fJA Uil in eigen Hoofdstad Rabobank tS BANKZAKEN voorAL II isj AFGESLOTEN GRATIS KIP Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Dienstencentrum "de Woudhoek" Redaktie; Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. 9® jaargang no. 225 19 januari 1977 voorheen Groenoord Akkoorden Verachijnt elke 14 dagen huis aan huis. IHi/1 ML "Begijnhof", dorpse rust in het hartje van druk Amsterdam. 3 dagen "verzorgd" in Amsterdam Minister Lubbers lieeft het onlangs nog gezegd: "We behoren tot de ijverigste vakantiegangers van Europa". Nederland smijt het geld de grens over; dit jaar f 6 miljard En dat, terwijl er toch in eigen land voor velen nog zovele onontdekte plekjes zijn, die de moeite van het beleven en verkennen dubbel en dwars waard zijn. Het klinkt welhaast als een verwijt. En misschien terecht. Maar de grenzen lokken nu eenmaal en de drang naar vreemde verten blijkt telkensweer onweerstaanbaar. De twee grote wereldsteden Lon- den en Parijs zijn vooral nu in de wintermaanden zeer in trek voor een 'vluggertje-uit'. Het is dicht-bij-huis, 'tligt bin- nen korte vliegafstand en je bent er eens - zonder veel moeite - een lang weekend helemaal uit Kopen in Londen, flaneren in Parijs, sfeer proeven en genieten van de vele bezienswaardigheden. Ontegenzeggelijk de moeite waard om te doen Maar wat zou u denken van uw eigen hoofdstad De stad, die internationaal gezien op 6en lijn geschaard wordt met Londen en Parijs: het veelbezon- gen Amsterdam. Kent u Amsterdam Met z'n duiven op de Dam, Het Paleis, Rijksmuseum, de Kalver- straat, de grachten en de gevel- tjes Met een sfeer, die alleen voor Amsterdam karakteristiek is en die niet onderdoet voor de levensritmiek van de twee an- dere genoemde steden. Men staat er niet bij stil maar toegegeven moet het uiteindelijk toch wel dat het de-moeite-waard zijn van een bezoek aan de eigen hoofdstad eigenlijk over het hoofd gezien wordt. Tien tegen een dat zeer vele Ne- derlanders, die als kind in huis zijn in de diverse grote Europese steden - waarvan ze zelfs het stratenplan in hun hoofd hebben - hun eigen hoofdstad nooit of nauwelijks gezien hebben. ROMANTTEK. In Amsterdam is de eeuwenoude romantiek bewaard gebleven aan de grachten en de vele prachtige koopmanshuizen getuigen nog van een glorierijk verleden. De koopmansstad van weleer, van waaruit de heerschappij werd ge- voerd over de wereldzeeen en waar de Internationale handel z'n bakermat vond. DM Amsterdam heeft de bezoe- ker veel te vertellen Dat blijkt dan ook wel uit de ruim 90 musea die onze hoofdstad telt (waaronder ook vele art galleries) Een hongerig gevoel behoeft a in Amsterdam ook niet te hebben, want voor het gastronomisch ge- not zorgen meer dan 200 specia- listische restaurants met buiten- landse keuken en daarnaast zijn er nog 170 restaurants met goede Hollandse keuken. Ook op dat gebied heeft 'Mokum' heel wat te bieden tijdens het 'Amsterdam-doen'. In deze wintermaanden is er veel gezelligheid te vinden in Amster dam. Voor schouwburg/theater en museumbezoek is het nu de juis- te tijd. Voor een 'rustig dagje uit' is er evenwel te veel keus. Daarom is er een speciale 'Am sterdam Trip', die de gelegenheid biedt drie-dagen-lang te gast te zijn in de hoofdstad voor een prijs van 98,50 per persoon. Kinderen tot en met drie jaar gratis en kinderen vanaf 4 tot en met 9 jaar halve prijs. Deze zogenaamde 'Amsterdam Trips' worden georganiseerd door het damesweekblad "Libelle" in nauwe samenwerking met de Rabobank en de Nederlandse Spoorwegen. De trips kunnen in- dividueel worden gemaakt in deze winterperiode tot en met 31 maart 1977. Men kan er een lang weekend van maken maar ook kan de trip naar keuze een aan- vang nemen op elke willekeurige dag van de week. ONTBIJT OP BED. In de prijs is begrepen een trein- retour 2e klas vanaf elk station in Nederland. Het maakt geen verschil uit of u nu in Maastricht woont, in Delft of in Delfzijl. In de hoofdstad aangekomen, wordt u prinsheerlijk onderge- bracht (naar keuze) of in het "Victoria" dan wel in het "Americain Hotel". Beide zijn eerste klas hotels in het centrum van de stad. Kamers met bad en toilet, inclu- sief ontbijt (desgewenst ontbijt- op-bed). Dat is de basis van waaruit u Amsterdam gaat doen. Want dat is het: u moet Amster dam zien, rustig beleven en de sfeer op u in laten werken En bent u aan het einde van een lange dag moe en hongerig van het flaneren, dan wordt u in de Grillroom van "Victoria" ofwel "Americain" een speciaal Libelle- menu geserveerd tegen zeer spe ciale prijs. Libelle biedt bovendien het "Li belle Surprise Paspoort" aan, dat u Amsterdam nog beter doet leren kennen. Boekingen voor de 'Amsterdam Trip' kunt u doen bij alle Rabo- banken in Nederland. Voor het geval u iets heeft goed te maken aan onze hoofdstad of dat u zegt goed-idee-om-eens-te- doen, lijkt ons dit een voortreffe- lijk uitgaanstripje voor het ge- hele gezin Gemeenfe Schiedam achl funnel Nieuwe Damlaan noodzakelijlc Naar aanleidlng van het desbe- treffend verzoek van de Wijkver eniging Groenoord e.o. decide het Gemeentebestuur van Schiedam een dezer dagen mede, dat zij de ondertunneling van de spoorbaan (Nieuwe Damlaan) zeer noodza- kelijk vindt. In de loop der tijd is door de ge- meente verschillende malen be- sprekingen met de Nederlandse Spoorwegen gevoerd. Struikelblok blijft tot nog toe de hoge kosten voor de gemeente bij de aanleg van een verkeerstunnel. Met de Wijkver. Groenoord voor- ziet de gemeente bij verdere uit- bouw van Schiedam-Noord een verdere verslechtering van de verkeerssituatie ter plaatse. Het gemeentebestuur vindt dan ook dat de Noordelijke stadsult- breiding niet los kan worden ge zien van de ondertunneling van de spoorbaan. Harreweg gedeeltelijk Door het gereed komen van het verlengde deel van de Van Dal- sumlaan (Woudhoek-Zuid) zal de Harreweg in Kethel voor al het gemotoriseerde verkeer worden afgesloten. Slechts voor bewoners (en hun bezoekers) is de Harre weg tussen Laan van Spaland en de v. Dalsumlaan nog te bereiken. Een en ander is gedaan om het doorgaand verkeer door de nau we dorpskern van Kethel te weren. Dit mag U niet missen Zie pagina elders in dit blad V oetbal wedstr ijd Martinif - Veronica Het voetbalelftal van "Veronica" zal op zaterdag 7 mei a.s. een wedstrijd spelen tegen het vete- ranenelftal van Martinit. Deze wedstrijd die gehouden zal worden op het terrein van Mar tinit (Beatrixpark) begint om 11.00 uur. Sponsor is Cafe Csardaz te Schie dam en de baten zullen ten goede komen van de Ziekenomroep Schiedam. YoonlrrAlilioordfn de bank voor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1