F0T0CLUB GROENOORDAKTIEF Rabobank Q BANKZAKEN voorAL Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Dienstencentrum "de Woudhoek" Redaktie; Postbus 4040 - J. van Schaverbeke - Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. 9e jaargang no. 226 2 februari 1977 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis *fiflp W, mm 1w De Fotoclub "Groenoord" (onderdeel van de Wijkvereniging Groen oord e.o.) is een bescheiden clubje van amateur-fotoenthousiasten, die tot dusver zeker niet de publiciteit zochten. Elke dinsdag - om de veertien dagen - kornt men bij elkaar om op gezellige wijze er- varingen uit te wisselen, wat te experimenteren, kortom men doet aan zijn of haar hobby. Onlangs heeft men een intern wedstrijdje georganiseerd en de foto van de Heer P. Schuitman kwam in de maand januari als beste uit de bus. Men had als gegeven "het boerenbedrijf" en zoals uit boven- staande foto blijkt, kan men dit in de omgeving van Schiedam-Noord nog opperbest aantreffen. We moeten er even aan toevoegen dat de originele foto natuurlijk van een veel betere kwaliteit is. Bij het afdrukken op krantenpapier gaat helaas veel van de duidelijkheid verloren. Ook voor de maand februari stoat een interne competitie op stapel, waarvoor dit maal een vrij onderwerp kan worden genomen. Misschien zijn er inwoners van Schiedam-Noord die door deze mede- deling interesse in genoemde fotoclub hebben gekregen. Welnu er nog plaats voor enkele leden en denkt U niet dat U er een gehaaide fotograaf voor hoeft te zijn. Zelfs zij die er nog mee willen beginnen zijn bij de Fotoclub van harte welkom. De Heer H. Maliepaard, Bachplein 276 (telefoon 70 63 21) zal U graag alle inlichtingen verstrekken. Groots CARNAVAL-FEEST TTG in Boerderij »LANDVREUGD« op ZATERDAG 19 FEBRUARI A.S Kaartverkoop (voor leden van de Wijkvereniging) op 4 februari a.s. - Soosavond - in de Boerderij. Na 4 februari zijn de kaarten a 5.00 (indien nog voorradig) te verkrijgen bij: Boerderij "Landvreugd", Sweelincksingel 7. Mevr. R. Immerzeel, D. Schaferplein 88. 19 FEBRUARI A.S. - AAN VANG 21.00 UUR. (zaal open 20.00 uur). Schiedamse Carnavalsoptocht start in Groenoord Gezien het succes wait de grote Carnavalsoptocht vorig jaar mocht hebben, heeft de bekende Schiedamse Carnavalvereniging "De Rietzeilers" besloten deze dit jaar te herhalen. Dit maal zal de feestelijke op- tocht op zaterdag 19 februari a.s. vanuit Groenoord beginnen. Men start om 13.00 uur vanaf het Bachplein en de stoet gaat dan via Zwaluwlaan, Mozartlaan, Borodinlaan, Vivaldilaan, Ed. van Beinumlaan, Laan van Bol'Es naar het station Nieuwland, al- waar Prins Carnaval arriveert en zich met de Prinsenwagen bij de stoet voegt. Men gaat daarna via Nieuwe Damlaan, Mgr. Nolenslaan en Parkweg naar het stadhuis waar om 15.00 uur door de burgemees- ter aan Prins Carnaval de gouden stodssleutel zal worden over- handigd. Hierna volgt nog een rondrit door het Centrum en Oostelijk stads- deel. Nu voor HALF GELD naar het Passage Theater 3e Prestatieloop in Schiedam Voor de derde maal organiseert de S.V.H.V. "Schiedam" een pres tatieloop. Niet alleen voor de leden van deze vereniging, maar iedereen kan van de parttij zijn. Er zijn diverse afstanden, 3%, 6, 8y2 en 16 Km. Het parcours is zo gekozen dat er geen kruisende autowegen zijn en is dus volko- men veilig. Er worden diverse prijzen verloot er zijn fraaie bekers (geschonken floor "de Amstelbron") en ieder die de van te voren opgegeven afstand uitloopt ontvangt een medaille. Inschrijvingen a f 3,00 p.p. (voor alle afstanden) op de datum van de prestatieloop - 12 februari - vanaf 12.00 uur in het clubhuis in sportpark Harga. Voor het 3y2 Km parcours is de aanvang 13.00 uur, voor de an- dere afstanden om 13.30 uur. Het startschot wordt gegeven door de wethouder van sport en recreatie de Heer H. Posthoom. Nadere inlichtingen kunt U nog verkrijgen via telefoon 70 15 46 (n& 19.00 uur). Harreweg steeds drukker Sinds het gedeeltelijk afsluiten van de Harreweg is het op het niet afgesloten gedeelte drukker geworden. Niet denkbeeldig is, dat automo- bilisten die voorheen deze weg naar Delft niet wisten er nu door verwijsborden in Groenoord op worden gewezen. Een averechts resultaat dus, dat ook opga'at voor de Mozartlaan waar het verkeer steeds in ten- .siever wordt. Er is genoeg jenever in Schiedam Onder deze titel liet Grammo- foonplatenmaatschappij Dureco onlangs een plaatje verschijnen, dat hard op weg is een regelrech- te Carnavalshit te worden. (Voor bespreking van deze plaat ver- wijzen wij U elders in dit blad). Mag het geinige melodietje het best doen, achter de titel zetten wij - als Schiedammers - wel een groot vraagteken. Want is er eigenlijk wel zo veel "Jenever in Schiedam"? We betwijfelen dat niet alleen, we weten het tegendeel wel zeker Nog vorige week haalde het be- richt dat Distilleerderij Vrijmoed de poorten zal gaan Sluiten (of in ieder geval wordt opgekocht) de kolommen van onze plaatselijke pers. Dat al oude bedrijf is gevestigd op de Lange Haven en men gaat zich plotseling dan realiseren dat er na het verdwijnen van Vrij moed nog slechts 66n distilleer derij op deze markante haven overblijft. VERDWENEN. Nog slechts luttele jaren geleden zaten op de Lange Haven de dis- tilleerderijen: Grauwe Hengst, Visser Co - de Vink, Vrijmoed, de Locomotief, v. d. Schalk, J. H. C. v. Waart, Schade Buy- sing, de Giraf en Legner. Andere distilleerderijen in andere delen van de stad legden ook al het loodje of werden opgeslokt, met name o.m. I. T. Beukers, de Olifant, Meeder, Jansen en Wouterlood, de Palmboom, v. d. Eelaart, Duys e.v.a. "Er is genoeg Jenever in Schie dam" is dus voor wat betreft het aantal bedrijven die mede een grote bekendheid aan onze stad gaven, duidelijk alleen nog maar de titel van een leuk liedje. Begrijpt ons goed; de bedoeling van dit artikeltje is geenszins het Jeneververbruik te propageren. Ook spelen niet alleen nostalgi- sche motieven een rol. We begrijpen alleen nog niet he- lemaal waarom men van rege- ringswege van plan is een min of meer anti-alcohol campagne te gaan houden. Uitschieters zijn er op elk gebied maar statistisch behoort ons land tot 6en van de matigste op het terrein van drankgebruik. Voor - er is genoeg Jenever in Schiedam - zorgen hier nog slechts een paar bedrijven. Die distilleerderijen kan men op de vingers van twee handen tellen. Mede ten opzichte van de werk- gelegenheid; laat men die beide handen dichtknijpen ze hier te behouden X*wikf:Mik#wk* V ■'dill: V/,/^ ...av. ,-™«. - (Zie arflkel elders In dit nummer) de bank voor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1