Rabobank £3 UW NIEUWE LESSEN voorAL BANKZAKEN DELTA-SPORT" SCHIEDAM Judo - Jeugd-Judo v.a. 4 jaar 9e jaargang no. 217 29 September 1976 'in a rrijzen balkonversiering in Groenoord Op de zee en aan de wal N00RDER AKKOORDEN lees je overal. Woudhoekbewoners niet langer in de kou Bijna 15°/o van voetgangers negeert rood licht EEN BEETJE KRAP Radio-reportage op Bachplein-marld Klaverjasver. Groenoord nam afscheid van W. v. d. Heiden Bachplein-flats krijgen herkenningsnummer Havenkerk op 6 oktober in gebruik Arbeidsbureau in Schiedam-Noord GEOPEND MtrAkMnt Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondhteidszorg. Redaktie: Postbus 4040 J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - 1elefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkei3 - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis Voor de meeste onzer lezers mis- schien wat ongemerkt (al wijd- den wij hieraan in het verleden enige artikeltjes), de "wedstrijd" balkonversiering behoort al weer tot het verleden. We hebben - al lopend door de wijk - erg leuke balkons gezien. Jammer is toch dat niet iedereen door middel van bloembakken zijn of haar flat wat levendiger maakte. Met bloemen en planten fleurt men niet alleen het eigen balkon maar in feite de hele wijk op. Volgend jaar zullen we proberen alles wat intensiever en eerder bekend te maken, wellicht dat dan meer inwoners "mee willen doen". Zoals reeds eerder medegedeeld werden er enkele "prijsjes" be- schikbaar gesteld, 1 door de KMTP en 3 door Wijkvereniging Groenoord e.o. Vier prijswinnaars kwamen er uit de bus. De jury (die werd ge- vormd door Schiedammers uit een andere wijk) had het moei- lijk, maar kwam toch tot een resultaat. Een bloemencheque ontvingen: A. Kramer, Ed. van Beinuml. 33; C. Kooy, Obrechtstraat 72; L. J. Sbaiticvik op het Bachplein 129 en B. J. Brouwer, Ed. v. Beinum- laan 31. Prijswinnaars: Proficiat. Met verwijzing naar onze publi- katie "Woudhoek - Koudhoek" van enkele maanden geleden, ziet het er naar uit dat hieraan - eindelijk - iets gedaan gaat worden. Vorige week is n.l. de gemeente begonnen met het isoleren van bijna 400 woningen in de wijk Woudhoek, wat Schiedam zo'n 750.000 gulden zal gaan kosten. Een beetje verwonderlijk is dat de gemeente gaat trachten - zo luiden tenminste onze informa- ties - om de kosten op de bewo- ners te verhalen door een kleine huurverhoging. Van de 5977 voetgangers die door Veilig Verkeer Nederland bij voetgangers-oversteekplaatsen werden geobserveerd, staken er 879 (14,7 over terwijl het licht voor hen op rood stond. De telling werd op een zaterdag op 42 plaatsen in ons land ge- houden in het kader van de VVN- campagne "Help ze 'n handje". Tijdens deze actie wordt op de volwassen weggebruikers een dringend beroep gedaan het jon- ge kind in het verkeer het goede voorbeeld te geven, ook bij en op voetgangersoversteekplaatsen. Want goed" voorbeeld doet goed volgen Uiteraard is de uitkomst van deze een tot drie kwartier durende telling niet representa- tief voor alle voetgangers. Wat de resultaten wel aantonen is, dat er nog te veel voetgangers zijn die zich bij het oversteken niet aan de regels houden en daarmee zichzelf en anderen in gevaar brengen. CAMERA. Weggebruikers die weten dat in hun woonplaats de camera's op steeds wisselende punten hun ge- dragingen bij verkeerslichten in de gaten houden, kijken immers wel uit. Feit blijft dat de camera's me- nige overtreder op de gevoelige plaat vastleggen. De foto's wijzen uit, dat er soms niet gestopt wordt voor een verkeerslicht dat al vier, vijf of zelfs acht secon- den op rood staat Een politieman tegen Actueel: "Degene die op de bon gaat, wil zich nog wel eens verontschul- digen met: Ik dacht dat het licht nog op geel stond. Dat stond het dan ook wel, maar op dat mo ment was de man er nog wel zo'n 50 meter vandaan en had hij bijtijds kunnen stoppen voor het inmiddels op rood gesprongen licht". Daarmee wordt gei'llustreerd, dat veel verkeersdeelnemers niet al leen aan rood licht lak hebben, maar ook aan geel. AANSPORING. In de praktijk heeft geel voor heel wat mensen al lang niet meer de betekenis die de wet er aan stelt: "stoppen" of als dat redelijkerwijs niet meer mogelijk is "doorgaan". Integendeel, geel schijnt een aansporing te zijn het gaspedaal dieper in te trap- pen en opgevat te worden als "dat kruispunt kan ik nog net even meepikken". Veilig Verkeer Nederland doet nog eens een dringend beroep op iedereen - van voetganger tot en met automobilist - de verkeers lichten in acht te nemen. Leraren: T. Moritz - A. C. van Kooten Lessen in: "TREFCENTRUM", Martinuskerk, Groenoord OP DINSDAG EN WOENSDAG INLICHTINGEN TELEFOON 01880 - 15552 - 13969 Door onvoorziene omstan- digheden bestaat dit num- mer van Noorder Akkoorden slechts uit 8 pagina's. Het spreekt daardoor vanzelf dat wij met ernstig ruimtegebrek te kampen hebben. Helaas moesten we daarom publika- ties (die ons waren toegezon- den) tot een volgend keer laten staan. Denk niet dat Uw kopy niet belangrijk was maar helaas we kunnen op een pagina nu eenmaa! niet meer drukken dan een pagina. Volgend keer gaarne beter. Redaktie. de bankvoor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 11V -- Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 Zoals wij in onze vorige uitgave mededeelden, zal de VARA-radio op 12 oktober a.s. een radio-re- portage verzorgen vanaf de weekmarkt op het Bachplein. Onder de titel "Zoekplaatje" zal de VARA op die dag intervieuws met marktbezoekers(sters) hou den, gelardeerd met muziek en een kleine quiz. In tegenstelling met wat wij eer der vermeldden, is dit een recht- streekse reportage, welke op dinsdag 12 oktober tussen 12.00 en 14.00 uur zal worden uitge- zonden. Was U reeds een trouwe bezoeker of bezoekster van deze gezellige markt in Groenoord, in dit geval willen wij U eens extra opwekken om op 12 oktober aan- wezig te zijn. Maandagavond 20 September j.l. was de Klaverjasver. 'Groenoord' uitgenodigd om een wedstrijd te komen kaarten bij de Klaverjas ver. 'De Klok' alhier. Na een enerverende strijd moest 'Groenoord' met een klein ver- schil de zege laten' aan 'De Klok'. Dit deed niets af aan de zeer ge zellige en ongedwongen avond. Na afloop van de wedstrijd was het moment gekomen dat alle leden van de beide verenigingen afscheid moesten nemen van de Hr. en Mevr. v. d. Heiden (resp. secretaris en medewerkster) van 'Groenoord'. Met een zeer toepasselijk woord door de voorzitters van genoemde vereniging werd het echtpaar (en beide zoons) toegesproken, waarbij enkele geschenken en bloemen werden overhandigd. Onder de indruk en met weemoed in zijn hart dankte de scheidende secretaris alle aanwezigen voor de steun en het vertrouwen dat alle leden in hem gesteld hadden. Wij wensen de Hr. en Mevr. v. d. Heiden langs deze weg nog eens 'veel voorspoed' en 'goede ge- -zondheid' in hun nieuwe woon plaats Nijverdal. A. F. J. Kamphues, Seer. Klaverjasver. 'Groenoord'. Was men eerst van plan de 5 hoge Bachpleinflats van namen' te voorzien, men gaat dit nu toch anders doen. Omdat telkenmale is gebleken dat bezoekers (en wellicht ook taxichauffeurs e.d.) de door hen gewenste woning wat moeilijk kunnen vinden, heeft de bewo- nerscommissie besloten de flats de nrs. I, II, III, IV en V op de kopgevels aan te laten brengen. Na een langdurige periode van leegstand en ingrijpende restau- ratie en verbouwingen zal op 6 oktober a.s. de "Havenkerk" aan de Lange Haven weer in gebruik worden genomen. Deze maand precies 9 jaar gele den werd de kerk gesloten en werd het nog steeds fraaie inte- rieur overgelaten aan de tand des tijds, die voor een bijna ge- heel verval zorgde. De kerk (eigenlijke naam: Sint Janskerk) werd op 14 november 1824 in gebruik genomen en was in die tijd een van de mooiste Rooms-Katholieke kerken. Het prachtige hoofdaltaar (uit 1867) en het zeer kunstig uit hout gesneden preekgestoelte zijn van een wisse ondergang gered doordat deze kerk in 1974 eigen- dom werd van de Stichting Johan Maasbach Wereldzending. In samenwerking met de Monu- mentenzorg en architekt Wijnhof uit Den Haag zorgden Aanne- mersbedrijf Leenderts en Schil- dersbedrijf J. Duymel uit Schie dam voor kostbare en ingrijpen de herstelwerkzaamheden en ver- bouwing, waarvan het resultaat beslist gezien mag worden. Van 6 t.m. 15 oktober a.s. zal o.l.v. Evangelist Johan Maasbach iedere avond in de kerk een bij - eenkomst gehouden worden met gastsprekers uit binnen- en bui- tenland. Op maandag 4 oktober a.s. zal het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord aan de Valeriusstraat in Groenoord in gebruik worden genomen. Het telefoonnr. wordt: 70 53 00.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1