Knipperlicht vaak onjuist gebruikt Rabobank 9 voor A L BANKZAKEN KERSTFEEST Wijkvereniging 'Groenoord' r 9e jaargang no. 220 10 november 1976 Wat de wet zegt over knipperen Sini Nicojaas op 13 november a.s. in Schiedam GRATIS KIP Leuk Trimparcours L00P-INN W0UDH0EK Havenkerk open ter bezichfiging Uitbreiding 'v. d. NAT' GR00TS PAKKET VOL WAARDEV0LLE GESCHENKEN KAD0 NU DE MAGNEET Wijkver. MGroenoord steunt „Fietsende Huisvrouwen' van Kethel-Tuindorp P. A. v.d. KRUIT oorderAkfcoordcn Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie; Postbus 4010 J. van Schaverbeke Bachplein 189 Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huia "De automobilisten worden veiligheidsbewuster. Voorheen werd er nogal wat geld uitgegeven aan mooie, maar niet direct noodzakelijke auto-accessoires. Nu -zoekt men het hoe langer hoe meer in nuttige zaken. Dat is een verheugende ontwikkeling". Die conclusie verbindt Veilig Verkeer Nederland aan de uitslag van een onderzoek, dat het Nipo heeft ingesteld in opdracht van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid. Uit .dat onderzoek blijkt, dat van 18 verschillende niet-verplichte veiligheidsvoorzieningen voor personenwagens, de Nederlandse automobilist er gemiddeld vijf in of aan zijn vervoermiddel heeft. Als motorvoertuigen op meer dan twee wieien, aanhangwagens en opleggers op de rijbaan stilstaan en daardoor het overige verkeer in gevaar kunnen brengen, mo- gen zij behalve de voor hen ver- plichte verlichting, knipperende waarschuwingslichten gebruiken (Reglement verkeersregels en verkeerstekens, artikel 69, eerste lid) Tijdens het rijden mogen deze lichten alleen worden gebruikt door stoom- en motorwalsen en motorvoertuigen die bestemd zijn voor gebruik buiten de wegen, maar die zich op de weg bevin- den rechtstreeks ten behoeve van de bedrijven waarvoor ze ge bruikt worden of ten behoeve van herstel. Verden door voertuigen, waarmee achtereenvolgens bij ap korte afstand van elkaar gelegen be drijven landbouwprodukten wor den afgeleverd of opgehaald (RVV, artikel 69, tweede lid). GEEN VRIJBRIEF. Waar het echter wel op aankomt is, dat men van die voorzieningen een juist gebruik maakt, voegt VVN er aan toe. En dat is lang niet altijd het geval. Zo wordt bijv. maar al te vaak de knipper- lichtinstallatie van auto's inge- schakeld in gevallen waarin dat niet is geoorloofd. "Te veel autobestuurders be- schouwen het laten branden van die installatie als een soort vrij- brief voor het zonder noodzaak of uit gemakzucht neerzetten van hun voertuig op verkeerde of ver- boden plaatsen", aldus VVN. Volgens het Nipo-onderzoek zegt van de Nederlandse automobilis ten 12% autogordels achterin te hebben en 26% over een brand- blusser te beschikken. Verder blijkt 40% van de per- sonenauto's goed-zicht-voorzie- ningen aan de achterruit te heb ben (zoals achterruitverwarming anti-condensplak of wisser), 21% hoofdsteunen en 51% een knip- perlichtinstallatie rondom. De intocht van Sint Nicolaas in Schiedam zal op zaterdag 13 no vember a.s. geschieden. Vergezeld door een aantal Schiedamse mu- ziekcorpsen zal de Sint met zijn gevolg een rijtour door de stad maken. Om 13.20 uur zal de stoet via de Maasdijk, Groenelaan, Stadhou- derslaan, Wm. de Zwijgerlaan, Nieuwe Haven, Oranjestraat, Koemarkt, Broersvest, Lange Kerkstraat naar het stadhuis gaan. Om 14.30 uur zal de burge- meester de Sint welkom heten. Om 15.00 uur vertrekt de Sint weer via Ooievaarssteeg, Parkweg Mgr. Nolenslaan, Wibautplein en volgt nog een korte rondrit door het Westen van Schiedam. de bankvooriedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef.7051 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw Dit mag U niet missen Zie pagina elders in dit blad In het onvolprezen plantsoen tussen de z.g.n. "Z"-flats en de toekomstigf?) Rijksweg 19 is een uitermate gezellig 'Trimparcours' ultgezet. Wanneer dat is gebeurd dat weten we niet, want we ont- vingen hierover nooit enige offi- cieele mededeling. Maar misschien heeft U dit uit- gekiende parcours nog niet gezien waarom wij U dan ook alsnog daar op attent maken. Wanneer U start bij de ingang van het parkje aan de Smetanalaan, komt U - heel redelijk verdeeld - tot aan het Beethovenplein een groot aantal trimoefeningen te- gen, die overduidelijk op de di verse borden zijn genoemd. Wellicht krijgt U dan oog voor het parkje, dat weliswaar smal maar langgerekt voor het fraaie uizicht van de flatbewoners. zorgt. Op vrijdagavond 12 november om 8 uur gaat de zaal van het dienstencentrum Woudhoek open voor een gezellige avond van de Loop-Inn. Na de gezellige bingo- avond wordt dit weer zo'n plezie- rige avond. Kom toch uit de sleur van uw huiskumer en weest alien hartelijk welkom. Volgende avonden: 17 december (Kerstavond) en 14 januari. Iedere dag van 11.00 tot 17.00 uur (behalve op zondag) is er gele- genheid de pas heropende, geres- taureerde Havenkerk, aan de Lange Haven 70, te bezichtlgen. Sinds de heropening op woensdag 6 oktober j.l. hebben honderden Schiedammers reeds van de mo- geiijkheid gebruik gemaakt. Openbare bijeenkomsten worden gehouden iedere vrijdagavond om 8 uur en iedere zondagmiddag om 3 uur. De toegang is vrij en ieder- een is hartelijk welkom. De enige winkelier die nog "over- bleef" in Kethel-Tuindorp is de Heer W. v. d. Nat aan de Iepen- laan 51. Ondanks de beperkte ruimte waarover de Heer v.d. Nat beschikte kon men tot dusver voor alierlei zaken op Heren- modegebied bij hem terecht. Naast een heel scaia van artike- len (costuums, colberts, panta- lons, overhemden enz.) werd met ouderwetse vakmanschap ook de kledingreparaties ter hand ge- nomen. Of dat nu het nauwer of wijder maken van kleding betrof of het inzetten van ritssluitingen, de vaste clientele vonden daarvoor de deur niet gesloten. Al lang werd gezocht naar uit breiding van de verkoop-rulmte en eindelijk op 13 november a.s. is het dan zo ver. De naast de winkel gelegen ruim te (voorheen de sigarenwinkel van de Heer Pons) wordt dan bij de bestaande zaak getrokken. Hierdoor is het de fa. v. d. Nat mogelijk een belangrijke uitbrei ding aan het reeds bestaande assortment te geven. Men kan nu - zo vlak bij huis - een uitgelezen keuze maken op herenmode-gebied, terwijl naast reeds genoemde reparaties ook lederen kleding kan worden ge- repareerd. (In de naaste toe- komst zal v. d. Nat ook deze zelf kunnen vervaardigen, de hiervoor bestemde speclale machines zijn reeds besteld!). Verder komt er ook een aparte afdeling "fourni- turen" en dat ook voor dames- mode. Wij geloven zeker dat de uitbrei ding van deze zaak duidelijk in een behoefte zal voorzien en wij wensen de Heer v. d. Nat hier- mede veel succes toe. Hem kennende als een zeer ak- tief zakenman, zal hem dit zeker niet moeilijk vallen. bij bestelling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam Bestel ruim van te voren De kaartes worden op de dag van geboorfe geleverd. Mits tijdig opgegeven. Alle avonden verkoop na telef. afspraak 26 75 65 het adres voor geboorte-, verlovings- en huwelijkskaarten DRUKKERMJ Rotterdamsedijk 279 Schiedam - Telefoon 268666 In onze vorige uitgave schreven wij een artikel over het afsluiten van een rijwielpad van Tuindorp naar het Hargplein en over het ontbreken van fietspaden, die een behoorlijke verbinding geven met de winkels in Groenoord. Inmiddels hebben enkele dames uit Tuindorp een onderhoud ge- had met de burgemeester. Dit ging vergezeld van een brief en een bijlage van een handteke- ningenlijst. De Wijkver. Groen oord e.o. is van mening dat de situatie in Tuindorp beslist ver- betering behoeft en heeft vorige week de Gemeenteraad van Schiedam een schrijven doen toekomen over deze kwestie. De wijkvereniging steunt daarmede het verzoek van "de fietsende huisvrouwen van Tuindorp" en vraagt de gemeente om een spoe- dige oplossing. VOOR WITTEN, SCHTLDEREN en 8EHANGEN Is hef voordeligst en meesl vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij staeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONj£ VOOR BEJAARDEN. Evenals vorig jaar wordt in de Boerderij "Landvreugd", Swee- lincksingel, op zaterdag 18 december, 's-middags van 2 tot 5 uur door de Wijkvereniging Groenoord Kerstfeest gegeven voor de leden, waartoe bij deze niet alleen de bejaarden worden uitge- nodigd, doch ook de lichtinvaliden zo nodig met hun rolstoel of wagentje. Degenen, die vorig jaar zijn geweest, waren vol lof en gezien de ervaring toen opgedaan mogen wij wel zeggen dat het ook dit jaar weer zal slagen. Het is noodzakelijk dat wij weten, hoeveel mensen er zullen komen en het is daarom nodig dat U zich zo spoedig mogelijk telefonisch (of anders met een briefje) opgeeft aan: dhr. G. de Jager, Henr. Bosmansplein 125, telefoon 70 10 65 of mevr. A. Haan, Jozef Oreliosingel 99, telefoon 70 25 93. Lopende lidmaatschapkaarten meebrengen, bent U nog geen lid, doch U wilt wel lid worden, meldt U zich dan toch bij een der bovenstaande adressen. Namens het Bestuur Wijkver., G. de Jager.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1