fCezsi^eest jCezst Boekennieuwsl CKerstfeest M MWMWMM De geschiedenis van de Kersthaart De Wijkvereniging GROENOORD e.o. Wenst al haar leden Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig Nieuvvjaar. RADBOUD AKKOORDEN Als U de vorige Radboud Akkoor- den heeft gelezen, weet U onder- tussen, dat we de instrumenten niet in de kast laten liggen. Op het bondsconcours van dit jaar, dat gehouden werd in Wateringen behaalde St. Radboud in de superieure afdeling het hoogst aantal punten, (318y2). Nu betekent het overigens niet dat de korpsen die in de superi eure afdeling spelen, zomaar su- perieur zijn aan orkesten die in lagere afdelingen uitkomen maar wel zijn de muzikale eisen die in deze afd. worden gesteld het hoogst. Als we U nu vertellen dat we 4 jaar geleden nog rusitig in de afd. uitmuntendheid vertoef- den (waar we zo'n 12 jaar onze bescheiden muzikale talenten op botvierden) en sindsdien via de ere afd. naar de superieure afd. zijn opgeklommen, mag er toch wel van een stormachtige ont- wikkeling bij St. Radboud wor den gesproken. Maar mensen, voordat de superieure afd. een felt was, zijn er heel wat zweet- druppels, gevallen en niet om aan te horen noten gekraafct. Voor een concours b.v. wordt er niet alleen op zaterdag gerepeteerd, maar hebben we ook nog 1 x in de week een gesepareerde (hout- en koperinstrumenten geschei- den) repetitie plus een gezame- lijke extra repetitie. Volgende keer doen we U uit de doeken hoe het er bij zo'n con cours aan toe gaat. S.R. Spreekuur Gem. Sociale Dienst De Gemeentelijke Sociale Dienst Schiedam zal met ingang van 14 december 1976 iedere dinsdag- morgen voor het publiek gesloten zijn. Gehoopt wordit dat door het beperken van het aantal spreek- uren met een, een versnelling in de afdoening van de aanvragen kan worden bereikt. De overige spreekuren blijven ongewijzigd, te weten: Dienstencentrum De 4 Mo lens: donderdagmiddag van 14.00 - 15.00 uur. Gebouw De Ark, Hargplein 101: dinsdagmiddag van 14.00 - 15.00 uur. Uitgeverij Gideon in Hoornaar gaf enige weken geleden onder de titel "Levend Evangelie" een boek uit van 304 pagina's. Het is een in simpele bewoordin- gen geschreven bewerking van de vier evangelien. In samenwerking met 'Living Bibles International' heeft een team van theologen, vertalers en journalisten de Ne- derlandse uitgave voorbereid. Het boek is volgens de uitgeverij primair gericht op degenen, die - vooral het niet vertrouwd zijn met het christelijke, c.q. bijbelse spraakgebruik - er niet toe ko- men de bijbel ter hand te nemen. "Toch is het ook voor hen be- langrijk zich te verdiepen in het leven en werk van Jezus Chris- tus", aldus uitgeverij Gideon. Het in een fleurig omslag gesto- ken boek is voor de prijs van f 6,- in de boekhandel verkrijgbaar. In e§n tijd dat boeken eigenlijk met de dag in prijs stijgen, is het zeker voor een dergelijke uit gave niet duur te noemen. voor iedereen In de Havenkerk, Lange Haven 70 te Schiedam zal er onder lei- ding van evangelist Johan Maas- bach op 2e Kerstdag, 's-middags om 3 uur een "Kerstfeest voor iedereen" worden gehouden. Aan dit Kerstfeest zal o.a. het Indonesische bamboe-orkest "Hidup Baru" medewerking ver- lenen en wordt ook de kleuren- film "Heilige Nacht" - een film over het kerstgebeuren - ver- toond. Een ieder die dit ouderwets-ge- zellige kerstfeest bezoekt ont- vangt een traktatie. Kinderen, die onder geleide moeten zijn, krijgen een extra verrassing. Iedereen - zowel kerkelijk als on- kerkelijk - is uiteraard hartelijk welkom. De toegang is geheel vrij Dank Winkeliers De afdeling Societeit van de Wijkvereniging "Groenoord e.o." dankt langs deze weg alle winke liers die meegewerkt hebben aan de Sint Nicolaasaktie. Dankzij hun onmisbare steun was het de wijkvereniging moge- lijk de St. Nicolaaspuzzel te or- ganiseren en de intocht van de Sint (met daarna voor de kinde- ren-prijswinnaartjes - een Sint- nicolaasfeest) te realiseren. Hartelijk dank bejaardun Wijkver. 'GROENOORD' Nog even een herinnering. het is bijna zaterdag 18 december Hebt U zich opgegeven dan ver- wachten wij U om 2 uur in Boerderij "Landvreugd". Laat U zich niet afschrikken door de werkzaamheden aan de Laan van Bol'Es, er is zeker op de hoogte van de v. Beinumiaan een goede gelegenheid om over te steken en de straten naar de Sweelincksingel zijn tamelijk goed te iopen of te berijden. (Ook voor de auto's is met borden een route aangegeven). Namens het bestuur, G. de Jager. op de plaat Dat ook het Kerstfeest een grote plaats inneemt in en op de gram- mofoonplaat is wel zeker. Voor wie zich nog een plaat wil aanschaffen, geven wij onder- staand enkele tips. Het is na- tuurlijk maar een bescheiden greep uit de ongetwijfeld grote collectie in de winkels. We hebben er de prijzen bij ver- meld, al kan het in de praktijk hier en daar wel eens verschillen. ELPEES-Populair. Avro's Kinderkoor. "Zingen bij de Kerstboom". Dit kinderkoor brengt met mede werking van P. Kiel (orgel), Jan de Vente (fluit) en Jaap Stotijn (hobo) op deze LP 24 Nederlandse Kerstliedjes, o.m. "Komt alle te- zamen", "O, dennenboom", "In Bethlehems stal". Prijs f 8,90. Gert Hermien. "Kerst met Gert en Hermien". Een langspeelplaat met 12 gees- telijke liederen, w.o. "De heilige stad" en "U zij de Glorie". f 17,90. Nat Gonella. "Wishing you a swinging X Mas" De Europese Louis Amstrong wens U op uiterst swingende wijze "WhiteChristmas", 'We wish you a merry Christmas' e.v.a. Amerikaanse tunes. f 17,90. Klaus Wunderlich. Weihnachten mit Klaus Wunder lich. 24 titels bevat deze elpee van de vermaarde hammond- organist, waarvan we o.m. noemen "O Tannenbaum", "Alle Jahre wieder" en "O du froliche". f 12,90. ELPEES KLASSIEK. Sander van Marion. "Orgelimprovisaties op bekende Kerstliederen". CNR bracht ook dit jaar een album uit van im- provisaties op o.m. "De herder- tjes lagen bij nachte", "Uit hoge hemel kom ik aan" en "Eer zij God in onze dagen". f 17,90. Pierre van Hauwe. "Het Kerstspel van Carl Orff". Een unieke plaat met teksten van Pierre van Hauwe (Stedelijke Muziekschool Delft) en muziek van Gunild Keetman, J. Doele- man, P. van Zinnen en T. Brink- man spreken als herders de ver- bindende teksten en Domenique van Dooren speelt de rol van en- gel. Verdere medewerking verle nen de Stedelijke Muziekschool Delft en het Delfts Madrigal Koor. f 14,90. Adieu Gezondheidszorg Zoals U wellicht uit onze bekend- makingen weet, verschijnt ons blad dit jaar niet meer; onze e.v. uitgave is pas op 5 januari 1977. Wat U dan zult missen is de spe- ciale pagina van de 'Gezond heidszorg'. Door een fusie met andere Schiedamse verenigingen op dit gebied, zal men n.l. met ingang van het jaar 1977 de pu- blikaties in een ander, plaatse- lijk blad doen. Dat is jammer, maar alleszins begrijpelijk. We nemen daarom - toch met 'n tikje weemoed - afscheid van de 'Gezondheids zorg', die al sinds december 1973 een vaste plaats in ons blad in- nam en er werkelijk "'nbeetje bij hoorde". Met hun redaktie hebben wij op de meest prettige manier samen- gewerkt en we kunnen voor hen alleen maar hopen, dat dit bij de "nieuwe" krant ook het geval zal zijn. "Adieu Gezondheidszorg, het ga U goed". De eerste Kerstkaart, waarvan ongeveer 1000 met de hand gekleurde copieen in 1846 werden uitgegeven, voor een shilling per stuk, werd getekend door J. C. Horsley. De tekening stelde een familie aan de feestdis voor, ge- flankeerd door een pathetische afbeelding van de honge- rigen, die gevoed en de naakten, die gekleed worden. Deze toneeltjes zouden, in hun mengeling van sentimen- taliteit en huiselijke vreugde, geinspireerd kunnen zijn op Dickens. Het idee vindt zijn oorsprong in de oude "Kest- plaatjes", met krullen Versierde prentjes, waarop religi- euze afbeeldingen stonden, die verkocht werden voor sixpence, en in de vroegere Nieuwjaarskaarten, die in Frankrijk zo populair waren. Het spoor kan zelfs nog ver- der gevolgd worden, tot aan de verluchte misboeken van de monniken in de Middeleeuwen. Maar door de vooruitgang in de kleurentechniek konden de Kersitkaarten meer uitgewerkt worden. Bloemen en Middeleeuwse of religieuze toneeltjes kwamen in omloop. Maar de oude, eenvoudige prentjes bleven bestaan, een vriendelijk Kerstmannetje, met pakketjes beladen, die triomfantelijk de pudding binnen bracht, of met sneeuw- ballen werd bekogeld, was vaak de centrale figuur. Walter Crane schiep enkele artistieke ontwerpen, maar de meest geliefde kaarten van die tijd waren die van Kate Greenaway; zij tekende haar eerste kaarten ano- niem; omstreeks 1878 liet ze haar vroegere bloemenstuk- jes schieten, en in haar charmante tekeningen ontwik- kelde zij voor het eerst haar kinderstudies, waardoor zij zo beroemd is geworden. Een zeer succesvolle poging om het peii van de Kerst- kaarten te verhogen, werd gedaan in 1880, toen een wed- strijd werd gehouden in de Egyptian Hall in Londen, met bekende leden van de Koninklijke Academic als jury. Het resultaat was dat vele beroemde artisten, zoals Marcus Stone, G. D1 Leslie, J. Sant, H. Stacey Marks, W. F. Yeames en J. C. Herbert, alien leden van de Koninklijke Academie, Kerstkaarten ontwierpen en een firma betaalde 7,000 aan prenten gedurende een enkel seizoen. 919 Zaalvoetbalvereniging Groenoord §)rellige eesldagen en een QQoorspoedig 1977 rembrandtl'aan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Voor alles op (oto- en filmgebied Levend Evangelie. 9P or; Het bestuur van de wenst alle leden en sympatisanten

Noorder Akkoorden | 1976 | | pagina 3