JAARVERSLAG 1976 FOTO CLUB GROENOORD (^uweiiez (^pAoot uoinicfefrojciiciil de magneet INGEZONDEN van de WIJKVERENIGING „GROENOORD" E.O. Ook In 1976 moest de Wijkverenlging een aantal leden verliezen, dit In hoofdzaak door verhuizingen naar buiten Schiedam. Als nawerking op een in eind 1975 gehouden ledenwerf aktie en door uitbreiding van de onderafdelingen, kwamen er gelukkig weer een flink aantal leden bij. Over het afgelopen jaar kan men stellen dat de balans weer in evenwicht is geraakt en de vereniging nagenoeg over het zelfde leden- aantal beschikt als in begin 1976. De onderafdelingen van de vereniging leiden een zo goed als zelf- standig bestaan en beschikken over een eigen bestuur. Het Hoofd- bestuur van de Wijkvereniging houdt echter door regelmatige bijeen- komsten wel contact met de diverse afdelingen. Nog steeds op succesvolle wijze zijn de volgende afdelingen werkzaam: Bridge, Dames-indoortraining, Toneel, Sooscommissie, Breng eens 'n Zonnetje, Schaken, Klaverjas en Zaalvoetbal, welke laatste op 29 maart 1976 "overging" naar de le Klasse Zaalvoetbal. De Fotoclub, opgericht in begin 1975 leidde een wat sluimerend be staan, doch kon eind van dit jaar weer over enige nieuwe leden be schikken. Op 4 mei 1976 werd een nieuwe onderafdeling opgericht, n.l. de Damestrimclub, die vrijwel onmiddellijk een groot succes had en circa 25 leden telt. De Societeitscommissie wist ook in het afgelopen jaar weer een aantal in het oog lopende evenementen te organiseren, waarvan vooral het Wijnfeest, Carnaval en het Kerstbal zeer succesvol waren. Naast de kinderspelen op 30 april 1976 werd ook de intocht van Sint Nicolaas in onze wijk verzorgd met een daaraan gekoppelde prijs- vraag voor de jeugd. Het verenigingsblad "Noorder Akkoorden" zag zich enkele malen, door een verlaagd advertentieaanbod, genoodzaakt wat "kleiner" te verschijnen. Over het gehele jaar genomen bestond het blad in 1976 toch grotendeels uit 12 tot 14 pagina's. 3" ANDERE AKTIVITEITEN. Ook in 1976 heeft de Wijkvereniging "Groenoord e.o." talrijke aktivi- teiten aan de dag gelegd. Regelmatig vonden talrijke besprekingen plaats, niet alleen met gemeentelijke instanties doch ook met andere wijk- en/of bewonersverenigingen in Schiedam. De wijkvereniging is in een vrij groot aantal verenigingen, commissies of werkgroepen vertegenwoordigd, met name in o.m. Beheerscommissie Boerderij Landvreugd, Stuurgroep Midden-Delfland, Rijksweg 19, Werkgroep Geluidshinder, S.S.S.N.Werkgroep Wijkcentrum, Overleggroep uitstel Huurverhoging, Begeleidings comm. Sociale Raadsman, Werkgroep Lokale Omroep, Selectiecommissie Winkelcentrum Kethel, enz. Informatie omtrent de Wijkver. en Schiedam-Noord werd gegeven met een stand op de "Welzijnsmarkt" op 25 September 1976. Successen boekte de vereniging i.z. de Her-inrichting van het Bart Verhallenplein, de afsluiting van de zij-inrit van het Chopinplein, terwijl men voorts aktie nam met o.m. de kwestie "Fietspaden in Kethel-Tuindorp" en de broodnodige "ondertunneling spoorbaan Nwe Damlaan". Het initiatief tot het geven van danslessen - in samenwerking met Dansschooi sitton - is een groot succes geworden. Men moest zelfs talrijke aanmeldingen noodgedwongen op zij leggen. Medewerking werd voorts verleend aan "Sportreal" met het organiseren van sport- demonstraties in Groenoord en aan de in mei 1976 gehouden aktie "Bloembakken- en balconversiering". Voor de bejaarde inwoners van de wijk werd er een dag-tocht georga- niseerd, terwijl voor hen op 18 december 1976 een zeer geslaagd "Kerstfeest" werd gehouden. Voorts werd eind 1976 getracht een "Bejaardensoos" op te riehten, de resultaten daarvan zal men eerst in 1977 kunnen waarnemen. Ten slotte werd voor de leden van de vereniging een avond georgani- seerd in "de Rank" (24 September 1976) met medewerking van het Musical-theater Carrousel. Ondanks een vrij geringe opkomst mag de avond zeker geslaagd worden genoemd. Gezien het felt dat het Hoofdbestuur van de Wijkvereniging in het afgelopen jaar. met een vrij sterke onderbezetting te kampen heeft gehad, kan men toch met enige voldoening vaststellen dat er - ver- houdingsgewijs - in 1976 veel tot stand is gebracht. Met alle middelen zal worden getracht de nodige uitbreiding aan het aantal H.B. leden te geven. Hierdoor is een betere en efficiente taak- verdeling mogelijk, waardoor in 1977 ook andere op het programma staande zaken aandacht geschonken kan worden. Mede daardoor zal het in het komende verenigingsjaar mogelijk wor den nog meer aktiviteiten te ontplooien en - niet alleen voor haar leden - maar voor ALLE inwoners van Schiedam-Noord succesvol werkzaam te zijn. De Secretaris, J. van Schaverbeke. drukkerij voor AL uw familie drukwerk Cursus 'DUITS' van Teleac Op 6 april a.s. start de Stichting Teleac een cursus Duits onder de titel "Guten Tag, wie geht's". De cursus is bedoeld voor hen die nooit op school Duits hebben ge- leerd en voor hen die enige basis- kennis van de Duitse taal hebben De cursus bestaat uit 26 televisie- lessen, twee cursusboeken en 13 grammofoonplaten. De t.v. uit- zendingen vinden plaats vanaf 6 april op woensdag van 18.15 tot 18.45 uur (met een herhaling op zondag - ook via Nederland 1 - van 15.00 - 15.30 uur). Cursusprijs is 84,50. Voor informaties Teleac, Utrecht Postbus 2414, telefoon 94 02 44. WAKKER WORDEN! Noorder Akkoorden lezen Zoals wij in e&n van onze vorige nummers reeds bekend maakten, houdt de Fotoclub "Groenoord" (onderdeel van de Wijkvereni ging) regelmatig een onderling wedstrijdje. Hoewel in dit verband het woord "wedstrijd" een beetje te groot is beijveren de leden van deze Foto club zich om maandelijks een goed resultaat te verkrijgen. De uitverkoren foto van de maand februari was dit maal die van de Heer P. Meijer, welke wij hierboven afbeelden. Zoals wij reeds een vorig maal zeiden, gaat helaas bij de afdruk in de krant veel van de aantrek- kelijkheid van de foto verloren, maar wellicht houdt de zeer ak- tieve fotoclub in de toekomst nog wel eens in Schiedam-Noord een expositie van de gemaakte foto's. De fotoclub, die o.m. over een eigen ruimte met donkere kamer e.d. beschikt, heeft nog plaats voor enkele leden. Ook "begin ners" zijn van harte welkom. De Heer H. Maliepaard (telefoon 70 63 21) verstrekt gaarne nadere informaties. EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Nieuwe Nederlandse film In 30 bioscopen in ons land zal op 10 maart a.s. de nieuwe Neder landse film 'De Peetmoeder' in premiere gaan Deze geheel Hol- landse produktie van Kees Man- ders en Tom Manders jr. belooft een aardig spektakel te worden. In onze omgeving vindt de pre miere plaats in het Thalia-the ater te Rotterdam. WERELDGEBEDSDAG 4 MAART 1977. De liturgie voor de wereldgebeds- dag 1977 is voorbereid door chris- tenvrouwen uit de Duitse Demo- kratische Republiek. Onder hen waren twee moeders van gehan- dicapte kinderen. Het thema "daadwerkelijke lief- de" zien zij als een thema waar- in het gaat om dienstbetoon, een uitdaging van God om ruimte te scheppen voor liefde in onze samenleving. Wij roepen U op, in verbonden- heid met christenen over de hele wereld, U door Gods liefde te laten inspireren. In Kethel zal de gebedsdienst ge houden worden om: 15.00 uur in 'de Harg', Hargpl. 100 19.30 uur in de Jacobuskerk, Kerkweg 53; 19.30 uur in het Dienstencentrum 'de Woudhoek', Heij ermansplein. Iedereen is welkom W. A. v. Z. - H. Z o o Cl. n o o »i o- verlovings-, huwelijks- en geboortekaartjes rotterdamsedijk 279-281 schiedam telefoon 26 86 66 - 26 66 70 Dr. W<bautplein 15 - Telefoon 70 69 05 rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Voor alles op folo- en filmgebied

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 9