Prijzen dit jaar 5,3 °/0 omhoog. Wat doet de P.T.T.? Rabobank S voorAL BANKZAKEN MiEEWJAARSBAE s 8 GR00TS PAKKET VOL WAARDEV0LLE GESCHENKEN KAD0 NU GRATIS KIP „KIJK OP ZUID HOLLAND" 9e jaargang no. 224 5 januari 1977 2 cL o o DE MAGAEET Afscheid Ds. S. Gerbrandy Noorder Akkoorden en tweemaal Gelukkig Nieuwjaar' Cursus „Wij en het weer" Zwaluwlaan versierd Nieuw boekje „Magere Lekkernijen" Strengere eisen aan bromfietsen in Denemarlcen Ml WIJKVERENIGING GROENOORD op 7 januari 1977 in Boerderij "Landvreugd" HI Toegang gratis. - Aanvang 21.30 uur. Onderzoek naar geluidshinder in hef verkeer Yoonk'rAlikoorden Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Dienstensentrum "de Woudhoek" Redaktie; Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. o o ►1 Het Centraal Planbureau heeft becijferd dat de prijzen in 1977 "slechts" met 5,3 zullen stijgen. Dat is belangrijk minder dan de prijsstijging in 1976, die tegen de 9 aanloopt. We vertrouwen dat het Planbureau de zaken goed kan bekijken en met allerlei factoren rekening heeft gehouden. De P.T.T. gaat het dit jaar toch weer wat anders doen. Want Ne- derlands prijsopdrijver Nr. 1 gaat de tarieven met ingang van 1 juli a.s. weer belangrijk ver- hogen. Een brief gaat U dan 0.60 kos- ten, een briefkaart 0.4b en drukwerk (in enveloppe) f 0.50. Vergeleken met de huidiige tarie ven (f 0.55, f 0.40 en f 0.45) dus beslist geen verhoging van 5,3 maar met maar liefst 10 Ze weten bij de PTT goed raad met de verhoging van de brief - porto. Om eens een overzichtje te geven: op een brief plakte U in 1965 slechts f 0.18, in 1970 f 0.25, in 1971 f 0.30, in 1973 f 0.40, in 1974 0.45, begin 1976 nog f 0.50, later f 0.55. A1 met al in twaalf jaar tijd een verhoging dus van bijna 250 Vreemd is dat er zo weinig pro- testen te horen zijn. Bijna "moord en brand" wordt er geschreeuwd over de omhoog vliegende koffieprijzen. Over de zo langzamerhand traditioneel wordende halfjaarlijkse prijsver- hogingen van de Posterijen maakt men zich blijkbaar niet zo druk. Vandaar dat WIJ dit toch wel eens willen signaleren, mede den- kende aan de lastenverzwarmg voor het bedrijfsleven. Vooral de tijdschriften, kranten e.d. die per post worden toegezonden zullen hun abonnementsprijzen moeten verhogen. Een toezending van een blad met een gewicht van 60 gram(l) gaat per 1 juli maar eventjes f 1.30 kosten. TOCH WINST. Het mag bekend worden geacht, dat een bepaald onderdeel, met name de Posterijen, van de PTT een jaarlijks verlies lijdt. In het totaal jaaroverzicht blijkt echter dat de resultaten niet slecht zijn. bij bestelling van GEBOORTEKAARTJES Uniek voor Schiedam Besfel ruim van fe voren De kaartjes worden op dedag van geboorte geleverd. Mils fijdig opgegeven. Alle^javonden verkoop na lelef. afsproak 26 75 65 het adres voor geboorte-, verlovings- en huwelijkskaarten UHVKKERMJ Rotterdamsedijk 279 Schiedam - Telefoon 268666 We vinden het daarom een vreemde zaak, dat ondanks 'winst' de tarieven zo dikwijls en zo veel moeten stijgen. Hiermee geeft een overheidsbe- drijf wel een zeer slecht voor- beeld. En de dienstverlening die een dergelijk bedrijf behoort te geven wordt daarentegen beslist niet beter. Brievenbussen moeten aan de in gang van tuintjes worden ge- plaatst, minder buslichtingen en minder thuisbezorgingen. Het wordt tijd dat verhoogde tarieven ook 'n verhoogde service met zich mee brengt. Dit mag U niet missen Zie pagina elders in dit blad In verband met het vertrek van Ds. Gerbrandy naar Naarden, zal er op zaterdag 8 januari a.s. een afscheidsreceptie plaats vinden in "De Rank", Schiedamseweg. Iedereen, die van Ds. Gerbrandy en zijn vrouw afscheid willen nemen is van 15.00 tot 17.00 uur van harte welkom. Op zondag 9 januari 1977 vindt de afscheidsdienst plaats in de Dorpskerk te Kethel. Aanvang 14.30 uur. Elsevier Nederland geeft een serie van elf delen uit met de naam "Kijk op Nederland". Het is een beeldverhaal, een panorama van monumentale gebouwen, rustieke plekjes in onze elf provincies. De elf delen vormen samen een werk van 1648 bladzijden met meer dan 5000 kleurenfoto's. De volgende drie delen zijn juist verschenen: Kijk op Limburg, Kijk op Drente en Kijk op Zuid- Holland. Het laatste deel kregen wij eind december onder ogen en we zijn hierover vol lof. Vele niet-ver- moede plekjes en fraaie beziens- waardigheden zijn in dit deel bij - zonder overzichtelijk gerang- schikt. Naast Den Haag, Delft, Gouda en verspreid liggende dro- merige stadjes en polderdorpjes ontbreekt ook Schiedam niet, waarvan enkele fraaie foto's de tekst opsieren. Exacte onderschriften maken het een ieder mogelijk het boek als een praktische gids te gebruiken. Bij intekening op de gehele serie kost U dit f 27.50 per deel (na het verschijnen 29.50 per deel). Afzonderlijke delen 29.50, na verschijnen 32.50. Het is al jaren - misschien geen goede - maar toch aardige ge- woonte dat de jonge krantenbe- zorgers (sters) aan het eind van het jaar hun klantjes een geluk kig nieuwjaar toewensen. Dat gaat dan meestal vergezeld van een door het betreffende blad gedrukt wenskaartje. Daarop maakt "Noorder Akkoorden" geen uitzondering. Tot dusver niets aan de hand Nu heeft zich echter het feit voor gedaan dat (volgens onze infor matics) bij enkele huisadressen TWEE MAAL een dergelijk kaar- tje werd aangeboden! Een of an- dere slimme, doch ras-egoi'stische vogel heeft op onverklaarbare wijze een klein aantal kaartjes weten te bemachtigen en is daar- mee een lukratief "belletje-trek" begonnen. De echte bezorger viste daardoor achter het net. Gelukkig betreft het een zeer klein aantal adres- sen en we hoeven de zaak dus niet onnodig op te blazen. Maar voor alle duidelijkheid; aan onze bezorgers en ons blad lag het niet Overigens: die paar mensen met dubbele Nieuwjaars-wensen moe ten wel een heel voorspoedig 1977 krijgen Op 31 januari a.s. start Teleac met een cursus 'Wij en het weer'. De cursus bestaat uit 13 lessen (uitzendingen op maandag van 18.15-18.45 uur via Nederland 1) alsmede een aantal cursusboeken een z.g.n. 'ruimtekaart', weer- kaarten, wolkenplaten en KNMI- informatiemateriaal. Het cursuspakket kunt U bestel- len door overmaking van f 27,50 op postrekeningnummer 544232 t.n.v. Teleac-Utrecht onder ver- melding van 'Wij en het weer'. de bank voor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw Nog vodr de sneeuwval liet de ge- meente in de vernieuwde Zwa luwlaan enkele tientallen bomen plaatsen. Ze staan er nu wat ma- gertjes bij, maar zullen in de on- getwijfeld nog komende zomers de wat kil aandoende laan zeker met hun groen opsieren. Bravo Plantsoenendienst Het voorlichtingsbureau voor de Voedlng gaf begin decem ber een nieuwe brochure uit: "Magere Lekkernijen". In het 33 pagina's tellende boekje worden een veelheid van recepten voor magere, hartige hapjes en magere voorgereehten gegeven, als mede een overzicht van hun calorische waarde. Voor hen die - ondanks goe de voornemens - gedurende de afgelopen feestdagen toch weer wat pondjes zijn aan- gekomen; het boekje kost f 2.80 (incl. portokosten). Per briefkaart te bestellen bij het Voorl. bureau voor de Voeding, Postbus 1772 te Den Haag. Op adreszijde f 2.80 aan extra postzegels bijplakken. Wel vermelden. brochure Nr. 125. De maximumsnelheid voor orom- fietsen wordt met ingang van 1 mei a.s. in Denemarken verhoogd van 30 tot 40 Km. Tegelijkertijd worden echter nieuwe wettelljke eisen voor bromfietsen van kracht, w.o. een maximumge- wicht van 60 Kg. Een belastingverhoging voor bromfietsen en een aantal kwali- teitseisen zullen tot gevolg heb- ben dat vrijwel alle grote brom- fietsmerken van de Deense markt zullen verdwijnen. Ook een aan tal merken die niet aan de ver- zwaarde veiligheidseisen voldoen zullen niet meer mogen worden verkocht. ^^l|tlllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||lllll|!||||||||||||||||||||l|f|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||J||||t||||KMMMj iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiri De laatste maanden van 1976 vonden onder coordinatie van de Commissie Geluidshinder onder- zoekingen plaats naar de omvang van geluidshinder door het weg- verkeer en naar de mogelijkhe- den deze te verminderen. Begin van dit jaar volgen rappor- ten over de geluidshinder veroor- zaakt door verschillende soorten voertuigen op stads- en andere wegen en over te nemen geluid- werende voorzieningen langs we gen en huizen. Aparte rapporten zullen verschijnen over de ge- luidsproduktia van stadsbussen en railverkeer.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1