Rijtoer Sinl Nicolaas door Schiedam-Noord Habobank Q UW voor A L BANKZAKEN Tanksfaiion Nooteboom geopend rlL - Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", dmkkers - uitgevers Rotterd.di.ik 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. 9e jaargang no. 222 1 december 1976 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Zoals wij in onze vorige uitgave (van 24 november) reeds ^mede- deelden zal Sint Nicolaas op zaterdag 4 december a.s. een "werk- bezoek" aan onze wijk brengen. Bij de intocht van Sinterklaas in Schiedam - nu al weer een dikke 14 dagen geleden - werd Schiedam- Noord niet aangedaan. De Wijkvereniging Groenoord e.o. vond dat wat sneu voor de vele kindertjes in het Noorden. Dankzij de medewerking van 29 winkeliers in Schiedam-Noord (we vermeldden ze met name in ons vorig nummer), die werkelijk diep in de buidel hebben getast, was de Wijkvereniging in staat de Sint voor een bezoekuit te nodigen. Op zaterdag 4 december a.s. is het dan zover, de Sint zal dan vergezeld door z'n Zwarte Pieten in een koets gezeten een uitge- breide rijtoer door de wijk ma- ken. Vooraf gegaan door de Drumband Ambrosius met lief- tallige Majoretten en geflankeerd door "De Spaland Ruiters" ver- trekt St. Nicolaas om 11.00 uur vanaf Boerderij "Landvreugd" aan de Sweelincksingel. ROUTE. De route is dan verder als volgt: Sweelincksingel, Valeriusstraat, Laan van Bol'Es, Prinses Beatrix- laan, Schiedamseweg, Dr. Sauer- straat, Molensingel, Kerklaan, Noordeinde, Vlaardingseweg, Bachplein, Mozartlaan, Bredero- deweg, van Dalsumlaan, Heijer- mansplein, Brederodeweg, Boro- dinlaan (bij het Straussplein), Peter van Anrooylaan, Diepen- brockstraat, Sweelincksingel waar de stoet - bij Boerderij "Landvreugd" - om ca. 13.00 uur ontbonden zal worden. De route is zo gekozen, dat alle wij ken van Schiedam-Noord worden "aangedaan" en zullen alle kinderen daardoor zeker in staat zijn hun Sint te kunnen begroeten. jj^Nieuwe ingang Beatrixpark De gemeente Schiedam is van plan de ingang naar het Beatrix- park te verleggen. Dit zal komen te liggen ten Oosten van de "Blauwe Brug" in Bij dorp. Tevens zal daar een groot par- keerterrein worden aangelegd, dat tevens voor de bezoekers van Bad Groenoord zal zijn. Minister Boersma in Schiedam-Noord Op 6 december a.s. zal de minis ter van Sociale Zaken, Drs J. Boersma de opening verrichten van het kantoor Gewestelijk Ar- beidsbureau aan de Valerius straat in Groenoord. Hoewel het gebouw al enige tijd in gebruik was (het oude kan toor in Vlaardingen Is reeds ge- sloopt) vindt de officieele inge- bruikneming 6 december a.s. om 14.30 uur plaats. GR00TS PAKKET VOL WAARDEV0LLE GESCHENKEN KAD0 NU DE MAGNEET Sporthuis Kethel uitgebreid Het was enkele jaren geleden een goed idee van de Heer G. Gommel (directeur van Verbrui- kersmarkt Kethel) om een "sportzaak" aan zijn supermarkt te verbinden. De gedachte dat hieraan in Schiedam-Noord be- hoefte was, was zeker niet ver- keerd, want in de vrij korte tijd van het bestaan van de sport- afdeling bleek alras de ruimte ontoereikend te zijn. Hieraan komt op 2 december a.s. verandering, want dan zal na een interne verbouwing de zaak radicaal veranderd zijn. Door een ruim verdubbelde ruimte is een en ander veel overzichtelijker geworden en - wat zeer belang- rijk is - men kan een volledig assortiment sportartikelen aan- bieden. Zonder overdrijving kan worden gezegd dat men daar nu alles op sportgebied kan verkrij- gen. Zelfs reparaties (b.v. aan een tennisracket) gaat men niet uit de weg. De Heer Gommel, zelf een sport- man in hart en nieren, vroeger keeper bij SVV) heeft de beken- de Piet Romeyn bereid gevonden het beheer over Sporthuis Kethel te voeren. Op 2 december zullen een aantal bekende sport mensen, w.o. Wim Jansen, van 18.30 tot 19.30 uur in de zaak aanwezig zijn. Een foto met handtekening krijgt een ieder dan kado. Sinds korte tijd treedt G. Gom mel ook op als sponsor van de Honkbalvereni ging Sporthuis Kethel-Groem ord (v.h. Honk- balver. Groenoord). Het is eigen- lijk overbodig hem succes met de uitbreiding te wensen, want dat hij dit zal hebben, weten we wel zeker. »RADB0UD AKKOORDEN Schiedam heeft, zoals U weet, verschillende muziekkorpsen maar deze presenteren zich meestal in de binnenstad. Wij vinden dat iedere wijk, dus ook Groenoord, recht heeft op een muziekvereniging die bij de jaarlijks terugkerende feesten (St. Nicolaas, Koninginnedag etc.) de festiviteiten wat luister bijzet. Sinds de eerste huizen in Groenoord gebouwd werden, is de muziekvereniging St. Radboud regelmatig present geweest in uw wijk. Nu zouden we graag willen, dat als St. Radboud weer eens een mars door de straten maakt, dat U niet denkt: "Daar gaat weer zo'n hoempapa orkest", maar: 'Daar gaat onze harmonie'. Marsen is echter niet onze enige activiteit. Denkt U maar eens aan de jaarlijkse parkconcerten en de concerten in 'de Rank' en 'Arcade'. Daarnaast is er in de laatste jaren door ons erg hard gewerkt om op nationaal niveau hogerop te komen, hetgeen ons aardig is gelukt. (Vorig jaar Nederlands kampioen in de afd. Uitmuntendheid). Voorlopig willen we het hlerbij laten. We zien elkaar nog wel Misschien op straat S.R. Seih Gaaikema in Passage Op 25 januari 1977 zal Seth Gaai kema zijn One Man Show "Uit het leven van de familie Wille- keur" in het Passage-Theater in Schiedam brengen. Hierin is het reeds nu bekende vingertje van den Uyl opgenomen. Kaarten voor deze show kunnen reeds nu aan de kassa van het theater worden gekocht en be- sproken. In december geen spreekuur sociaal raadsman J. H. Suyling, sociaal raadsman van Schiedam, zal in de maand december wegens bijzondere om- standigheden geen spreekuur houden. Vanaf januari volgend jaar kunt U weer elke dinsdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur bij hem terecht in het gebouw van de Gezond heidszorg aan het Bachplein. Op 2 december a.s. zal Garage- bedrijf Nooteboom zijn nieuwe tankstatlon aan de Zwaluwlaan officieel openen. Wie misschien zou denken dat een benzinestation daar ter plek- ke uit de toon zou vallen, vergist zich toch. Want men heeft wel degelijk met de omgeving reke- ning gehouden en is er zeker in geslaagd er een alleszins accep- tabel station van te maken. Vanaf morgen kunnen automo- bilisten uit Kethel en Groenoord- Noord bij dit nieuwe station te recht, waar maar liefst zeven pompen er voor zorgdragen, dat wachten' practisch uitgesloten is Ter gelegenheid van de opening worden extra kortingen gegeven op benzine en "mix", waarvoor wij U naar de advertentie elders in dit blad verwijzen. Aan het benzinestation is boven- dien een ruime afdeling verbon- den, waar men - naast andere artikelen - een keuze kan maken uit een uitgebreide collectie auto-accessoires. Vorige week is ook een aanvang gemaakt met de bouw van de garages, showroom en magazij- nen. Men verwacht dat dit ge bouw (met een oppervlakte van 800 m2) ca. juli 1977 gereed zal zijn. Tot die datum blijft de garage op de Schiedamseweg 33 (en bandenverkoop aan de Kerklaan 17). Het nieuwe tankstation is op werkdagen geopend van 6.30 tot 22.00 uur en op zaterdag van 7.00 tot 20.00 uur. (Op zondagen gesloten). Wij geloven dat met deze vesti- ging duidelijk aan een behoefte is voldaan en wij wensen de fa. Nooteboom veel succes toe. KHricrAUsHrieR Redaktie: Postbus 4040 J. van Schaverbeke - Bachplein 189 Telefoon 70 35 18 bij besfelling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam Bestel ruim van ie voren De kaarfes worden op de dag van geboorte geleverd. Mils lijdig opgegeven. Alle avonden verkoop na telef. afspraak 26 75 65 hef adres voor geboorte-, verlovings- en huwelijkskaarten nnuKKEitu Rotterdamsedijlc 279 Schiedam - Teleloon 268666 de bank voor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1