0 IS ZUSTER VAN DALEK 25 JAAR IN VERPLEGING Sporihuis ititmun Gezondheidszorg Kethel f~*r Voetbal Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Morgen, 16 September, is het vijfentwintig jaar geleden dat zuster C. W. (Ina) van Dalen haar loopbaan als verpleegster begon. Maar liefst zeven- tien van die jaren is zij werkzaam als - zoals het nu officieel heet - wijk- verpleegkundige in Kethel en omstreken. Samen met haar praten we over die periode. Dienstencentrum De Woudhoek;j« STUDIE NIET STOREN a.u.b.! Wegens opleiding onderbreekt zuster de Vette tot 25 oktober haar werk. Wilt u ook haar telefoon een tijdje met rust laten? Het is in haar en uw belang. Dank u. Wijkverpieegkundigen: c a; "O i- o o v< a> -a o o Z Het was op maandag - echt een dag om ergens mee te beginnen - dat zij het Oiide Nieuwe Gasthuis te Delft binnenkwam voor de opleiding tot ver- pleegster. Als gediplomeerd verpleeg- ster met "kraam" stapte zij over naar /het Sophia Kinderziekenhuis in Rotter dam voor de "kinderaantekening". Een stage in het kader van die opleiding was voor haar de eerste kenmsmaking met de "wijk". Die boeide haar zo, dat ze besloot de opleiding aan de Wijk school te gaarr volgen. Op i September 1959 kwam zij - toi gerust met deze brede opleiding - naa Kethel, en werd wijkverpleegster voc net Groene Kruis. Dat zij in Kethel solliciteerde was nit 1 toevallig. Zuster van Daien was vasi- besloten niet in een stad te gaan wer- ken rnaar in een dorp. En dat was Kethel toen. Zij houdt vol dat - al 11 kethei-Groenoord vele malen grote 1 geworden - deze wijk nog veei ken- merken van een dorp heert. Toen was het nog het Kethel van dok- ter van der kuij. En de wijkzuster was een duizendpoot die overal verstanu van moest hebben. Het is wel gebeurd dat zij te hulp werd geroepen voor een kapotte wekker. En het woord van de zuster was in die tijd nog wet. Zo kreeg zij een keer een briefje met: Kom onmiddellijk. w.g. X. Wat denk je dan? Groot alarm. Wat tref je aan? Een pa tient, net terug uit het ziekenhuis, ge- zeten naast het fornuis, voeten in de wastobbe, hevig verontwaardigd: zus ter waar blijft u al die tijd, ik zit hier al zo vanaf negen uur (het is bij enen); en u hebt gezegd: als het nagels knip- pen moeilijk gaat, waarschuw mij dan, en vooraf voeten in het hete water. Het dagboek van een wijkverpleegster zou gevuld kunnen worden met tal van deze en andere verhalen, trieste en vro- lijke, en verhalen over de barre winter van 1963. De wegen waren ontoeganke- lijk voor de brommer; dus was het te voet de Venen in, een begrip voor Kethelaars. Het huisbezoek, als van ouds, is geble- ven. Maar een belangrijk deel van het werk wordt nu 00k gedaan in het cen- traal gelegen kruisgebouw. Bij de tot- standkoming daarvan is zuster van Da ien, als lid van de bouwcommissie, nauw betrokken geweest. Een groot Zaalsporten voor ai uw sporlartikelen Oranjesiraat 15 Schiedam Telefoon ^6 7513 (tedaktie: Vlaardingseweg 18a, telefoon 70 Ik 36 voordeel noemt 'zij, dat hier onder ein dak naast de consultatiebureaus van de kruisvereniging een aantal diensten werken die raakvlakken hebben met het kruiswerk, zoals de schoolartsen- dienst en de sociaal raadsman. Ge- makkelijker en beter kun je naar elkaar verwijzen als dat in het belang vin de jonge patient of het gezin kan zijn. Nu kennen de werkers op de verschillende terreinen elkaar persoonlijk. Vroeger was je voor elkaar een adres, een in- stantie, een telefoonnummer en een on- bekende figuur. Naast de duizend en een taken die in de wijk te v'ervullen zijn, zei zuster van Dalen zich bijzonder in voor nieuwe aktiviteiten die zich in de maatschappe- lijke gezondheidszorg voordoen, zoals het systematisch onderzoek naar moge- lijke ontwikkelingsstoornissen bij jonge kinderen. De belangstelling die zij al bij haar eerste opleiding toonde voor met dame de kindergeneeskunde ver- loochent zich niet. Morgen is een gewone werkdag voor Ina van Dalen. Maar wanneer u haar vanaf morgen tegenkomt, op consulta- tiebureau, huisbezoek of op straat, weet u te doen te hebben met een verpleeg ster in hart en_ nieren, die een rijke er- varing in verschillende sectoren van verpleging het meest nog in de wijk- verplegiif§, combineert met een grote belangstelling voor de plaats en taak van het kruiswerk nu en in de toe- komst. Straks zal haar werkterrein, buiten de Kethelse grenzen, zich uitstrekken over heel de stad. Of zij ook heel Schiedam ziet als een dorpsgemeenschap - nog steeds haar ideaal - hebben we haar niet durven vragen. Wel durven we heel Schiedam, net als heel Kethel en omstreken, van harte geluk te wensen met een enthousiaste en toegewijde werker-in-het-veld als zuster lna van Dalen. En haar zelf mo- gen wij stellig namens alle leden van de vereniging en andere trouwe lezers van deze rubriek ook in de komende jaren een vruchtbare werkzaamheid toewen- sen en als altijd veel voldoening in dit werk, ook in straks nieuwe omstandig- heden, die het gevolg zullen zijn van de komende reorganisatie van het Schiedamse Kruiswerk. 15 September 1976 Heijermansplein 38 - Schiedam Telefoon 70,95 55 Spreekuur: leidster dienstencentrum mej. C. C. A. M. Donders, donderdag van 9-10 uur, in flat 38, ie etage. Spreekuur: leidster Stichting Gezinsverzorging. 's maandags van 11-12 uur. flat 38, Heijermansplein. Pedicure: Iedere dinsdag en woensdag vanaf: 8 uur's morgens. Behandeling na afspraak. Dameskapsalon: TT Elke donderdag en vrijdag vanaf: 13.00 uur. Graag handdoek meebrengen. u wordt vriendelijk verzocht voor 13.30 uur, aanwezig te zijn. Gehoor en gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreekuur in de Herenkapper: bibliotheek. Vanaf: 14.30 uur. In het vervolg op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op maandag 27 September, vanaf: 14.30 uur. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boeken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 uur. Handwerken: Op maandag en dinsdagmiddag van 14.00-16.00 Uur, in de recreatiezaal. Handwerken naar eigen keuze, met begeleiding- Stijldansen: In de maand September gaan we stijldansen. U kunt zich hiervoor altijd nog op- geven. Telefoon 709555. Elke dinsdagmorgen van 9.15-10.00 uur, is er gevarieerde gymnastiek met muziek in de grote zaal. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Volksdansen: In de grote zaal is er op vrijdagmorgen van 10.00-11.00 uur, gelegenheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook voor mannen. Openstelling dienstencentrum op zondagen: Op zondag 19 September en 3 oktober is het dienstencentrum van 14.00-17.00 uur geopend. Als extra attractie zal op zondag 3 oktober van 15.00 tot 16.30 uur de Drumband van St. Ambrosius in het dienstencentrum optreden. P.rogramma: 23 September: Recreatie-spelavond. Aanvang 19.30 uur. Entree 0,75 per persoon. 29 September: Kwis-avond verzorgd door de Z.O.S. Dit in samenwerking met D.C. "De 4 Molens" Plaats van bijeenkomst in het dienstencentrum "De 4 Molens" Nieuwe Damlaan 766. Aanvang 19.30 uur. 5 oktober: Bingo-avond met gezellige muziek. Kosten kaarten f 0,35 per stuk. Zaal open 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. 16 oktober: Film-avond. Vertoond wordt de film "De Tien geboden" Goede wijn behoeft geen krans. Entree f 0,75 per persoon. Zal open 18.30 uur. Aanvang 19.30 uur. Op 4 oktober 1976 is er een bustocht voor ouderen met als reisdoel o.a. naar het Burger Safarie Park op de Hoge Veluwe. Kosten 30- per persoon. Inschrijven voor 25 September, uitsluitend aan de hand van een inschrijfformulier dat verkrijgbaar is in het dienstencentrum "De-Woudhoek Heijermansplein 38, te Schiedam. Kruisgebouw: Bachplein 588; telefoon 70 61 77. Secretariaat: *T. Brokerhof, Koekoekslaan 70; telefoon 70 08 56. Eedenadministratie: Th. van Deurzen, De La Marplein 2, telef. 70 94 11 (Uitsluitend voor ledenadministratie). t telefonisch bereikbaar maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur. C. W. van Dalen, Albert van Raaltepletn 48 tel. 71 03 59 A. van Dalen-Kroesbergen, Hargplein 2 tel. 70 15 49 M. J. C. Th. Gielen, Obrechtstraat 80 tel. 70 57 74 M. H. J. de Vette, Oostveenseweg 3, Schipluiden tel. 01738-8646 M. Kooiker-de Waard, Bart Verhallenplein 19, telefoon 70 34 46 Weekenddienstenzaterdag en zondag telef. bereikbaar 8.00-8.30 uur: 18-19 September zr. Gielen telefoon 7° 57 74 25-26 September zr. van Dalen telefoon 71 °3 59 Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon In een ongefrankeerde enveloppe aan Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoordnummer 17, SCHIEDAM Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruls) tegen een jaarkontributie van 27,00. Naam: Voorletters: Adres; teL:

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 5