INSCHR1JVING RENIRIE ais woningzoekende van alleenstaanden en tweepersoonshuishouden z AUTORIjSCHOOL TINEKE RENIRIE Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 419, Schiedam. Betalingen en contributiec Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, tji.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Sehiedam. - Telefoon 70 10 65. Voor alleenstaanden, voor tweepersoonshuishoudens en voor personen van 18 jaar en ouder die zich op deze manier zelfstandig Widen huis- vesten, Is in Schiedam de mogelijkheid geopend om zlch als woning zoekende te laten inschrljven bij het gemeentelljke bureau Huisvesting Met nadruk moet er op worden gewezen, opdat geen onjulste verwach- tlngen gewekt worden, dat het zich laten inschrijven in veel gevallen niet direct zal kunnen leiden tot het op korte termijn toewijzen van een woning. o- ts Met deze registrable geeft het ge- meentebestuur uitvoering aan de opzet van staatssecretaris drs. M. P. A. van Dam van Volkshuisves- bing en Ruimtelijke Ordening, zoals neergelegd in zijn nota aan de Tweede Kamer van 14 juli 1975 waarin een aantal maatregelen zijn aangekondigd om de woon- ruimtevoorziening voor de groe- pen alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens (en wie daar- toe gerekend willen worden in de komende jaren te verbeteren. In dezelfde nota heeft de staats secretaris bekend gemaakt, dat in een groot aantal gemeenten (waaronder Schiedam) een bij - zondex onderzoek zal worden ver- richt naar de huisvesting van de groepen alleenstaanden en twee persoonshuishoudens. Burgemeester en Wethouders van Schiedam waren bereid aan dit onderzoek medewerking te ver- lenen; daartoe is in Schiedam een "stuurgroep" ingesteld om een en ander voor te bereiden. In deze stuurgroep, waarvan bur gemeester drs. A. J. Dems voor- zitter is, hebben zititing de ver- tegenwoordigers van diverse ge- meentelijke instellingen en Schiedamse verenigingen en Stichtingen. Deze stuurgroep zal het gemeen- tebestuur adviseren over maat regelen op zowel korte, als lan- gere termijn inzake het vaststel- len van een beleidslijn. Formulier Een resultaat is, dat burgemees ter en wethouders het besluit hebben genomen om de inschrij- ving als woningzoekende te ope- nen voor de groepen waar het om gaat. Aangezien het een lande- lijke registrable betxeft, zijn daarvoor nieuwe inschrijfformu- lieren ontwoxpen, aan de hand van door de staatssecrebaris vast- gestelde richtlijnen. Zo worden van de woningzoeken- den uit deze groepen, die zich op- geven, tal van gegevens gevraagd Zoals de huidige wijze van huis vesting en de huidige situatie van het huishouden, de gedachte toekomstige huishoudenssituatie, het beroep en de binding met Schiedam, de gewenste maximale huur, het (belastbare) inkomen, de gemeenten waar men zich als woningzoekende heeft gemeld, de reden waarom (andere) huis vesting wordt gevraagd en ook de voorkeur voor een woningtype, voor de woonwijk en de manier van wonen, b.v. cooperatief, in een commune e.d. Het aanvraagformulier is ver- krijgbaar bij het bureau Huisves ting, Korte Haven 27, geopend op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, waar het formulier ook weer in- geleverd moet worden onder overlegging van het trouwboekje (indien gehuwd) of een legitima- tiebewijs (indien ongehuwd). Tevens is de mogelijkheid geo pend op de koopavonden (don- derdag) het aanvraagformulier af te halen bij de afdeling Bur- gerzaken, Overschiesestraat 2. Echter het formulier dient ook VOOR WITTEN, SCH1JLDEREN en BEHANGEN P. A. v.d. KRUIT U kunf nog naar de RAI OPROEP voor MEDEWERKERS Kindermiddagen Woudhoek Hierbij doen we een herliaalde oproep aan ouders en aan andere belangstellenden om te helpen bij de organisatie van kinder middagen in het dienstencentrum "Woudhoek". Iedere keer hoor je weer vertellen dat er zo weinig te doen is voor de jeugd in Schiedam-Noord, Dat is misschien wel waar, maar de mensen die zich daar dan zo bezorgd over maken - en anderen die ge- woon iets voor de jeugd willen doen - worden uitgenodigd om te bellen naar het onderstaand adres, Als er dan niemand te vinden is die hoogstens 6en maal per maand op zaterdag enkele uurtjes aan de jeugd wil geven dan zal ook deze aktiviteit tot mislukken gedoemd zijn, Mensen die dit willen voorkomen wor den uitgenodigd te bellen of te schrijven naar Mevr. v d, Spek, Bouwmeesterweg 40, telefoon 70 95 38. LAAT DE KINDEREN NIET IN DE KOU STAAN uitsluitend te worden ingeleverd bij bureau Huisvesting. Maar nogmaals, inschrijving als woningzoekende betekent niet, dat men op korte termijn een woning toegewezen krijgt. Orgelconceri groot succes De eerste zang- en orgelavond die op 4 februari j.l. in de Grote Kerk van Schiedam gehouden werd is een bijzonder groot suc ces geworden. Gelukkig is het plan om een der- gelijke avond dit jaar nog 1 of 2 maal te geven. Zodra ons bekend is wanneer deze avonden zullen worden ge houden zullen wij dit in ons blad bijtijds bekend maken. RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON^7142(58 U kunt nog naar de "Personen- auto Rai 1977", maar U moet dan wel erg snel zijn. Want de grote automanifestatie duurt nog toit en met zondag 20 februari. De openingstijden zijn van 10.00 - 17.00 uur en van 19.00- 22.00 uur. Op zaterdag 19 en zon dag 20 februari is de openingstijd van 10.00 - 17.00 uur. Toegangsprijs f 6,00 per persoon. Oude banden en het Milieu Noem oude banden en men denkt aan afval. Maar wat men afdankt kan soms weer gebruikt worden. De banden recycling experts van de Goodyear Tire Rubber Com pany in de Verenigde Staten hou- den zich al jaren bezig met het beproeven en toepassen van me- thoden om het oude banden pro- bleem aan te pakken. Jaarlijks komen er in de V.S. 165 miljoen op de schroothopen te- recht. Goodyear's recycling activiteiten omvaitten het construeren en aanbrengen van bandenriffen op de zeebodem (ter bevordering van de visstand), golfbrekers, drijvende "matten" van oude banden voor kust- en oeverbe- scherming en schok absorberende barrieres op snelwegen. Dit zijn slechts enkele van de meer dan 100 toepassingsmoge- lijkheden voor oude banden. Verder werkt Goodyear mee aan de constructie van installaties voor het herwinnen van olie, staal en roetzwart uit oude ban den. Deze vrijgemaakte grond- stoffen kunnen dan weer ge bruikt worden voor de produktie van nieuwe banden. GOLFBREKERS. De eerder genoemde golfbrekers kunnen volgens velen een be- langrijke rol spelen bij de be- scherming van kustgedeelten die gevaar lopen om door het water afgeschuurd te worden. De thans in gebruik zijnde golfbrekers ge- construeerd uit oude banden ver- minderen de kracht van 1 tot 1,5 Werlcgroep Ruimtelijke Ordening van de S.S.S.N. Telefoon R. W. Poels 700191 Plan Sportschool Peter van Anrooylaan Bij de Gemeente Schiedam loopt op dit moment een aanvrage voor een stuk grond voor de bouw van een sportaccommodatie in Groenoord. Aanvrager is de Heer G. Vroegh, die een sportschool heeft en die in Groenoord, waar meer dan de helft van zijn leden vandaan komt, een onderkomen wil bouwen voor het geven van sportonderricht in de vrije sector waaronder judo, conditietraining en aanverwante sporten. De bedoeling is een semi-perma nent houten gebouw met beton- nen fundering neer te zetten. Af- metingen ongeveer 25 bij 9 meter met een hoogte van 4 meter. Het toegewezen stuk grond is ge- legen langs de Peter van Anrooy laan, op de hoek van de Jacob Bijsterstraat. Zo te zien wegen de voordelen tegen de eventuele nadelen op. Het object kan een verlevendiging van de wijk zijn, waar verder bijna alleen gewoond wordt, en de reisafstand wordt voor het grootste deel der jongelui korter (er zijn ongeveer 350 leden jon- ger dan 14 jaar). Nadeel zou kun nen zijn het verdwijnen een stuk open (speel)-gebied en gezichts- of geluidshinder voor de direct omwonenden. De afmetingen en de geringe hoogte maken die hin der echter vrij klein. De werkgroep Ruimtelijke Orde ning van de S.S.S.N. ziet de zaken voorlopig zonder moeilijkheden, maar de omwonenden zullen uiteraard zelf moeten ultmaken in hoeverre hinder voor hen gaat ontstaan. meter hoge golven met ongeveer 80°/o. De eonstructiekosten bedra- gen slechts een tiende van die van conventionele golfbrekers. Drijvende bandenmatten met ka- bels aan de bodem bevestigd, zouden het antwoord kunnen zijn op afkalvende oevers van meren en rivieren. Zo'n bandenmat heeft bijvoor- beeld in Roger's City, Michigan, het behoud betekend van een strand in de omgeving waarvan een waterzuiveringsinstallatie be- schermd moest worden tegen de frequent opstekende stormen rond het Huron meer. Een toepassing die reeds over de gehele wereld ingang heeft ge- vonden is het op de zeebodem neerlaten van gebundelde oude banden, al of niet verzwaard met beton. Deze kunstmatige riffen raken na enige tijd begroeid met allerlei organismen die vissen tot voedsel dienen en waardoor de visstand ter plaatse wordt ver- beterd. Een dergelijk project werd ultge- voerd voor de kust van Florida bij Fort Lauderdale. Hiervoor werden 1,5 miljoen banden gebruikt. Jaarlijks komen hier 1 miljoen stuks bij die door de autoriteiten in de gehele staat worden verzameld. VEILIGHEID. Ook ziet men toekomst in het ge bruik van oude banden als veilig- beidsbuffers bij gevaarlijke pun- ten op snelwegen. Er zijn proeven genomen met wagens die men met een snelheid van bijna 100 km/u op zo'n speciaal geconstru- eerde bandenbarriere liet fnrijden waarbij de opgelopen schade ge- ring was. "Elke keer als we een nieuwe toe- passing voor oude banden ont- dekken, betekent dat weer een bijdrage tot een schoner milieu", zegt dedirecteur van de research afdeling, Richard D. Candle. "Bovendien sparen we op zo'n manier onze natuurlijke hulp- bronnen. Vooral dit laatste is be- langrijk. Wij moeten proberen het verbruik van onze bodem- schatten over een zo lang moge- lijke periode uit te smeren. Intus- sen moeten er technologische ontwikkelingen plaatsvinden die het in de toekomst mogelijk ma ken de behoefte aan natuurlijke grondstoffen aan te vullen". DE NOORDER AKKOORDEN geeft de toon aan. Houdt U op de hoogte van wat er om U heen gebeurt en zal gaan gebeuren. Onze adverteerders maken U met hun aanbiedingen prijsbewust. Profiteer van beide. o o Cu ffl p-« o o 1-1 ro Is het voordeligst en meest vertrouwde adres loch aliijd Lellesfraat 32-34 SCHIEDAM-Tel. 264432 Door onz* felefoonbeantwoorder zij'n wij staeds beraikbaar. v/h G. J. J. PONjt

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3