HUURVERHOGING Rabobank (S UW voorAL BANKZAKEN en wat U daarover moet weten 9e jaargang no. 228 2 maart 1977 GRATIS KIP Watersporttentoonstelling Nieuw bestuur Wijkvereniging Groenoord e.o. Huisvrouwen verontrusf over toe- nemend autoverkeer 'RIJNMOND' heeft eigen vlag Discussienota van werkgroep wijk- ontmoetingscentrum De »Noorder Akkoorden« krijgt NIEUW JASJE! Geen gemeentegarantie voor aankoop van slechte woningen Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Dienstencentrum "de Woudhoek" Redaktie; Postbus 4040 - J. van Schaverbeke Bachplein 189 Telefoon 70 35 18 Uitgave en advertentie-exploitatle: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, teL 701956. wordrn voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen hui» aan huis. Ook dit jaar gaan de huren weer omhoog. U zult als huurder binnen- kort bericht ontvangen dat, afhankelijk van de waardering de huur- kosten tussen de 7 en 11 omhoog gaan. De gezamenlijke wijk- en bewoners verenigingen, de buurt en club- huizen en een aantal andere organisaties vinden deze huurverhoging nogal onrechtvaardig omdat niet zeker is dat er een reeele loons- verbetering inzit. Hier worden de laagstbetaalden toch weer de dupe. Vooral als men individuele huursubsidie geniet die ieder jaar minder wordt. Wij pleiten dus voor verhoging van deze individuele huursubsidie. BETAALBARE NIEUWBOUW. In Schiedam-Noord moet nog veel worden gebouwd. Een deel van die te bouwen woningen zai verhuurd worden. Belangrijk is dat die huren betaald kunnen worden. Ook daarvoor moeten goede individuele huursubsidie- mogelijkheden blijven. HUURVERHOGING IN ALLE GEVALLEN A1 zal er in Schiedam-Noord ge- lukkig niet van slechte woningen gesproken kunnen worden, het is toch van belang te weten dat de huurverhoging niet in alle geval- len terecht kan worden opgelegd. Er zijn gronden om te weigeren b.v. als U constateert dat de ver hoging ook over de servicekosten en stookkosten etc. is berekend inplaats van alleen over de 'kale' huur. U heeft Uw klachten over Uw wo- ning natuurlijk altijd direct aan de huiseigenaar doorgegeven. Mocht ondanks dat het euvel niet verholpen zijn en bleef U zitten met vochtplekken als gevolg van gescheurde muren, verteerde raamkozijnen met lekkage en schimmel: neem dan het formu- lier waarop U kunt weigeren en vul dat in. Neem in twijfelgevallen eerst even contact op met de wijkver eniging. Weigeren moet U wel binnen vier weken opgeven aan de huiseigenaar, gerekend vanaf de dag dat U de aanzegging tot huurverhoging ontving. Zorg ook altijd dat U bij weigering het verschil tussen de oude en nieu- we huurprijs weg legt zodat U, wanneer uw weigering ongegrond wordt verklaard, toch kunt be- talen. HUURMANIFESTATIE IN "IRENE". Het Stedelijk Huuroverleg Schie dam (SHS) organiseert ook dit jaar weer een huurmanifestatie. Hier zullen leden van de Tweede de bank voor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef.7051 55 Nieuwlandpleiri 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 Kamer of de huurdeskundigen van de PVDA, CDA, CPN en VVD aanwezig zijn om Uw vragen te beantwoorden of Uw kritiek aan te horen. Een erg belangrijke bij - eenkomst omdat de partijen hier aan de basis, ideeen op kunnen doen om tot een beter bouw- en huurbeleid in Nederland te komen U bent daarom hartelijk welkom op 14 maart in "Irene", 's-avonds om 20.00 uur, Nieuwe Haven 155. Toegangsprijs f 0,50. Om de kosten hoeft U niet weg te blijven want waar kunt U spreken met Kamerleden voor twee kwartjes? Die kunnen geen bezwaar zijn. Daarom nogmaals, laat merken dat een goed bouw en huurbeleid belangrijk is. Wij rekenen op U. Mede namens het SHS, Wijkvereniging Groenoord, Postbus 410, Schiedam. Dit mag U niet missen Zie pagina elders in dit blad Van 4 tot 13 maart a.s. zal in Amsterdam weer een Hiswa- watersporttentoonstelling worden gehouden. De manifestatie, die elk jaar meer bezoekers trekt, zal weer in het bekende RAI-gebouw worden gehouden. Tijdens een vrij matig bezochte algemene ledenvergadering op 23 februari j.l. van de Wijkvereni ging "Groenoord e.o." werd o.m. een nieuw Hoofdbestuur samen- gesteld. Dit door toetreding van een aan tal nieuwe bestuursleden en door het felt dat de Heren G. de Jager (2e penningmeester) en J. van Schaverbeke (secretaris) zich voor hun functies niet herkies- baar stelden. (Beiden blijven echter wel lid van het bestuur). Het nieuwe Hoofdbestuur ziet er als volgt uit: S. Ph. Louis (voorzitter), Mevr. H. van Geloven (Secretaresse), H. F. W. Haan (penningmeester, leden: Dames S. G. Groeneweg, M, Jansen en J. v. Loenen en de Heren Th. Bakkers, H. Gusman, G. de Jager, A. J. Hellwig en J. van Schaverbeke. Voor het jaarverslag 1976 van de vereniging verwijzen wij u naar de publikatie daarvan elders in dit nummer. Huisvrouwen uit Schiedam-Noord en met name die woonachtig zijn op het Johann Straussplein zijn ernstig verontrust over het toe- nemend autoverkeer op de Mozartlaan. De doorslag gaf een door het rode stoplicht rijdende taxi die ter hoogte van de Borodinlaan op 18 februari j.l. een klein meisje aan- reed. (Gelukkig liep het dit maal goed af). Hoewel de Mozartlaan door - nog steeds "tijdelijke" - verkeerslich- ten is geregeld, maken veel huis- moeders zich zorgen over het sterk vergrote verkeersaanbod op deze rijweg. Een rijweg waartegen de Wijk vereniging Groenoord en de re daktie van dit blad zich indertijd ten sterkste hebben verzet. Door de uitbouw van Woudhoek en de wegomlegging van het dorp Kethel in de rich ting Delft is inderdaad de laatste tijd het ver keersaanbod belangrijk toege nomen. Onzerzijds vrezen wij dat wan neer de plannen tot afsluiting van een aantal straten in Groen- oord-Midden zullen doorgaan, het verkeer over de Mozartlaan nog meer zal toenemen. De huismoeders - zo werd ons medegedeeld - overwegen een aktie op touw te zetten. Indien wij over nadere gegevens beschikken, zullen wij hierop in ons e.v. nummer zeker terug- komen. Reeds ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan (1975) van het openbaar lichaam Rijnmond werd een ontwerp van een "eigen vlag" aangeboden. De Raad van Adel ging hier echter toen niet mee akkoord. Het dagelijks bestuur van Rijn mond heeft nu een nieuw ont werp aangeboden die naast een Rijnmondvignet witte en blauwe banen heeft. De werkgroep Wijkontmoetings- centrum Schiedam-Noord liet en- kele dagen geleden een keurig verzorgde discussienota verschij- nen, betreffende de indeling, be- nodigde ruimtes e.d. van het in de toekomst te realiseren ont- moetingscentrum (Wijkgebouw) aan het Bachplein. De voor de inwoners van Schie dam-Noord zeker interessante nota werd op een tweetal avon- den, besproken, waarbij gelegen heid was tot het bekijken van een kleine tentoonstelling, het stellen van vragen enz. Wie op de beide avonden (24 febr. en 1 maart j.l.) verhinderd was te komen, kan nog terecht op 3 maart a.s. in Boerderij "Land- vreugd" aan de Sweelincksingel. Aanvang 20.00 uur. Elke geinteresseerde - en in feite moet dat elke inwoner van Schie dam-Noord zijn - is morgenavond van harte welkom. Uw huis (aan huis) blad "Noorder Akkoorden" gaat zeer binnenkort zijn tiende jaargang in en we zijn er een beetje trots op, dat we zdlang de storm der tijden hebben weten te doorstaan. Begonnen als piepklein mededelingenblaadje van de Wijkvereniging "Groenoord" (we zijn nog steeds h6t offi- cieele orgaan van die vereni ging), zijn we qua aantal pagina's in de loop der jaren steeds "groter gegroeid". De uitgever en de redaktie van dit blad achten nu de tijd gekomen om de "Noor der Akkoorden" van aanzicht te veranderen. Deze uitgave? is dan ook de laatste die Us in deze reeds jarenlang be-a staande vorm onder ogen krijgt. Met ingang van ons volgend nummer zal dit blad dan ook in een geheel ander jasje zijn gestoken. Want ons omhulsel was ons de laatste tijd toch wel wat te nauw geworden Ons nieuwe jasje geeft o.m. door uitbreiding van het aantal kolommen ons wat meer ruimte. Ruimte die we zeker zullen gebruiken om U nog meer informaties, wetenswaardig- heden enz. van in en om Schiedam te verstrekken. Wie een eigen woning wil kopen, hetzij een nieuwe, hetzij een be- staande en reeds eerder bewoonde woning die door de koper zelf be- trokken zal worden, kan van de gemeente Schiedam een garantie krijgen voor de financiering, d.w.z. een garantie voor de beta- ling van rente en aflossing van een hypothecate lening. Zo'n ge- meentelijke garantie (met deel- neming van het rijk) geeft het voordeel dat de hypotheek-gever vaak bereid zal zijn het bedrag van de lening hoger te stellen. Reeds eerder is er op gewezen dat deze gemeentelijke garantie niet automatisch verleend worm. De gemeente neemt in aanmer- king of de aanvrager over de fi- nanciele draagkracht beschikt om de rente en de aflossing te be- talen. Doch ook op de kwaliteit van de te kopen woning wordt gelet. De gemeente Schiedam zal de garantie weigeren wanneer de kwaliteit van de te kopen woning te wensen overlaat, wat bij een aantal woningen inderdaad ook het geval is. Aangezien aan de bemiddeling bij het verkrijgen van een lening dor een z.g. Bemiddelend Orgaan kos ten zijn verbonden, wordt de as- pirant-koper aangeraden om zo no dig in geval van twijfel aan de kwaliteit van de woning bij de secretarie-afdeling Financien in het Stadskantoor op de le etage te informeren of er voor de be- trokken woning ook bezwaren gelden tegen het verlenen van een gemeentelijk garantie.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1