PRIJSVRAAG voor de jeugd van 4 t.m. 9 jaar KERSTFEEST Wijkvereniging 'Groenoord' Stoppert met roken blijft moeilijk Passage-Theater brengt Vader Abraham-show Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbos 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 7010 65. Volgens de Consumentengids van oktober vraagt het stoppen met roken veel wilskracht. De in de handel gebrachte anti-rook- middelen, zoals filterpijpjes, spe- ciale tabletten en antirook- kauwgum geven geen best resul- taat. De mensen die deze midde- len op verzoek van de Consumen- tenbond probeerden hadden er geen sukses mee; ze roken nu allemaal nog. Men kan beter, aldus genoemd maandblad, over- stappen op een sigaret die min der teer en nikotine bevat. A1 worden dan weer helaas meer sigaretten gerookt, hetgeen uit- eindelijk weer het zelfde effect heeft. Op 16 december a.s. vindt in het Passage-Theater de 'Vader Abra- ham'-show plaats. Met medewer king van Mieke, Imca Marina, Ronnie Tober, Les Benson dat alles begeleid door het Vader Abraham-showorkest. Voor zover voorradig kunt U da- gelijks vanaf 11.00 uur aan de kassa kaarten verkrijgen of tel. reserveren 26 95 63). De e.v. theatervoorstelling in de Passage vindt op 25 januari 1977 plaats met de One Man Show van Seth Gaaikema. Ook hiervoor kunnen al kaarten worden ge- kocht. Gemeentebegroting voor iedereen tor image De begroting voor het jaar 1977 van de Gemeente Schie dam is vorige week versche- nen. Deze begroting is voor f 40.00 te koop en bestaat dan uit de complete set stukken. Men kan echter ook de be groting bekijken, want deze ligt voor een ieder ter in- zage in ihiet Stadskantoor (afd. Financien - le etage) of bij de filialen van de openbare bibliotheek. Er is nu eindelijk een blikopener die het aitijd goed doet Met een blikopener is het aitijd wat. Of hij is bot, en dan moet u te veel kracht zetten om een blik open te maken. Of hij is defekt, met het risiko dat u zich in de vingers snijdt. Een botte blikopener, en ook een blikopener met een vast mes, kan bovendien gevaarlijk zijn. Een blik heeft namelijk een bescher- mende laag van zink of cadmium en het is allerminst uitgesloten dat er braamdeeltjes terecht ko- men in de voeding. En die zijn scherp en giftig. Kortom: er is bijna geen blik opener te vinden, of er mankeert wel wat aan. Daarom heeft Bra- bantia, die zoals bekend aitijd doende is om het werk in de keuken te vergemakkelijken, een technisch geperfektioneerde blikopener ontwikkeld. De kans op klachten is uitgesloten. Bovendien wordt er vijf jaren(!) garantie op gegeven. Geheel nieuw type opener. De nieuwe blikopener heeft een rollend mes, waarmee het blik braamvrij wordt opengesneden in plaats van opengerukt. Als ge- volg daarvan kunnen geen meta- len krullen of braamdeeltjes terecht komen in de inhoud van het blik. Dat mes werkt erg licht, want de draaibeweging die u met de hand uitvoert, wordt sterk bekrachtigd via twee aandrijfwielen. Elke blikopener komt regelmatig in aanraking met vocht en voed- sel. Daarom zijn alle stalen on- derdelen van de nieuwe blikope ner apart hoogglanzend vernik- keld en verchroomd, ter bescher- ming tegen corrosie. Ook het rei- nigen dat bij veel blikopeners nogal eens een probleem vormt, is opgelost: u laat gewoon een stuk keukenrolpapier meedraaien tussen de twee tandwielen. Het draaiende mes wordt dan vanzelf schoon. De stevige handgreep van de Brabantia blikopener is wat af- metingen betreft afgestemd op de gemiddelde hand, en vervaar- digd uit slagvaste ABS kunststof. De prijs van die technisch per- fekte blikopener: f 6,75. (Leuk kado voor de komende feestdagen?). Geef in de winter extra aandacht aan uw banden Die eerste strenge nachtvorst of sneeuwbui komt bijna aitijd als een verrassing, vooral voor de automobilist. Dan is 's morgens de ruitenkrabber zoek, moet de spuitbus met anti-vries ergens opgedoken worden en wordt er druk aan vastgevroren portler- sloten gemorreld. Na een lange, hete zomer is het weer even wen- nen aan temperaturen onder nul. Wennen ook aan de gladde stra- ten en wegen die op die eerste winterdag tot zoveel blikschade kunnen leiden door onvoldoende afstand houden, te bruusk rem- men en ook nog veel te vaak door banden met onvoldoende profiel- diepte, zo merkt Goodyear op. De verstandige automobilist zal in de herfst zijn wagen extra laten controleren om hem zo goed mogelijk op de winter voor te bereiden. Controle van de ban den hoort daar vanzelfsprekend bij. Ervan uitgaande, dat de ban den goed zijn gebalanceerd (geen trillend stuur) en de voortrein is uitgelijnd (geen onregelmatige loopvlakslijtage) blijft de pro- fieldiepte over. En daarmee wordt helaas nogal eens gesmok- keld. Het is niet juist om te denken dat de banden goed zijn als het profiel nog zichtbaar is. Die zichtbaarheid is er nog bij een halve millimeter en dat is vooral op een natte of gladde weg onverantwoordelijk en levensgevaarlijk. Is op een nat wegdek 2 milli meter al het absolute minimum om een redelijke grip te behou- den, op een glad of besneeuwd wegdek is minstens 4 millimeter nodig om de wagen behoorlijk onder controle te houden. Verder is het vooral in de winter belang- rijk de bandenspanning regel matig te laten controleren vol gens de spanningsvoorschriften van de fabrikant. Ongelijke ban denspanning op een as bijvoor- beeld, kan tot gevolg hebben dat bij remmen op een glad wegdek de wagen zijdelings wegslipt. Voor extra veilig rijden in de winter kan de automobilist zich winterbanden aanschaffen die door de toepassing van een spe- ciale rubbersamenstelling de prestaties van de verboden ban den met spijker evenaren. Deze winterbanden die in sneeuw en op ijs veel meer trek- en rem- kracht leveren dan gewone ban den, gedragen zich ook op droge wegen zeer goed. Ideaal is na- tuurlijk om winterbanden op een extra stel velgen te monteren waardoor het wisselen voor het winterseizoen eenvoudiger wordt. Zo kan men een aantal winters met deze banden vooruit. Overigens zullen de talrijke ban- denspecialisten in ons land de geinteresseerde automobilist alles over dit onderwerp kunnen ver- tellen. Vooral als men met de auto naar de wintersport gaat, kan het geen kwaad om via een deskundig advies "beslagen" ten ijs te komen. Beste Jongens en Meisjes, Zoals jullie weten is het over anderhalve week "St. Nicolaas". Je weet wel, die oude, grijze bisschop is dan jarig en bijna alle kinderen krijgen dan van die fijne kado's. Maar je kan nog een kado verdienen en je hoeft er niet eens veel voor te doen. Want een heleboel bekende winkels en ook banken hebben samen met de Wijkvereniging "Groenoord" er voor gezorgd dat jullie op zaterdagmiddag 4 december (het begint om 2 uur!) een hardstikke leuke middag in de Boerderij 'Landvreugd' kunnen mee- maken. Maar, je moet er wel wat voor doen. Wat? zul je dan vragen. Nou, dat is gauw verteld, hoor. Want hieronder zie je al die zaken staan, die hebben meegedaan. Op de raam van die zaken staat een letter. (Goed kijken, want bij de ene winkel zit de letter misschlen tegen het raam geplakt, bij een ander hangt 'ie aan het plafond!). En wanneer je bij alle winkels en banken bent geweest - en doe het in de volgorde zoals we ze hebben opgeschreven, anders raak je in de war - dan krijg je van al die letters bijelkaar een spreuk, een gezegde of zoals dat zo mooi heet; EEN SLAGZIN. Nou en dan ben je eigenlijk klaar. Want je vult die slagzin in op de bon onderaan deze krant. Je knipt de bon uit en levert 'm in bij de winkels die op de bon staan vermeld. Moeilijk? Welnee, want je vader of moeder willen je best wel een handje helpen. En als je alles goed gedaan hebt, je weet het, de prijs is een fijn St. Nicolaasfeest in de Boerderij. Het wordt erg leuk, maar dat ver- klappen we nog niet. (Als je de prijs hebt gewonnen, krijg je bericht thuis!). En vergeet niet je ouders te vertellen dat ze voortaan de boodschappen bij die "letter-winkeliers" moeten halen en de spaar- centjes maar op die banken moeten zetten. En je mag ook best vragen of je ouders al lid van de Wijkvereniging zijn. Doe je het? Fijn! Alles duidelijk? Vooruit, dan maar aan de slag. Kinderen, doe je best en veel succes. Deelnemende Winkeliers Schiedam-Noord. Deelnemende Winkeliers Schiedam-Noord: 1. Hofman, Bloemenkiosk Laan van Bol'Es 2. Coop, Supermarkt 3. Zalm, Kapsalon 4. Doe Het Zelf Centrum 5. Garage Polderman 6. Hans Damme, Rijwielhandel Winkelcentr. "De Ketel" 7. J. Bruggeman, Brood- en Banket bakkerij 8. Slagerij v. d. Meer 9. v. d. Schalk, Groente en Fruit 10. Hipke, Luxe en Huishoud. Goederen, Speelgoed 11. Drankenexpresse 12. Drogisterij Coops 13. Fa. Bijl, Supermarkt 14. Bot, Sigarenmagazijn 15. Windsor House 16. VeGe, Supermarkt Bachplein 17. Hofland, Groente en Fruit 18. Dijkshoorn, Brillen 19. Schoenenmagazijn v. d. Torren 20. RABO-Bank Zwaluwlaan 21. Fa. Quartel, Speelgoed Schiedamseweg 22. Garage Nooteboom 23. Slijterij Chandon 24. Slagerij Gerritsen 25. AMRO-Bank Louis Zimmermannplein 26. Slagerij van Selm Noordeinde 27. 't Centrum, Rijwielhandel 28. van Beurden, Sigarenhandel Kapper Kerklaan 29. Verbruikersmarkt Kethel Hierlangs afknippen. DE SLAGZIN IS: ---( Naam Ik woon: Ik ben oud: jaar. Ik ben: Jongen Meisje. Deze BON UITERLIJK 29 NOVEMBER INLEVEREN bij: Verbruikersmarkt Kethel - Kerklaan. 0, Bijl's Supermarkt - Borodinlaan. COOP-Supermarkt - Laan van Bol'Es. VeG.-Supermarkt - Bachplein. Hebt U de mededeling in Noorder Akkoorden van 10 november gelezen En hebt U zich al opgegeven (Dat is wel noodzakelijk En het is niet alleen voor de 65-plussers maar ook voor de lichtinvaliden met rolstoel of wagentje Bel alsnog de opgegeven nummers: 70 10 65 of 70 25 93. Namens het Bestuur Wijkver., G. de Jager.

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 9