g?uweliex ^oot /Cezst-jDnn EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN wijkcentrum - noord Jk, JtJk Twee weken geleden beloofden wij U iets te vertellen over de vergadering die wij gehad heb- ben met bibliotheek, PTT en ge- meente. Hierbij was een afge- vaardigde van het kruisgebouw als toehoorder aanwezig. De vergadering werd geleid door wethouder Colle. De PTT is van plan in Schiedam- Noord een gebouw voor loket- dienst en administratie bestel- dienst te bouwen. Het programma van eisen hier- voor zal maart - april '77 bij de gemeente binnen komen. De bibliotheek wil graag een ge bouw voor heel Schiedam-Noord incl. Woudhoek Kethel-Oost en de nog te bouwen woningen. Ook de bibliotheek zal maart - april het programma van eisen klaar hebben. Onze werkgroep hoopt na overleg met de bewoners uit Noord, heu program van eisen ook rond die tijd klaar te hebben. Hierna zal het bij de gemeente ter bespreking worden ingediend. "Zoals u misschien bekend is, is er voor het wijkcentrum een schetsontwerp gemaakt door ar- chiltectenbureau Zwaneveld en Goslinga te Rotterdam. In dit schetsontwerp staat het wijkcentrum getekend in de vorm van 5 losse gebouwen. N.l. kruis gebouw (al gerealiseerd), PTT en bibliotheek en 2 gebouwen be- stemd voor het wijkontmoetings- centrum. De architect heeft dit ontwerp gekozen met het oog op fase bouw die mogelijk moest zijn Het streven van de werkgroep is o.a. het in elkaar laten overvloei- en van die 5 gebouwen zodat men b.v. van de PTT binnendoor naar de bibliotheek en van de bibli otheek naar het wijk ontmoe- tingscentrum kan gaan. Over deze "verweving van func- ties" publiceerden wij al eerder naar aanleiding van onze oasis- filosofie". Het 2e deel van de vergadering handelde over de basisfilosofie. Na enige discussie bleek dat de vertegenwoordigers van PTT en bibliotheek en de wethouders ach-ter de ideeen staan. De architect zag leans op fase- bouw verminderen maar stemde toe in een regelmatig kontakt tussen de werkgroep en architect via de gemeente. Afgesproken is, dat in april - mei volgend jaar aan de hand van de diverse programma's van eisen gzamelijk bekeken zal worden hoe de verweving van functies in het definitieve ontwerp het beste tot uitdrukking kan komen. Al met al een zeer bevredigende vergadering. Op ons verzoek aan diverse ver- enigingen en instanties om een afgevaardigde in onze werkgroep te laten plaatsnemen hebben bijna alien gereageerd. In de werkgroep zijn nu opge- nomen vertegenwoordigers van: Schiedamse Muziekschool, Schiedamse Gemeenschap, Bewoners ver. Woudhoek-Zuid, Bewoners ver. Kethel-Oost, Kinderdagverblijf Honki-Ponk, Peuterspeelzaal 2 en 3, Oecumenische werkgr. Kethel, Wijkver. Groenoord (neemt al vanaf de oprichting deel). Gezamelijk zullen wij ons werk- plan afhandelen steeds in over- leg met de gemeente. Een deel van de werkgroep is bezig met de inventarisatie van de bestaande ruimten in de wijk, een ander deel met het verwerken van de gehouden enquete onder de mogelijke toekomstige gebrui- kers van het wijkontmoetings- centrum. Een ander groepje is bezig met de voorbereiding van de informatie avond(en) voor de wijkbewoners waarin we ons programma van wensen en eisen aan u willen voorleggen, en binnenkort start een groepje een onderzoek naar de diverse beheersvormen. Onze eerst volgende vergadering is 9 december. Hierin zal het rc- sultaat van de enquete op tafel komen. Aan de hand daarvan zal een programma van wensen voor de hele wijk opgesteld moecen worden. 22 december vergadert de werk groep weer en dan zal Dhr. Grif- fioen van de gemeente aanwezig zijn om gezamelijk een sociaal geografische schets van Schie- dam-Noord op te stellen. Onze vergaderingen zijn open- baar en worden gehouden Heijermansplein 38, aanvang 8 u. Heeft u vragen of ideeen dan kunt u altijd kontakt op nemen met onze voorzitstee Anneke de Jong, tel. 71 15 29, Oever 28 of met Jeanet de Keyzer, Bachplein 485, telefoon 70 88 30. CENTENAKTIE In de maand november kwam er weer een mooi bedrag aan koper- geld binnen en wel van: N.N., Willem Pijperstraat 250 ct N.N., de la Marplein 435 ct N.N., Molensingel 250 ct N.N., Bart Verhallenplein 231 ct N.N., Alb. van Raalteplein 300 ct Mevr. H., B. Verhallenpl. 500 ct Dr. Sauerschool klas 1, 1, 1, 2, 3, 4, 5, 6 2370 ct N.N., Heijermansplein 100 ct Mevr. K., v. Beethovenpl. 120 ct N.N., Molensingel 250 ct N.N., W. Pijperstraat 250 ct N.N., Sem Dresdenplein 150 ct N.N., W. Pijperstraat 194 ct Mevr. P., Griegplein 250 ct 5650 ct waarvoor ik U heel hartelijk dankzeg. Mevr. de Jager. Klaverjastoernooi Voetbalver. Kefhel De voetbalvereniging Kethel houdt - traditiegetrouw - een klaverjastoernooi. Na afloop is er een tombola met fraaie prijzen, waarvan de op- brengst is bestemd voor de ac- commodatie op het nieuwe com plex in Bijdorp. Het klaverjastoernooi vindt plaats op 17 december a.s. in zaal "De Noord" aan de Kerkweg. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld is 2,50. Zie je wel het staat in de »N00RDER AKK00RDEN« Platennieuws De naam Roy Dennis zal niet-in- gewljden wellicht niet veel zeg- gen, maar de laatst uitgekomen L P. (DURECO) des te meer. De plaat, die in een bijzonder 'beschaafde' hoes met de titel, "Romantic", Roy Dennis, piano, is verpakt, laat uitermate goed pianospel horen. Het is eigenlijk een klein reisje om de wereld, want bekende melodieen uit ver- schillende landen passeren de revue. Amerika is o.m. vertegen- woordigt met "Raindrops keep falling on my head" en "What kind of fool am I", Engeland met "Streets of Londen" en o.a. "A foggy day in London Town", Frankrijk met o.m. "Non je ne regrette rien" en "L' Important e'est la rose" en nog vele andere zeer melodieuze werken als "Ein Walzertraum", "Sleepy lagoon" en "Little Green Apples". Roy Dennis (eigenlijke naam Theo Wijnen) speelt 6 dagen per week in Het Amstel Hotel te Am sterdam, al 18 jaar We begrijpen nu waarom. Een goed in het gehoor liggende plaat, gewoon 'lekkere' muziek In dit nummer "KERSTPUZZEL" met 100,-- aan prijzen De Sint kwam zich zell tegen Onder deze titel vond U in ons vorig nummer een kort verhaal. (Een oud verhaaltje van onze vroegere medewerker C. A. P. Kortrijk). Dat het toch niet helemaal fan- tasie is, bewees het bezoek van St. Nicolaas en Zwarte Piet aan twee scholen op het Bachplein. Want vrijdag 3 december j.l. ver- schenen daar - voor twee ver- schillende scholen - twee Sinter- klazen, die nog bovendien bijna op het zelfde tijdstip weer weg- gingen ook. Over coordinatie gesproken Dienstencentrum en 'Noorder Akkoorden' Elders in dit nummer vindt U onze mededeling betreffende de "Gezondheidszorg" waarvan U voor de laatste maal in deze uit- gave een publikatie zult tegen- komen. We prijzen ons gelukkig U te kunnen mededelen, dat m.i.v. 5 januari a.s. het "Dienstencen trum de Woudhoek" een gedeelte van de beschikbaar gekomen ruimte zal innemen. In het vervolg zult U dus alle bijzonderheden en wetenswaar- digheden van en over het Diens tencentrum in ons blad tegen- komen. Vooruitlopende op hun eerste, eigen, publikatie, zeggen wij bij voorbaat "welkom Diensten centrum de Woudhoek". 17 geslaagden bij Instituut de Jongh Bij de onlangs gehouden exa- mens slaagden 17 van de 19 kan- didaten. In het bezit van het di ploma machineschrijven kwamen Carl Fontijne, Leny Fontijne, Marcel v. Halm, Ronald v. Halm, Wilma van Mil, Ina van Nieuw- kastele, Irma Pieters, Anja Riste- ruw, Elly van Steyn, Richard Wienen, Dore Dumont, Martha van Hattum, Marian Jonas, Hr. Kloet, Jos van Loon, Heleen v. Schie, Mvr. Smit-v.d. Heiden. Instituut de Jongh, Griegplein 144 heeft met dit bijzonder goede resultaat het jaar 1976 weer op waardige wijze afgesloten. Een PLUIM voor de P.T.T. Als voorheen een minder-valide met een stok of kruk naar het postkantoor op het Jacq Urlus- plein ging, liep hij of zij de kans met zijn stok in het rooster aan de ingang van het postkantoor te blijven steken. Na 6en tele- foontje aan het Hoofdkantotr werd het euvel verholpen en het rooster vervangen, waarvoor hulde aan de P.T.T. en dank na- mens de vele invabden. Mevr. de Jager. Jaarvergadering Wijkvereniging De Wijkvereniging "Groen oord e.o." - opgericht op 13 februari 1968 - zal op 23 FEBRUARI 1977 in Boerderij "Landvreugd" haar algemene ledenverga- dering houden. De agenda voor deze Jaarvergadering zult U in onze e.v. nummers kunnen vinden. Door het aftreden van en- kele bestuursleden is er mogelijkheid (voor leden van de wijkvereniging) zich kan- didaat te stellen voor een bestuursfunctie. Klaverjasvereniging vierde Jaarfeest Zaterdagavond 4 december j.l. waren de klaverjasver. "Groen oord" en klaverjasver. "De Klok" weer aanwezig in boerderij "Landvreugd" om gezamelijk het jaarfeest te vieren. De heer J. Crama opende deze avond met een hartelijk wel- komstwoord en met de mede deling dat het de bedoeling was van Sint en Piet om even langs te komen. Na wat geanimeerd gedanst te hebben en een lekkere dronk voorzien van een hapje was het grote moment daar. Onder vrolijke Sintnicolaasvers- jes die gezongen werden en bege- leid door de voortreffelijk spelen- de "Groenoord-band", kwam Sint en Piet statig zoals het hoort naar binnen. Onder grote hilari- teit moesten 2 mensen van de klaverjasverenigingen bij de Sint komen. Na een leuk liedje kregen beiden een aardige versnapering. Daarna nam Sint en Piet (voor- oplopend en geschenken uitde- lend) tijdens de daaropvolgende polonaise afscheid van ons. Tijdens dit hoogtepunt kwamen geheel onverwachts de heer en mevr. v. d. Heiden uit Nijverdal de avond geheel compleet maken. Het was traditle getrouw weer zeer gezellig en met vrolijke mu ziek voor elk wat wils. De beide verenigingen kunnen terugzien op een zeer geslaagde avond. De seer. A. F. J. Kamphues. voor iedereen De stichting "Open Huis" organi- seert dit jaar (voor de vijfde maal) een "Kerst-Inn". Op 25 en 26 december a.s. wordt deze Kerst-Inn in het diensten centrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan gehouden. Op deze beide dagen is er weer veel 'te doen'. Een tweetal koren brengen er zang, verder het Am- brosius Jeugdorkest en een or- kestje voor gezellig dansen. Er worden diverse films vertoond er wordt een Kerstverhaal verteld en ook aan de kinderen is ge- dacht. Op genoemde beide Kerst- dagen is iedereen welkom van 's-morgens half twaalf tot 's-avonds elf uur. Dr. W!baufplein 15 - lolcfoon 70 69 05 12 seer, werkgroep: bachplein z,as tel:^o853S Nieuwe LP. van Roy Dennis

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 11