezet moeten worden en doorgaans is de grond buiten niet zo schoon dat dit zonder meer gebeuren kan. Bovendien is de kans groot dat de uit de bus ge- haalde papieren wegwaaien, daar de wind om flatgebouwen heen steeds sterker is dan normaal. Is het nu in de zomer al vaak moeilijk zijn papieren voor wegwaaien te behoeden, straks in herfst en winter wordt dit nog moei- lijker, waarbij ik dan het onaangename van het in de koude wind staan nog niet eens noem. Er zijn echter bussen, die in de muur worden geplaatst en dan van binnen in de hal uit kunnen worden geopend. Hierdoor wordt het gevaar van weg waaien vermeden en de bezwaren tegen het neerzetten van tassen redelijk on- dervangen, aangezien de halvloer ge- regeld wordt schoongemaakt. Het aan brengen van een eenvoudig "koffer- bankje" zou hierin nog verder kunnen voorzien. Wanneer de bewoners tevoren waren geraadpleegd, hadden bovengenoemde bezwaren tijdig naar voren kunnen wor den gebracht. Persoonlijk zou ik geen bezwaar hebben gehad te delen in de eventueel hogere kosten. Een copie van deze brief zend ik aan het wijkorgaan "Noorderaccoorden" met verzoek tot plaatsing om langs deze weg mijn medebewoners te infor- meren over deze brief, alsmede aan de Ned. Consumentenbond, aan wie ik wil vragen mij op de hoogte te stellen van mijn rechten in deze. Hoogachtend, W.B.R." De RET is onder haar abonnementhou- ders een actie begonnen m.b.t. het nauwkeurig aankruisen van zonenum- mer(s) op coupons voor een of twee zones. Wie een coupon koopt krijgt een strooibiljet uitgereikt waarin erop wordt glwezen dat de abonnementhou- der verplicht is op de coupon met inkt het nummer van zijn identiteitskaart in te vullen en, eveneens met inkt, het nummer of de nummers aan te kruisen van de zone(s) waarin hij het abonne- ment gaat gebruiken. De RET wijst erop dat in de identiteits kaart geschoven coupons slechts geldig zijn, wanneer aan bovengenoemde voorwaarden is voldaan. De contro- leurs zullen voortaan in metro, tram en bus nalatige abonnementhouders een verhoogd tarief opleggen.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 3