Valhelm op en kinband vast RENIRIE s Diensfencentrum 'De Woudhoek' de magneet z AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE Programma: •uea (N3AOa3ISH3QNO, 13 jiraq n N3Cra005DIV H3QHOON Bezorgklachten? BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 De landelijke kruisvereniging een ieit drukkerij voor AL uw familie drukwerk o o OJ "T3 H O O Spreekuur: Leidster diensten centrum mej. C. C. A. M. Donders donderdag van 9.00 - 10.00 uur, in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Gezinsverzorging. Elke maandag van 11.00 - 12.00 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woensdag v.a. 8 uur 's-morgens. Graag handdoek meebrengen. Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak de pedicure bereid is U thuis te behandelen. Indien U van deze mogelijkheid gebruik wenst te maken, kunt u zich telefonisch opgeven. Telefoon 70 95 55. Ook oudere wijkbewoners in Groen- oord, de Woudhoek en Kethel, kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf 13.00 uur. Graag handdoek mee brengen. U wordt vriendelijk ver- zocht voor 13.30 uur aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 da-gen. Aanwezig op 7 en 21 maart, vanaf 14.00 uur. Gehoor- en Gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreek uur, vanaf 14.30 uur. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boeken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30 - 11.30 uur. Handwerken Elke maandag en dinsdag van 14.00 - 16.00 uur, kan men in de recreatiezaal handwerken, waar- bij ook voor U nog plaats is. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15 tot 10.00 uur, is er gevarieerde gym nastiek met muziek in de grote zaal. Om 9.00 uur worden de deel- nemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10 uur, gesloten. Volksdansen: In de grote zaal is er elke vrijdag morgen van 10.00 - 11.00 uur, ge legenheid tot volksdansen, waar- bij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt U eens kijken Vrijdag 4 maart: Wereld-Gebedsdag. Aanvang 19.30 uur. Zaal open 19.00 uur. 10 maart: Uitvoering Schiedamse Muziek- school. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Toegang f 0,75 per persoon. 15 maart: "De Plant als Geneeskruid". Lezing met dia's. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Toegang f 0,75 per persoon. Het komt wel eens voor dat men zich met klachten over bezorging wendt tot onze redaktie of drukkerij. Dlt is echter niet juist, want zoals in de kop van dit blad is vermeld, kunt U indien U eventueel bezorgklachten heeft (niet of niet tijdig ontvangen van de "Noorder Akkoorden") zich wenden tot telefoon 70 19 56. (Mevr. de Paepe). RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice Heijermansplein 38 - SCHIEDAM - Telefoon 7095 55 22 en 23 maart: FANCY FAIR. Met o.a. Rommelmarkt. Rad van Avontuur, enz. enz. Op 22 en 23 maart 1977, wordt er door het dienstencentrum "De Woudhoek" een grote Fancy Fair georganiseerd. Aan Groenoorders, Woudhoekers en Kethellaars, is dit nu een mooie gelegenheid om Uw bezit- tingen die U reeds bij die vorige schoonmaak op de stoeprand wilde zetten. (U kon er echter geen afstand van doen). Want ergens zijn er dingen bij, waar- van U denkt mogelijk kan een ander zoiets goed gebruiken. Voorbeelden: in de Kethel, is vast wel een wagenwiel, melkjuk of melkbus die er uit moet. In de Woudhoek en Groenoord zullen er best bewoners zijn die goede en bruikbare artikelen met de grote schoonmaak opruimen, die op zo'n Fancy Fair gretig af- trek vinden Misschien wel bij Uw naaste buur Want wij: Dienstencentrum "De Woudhoek" zien uit naar Uw reaktie. U, belt tel. 70 95 55 en wij halen. Brengen mag ook. Dinsdag 29 maart: Grote MODE-SHOW van Mode- huis "Clausan". Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Toegang gratis. Op deze avond wordt er niets verkocht. Gelegenheid tot het aankopen op de daarop volgen- de dagen. Voor gratis vervoer wordt door de Firma Clausan gezorgd. OPENSTELLING DIENSTEN CENTRUM OP ZONDAGEN. Op zondag 6 en 20 maart is het dienstencentrum van 2-5 uur ge- opend. Dienstencentrum GESLOTEN. Op 21 en 24 maart, is de zaal ivm het opbouwen en afbreken van de Fancy Fair kramen, gesloten. Voor al onze bijeenkomsten geldt personen onder de 18 jaar - zon- der geleide - geen toegang. Vanouds bestonden er in ons land drie kruisverenigingen: het Groene Kruis (alg.), het Wit- Gele Kruis (r.k.) en het Oranje- Groene Kruis (prot. Christ.). Op allerlei manieren hebben deze kruisverenigingen in de loop der jaren samengewerkt, zowel lan delijk, als provinciaal en plaatse- lijk. In 1972 werd de samenwer- king nog nauwer door het samen- gaan in de Stichting Nationaal Centrum voor Kruiswerk, waarin de drie landelijke verenigingen wel bleven bestaan, maar hun bureaus samenvoegden tot e&n landelijk bureau. Nu is het dan zover, dat de in- middels gefuseerde provinciale kruisverenigingen samen de Na- tionale Kruisvereniging hebben opgericht. Deze nieuwe landelijke kruisvereniging neemt binnen- kort alle taken over, welke tot nog toe door het Nationaal Cent rum voor Kruiswerk en de drie oude landelijke verenigingen werden verricht. De Nationale Kruisvereniging neemt ook alle rechten en plichten over, waarna het N.C.v.K. en de drie landelijke verenigingen in liquidatie gaan. Er is dan landelijk nog slechts een kruisvereniging. Ook op provinciaal en plaatselijk vlak is de fusie reeds een eind gevorderd. Waren er in 1970 nog 1677 plaatselijke kruisverenigin gen, momenteel ligt dat aantal rond de duizend. In de meeste plaatsen is nog slechts een gefu seerde kruisvereniging werkzaam. Ondanks de omvang van de kruis- organisatie (meer dan 10.000 werknemers, in dienst van ca. 900 werkgevers), gaat de herstructu- ering gestaag verder. Dat dit tijd vergt is onvermijdelijk, omdat kruisverenigingen organisaties zijn met een traditie van meer dan een eeuw. Dergelijke oude verenigingen kan men niet van de ene dag op de andere omtur- nen. Bovendien maakt de over- heid het de kruisverenigingen ook niet bepaald gemakkelijk bij het bereiken van een goede her- structurering, nu elk jaar op- nieuw de subsidies in de tang worden genomen. Ondanks alle moeilijkheden gaat het kruiswerk echter door met het vernieuwen en verjongen van zowel de orga- nisatievorm als de inhoud van het werk, het dienstenpakket dat het publiek in de thuisgezond- heidszorg wordt geboden. verlovings-, huwelijks- en geboortekaartje8 rotterdamsedijk 279-281 Schiedam telefoon 26 86 66 - 26 66 70 De politie in ons land wordt nog te vaak geconfronteerd met brom- fietsongevallen waarbij sprake is van hoofdletsel, doordat de valhelm niet blijkt vast te zitten. "Uit nonchalange wordt de helm vaak op- gezet zonder de kinband te sluiten", zeggen politiemensen. Uit hun omgevalsrapporten blijkt hoe gevaarlijk dat is. Het lijkt daarom op het intrappen van een open deur als Veilig Ver- keer Nederland voorlicht: Val helm op, kinband vast. Toch is met het verplicht dragen van de valhelm door bromfietsers en hun duopassagiers het ver- schijnsel om de hoek komen kijken dat vooral jongeren de helm wel opzetten, maar niet vastmaken. En dat is een levens- gevaartijke zaak. Evenals het niet dragen van die levensbescher- mende valhelm trouwens. ZONDER HELM. Onlangs hebben de politiekorpsen in ons land op verzoek van de Centrale Politie Verkeerscommis- sie (CPVC) een week lang het ge- drag van onder andere bromfiet sers geeontroleerd. lets dat direct opviel was dat niet minder dan 751 bromfietsers een bekeuring kregen wegens het niet dragen van de valhelm. Hoe bestaat het, zou je zo zeggen. Van het nut en de noodzaak van htt dragen van een valhelm moet iedere bromfietser zo langzamer- hand toch wel overtuigd zijn. En dan nog afgezien van de per 1 februari 1975 bestaande verplich- ting om een goedpassende helm te dragen. Webtelijk geregeld is toen gelijk dat de kinband altijd op deugde- lijke wijze gesloten moet zijn met zo min mogelijke speling. Wan- neer de kinband vast zit, mag de helm niet of nauwelijks met de hand heen en weer geschoven kunnen worden ten opzichte van de hoofdhuid. WEG MET KINCUP. Het Instituut voor Wegtransport- middelen IW/TNO in Delft keurt valhelmen niet alleen op schok- dempende eigenschappen en an dere zaken, maar ook op kin- bandsterkte. Buiten de keuring valt echter de zogenaamde kincup, het kinkapje dat bij een niet goed vastzittende kinband naar boven kan schie- ten. "Gooi het daarom weg en houd het alleen op een goed vastzittende kinband", luidt het advies van het IW/TNO. Een ander punt: de verschillende sluitingen, die ook voor de kin band in de handel zijn. De heer H. Hussem van de afde- ling Technische Zaken van Veilig Verkeer Nederland: "Er zijn bij- voorbeeld gesp-, wurg-, druk- knop-, dubbele- en insteekslui- tingen. Met handschoenen aan is het soms lastig de kinband goed vast te maken. Dan maar de handschoenen even uit om de helm goed strak op te kunnen zetten. Want zo stoer is het niet op een bromfiets te zitten met een losse kinband om het hoofd slingerend. Bovendien is het ver- boden".

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 5