Rabobank Bewoners Bachplein zeggen „JA" fegen groen voorAL BANKZAKEN 3 C o z Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en GezoncLheidszorg. 9e jaargang no. 221 24 november 1976 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Merkwaardig krantenberichf Onder de titel "Bewoners van Baehplein willen groen weer kwijt" kwam het Vrije Volk op 12 november j.l. met een ons wat merk waardig aandoend artikel. Weliswaar is dat-nu alweer bijna 14 dagen geleden, maar we vinden de zaak te belangrijk om er niet op terug te komen. In dat artikel worden uitspraken van een Bachpleinbewoner geci- teerd, die wij - op zijn zachtst uitgedrukt - merkwaardig vinden. Meneer K. (want mischien wil hij nu liever in de anonimiteit blij- ven) vond dat de nieuwe groen- beplanting aan de noodweg, ten Oosten van het Bachplein, maar moet verdwijnen. "Groenoord, niks Groenoord Weg met die bomen",was de kreet die de foto in het artikel vergezelde. Nu zijn er misschien mensen, die voorbijrazend verkeer liever zien dan bomen en struiken. Hoewel dat vreemd lijkt met de heden- daagse trend "Terug tot de na- tuur", is dat ieders goed recht. Maar men kan dan toch zeker niet zeggen te spreken namens alle Bachpleinbewoners, zoals het inbervieuw duidelijk suggereert. BEWONERSCOMMISSIE. Het bewuste artikel maakt het nog erger door er de Bewoners- commissie bij te betrekken, waarvan de Heer K. lid schijnt te zijn. Het gaat er dan op lijken, dat deze commissie iets met de gewraakte uitlatingen te maken heeft. De volgende dag verschenen er echter in de 5 flats mededelingen van de bewonerscommissie. Hierin wees de commissie de ver- antwoordelijkheid beslist af. We vinden eigenlijk de hele kwestie een onverteerbare zaak. Zeker in het licht van onze re- centelijke publikaties over het bebouwen van groenstroken in onze wijk. Discriminatie mag zeker de uit- leg genoemd worden, dat de groenaanleg geschiedt voor de villa-bewoners in de buurt. "Bewoners van de Bachpleinflats doen ze er zeker geen plezier mee" zegt het artikel verder. Dit is in flagrante tegenspraak met de mening van de meeste GR00TS PAKKET VOL WAARDEVOLLE GESCHENKEN KADO NU DE MlUXEET bewoners van zowel het Bach plein als andere straten in onze wijk. In dat verband mogen we wel wijzen op alle moeite en het vele werk, dat indertijd de Wijkver. Groenoord en het aktie-comite "Anti-Hoofdweg" verrichten om het groen te behouden voor drie andere Bachplein flats LUKRAAK. Zelfs al zouaen de woorden van deze meneer K. niet geheel juist zijn weergegeven, we vinden toch dat hij bijzonder lichtvaardig is in zijn uitlatingen. Het laten val- len van de naam "bewonerscom missie" is in dit verband o.i. ontoelaatbaar. En dat een "grote" krant als het Vrije Volk zo gemakkelijk aan- neemt dat iemand namens "alle bewoners" spreekt, zonder voor de publikatie zich van een en ander te vergewissen, valt ons wel bijzonder tegen. Nee, sorry, een onjuist en bijna gevaarlijk artikel Carnavalsoptochf volgend jaar in Schiedam-Noord De zeer aktieve Schiedamse Car- navalvereniging "De Rietzeilers" zal de op 19 februari 1977 te hou- den carnavalsoptocht in Groen oord laten starten. Daar dit "pas volgend jaar" is, laten we een juiiste routetoe- schrijving nu maar achterwege. We komen hierop t.z.t. wel weer nader terug. De stoet begint in ieder geval dan om 13.00 uur op het Bach plein. Firma's, winkeliers, particulieren kunnen aan deze optocht deel- nemen. Naar gelang de grootte van de auto's bedragen de kosten hiertoe van f 75.00 tot f 200.00 per wagen. Verenigingen, scholen kunnen kosteloos meedoen. U kunt zich tot uiterlijk 5 febr. 1977 opgeven aan het secretari- aat van de "Rietzeilers", Halley- straat 19b (de Heer J. Wolthuis) te Schiedam, telefoon 26 17 47. Bekende franse (ilmacteur overleden Vorige week overleed op 72-jarige leeftijd in Amerika, de bekende Franse filmstar Jean Gabin. Hij heeft in zo'n kleine honderd films gespeeld en kreeg grote bekendheid door zijn rollen van Inspecteur Maigret. Op de vader- landse buis was hij enkele maan- den geleden nog te zien als de van moord verdachte boer Dominici. Er komt loch een bushalte aan het Heijermansplein Naar aanleiding van vragen die de Heer P. Poot aan B W heeft gesteld, deelde Burgemeester en Wethouders mede, dat medio mei/juni 1977 een bushalte zal worden geplaatst aan het Heijermansplein. Door de nieuwe route van Buslijn 52 (via Borodinlaan, Mozartlaan en Brederodeweg) is de wijk Woudhoek dan eindelijk uit zijn isolement verlost. We juichen dit van harte toe, want via ons blad hebben we vele malen op het ontbreken van een buslijn gewezen. We deden dat zelfs al voor het in gebruiknemen van het Heijermansflat als be- jaardenflat, n.l. in onze uitgave van 4 juli 1973 - 6e Jaargang Nr. 132. Wijkver. 'GROENOORD' "SOOSAVOND" Veel schooltoernooien in Schiedam De sportraad voor de Gemeente Schiedam zal in de komende maand voor de scholieren weer een aantal interessante toernooi- en organiseren. Zo wordt op 29 en 30 december a.s. in Sporthal Margriet een basketbalioernooi gehouden voor de leeftijdsgroep van 12-17 jaar. Schoolzwemwedstrijden worden gehouden op 27 en 28 december in het Sportfondsenbad, terwijl er op 29 december a.s. een tafel- tennistoernooi plaats zal vinden in de Koopmansbeurs aan de Lange Haven. Deelname aan de wedstrijden zijn voor de scholieren niet moei- lijk omdat een en ander in de Kerstvakantie gehouden wordt. Meer veiligheid bij (ietsen Wielrijders zijn het meest Kwets- baar bij donker weer of 's-avonds vooral wanneer zij stilstaan, oversteken of afslaan. De Metzeler bandenfabrieken, onderdeel van Bayer Duitsland, brengen thans een oplossing, n.l. fietsbanden met gekleurde en lichtgevende zijkanten. Over dag valt de fietser extra op door de helrode- gele of groene flanken, bij donker weer en 's-avonds weerkaatst het licht op een af stand van meer dan 100 meter zo sterk, dat men duidelijk twee lichtende ringen ziet. De naam van deze nieuwe revo- lutionaire fietsband is ROLLUX. Patent is aangevraagd. De meeste courante maten waar- onder ook voor kinderfietsen, zijn reeds bij de importeur Henze Import B.V., afd. tweewielers, Oegstgeesterweg 32 te Rijnsburg tel. 01718 - 22255, verkrijgbaar. Sinf Nicolaas gaat rijtoer door Schiedam-Noord maken Leuke prijsvraag voor de jeugd. Tijdens de - ietwat gehaaste - intocht van ons aller Sint Nico laas in Schiedam, op 13 novem ber j.l., kwam hij helaas niet in Schiedam-Noord. Op uitnodiging en initiatief van de Wijkvereniging Groenoord e.o. zal de Sint echter toch een "werkbezoek" aan Schiedam- Noord maken. Op 4 december a.s. zal de Sint met z'n knechten in een koets gezeten een rijtoer door Schie dam-Noord maken. Vergezeld door de Drumband Ambrosius met majoretten en geflankeerd door "de Spalandruiters" zal hij' een uitgebreide tocht maken. Gestart om 11.00 uur aan de Sweelincksingel zal de stoet via Laan van Bol'Es, Schiedamseweg Molensingel, Noordeinde, Bach plein, Mozartlaan, Heijermans plein, Borodinlaan en Peter van Anrooylaan alle kinderen de ge- legenheid geven de goede Sint te zien. (Een volledige routebe- schrijving zult U in de Noorder Akkoorden van 1 decembera.s. aantreffen). PRIJSVRAAG. De Wijkvereniging Groenoord e.o. heeft nog meer in petto. Want mede dankzij de onmisbare me- dewerking van een groot aantal winkeliers in Schiedam-Noord is er ook nog een prijsvraag voor de jeugd van 4-9 jaar. Met als prijs een gezellige St. Nicolaas- middag in Boerderij Landvreugd op 4 december a.s. Elders in dit blad vlndt U de nadere bijzonderheden. De »Noorder Akkoorden« in december In verband met de feest- dagen in de komende maand zal de "Noorder Akkoorden" op andere tijden dan nor- maal uitkomen. Het e.v. nummer verschijnt reeds volgende week, n.l. op 1 december a.s., de daarop volgende op 15 december a.s. (Onze uitgave Nr. 224 komt dan in januari 1977). Wij verzoeken inzenders van kopy hiermede rekening te houden. G u T3 u O o V-i CJ T3 O YtMirdiTAklutorrfcn Redaktie; Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. bij hesielling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam Bestel ruim van le voren De kaarfes worden op de dag van geboorte geleverd. Mils fijdig opgegeven. Alle avonden verkoop na telef. afspraak 26 75 65 het adres voor geboorte-, verlovings- en huwelijkskaarten ORVKKERIJ Rotterdamsedijk 279 Schiedam - Telefoon 268666 26 november a.s. met levende muziek. Entree GRATIS Aanvang 21.30 uur Boerderij „LANDVREUGD" de bankvooriedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1