Bouw nieuwe winkelcentrum „Kethel" start in april a.s. Rabobank Q BANKZAKEN voorAL Drgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Dienstencentrum "de Woudhoek" Redaktie: Postbus 4040 J. van Schaverbeke - Bachplein 189 Telefoon 70 35 18 Uit gave en advertentie-exploitatle: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. 9e jaargang no. 227 16 februari 1977 voorheen Groenoord Akkoorden Vereohijnt elke 14 dagen huis aan huia. Er is in het verleden al veel gesproken over een nieuw winkelcentrum aan de Zwaluwlaan. Helaas bleef het tot nog toe bij spreken alleen en de trage uitvoering van de plannen (om welke dan ook) maakte op de bevolking van Schiedam-Noord een verwarrende indruk. Zelfs zo dat de meesten onder ons er niet eens meer aan geloofden. Want van de zijde van het gemeentebestuur kwamen telkenmale beloftes omtrent de datum waaxop met de bouw zou worden aan- gevangen. Zelfs de verkoopadvertenties en brochures van het Bouw- fonds vermeldden de a.s. kopers van huizen in Kethel-Oost "groot winkelcentrum in nabijheid in aanbouw". (Ca. 2 jaar geleden!). Al met al dus toezeggingen die niet werden waar-gemaakt. Maar er komt nu dan - eindelijk - schot in de zaak. AANVANG BOUW APRIL. Want op een bijeenkomst die de Schiedamse handels- en bedrijfs- raad in samenwerking met de Stichting Winkelcentrum Kethel maandagavond j.l. in Europoort belegde, werden dan toch, zeker voor de inwoners van ons stads- deel, definitieve mededelingen gedaam. Het belangrijkste punt is, dat met de bouw van het winkelcent rum in april a.s. een aanvang zal worden gemaakt. Uiteraard wordt het winkelcent rum in diverse fases gebouwd en wordt pas in een veel later sta dium aan totale voltooing ge- dacht. Men start in april met de bouw van een supermarkt (van de Hr. v. d. Bosch - V6g6) met een op- pervlakte van 1000 M2 aan de westzijde van de Schiedamseweg (ter hoogte van de Lindeyerstr.). Aansluitend bouwt men dan klei- nere winkeleenheden (vanaf ca. 150 M2) in de richting van het Bachplein en aan de andere zijde weer terug in Oostelijke richting met aan het einde opnieuw een supermarkt van 1500 M2 (Albert Heijn). Als bijzonderheid mag worden opgemerkt dat het grootste ge- deeite van deze bouwfase zal worden overdekt. De beide super - markten met de bekende luifels, de resterende winkels krijgen echter een totale overkapping. Deze wordt gemaakt van kunst- stof, doch is "glashelder", zodat zonlicht in voldoende mate kan doordringen en men toch het idee heeft "buiten te zijn". DIVERSE BRANCHES. De eerste fase zal in totaal ca. 7000 M2 winkelruimte omvatten en zal ongeveer Pasen 1978 geheel Nieuwe Nederlandse film In 30 bioscopen in ons land zal op 10 maart a.s. de nieuwe Ne derlandse film "De Peetmoeder" in premiere gaan. Deze geheel Hollandse produktie van (Kees) Manders en Tom Manders Jr. be- looft een aardig spektakel te worden. In onze omgeving vindt de pre miere plaats in het Thalia-thea ter te Rotterdam. Cafe's in Schiedam langer open In verband met de viering van carnaval heeft de burgemeester besloten dat cafe's (ep dergelijke etablissementen) tot en met 22 februari a.s. op 6§n avond naar keuze tot 0.400 uur geopend mogen zijn. Dit geldt echter niet van de nacht van zondag op maandag 20 februari a.s. gereed zijn. (De Supermarkt van de Hr. v. d. Bosch is reeds dit jaar kant-en-klaar). Van deze totale ruimte zal, zoals gezegd 2500 M2 bestemd zijn voor de beide supermarkten, 800 M2 voor zaken op voedingsgebied (slagerij, bakkerij, slijterij, tabak e.d.), 1000 M2 voor textiel en schoeisel en 2800 M2 voor reste rende branches, zoals huisnoud. artikelen, bloemen, drogisterij, boeken, optiek, reisbureau, bank en dergelijke. Duidelijk is gesteld dat het win kelcentrum een wijkverzorgende functie krijgt en dat het geens- zins in de bedoeling ligt het Schiedamse stadscentrum naar de kroon te steken. VERDERE UITBREIDING. Ook aan de Zwaluwlaan en Bach- plein-kant komen winkels, deze komen echter onder een vrij hoog flatgebouw en wat lagere woningbouw. Deze - tweede - fase zal in het najaar 1978 gereed komen De laatste fase is de bouw van een kleine vestiging van Vroom Dreesmann. Een zelf-bedie- ningswarenhuis met de naam Vendet. Deze bouw, grenzend aan het Oostelijke gedeelte van het Bachplein zal echter eerst veel later worden aangevangen. Dit wanneer de geplande huizenbouw (de beroemde 5000 woningen!) in Woudhoek en Spaland geheel of gedeeltelijk is gerealiseerd. Wij geloven dat het voor de in woners van Schiedam-Noord toch een bijzonder prettig nieuw- tje is, waarom wij er dan ook zo uitvoerig aandacht aan hebben geschonken. Wij wensen de aannemer (Schie damse Aannemers Combinatie) en de architecten (bureau Lucas en Niemeijer) met de bouw alle succes en weinig vertraging toe. Ledenvergadering Wijkver. Groenoord Hoewel reeds enkele malen in ons blad gepubliceerd, doen wij dit ten overvloede nogmaals. De Wijkveren. Groenoord e.o. houdt op woensdag 23 februari a.s. haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in Boerde- rij "Landvreugd", aanvang 20.00 uur. De agenda voor deze vergadering, vindt U elders in dit blad afgedrukt. Autobandenprofiel minimaal 1 mm. Het Ministerie van Justitie heeft een richtlijn voor de politie uit- gegeven waardoor profieldiepte voor banden voor personenauto's nu minimaal 1 mm moet zijn. Deze nieuwe richtlijn is tot stand gekomen nadat de Vereniging van Bandenspeciialisten in Nederland (VACO) hiervoor jarenlang heeft gepleit mede op basis van onder- zoekingen bij de bandenindustrie en praktische ervaringsgegevens van de zusterorganisaties van de VACO uit het buitenland. Van Nederlandse zijde hebben met name Veilig Verkeer Neder land, de ANWB en de KNAC het VACO-initiatief ondersteund. De nieuwe richtlijn geeft een extra stimulans aan de bevordering van de verkeersveiligheid, een aspekt dat juist nu bij de win- terse wegomstandigheden speci- aal aksent krijgt. Op besneeuwde natte wegen is voldoende profiel immers van het allergrootste be- lang om de auto in de julste koers te houden. Door het vaststellen van een mi nimum profieldiepte voor banden voor personenauto's gaat Neder land zich nu meer richten op de Europese voorschriften ten aan- zien van de verkeersveiligheid. In alle andere EEG-landen be- staan reeds banden-voorschriften deze gaan echter veelal verder dan de thans in Nederland uit- gegeven richtlijn. DIA-lezing over bloembakversiering Op uitnodiging van de Wijkver. "Bijdorp" zal op dinsdag 5 april a.s. een lezing (met dia's) worden gehouden over gevel- en bloem bakversiering. De lezing - door de Heer A. de Bruin van de Gem. Plantsoenen- dienst - wordt gehouden in ge- bouw 'tTrefpunt aan de Schie damseweg 32 in Bijdorp, aanvang 20.00 uur. Hoewel een en ander uitgaat van de Wijkver. Bijdorp, zijn ook bewoners van andere wijken in Schiedam-Noord van harte welkom. Nu voor "Half geld naar het Passage-Theater Mensen, dit is toch wel een unie- ke kans om voor de HALVE PRIJS in het fraaie Passage-Theater te genieten van een toneelstuk. Niet alleen een goed stuk, maar zeker een toneelvoorstelling die U weer eens ouderwets doet lachen. En dat is lets wat U de laatste tijd bij Uw huisbioscoopje toch wel mist. Dus waarom zoudt U op vrij dag 18 februari a.s. nog bij de buis blijven zitten Nu eens geen ingeblikte,- buiiten- landse serie; maar onvervalst Hollands toneel. En,nog wel gespeeld door een Schiedams gezelschap; 'Groeton'! Nadere aanbeveling is eigenlijk overbodig en we maken er dan ook verder geen woorden meer aan vuil. Want als U eens wist, wat U mist En voor U, leden van de wijkver eniging, geldt een zeer speciale prijs. Voor de toegangsprijs van f 5,00 betaalt U slechts f 2,50 En wie laat daar nu, z6'n voor- stelling, van z6'n toneelgroep voor lopen Er zijn nog enkele kaarten te koop bij: Mevr. R. v. d. Slot. Dirk Schaferplein 90; Mevr. H. van Geloven, Jac. Urlusplein 96; Hr. G. de Jager, H. Bosmansplein 125; Hr. J. van Schaverbeke, Bachplein 189. Ga zo gauw mogelijk even langs, ga vanavond nog. Want morgen kan het best te laat zijn. Da's jammer voor u want U mist dan "Polyester Polka" door toneel groep "Groeton" uit Schiedam- Noord. Zorg dat U er bij komt Dit mag U niet missen GRATIS KIP Zie pagina elders in dit blad Carnavalsopfocht in Groenoord Voor U het mocht vergeten: zaterdag 19 februari a.s. start om 13.00 uur van het Bachplein de grote Carnavalsoptocht van de Schiedamse vereniging "De Riet- zeilers". Naar het zich laat aanzien zullen nog een groter aantal praalwa- gens dan vorig jaar het geval was de feestelijke tocht opluisteren. Via Bachplein, Zwaluwlaan, Mozartlaan, Borodinlaan, Vival- dilaan, van Beinumlaan en Laan van Bol'Es zal de stoet zich naar het stadhuis begeven. Na een ontvangst van de burge meester (om 15.00 uur) volgt nog een route door het centrum van de stad. YoordwAklioordf n de bank voor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw ii

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1