Kethel - Tuindorp boos over "AFSLUITING" Rabobank IS BANKZAKEN voorAL Het blijft jpOlteren" met de Churchillweg 9e jaargang no. 219 27 oktober 1976 De Riefzeilers aktief Theater van de Lach in Passage WAT DOEN WE? Wijkver. 'GROENOORD IS OOK GEZELUG! Volgend jaar speciale Verlciezingszegel loorderAkkoorden Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg, Redaktie; Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 Telefoon 70 36 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huia aan buis. De laatste tljd wordt onze redaktie herhaalde malen benaderd door inwoners van Kethel-Tuindorp, die vinden dat ze bij de gemeente in het "verdom-hoekje" zitten. Reeds eerder ontvingen wij o.m. hierover een ingezonden schnjven, die wij - helaas - door ruimtegebrek niet eerder konden plaatsen, doch welke wij nu elders in dit blad hebben afgedrukt. Wanneer men zo zijn oor te luis- teren legt (en wij doen dat als wijkblad bijzonder graag) komen de klachten van de bewoners in feite op hetzelfde neer. Een groeiende onvrede met het feit dat dit aardige wijkje steeds meer gei'soleerd komt te liggen. We zijn daar de situatie eens in Ogenschouw gaan nemen en we moeten zo op het eerste gezicht toegeven dat er bepaalde moei- lijkheden zijn. In de loop der jaren zijn alle wm- keliers (zo'n zeven stuks) ver- dwenen. Voor de dagelijkse bood- schappen dienen de huisvrouwen nu elders hun inkopen te doen en moet men soms vrij verre reizen daarvoor ondernemen. De meeste dames bedienen zich hierbij van de oer-Hollandse fiets. Tot nog toe ging dat alle- maal vrij redelijk, maar al bij de aanleg van de Churchillweg kwa- men de moeilijkheden. GEEN FIETSPADEN. Door de Molensingel was er geen verbinding meer met de door- gaande Churchillweg. Er was toen nog een mogelijkheid via het Hargplein de winkels te bereiken. Maar ook dat kan niet meer; de verbindingsweg aldaar liet men vervallen, terwijl er sinds enkele de bank voor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 uw rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Voor alles op foto- en filmgebied De Schiedamse Carnavalsvereni- ging "De Rietzeilers" denkt al weer aan Carnaval 1977. Op 13 november a.s. wordt de nieuwe Prins Carnaval en zijn Raad van Elf in Boerderij Land- vreugd voorgesteld. Verder heeft de vereniging een circulaire doen uitgaan i.v.m. de Carnavalsoptocht op 19 februari 1977. Verenigingen, particulieren en zaken worden in deze folder uitgenodigd om mee te doen aan vermelde optocht. Wie hierover meer informatie wil is welkom op de speciale informatie-avond in Novotel aan de Hargalaan op maandagavond 20.00 uur. 1 November a.s. Het Theater van de Lach is in Schiedam geen onbekende. Al een aantal jaren spelen zij ieder stuk dat zij uitbrengen in Schiedam. Vorig jaar werd het in het Schie damse "Passage"-Theater een avondje schaterlachen geblazen met hun "Kom van dat dak af". Nu speelt John Lanting's theater van de Lach morgenavond het pas op 26 oktober j.l. in premiere gegane blijspel "Inpakken en wegwezen". Prijzen per plaatsen 15,00; 12,50 en f 10.00. Daar de voorverkoop al enige dagen aan de gang is, kunt U voor nadere inlichtingen beter eerst even bellen 26 95 63. Mis- schien zijn er nog enkele plaat sen voor morgenavond 20.15 uur. 'n etentje, 'n bioscoopje? 'n drankje, 'n hotelletje? weken een verkeersbord is aan- gebracht waaruit duidelijk blijkt met een "voetpad" te maken te hebben. Dat hebben dan ook veel dames vorige week gemerkt, die (ja, dat is natuurlijk wel fout) t6ch op de fiets hun weggetje naar de apo- theek aan de Zwaluwlaan zoch- ten. Ze kregen aUemaal een fikse bekeuring van een jonge agent die daarvoor op 18 oktober j.l. op post was gezet. We weten het, er zijn toegangs- wegen genoeg en men kan - op welke wijze dan ook - toch zijn of haar doel bereiken. Maar een gang naar de brood- nodige winkels, de apotheek, het postkantoor, bibliotheek e.d. vergt nu - zeker voor de wiel- rijders - een onnodige lange om- weg. Bovendien zou men b.v. ge- bruik moeten maken van de Schiedamseweg, die druk, smal en daardoor gevaarlijk is. NIETS BIJZONDERS. We zijn ons er van bewust dat bovenstaand artikeltje niets we- reldschokkends inhoudt en voor het oog van anderen, die bij deze zaak niet zo betrokken zijn, wel- licht niets bijzonders. Toch is het dat wel, want het zijn menselijke probleempjes die wij hier de revue laten passeren. We zouden de gemeente Schiedam dan ook eens de overweging geven er aan te denken, dat het hier niet gaat om zo maar een aantal bewoners, maar om echte mensen En zijn "mensen" 6en of twee (oh, zo smalle) fietspaadjes niet waard? Kom, nou Voor het eerst in de Nederiandse Postgeschiedenis, gaat de PTT volgend jaar een speciale "ver- kiezingszegel" uitgeven. Dit ter gelegenheid van de ver- kiezingen voor de tweede kamer op 25 mei 1977. Zeer slechte bewegwijzering bij omleiding We schreven in onze vorige uitgave "gehannes op kruispunt Zwaluwlaan", een wat boud artikeltje over de verkeers-situatie na de opening van het bewuste kruispunt. Wie denkt dat de bevoegde instanties hier lering uit getrokken hebben, vergist zich helaas deerlijk. Want de vorige week ingezette afsluiting van de Cnurcniiiweg ging wederom gepaard met verregaande slordigheden. We willen eerst even voorop stellen, dat het geenszins in onze bedoeling ligt om op elk slakje zout te leggen. i; Dat het ons er niet om gaat om weer "eens lekker te mopperen noch ligt het in ons voornemen van dit orgaan een klachten- krant te maken. Voor op wie zulke zaken wellicht eens negatief overkomen, merken we op, dat het voor de redaktie van dit - weliswaar klein - wijkblad een duidelijke plicht is misstanden, fouten of hoe deze kwesties ook mogen heten, te signaleren. Niet om het signaleren alleen maar juist om daardoor bepaalde dingen m de toekomst trachten te voorkomen. Dat dan even voor de mensen die ons niet kunnen ot willen verstaan Ballade van de chaos Terug nu dus naar de Churchillweg. Begin vorige week werd de verlengde Churchillweg tijdelijk voor het verkeer afgesloten wegens bestratingswerkzaamheden. De maatregelen die geno- men werden om het ter plaatse zeer drukke verkeer in goede banen te leiden waren - voorzover ze tenminste genomen wren - slecht, onvoldoende en van een amateurachtig karakter. 1. De zuidelijke rijbaan van de Laan van Bol'Es bestaat uit vier verschillende rijstroken. Voor het linksafgaand verkeer (dus in de richting van de afgesloten weg) stond een bordje "linkaf verboden" RECHTS aan de kant van de weg in het gras. Een compleet lachertje, want dit was voor de betrokkenen na tuurlijk niet te zien. (Voor de goede orde; eerst na 2 dagen werd het bord verplaatst!). 2. Dat de verlengde Churchillweg was afgesloten bemerkte men pas wanneer men het bewuste kruispunt al OVER was 3. Waarschuwingsborden op de aanlooproute ontbraken geheel 4. De normaal werkende verkeerslichten op de kruising maakten de misvattingen compleet; men kon bij "groen doorrijden, doch zag zich danvlak voor de afsluiting geplaatst. Zie hier, zo maar een wiUekeurige greep van de denkbeelden die men in Schiedam heeft over een juiste wegomleggmg of in ieder geval van de aanwijzingen daartoe. Het spijt ons werkelijk het te moeten zeggen. maar we kunnen hier niet anders spreken dan over kapitale blunders Misschien vindt een enkele lezer of toevallige lezer dit maar "geklets" of "achteraf-gezeur". De beide autoeigenaren die op 19 oktober j.l. om 9.30 uur hun auto's - min of meer als indirect gevolg van de door ons ge- schetste situatie - "total-loss" reden, zullen het woord "gezeur" dan waarschijnlijk door een heel ander vervangen

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1