Rabsbank Q UW Zijn er nog aktieve mensen in Schiedam-Noord? voorAL BANKZAKEN Jierslzang Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Citgave en advertentie-exploitatle: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956, 9e jaargang no. 223 15 december 1976 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Het aantal inwoners van ae stad Schiedam blijft maar achteruit sukkelen. Publikaties in de plaat- selijke pers en ook in ons blad houden U hiervan op de hoogte. De Wijkvereniging Groenoord e.o. merkt genoemde achteruitgang aan de lijve. Niet alleen dat wegens verhui- zing naar elders het ledenbestand wat achteruit gaat (al komen er gelukkig toch weer een aantal bij), doch ook het bestuur van de wijkvereniging kampt met een tekort aan bestuursleden. Daardoor moet het hoofdbestuur, dat zo dolgraag erg aktief wil zijn de laatste tijd noodgedwongen enkele taken op zij schuiven i.e. verwaarlozen. Dat is natuurlijk bijzonder jammer, want er valt in Schiedam-Noord echt wel nog het een en ander te regelen. In onze pogingen de leefbaarheid van het Noordelijk deel van Schiedam te verhogen en te ver- beteren, worden wij door onder- bezetting van het bestuur emstig belemmerd. We deden al eerder pogingen, middels publikaties in ons blad, enkele nieuwe bestuursleden aan te trekken. Het resultaat blijft teleurstellend, n.l. nihil. En toch is dat vreemd, want er zijn onder onze medebewoners toch wel enkele mensen die de moed kunnen opbrengen ons in ons werk daadwerkelijk te steu- nen? We zeggen het wel van te voren: 'tbrengt een heleboel werk met zich mede, het kost U vaak een gedeelte van Uw "vrtje tijd", U krijgt er niets voor oe- taald, zelfs een "schouderklopje" kan er maar moeilijk van af ;n op een standbeeld of een straat- naam hoeft U in de eerste 100 GR00TS PAKKET VOL WAARDEV0LLE GESCHENKEN KAD0 NU DE MAdAEET jaar niet te rekenen. Een konin- klijke onderscheiding ligt ook al niet in de lijn der verwachtingen Als U nu toch nog zin heeft ons te helpen, dan bent U wellicht uit het goede -hout gesneden. Schrijf ons dan even een briefje (Postbus 410 te Schiedam) of bel nr. 70 35 79 (S. Ph. Louis, voorz.) of nr. 70 35 18 (J. v. Schaverbeke, secretaris). Zij geven U alle gewenste inlich- tingen en noteren graag uw adres -VUURWERK- De ervaring leert dat de vie- ring van de intrede van een nieuw jaar voor veel men- sen onprettige gevolgen heeft door de verwondingen die zij oplopen bij het op onvoorzichtige wijze afste- ken van vuurwerk. Naast deze ongevallen en de scha- de die veroorzaakt wordt. bijvoorbeeld door het ont- staan van branden, bezorgt het afsteken van vuurwerk ook nog overlast aan mens en dier. Deze overlast wordt nog groter, wanneer het vuurwerk lange tijd voor oudejaarsavond wordt afge- stoken. Om de hinder en schade zo- veel mogelijk te beperken, zijn er in Schiedam de vol- gende regels van kracht met betrekking tot het afsteken en verkopen van vuurwerk: - Personen beneden de acnt- tien jaar mogen geen vuur werk bij zich hebben. - Het afsteken van vuur werk is alleen toegestaan vanaf 31 december 23.00 uur tot 1 januari 1.00 uur. - De verkoop van vuurwerk is gebonden aan een vergun- ning van Burgemeester en Wethouders en mag slechts gebeuren in de periode van 27 december tot en met 31 december. Het zou prettig zijn wanneer de ouders hun kinderen wil- den wijzen op de gevaren en de overlast die het afsteken van vuurwerk veroorzaakt en dat zij wilden toezien on het naleven van de regels op het bij zich hebben en afsteken van vuurwerk. EXTRA Koopavonden In verband met de Kerstdagen zijn er weer extra koopavonden in Schiedam. Op dinsdag 21 dec., woensdag 22 en donderdag 23 de cember zijn de winkels tot 21.00 uur geopend. Op vrijdag 24 december zullen de winkels om 16.00 uur, uiterlijk 17.00 uur gestoten zijn. In dit nummer "KERSTPUZZEL" met 100,-- aan prijzen Voor de vijfde maal in Schiedam Dit jaar zal de traditionele kerst- zang voor de vijfde maal een feit gaan worden. Het betreft dus hier een eerste lustrum. Er zijn op zondag 19 december a.s. een tweetal bijeenkomsten, n.l. om 5 uur Kinderfeestzang (dus speciaal gericht op de kinderen) en om 8 uur Kerstcon- cert met samenzang. Medewerking verlenen "The Creedsingers", Comoo New Life (Leger des Heils), Aat van Steenhoven (tenor), Aad van der Hoeven (orgel) en de koperbla- zers van Harpe Davids, verder het Martienerkoor (om 5 uur) en Het Grote kerk Koor (8 uur). Presentator is Gerard v.d. Berg. Gratis toegangsbewijzen. Evenals voriig jaar zullen de toe gangsbewijzen gratis zijn. Vorig jaar liep het al storm, we raden U dus aan zo snel mogelijk kaar- ten af te halen bij 6Gn van de adressen: Spaarbank Anno 1820, Populierenlaan 5; J. van Lieshout, Noordeinde 9; Gebouw Ver. Gezondheidszorg, Bachplein Spaarbank Anno 1820, Peter van Anrooylaan 80; D. van Lieshout, W. Pijperstr. 80; J. W. Meulendijk, Royaardsplein 172. Financien. Het comite 'Schiedam zingt' ver- sitrekt de kaarten weliswaar gra tis, doch kan het organiseren van een dergelijk kerstfeest alleen door giften van bedrijven, in- stanties en particulieren. Voor wie het comite wil steunen, het gironummer is 3556900 t.n.v. Comity Schiedam zingt. »Dilcsi Mesjien« in Schiedam Op uitnodiging van "The River side Jazz Club" te Schiedam zal binnenkort de "Diksi Mesjien" in onze stad een concert, want zo mogen we het toch wel noemen, geven. Voor wie de naam 'Diski Mesjien' wat onbekend in de oren mag klinken, het is inderdaad een nieuw jazzorkest met een nieuwe naam en een nieuw geluid. Opgericht in januari 1976 bestaat het orkest uit Bart Dal (trompet) Daan Wilthagen (klarinet en sa- xofoon), Louis Bink (trombone), Tom Stuip (giitaar en banjo), Cor Raatsie (bass) en Jeroen Ophoff (slagwerk). Wie van echte en goede dixie land houdt: Zaal Tivoli, Nieuwe Haven, 18 december a.s. Aanvang 22.00 uur. Scyedam - Nr. 5 "Scyedam" Nr. 5 is weer in de boekhandel verkrijgbaar. Deze uitgave van de Historische Ver. Schiedam bevat weer een aantal zeer lezenswaardige artikelen, o.m. over het Proveniershuis, De Lindenhof en het Schiedamse Telefoonnet. Graag wiillen wij het verzoek doorgeven van de vereniging, die nog een aantal medewerkers zoekt. Met name is dringend be- hoefte aan iemand die het tijd- schrift in Schiedam-Noord wil bezorgen. Wie hiervoor iets voelt, belle 26 76 28 (Hr. C. v.d. Geer). Opbouwwerkster Gera Bot gaat weg Met ingang van 1 januari a.s. zal Gera Bot, opbouwwerkster in Schiedam-Noord haar post ver- laten. Na 3 jaar werk in onze wijk heeft zij besloten als bege- leidster van gezinsverzorgsters te gaan werken in Hengelo (Gld). In de afgelopen tijd heeft zij di verse werkgroepen helpen starten en werkte ze o.m. mee met Peu- terspeelzaal 2 en 3, Werkgroep Wijkcentrum, Ruimtelijke orde- ning e.v.a. Verder had zij talloze persoon- lijke kon-takten met bewoners, welke zij met raad en daad heeft bijgestaan. Vrijdag 17 december a.s. zal er een afscheidsreceptie worden ge- geven in de, grote zaal van de Heijermansflat van 18.00-20.00 u. Het officieele gedeelte - voor ge- nodigden - duurt tot 19.00 uur. Namens bestuur van de SSSN en de werkgroepen, Mevr. J. de Keyzer. Redaktie en Uitgever van "Noorder Akkoorden" wenst alle lezers Prettige Feestdagen en een in alle opzichten GELUKKIG 1977. Dit mag U niet missen GRATIS KIP Zie pagina elders in dit blad loonier Akkoorden Redaktie; Postbus 4040 J. van Schaverbeke Bachplein 189 Telefoon 70 35 18 C <u -a *-l O o p* o o o o op O O o o op o o o o o o o o O OP Wijkvereniging kan ze gebruiken! Waar zijn ze? bij bestelling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam Bestel ruim van le voren De kaartjes worden op dedag van geboorle geleverd. Mill lijdig opgegeven. Alle avonden verkoop na lelef. afspraak 26 75 65 het adres voor geboorle-, verlovings- en huweiijkskaarten URUKKERIJ Rotterdamsedijk 279 Schiedam - Telefoon 268666 de bankvooriedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef.7051 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 o OP o op P OP O OP O OP poo o o o OQO ooo o o O

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 1