Het (Foto)negatief is zoek! WAT NU? RENIRIE AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE AGENDA TTG voor de Algemerie "LEDENVERGADERING" van Wijkvereniging »Groenoord e.o.« op WOENSDAG 23 FEBRUARI a.s. 1. Opening. 2. Notulen Alg. Ledenvergadering '76. 3. Jaarverslag Secretaris. 4. Jaarverslag Penningmeester. 5. Verslag Kascommissie. 6. Voorstellen nieuwe bestuursleden. 7. Verkiezing Secretaris. 8. Verkiezing Bestuursleden. 9. Verkiezing Kascommissie. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. BOERDERIJ "LANDVREUGD" - Aanvang 20.00 uur. Zie je we! het staat in de »N00RDER AKK00RDEN RADBOUD AKK00RDEN Om te beginnen wenst heel Rad- boud U een voorspoedig 1977, en hopen we dat het voor U gewoon een goed jaar wordt. Voor St. Radboud wordt het een heel belangrijk jaar. Meteen de eerste maand al, want zaterdag 22 januari is he1! dan zover. Dan strijden 16 korpsen in de uitmun- tendheid-, ere- en superieure af- deling om de resp. blauw, witte en oranje wimpel. (Deze wimpels zijn de belangrijkste trofeeen, welke er op nationaal niveau te behalen zijn). Op die dag moet dus blijken of we hard genoeg gerepeteerd heb ben, om de oranje wimpel te be- machtigen. Want er is de laatste maanden wat afgeblazen in Kethel. Sinds 18 december is er buiiten de gewone repetitie op zaterdag, drie maal per week ex tra gerepeteerd. Nu wordt er vooral van de gezinsleden van onze muzikanten veel gevergd, want na het dagelijks werk is het snel eten "geblazen", en daarna meteen door naar de repetitie. Het is steeds weer verbazingwek- kend, dat er op elke repetitie zo'n geweldige opkomst is. Wat dat betreft, Muziekpetje er voor af. Want op zo'n repetiitieavond wordt er van onze mensen de grootste inzet geeist. Bttelijke keren wordt er door de dirigent afgeslagen; 'Overnieuw'; 'Zach- ter'; 'Harder'; en ga zo maar door (Dat laatste horen we zelden). Hierbij moet wel vermeld worden dat de dirigent altijd goede hulp heeft van enkele zeer bekwame bij vriend en vijand geliefde medewerkers. Toch blijft, on- danks het intensieve repeteren de sfeer fantastisch. Maar woensdag 19 januari zetten we achter al dat oefenen een dikke punt, want dan houdt St. Radboud een genera/le repetitie in gebouw 'Arcade' aan de Lange Haven, aanvang 20.00 uur. Tevens zal op deze avond het "Rijnmond Saxofoon Kwartet" een concert geven. Beslist de moeite waard om er eens te gaan luisteren. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar a 2.50 per persoon. S. R. Tennisvereniging Schiedam - Noord Zoals u alien ongetwijfeld weet, is de tennissport vooral de laat ste jaren erg populair geworden. Het z.g. "elite-stempel" is geluk- kig verdwenen en het aantal mensen dat in werkelijkheid ac- tief zou willen spelen wordt nog beperkt door een groot tekort aan tennisbanen. Het is een sport die door iedereen dames zowel als heren, tot in lengte der dagen beoefend kan worden, mits de gezondheid de nodige ruimte laat. Voor sommigen is het misschien onbekend dat ook in Schiedam- Noord al enige jaren een tennis vereniging actief is, die zijn on- derkomen heeft op het tennis- park Spieringshoek. Hoewel deze vereniging niet zo groot is (omdat ook zij zich moet aanpassen aan de geboden speel- mogelijkheden) maakt zij met enige trots bekend, dat het ko- mend seizoen gestart zal worden met twee jeugdgroepen. Dat het tennis ook bij de jeugd erg leeft, blijkt wel uit het feit dat de maximale grootte van deze groep in enkele dagen was bereikt Wij verwachten dan ook dat het komend seizoen de start zal be- tekenen voor 'n bloeiende jeugd- afdeling in de toekomst. De seniorgroep zal door de uit- breiding van bovengenoemd ten- nispark over meer banen kunnen beschikken dan tot nu toe het geval is geweest. Hoewel er nog niet in competitie verband wordt gespeeld is de animo voor het parktoernooi en de onderlinge wedstrijden tame- lijk groot. De sfeer in de groep is uitstekend en wij prijzen ins gelukkig met het feit dat men er zich bewust van is dat ieder lid daar ook zijn verantwoordelijk. heid voor heeft. Misschien dat er na het lezen van deze regels mensen zijn die er spijt van hebben dat zij om de een of andere reden met ten- nissen.zijn gestopt en die nu wel weer eens een balletje willen slaan. Wij kunnen nog enkele mensen opnemen. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de volgende tele- foonnummers: 70 71 55 of 71 45 36 Wij hopen dat wij met dit artikel de bekendheid van onze tennis vereniging vooral onder de nieu we bewoners hebben vergroot. V. Drie manieren. Omkeerpapier. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN P. A. v.d. KRUIT FILM „De schaduw van de Boemerang" in de Havenkerk te Schiedam Op vrijdag 21 januari a.s. om 8.00 uur wordt in de Havenkerk, Lange Haven 70 te Schiedam de indrukwekkende film "De Scha duw van de Boemerang" vertoond Deze speelfilm is een ware ge- schiedenis van twee jonge Ame- rikanen die in het binnenland van Australie terechtkomen. Op de farm werken kleurlingen die zeer amikaal met de blanken omgaan. Dit zint Bob - 66n van de Amerikanen - niet, en ogen- blikkelijk is daar het rassenpro- bleem. Dit roerend verhaal toont u het leven op een farm in Australia met fascinerende natuuropnamen De toegang is vrij en voor de leeftijd vanaf 12 jaar. Nog plaafs bij TRIMCLUB De Damestrimclub "Groen- oord" (onderdeel van de Wijkver. "Groenoord e.o.") kan nog enkele dames - die wat aan de lijn willen doen - plaatsen. Deze gezellige trim-gymnas- tiekvereniging, die voorheen een ledenstop moest invoe- ren, heeft nu - mede door verhuizing van enkele leden - weer 'ruimte' voor enige da mes (van elke leeftijd). Elke dinsdagavond (van half 8 tot half 9) wordt er aan verstandig trimmen gedaan. Indien U interesse heeft Mevr. Asmus (tel. 70 23 62) of Mevr. Baunhor tel 263340) verstrekken U alle inlich- tingen. Terwijl u wacht. Huishoudelijke Voorlichling Korte Dam 5 - Telefoon 26 47 81 De Huishoudelijke Voorlichting wenst u een voorspoedig 1977 en hoopt dat u bij de voornemens van het nieuwe jaar ook een cur- sus gepland hebt. Hieronder volgt onze lijst van cursussen die u bij ons kunt vol- gen: Naaien: 8 lessen 5 30,00 op maandagmiddag, -avond, dinsdagavond, woensdagmorgen, -avond, donderdagmiddag en donderdaga vond Naaien in Groenoord: 8 lessen 4 35,00 in het Kruisge- bouw op dinsdagmiddag en woensdagavond. Koken: 8 lessen a f 40,00, in de Huishoudschool "de Hoeksteen", Burg, van Haarenlaan 1155, op dinsdagavond. Indisch koken: 8 lessen a f 40,00. op woensdagavond in de Huis houdschool "de Hoeksteen", Burg, van Haarenlaan 1155. Bloemschikken 8 lessen 4 40,00 op maandagavond en dinsdag middag. Creatief handwerken: 8 lessen 4 f 40,00 op dinsdag- morgen, dinsdagavond en donderdagmorgen Stoelen bekleden: 8 lessen 4 55,- (max. 8 cursusten) op woensdagavond. Gast/gastvrouw/heer 4 lessen a f 20,00 ingrea. geld, op donderdagmiddag en -avond. Wandkleden: 8 lessen 4 40,00 op maandagavond en woensdag morgen. Poppen maken: 8 lessen 4 40,00 op maandagavond en woensdag morgen. Gymnastiek: 8 lessen 4 27,50 op maandagavond en donderdag morgen in de "Kreek", Lange Haven 92. Uiterlijke Verzorging: 5 lessen 4 25,00 f 5,00 prepa- ratengeld op donderdagavond en dinsdagmiddag. Afslanken: 12 lessen 4 60,00 op woensdagmorgen en -avond. Macram6: 4 lessen 4 20,00 op dinsdagavond in 't kruisgebouw Bachplein. Ons kantoor is open dinsaag t.m. vrijdag van 9.30 - 12.00 uur op Korte Dam 5, telefoon 26 47 81, giro 716115. Tussen 5.30 en 6.30 uur kunt u bellen op nr. 70 19 36. Tot ziens op Korte Dam 5 I BACHPLEIN 269 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. SCHIEDAM Gediplomeerd instructrice TELEFOON 7142 58 bij het 2oeken in oude albums komt u een foto tegen van "vroeger". Een foto, die u ook graag zou willen hebben. Maar de eigenaar wil hem lievex niet afstaan en een negatief is er nietmeer. Run je van zo'n foto een nieuwe foto maken? Of er is tijdens een familiefeestje een direkt-klaar-foto gemaakt. Meestal is daarvan geen negatief beschikbaar. Hoe maak je van zo'n foto een extra afdruk? Als er geen negatief van een foto be schikbaar is, zijn er drie niogelijkheden om toch een kopie te maken. De eerste is: een tussennegatief laten maken. Daarvan kunnen dan weer, in elke gewenste grootte, afdrukken worden gemaakt. Een praktische oplossing, waarbij ook weer een negatief beschik baar komt. Dat is de meest kostbare inethode. De tweede manier werkt zonder een negatief. Dank zij de technische ont- wikkeling, die nooit stil staat, wordt hierbij van uw foto-afdruk een nieuwe foto gemaakt op z.g. omkeerpapier. Hoe dat precies gaat, is in dit verband niet zo belangrijk. Maar het resultaat is wel, dat er (mits het formaat niet Is het voordellgst en meest vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onza telefoonbeantwoorder zijn wij staeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONjfe te groot is) voor enkele guldens een nieuwe foto kan worden gemaakt. In zwart/wit of in kleur. De derde mogelijkheid is: een fotozaak binnenstappen en even wachten op de kopie van uw foto. Dat kan nog niet in alle fotozaken, want er is wel een aparte installatie voor nodig. Maar waar het mogelijk is, blijkt dat de be- langstelling voor kopieen van oude foto's wel bijzonder groot is. Het gaat daarbij vaak om oude vergeelde familieportretten, schoolfoto's e.d.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 9