Stop WOUDHOEK" niet vol met woningen! Rabobank S voorAL BANKZAKEN Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie; Postbus 4040 J. van Schaverbeke Bachplein 189 Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklaehten tot dond. 19 uur, tel. 701956. 9e jaargang no. 218 13 oktobex 1976 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huia aan huia. N6t tijdens het verschijnen van onze vorige uitgave werd Schiedam- Noord opgeschrikt door berichten in de pers over de bouw van 5000 woningen in Woudhoek - Spaland. A1 zijn we nu dan weer zo'n veertien dagen verder en zijn de opge- laaide emotie's wel weer wat bedaard.we willen alsnog hieraan in ons blad enige aandacht wijden. Misschien wat laat, maar onze verschijningsfrequntie ligt nu eenmaal niet anders. We stellen er bovendien gewoon prijs op onze stem over deze kwestie nog te laten horen. Dat doen we zeker omdat we me- nen te mogen spreken namens de bevolking in Schiedam-Noord. En juist die bevolking in Schie- dam-Noord is niet gebaat met de voorgenomen bouw van een der- gelijk groot kwantum woningen. Laten we voorop stellen dat we zeker niet tegen de bouw van 5000 woningen in Schiedam zijn. Gezien het cijfer van woningzoe- kenden in onze gemeente zou een dergelijk aantal nieuwe huizen noodzakelijk zijn. Bovendien vin- den we dat het in feite toch al een treurige zaak is, dat er ruim dertig jaar na de oorlog nog steeds sprake is van 'woningnood' Maar, vragen we ons in gemoede af, waarom een voor Schiedam gigantisch aantal woningen in Woudhoek-Spaland te plaatsen Er is al sinds jaren een zgn. 'gat' in de binnenstad waar slechts een klein aantal woningen intus- senzijn gebouwd. Er was inder- tijd met die binnenstad-plannen zo'n haast dat er op de Broersvest vliegensvlug een aantal woningen voor werden gesloopt. De Heer M. Zonneveld, eigenaar van Cafe de Karsseboom moest hiervoor vorig jaar juni zijn pand verla- ten. Het pand staat er nog steeds en gaat binnenkort tijdelijk on- derdak bieden aan Mvr. Konings' Stichting Lentefeest. Aantal klopt niet. Dat is slechts een klein aspect aan deze zaak, we bedoelen er eigenlijk mee dat er elders in Schiedam nog ruimte genoeg is om woningen te bouwen. De nu voorgestelde bouw van de 5000 woningen is bovendien in lijnrechte tegenspraak met het besluit wat de gemeenteraad nam op 18 februari 1974 Toen werd medegedeeld dat er in Schiedam- Noord niet meer dan 1600 wonin gen zouden worden bijgebouwd. Volgens de toenmalige wethouder Bolmers zou de bouw van ver- melde 1600 stuks over een groot aantal jaren worden uitgesmeerd en beslist niet verder gaan dan het opgespoten gebied ten Westen en Oosten van Kethel. Voorzieningen. Een van onze andere grote be- zwaren zijn de slechte voorzie ningen in Schiedam-Noord. In een wijk waarin reeds NU een kwart gedeelte van de Schiedam- se bevolking moet leven, blijven noodzakelijke voorzieningen ach- terwege. Het winkelbestand blijft ver ach- O ter bij het aantal bewoners en 4j we moeten het nog steeds stellen g met een zeer kleine sortering van o consumentengoederen. 1 Dameskapper, geen Herenkap- ^5 per, twee bakkerijen, drie slage- rijen zijn slechts kleine voor- a> beelden. "2 Dan het openbaar vervoer. Goed, o er zijn twee buslijnen en je kan Z nu eenmaal niet vlAk voor de deur komen, maar er zijn gebie- den die slecht of helemaal niet bereikbaar zijn. Hierbij denken we ook aan Woudhoek, dat hele maal verstoken is van openbaar vervoer. Niet voor niets hingen aan de bejaardenfiat Heijer- mansplein spandoeken met ver- zoek om een bushalte. (Ons blad wees in zijn uitgave van 4 juli 1973 hier reeds op!). Met 5000 nieuwe woningen mogen we wel stellen, dat er zo'n slor- dige 3000/4000 auto's bijkomen. Moeten deze allemaal door het nauwe gaatje Nieuwe Damlaan Met een door verkeerslichten en ouderwetse spoorwegovergang belemmerd verkeer, dat 's-mor- gens in een zeer lange file (soms tot onder Rijksweg 20) zich zit te verbijten. Garanties. De gemeente geeft garanties dat de voorzieningen zullen worden uitgebreid en we willen zeker niet reeds bijvoorbaat deze garanties in twijfel trekken. Toch - omdat er in het verleden wel meer te- leurstellingen te verwerken zijr# geweest - zouden we gaarne eerst de nodige voorzieningen zien ge- beuren. We hebben hierboven slechts en- kele onderdelen van onze bezwa- ren kunnen belichten en we heb ben ons grootste bezwaar voor het laatst bewaard. En dat is "inspraak". Want de verenigingen, instantie's e.d. die zich inzetten voor de leefbaar- heid in Schiedam-Noord zijn op geen enkele wijze in de huidige plannen gekend of is naar hun mening gevraagd. We horen het op de vergadering van de commissie Stadsontwik- keling in februari 1974 nog zeg- gen: Bij het ontwikkelen van het nieuwe woongebied (toen dus 1600 woningen - red.) zullen de bewoners hun wensen kunnen uiten en inspraak hebben. Hier- toe zullen enkele vertegenwoor- digers van de bevolking in een team zitting nemen". Het wordt tijd, hoogste tijd, dat men bij de gemeente Schiedam het woord "inspraak" eens seri- eus neemt en daadwerkelijk het oor te luisteren legt bij zijn in- woners, die in het betreffende gebied moeten "leven". De woningnood of een steeds da- lend bevolkingsaantal lost men niet op door zo veel mogelijk wo ningen op een zo klein mogelijk gebied bijeen te harken. Het moet o.i. gelijke tred houden met de noodzakelijke voorzienin gen, toegangswegen, groenstro- ken e.d. De omgeving is bepalend voor al dan niet goed wonen, want ten slotte is "slapen" niet het enige wat we hier doen in Schiedam- Noord. Op de zee en aan de wal N00RDER AKKOORDEN lees je overal. v.. Aktie „Vluchfeling 1976" In de week van maandag 25 t.m. zaterdag 30 oktober a.s. zal Ne- derland in het teken staan van de aktie "VLUCHTELING 1976". Het doel van de aktie is om aan 30.000 vluchtelingen een zinvol bestaan te geven, als huisvesting. voeding en medische verzorging. In die nationale aktieweek zullen televisie, alle radio-omroepen en de pers in ruime mate meewerken Voor deze ook in Schiedam te houden inzamelingsaktie wordt ook Uw medewerking gevraagd. Hier wordt op vrijdagavond 29 oktober a.s., direct na het T.V.- nieuws van 19.00 uur de huis- aan-huis-kollekte gehouden. Voor deze aktie worden nog medewerkers gevraagd; personen van 14 jaar af zijn van harte welkom. Het adres van het aktie-comite is: Aktiecomite Vluchteling '76 p.a. Stadskantoor, Emmastraat 1 te Schiedam, telefoon 26 05 00, toestel 216 of 155. De gemeente Schiedam en de vluchtelingen rekenen op U. Zweedse Koning en Koningin in Schiedam Op 28 oktober a.s. zal het Zweed se koningspaar, Carl Gustav en Silvia een kort bezoek aan Schie dam brengen. Dit om de opening te verrichten van het nieuwbouwpand van het Zweedse staalbedrijf Sandvik aan de Conradstraat. Prijzen Balkonversieringen Woudhoek Tijdens een gezeilige avond van de Loop-Inn Woudhoek zijn de prijzen uitgereikt voor de mooiste balkon- en gevelversieringen. De prijswinnaars kregen elk een bloemencheque aangeboden met als extra een bos dahlia's, aange boden door de Dahlia vereniging Schiedam. Voor de eventuele wandelaars die graag een kijkje willen nemen volgen hieronder in volgorde de 4 prijswinnaars: eerste prijs: Fam. v. d. Most, Heijermansflat 149; tweede prijs: Fam. Veringmeyer, Fam. Eenhuizen, Hoppersingel 14 en 16; derde prijs: Fam. v. d. Haagen, de la Marplein 45. Uw eigen Fofojaarboek Van 1 oktober tot 15 november a.s. is in een groot deel van de Nederlandse fotowinkels een bro chure verkrijgbaar onder de titel "Zo maakt u uw eigen het-hele- jaar-door-fotoboek". Er staan ruim 200 tips in voor het samen- stellen van een fotojaarboek, waarin niet alleen plaats is voor foto's, maar ook voor allerlei andere attributen met een be- paalde herinneringswaarde, voor foto-onderschriften e.d. Als foto jaarboek is een royaal uitgevoerd album beschikbaar, dat samen met de (geheel in kleur uitge- voerde) brochure tot half novem ber f 11,90 kost. Volgens een schatting van de Stichting Amateurfotografie zul len er dit jaar in de Nederlandse gezinnen ruim 300 miljoen opna- men worden gemaakt, waarvan voor ruim twee-derde deel kleu- renfoto's. Uit een recent NIPO-onderzoek is gebleken, dat deze foto's voor een groot deel in de zomermaan- den worden gemaakt - ofschoon toch ook de meer alledaagse ge- beurtenissen in de overige maan- den van het jaar vaak heel foto- geniek zijn. Foto's van deze mo- menten maken later een meer reele terugblik mogelijk dan al leen met zomerse foto's mogelijk is. Daarom bevat het boekje ook praktische wenken voor het ma ken van foto's in alle vier sei- zoenen, het maken van flitsfoto's binnen, van TV-foto's, vakantie- foto's, tegenlicht-opnamen e.d.; het geheel is met zo'n 50 foto- voorbeelden toegelicht. Tenslotte bevat de brochure een lijst van ruim 70 onderwerpen, die best een foto waard zijn. Daarnaast geeft de brochure vele adviezen over het bijhouden van een foto- album. Over het indelen en rang- schikken van de kollektie, over het opplakken van foto's (o.a. met gekleurde ondergronden) en over het 'versieren' van het boek met kleine souvenirs tussen de foto's door. Ook worden waarde- volle tips gegeven over het maken van onderschriften bij de foto's. Het boekje bevat fotovoorbeelden van opgeplakte bladzijden uit een foto-album en is geheel in kleur uitgevoerd. Zoals gemeld, zijn tot half no vember a.s. album en brochure samen verkrijgbaar voor 11,90; daarna is de prijs 18,90. Wijlcver. 'Groenoord' WIJNAVOND met levende muziek van onze eigen Groenoord-Band in Boerderij "Landvreugd" op 23 oktober a.s.. Aanvang 20.30 uur. Kaarten a 4.00 per pers.) verkrijgbaar bij Mevr. R. Immerzeel, D. Schaferplein 88 en Boerderij "Landvreugd" Sweelincksingel 7. de bank voor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1