Ingezonden Sporihuis BSitman a Christelijke Gymnastiek Vereniging ))AN!MO(( Voetbal Platennieuws 'UBA .N3AOS3ISH3CINO. ja juaq n N3dHOO)DJV H3QH00N Mededeling Bejaardensoos ,'t Praethuys' Stichting voor Huishoudel. en Gezinsvoorlichting Schiedam Wie won de beer? i CJ "T3 Ul O O Geachte redactie, Hierbij dank ik U, dat U zo'n goed stuk in Uw blad geschreven heeft, over e6n van de problemen die wij in Tuindorp-Kethel hebben. Gaarne zou ik nog een onder- werp willen aansnijden, dat de bewoners van Tuindorp eveneens erg hoog zit. .Vooral de bejaarde bewoners, want U weet misschien wel dat deze wijk vergrijst. Ze hebben niet alleen Tuindorp- Kethel geisoleerd door bij de Molensingel 't pad weg te halen en het handje vol huizen achter de Harg neer te zetten, maar ook door de bushaltes bij de Rank en de Hargsingel wegUe halen. Waar de bushaltes mi staan is voor de bejaarde bewoners geen gemakkelijke plaats. Als zij met de bus mee moeten op de Laan van Bol'Es, moeten zij van 4 ver- keerslichten gebruik maken, twee over de Churchillweg en twee over de Laan van Bol'Es, en dan bovendien nog een flink stukje lopen. Als het tegen zit halen ze net de bus niet en zien ze de bus net voor hun neus wegrijden, en moeten dan lang in de kou staan wachten op de volgende. Als ze te vroeg van huis gaan om op tijd te komen staan ze ook te lang in de kou. De jongere bewoners steken ge- lijk bij't voetpad aan de kant van Bad-Groenoord de weg over, maar dat durft de oudere bewo- ner niet, en dan heeft men maar van twee stoplichten gebruik te maken, en naar ik gehoord en gezien heb lopen de jongeren nog wel door het rode stoplicht heen, om toch maar de bus niet te mis- sen, maar dat doen en durven de oudere bewoners niet. De leus is, neem het openbaar vervoer en laat Uw auto staan, maar maak 't dan ook gemakke- lijk, en zeker voor degenen die helemaal geen auto bezitten en verplicht zijn met 't openbaar vervoer te gaan. Als degenen die uitmaken waar de bushaltes moeten komen zich eens zouden afvragen wat ze zou- den doen indien 'thun eigen be jaarde ouders betrof, die zo ver naar 'n bushalte moesten lopen, (denk ook maar aan de bejaar- den in de Heijermansflat) of zo lang in de kou moesten staan, zouden ze dan niet sneller een oplossing weten te vinden voor deze voor de bejaarden nijpende problemen? Kunnen diegenen, die 't voor het zeggen hebben er a.u.b. eens haast achter zetten, dat dit pro- bleem opgelost wordt, vo6r de winter voor de deur staat? Is het niet mogelijk, bus 53 over de Schiedamseweg te laten rijden met een halte bij de Rank en de Hargsingel, (dan hebben de be jaarden van de Harg er mis schien ook gemak van, die moe ten ook 4 stoplichten voorbij of ze moeten de drukke Zwaluwlaan over) zoals het vroeger was en dan via de Zwaluwlaan, Mozart- laan, 't Heijermansplein, zo naar het eindpunt in de Lindeyer- straat? Er gaan nu 2 bussen, die naar de stad en de ziekenhuizen gaan door de Eduard van Bei- numlaan. Er is al jaren 'n gevoel van onbe- hagen, doordat de leefbaarheid in Tuindorp-Kethel steeds ach- teruit gaat, inplaats van vooruit, terwijl men er tegenwoordig de mond van vol heeft. Vindt U het gek dat wij vinden dat we in 't verdomhoekje zitten, ik heb zelfs het woord discrimi- natie gehoord onder de bewoners Gemeentebestuur van Schiedam, wij worden allemaal eens oud en misschien heeft U dan 't geluk dat U eigen vervoer heeft, maar dat heeft niet iedereen. Helpt Uw bejaarde medemens en doe er wat aan Geachte redactie, hierbij geef ik me tegelijk op als lid van de wijkvereniging, bij nader inzien vind ik het niet meer dan billijk dat ik ook lid behoor te zijn, nu U voor onze belangen opkomt, er is nu gebleken dat wij hier in Tuindorp er ook bij horen. Hoogachtend, Mevr. A. J. S.-v. R. Naschrift redaktie: Dank voor Uw complimenten over ons artikel in ons blad van 27 oktober j.l. De zaak die U nu aansnijdt is eigenlijk een beetje "oud-zeer", Terecht wijst U ook naar het be- jaardenhuis aan het Heyermans- plein. De kwestie van het openbaar vervoer is in feite te wijten aan de houding van de RET en kan ons gemeentebestuur hieraan bitter weinig doen. Het leek ons daarom juist een afschrift van Uw brief door te zenden aan de directie van de Rotterdamse Electrische Tram. Wij hopen dat hieraan de nodige aandacht zal worden geschonken Tenslotte onze dank voor Uw aanmelding als lid van de wijk vereniging Groenoord e.o.. We hopen dat er meerdere zullen voigen, want de Wijkver. staat n.l. op de bres voor ELKE inwo- ner in Schiedam-NOORD ANIMO geeft les in de turnzalen aan de Vlaardingseweg te Kethel en de Peter van Anrooylaan en op het Bachplein in Groenoord. Voor alle leeftijdsgroepen heeft ANIMO afdelingen, waar op des- kundige wijze les wordt gegeven, waarbij rekening wordt gehouden met ieders aanleg en geoefendheid. Laat U niet behoren tot de groep die zegt: "Ja, ik zou eigenlijk ook wat aan sport moeten doen, maar Bekijkt U onderstaand lesrooster eens en komt een kijkje nemen in een van de genoemde turnzalen. ZAAL BACHPLEIN: dinsdag: 16.00 - 17.00 uur: 17.15 - 18.15 uur: 18.15 - 19.30 uur: woensdag: 17.30 - 18.30 uur: 18.30 - 20.00 uur: donderdag: 21.30 - 22.30 uur: ZAAL PETER VAN ANROOYLAAN: maandag: 19.30 - 20.45 uur: 20.45 - 22.15 uur: woensdag: 13.30 - 14.30 uur: 20.15-21.15 uur: 21.15 - 22.15 uur: ZAAL VLAARDINGSEWEG: dinsdag: 18.15 -19.15 uur: 19.15-20.15 uur: 20.15 - 21.15 uur: 21.15 - 22.30 uur: kleuters vanaf 4 jaar meisjes 7-9 jaar meisjes 10-13 jaar meisjes 10 - 13 jaar meisjes 14 - 16 jaar heren-conditie heren wedstrijdturnen dames wedstrijdturnen kleuters vanaf 4 jaar dames-gymnastiek heren-conditie jongens 7-11 jaar jongens 12-16 jaar dames-gymnastiek heren-volleybal Zaalsporten voor al uw sporfartikelen Oran'jestraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Waar kunt U terecht voor inliclitingen MEVR. L. KEGEL, tel. 34 01 16 - De Heer W. T. DE GIDS, tel. 70 92 47 OVER PAN, PANFLUIT, OVER GHEORGHE ZAMFIR, DERHALVE. Over Griekenland ook een beetje. Want we moeten nu even terug naar die heerlijke klassieke oud- heid en wel naar Arkadia, het bergachtige landschap in het centrum van de Peloponnesos, het eiland Pelops dat gesitueerd ligt aan de landengte van Korin- the. Arkadia, het enige Griekse landschap dat niet aan de zee grensde en derhalve zijn toen- malige bewoners weinig meer kansen biedend dan het herder- schap. Toch had Artemis, twee- iingzuster van Apollo en dochter van Zeus en Leto, hier haar jachtterrein alwaar zij, gewapend met pijl en boog, heerste over het wild en er ook niet voor terug deinsde om zo nu en dan mensen te verschalken. Erg boeiend allemaal, maar daar hebben wij het hier eigenlijk toch niet over, want Arkadia was immers ook de geboortegrond van de halfdierlijke herdersgod Pan, zoon van Hermes de god van o.a. het verkler en de kooplieden. Deze Pan had de uiterlijke ken- merken van een bok: poten, sik, horens en een ruige beharing, zoals dat toenmalige Satyrs be- taamde. Afgezien van het feit dat deze heer er een onbedaarlijk behagen in koesterde om bij voorkeur in de stilte van de middag door plotseling merkwaardige geluiden de bevolking de stuipen op het lijf te jagen (vandaar dus: pani- sche schrik, paniek e.d.), was Pan ook - zo wil de mythoiogie- de uitvinder van de Panfluit c.q. Pans fluit c.q. Syrinx. En hier- mee zijn we dan precies aange- komen daar waar we zijn moeten bij dat naastelkaar samengebon- den bosje (3 tot soms meer dan 20) pijpen die geen vingergaten bezitten, maar waaruit door kun- stige bewegingen langs de lippen en een vaak krachtig geblaas wel degelijk interessante melodieen tevoorschijn getoverd kunnen worden. Een goede vondst van Panj een prima idee dat reeds kort na haar introduktie over deze gehele aardkloot geliefd werd. In Frank- rijk maakte men naar Pan's idee de Sioulet of Sioulet Christedou, in Spanje de Fieould, in de Bal- tische landen de Skaudumas. De Kozakken kreeerden de Svirlejka de Grieken hun hedentendage vrijwel niet meer ter hand geno- men Syrinx, de Chinezen de "P'ai-hsiao", de Islamieten in Afrika de Gina, de Peruvianen de Hurayra-Pehura en tenslotte de Roemenen hun "Muscal" met zijn vaak 20 "gedekte" pijpen. Hebben we nu de gegevens: Pan fluit en Roemenie. Tellen we die bij elkaar op, dan krijgen we zonder twijfel Gheorghe Zamfir, de nu vijfendertig jarige virtuoos op dit lang niet eenvoudig te be- spelen instrument. Reeds in de zestiger jaren deed hij van zich spreken over de gehele wereld. Na een wat stillere periode heeft het er alle schijn van dat Zamfir bezig is aan een come-back die zijn weerga niet kent. Engeland staat op z'n kop, Duits- land heeft het niet meer van blijdsdhap en ook in Nederland kan men zijn wervelende melo- dietjes weer horen fluiten. "Light of Experience" ("Doina de Jale"), is de single waarmee Gheorghe Zamfir op dit moment furore maakt. Drie in Engeland en hoog in de Duitse hitparades. Ook Nederland toont zich steeds enthousiaster. Is het vrijwel voorspelbaar dat Zamfir binnen afzienbart tijd in Top Pop te zien zal zijn, als deze trent zich voort- zet, in ieder geval zal hij zijn "Light of Experience" ten gehore brengen in de nieuwe teevee- show van Sonja Barend op 12 november a.s. Wegens verbouwingswerkzaam- heden in de zaal van ,t Diensten- centrum aan het Heijermansplein gaat de soosmiddag op 17 novem ber a.s. niet door. De eerstvolgende bijeenkomst is weer op 1 december a.s. Hierbij geven wij u een lijst van cursussen die u bij ons kunt voi gen. Sommige lopen zo goed, o.a. de naaicursussen, zodat wij u op een wachtlijst moeten zetten en bij andere cursussen zitten we te springen om nog ebn of twee dames, zodat we kunnen starten. Bent u geinteresseerd in een cur- sus, belt u ons dan zo spoedig mogelijk op We geven de volgende cursussen: Naaien, Koken (voor gevorder- den en beginners), Indisch koken Bloemschikken. Creatief hand- werken, Karweltjes in huis, Stoelen bekleden. Gast en Gast- vrouw, Wandkleden, Poppen ma ken, Gymnastiek, Uiterlijke ver- zorging, Afslanken en Macrame. Verder geven we op iedere eerste dinsdag van de maand consu- mentenvoorlichting in de "Vier Molens", kamer 5. Ons kantoor op de Korte Dam 5 is open van dinsdag t.m. vrijdag van 9.30 - 12.00 uur, tel. 26 47 81, giro 716115. Tussen 5.30 en 6.30 uur kunt u bellen 26 36 33. Doet u het maar gauw, dat bellen en anders, tot ziens, op Korte Dam 5. Op de welzijnsmarkt heeft de Stichting Lentefeest een loterij georganiseerd, waarvan de op- brengst bestemd was voor de ak- tie Schiedam helpt Udine. Hierbij kon een grote grijze beer gewonnen worden. Het winnende lot was no. 232. De beer is nog niet afgehaald. Op vertoning van dit nummer kan men de prijs afhalen bij het VW kantoor.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 13