de magneet Rabobank UW IIP voorAL BANKZAKEN Werkgroepen verkeerscirculatie plan Groenoord Zomertyd op 3 april 1 April start opbouwwerker Schiedam-Noord Dia-avond bloembakken- aktie Wie wil er mee doen aan oprichting Schiedams Dixy-land orkest? Jaarvergadering historische vereniging Schiedam Weer minder inwoners Dolfirodam WOUDHOEK Talentenjacht voor kinderen 9e jaargang no. 230 30 maart 1977 We hebben in het verleden via ons blad nog al eens aandacht gewijd aan de kabeltelevisie (of liever het uitblijven daarvan) in Schiedam. Indertijd hebben wij door middel van een enquete willcn bezien of er hiervoor - en met name bij de inwoners van onze wijk - belangstelling bestond. De uitslag van die enquete was nogal verrassend, want ruim 90% van de ingezonden formulieren bleken uit regelrechte „voorstanders" te bestaan. Inmiddels is men in Schiedam een stapje verder gekomen en wij dachten dat het wellicht ,,zinnig" was u hierover wat nadere bijzonderheden mede te delen. drukkerij voor uw drukwerk loonier Akkoorden Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Vcor bezorgklachten a 11 e e n 7C 19 56 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Kabeltelevisie in ScMedam Alvorens wij dit doen, willen wij er toch de aandacht op vestigen dat er elders in Schiedam toch nog wel ,,te- genstanders" zijn. In Schiedam-West b.v. heeft men door middel van een handtekeningen-lijst uiting gegeven aan een protest tegen deze kabel televisie. Deze lijst is vorige week aan het gemeentebestuur overhandigd. Men is niet zozeer tegen de kabel televisie op zich, maar meer tegen het abonnement (f 10,-) en tegen de in Schiedam-West geplaatste kabelnest- kasten. Men vindt dit ontsierend! Aangenomen De Schiedamse raad nam op dinsdag 28 September 1976 het voorstel tot aanleg van een centrale an.enne-in- richting (afgekort c.a.i.) aan. Er is geen gemeente in Nederland, waar een dergelijk voorstel zo weinig beroering teweeg bracht en zo weinig publiciteit kreeg. Normaal is het dat iedere zichzelf respekterende gemeenteraad, minstens drie raadsvergaderingen aan kabeltelevisie besteedt. De raden van Rotterdam, Vlaardingen en Maassluis voldeden dan ook ruim- schoots aan deze eis. In Schiedam was het een onderonsje tussen een zeer klein aantal techno- craten. Daar bijna iedere politieke partij tij- dens de laatste verkiezingen een betere T.V.-ontvangst in het vooruitzicht had gesteld, was kabeltelevisie een ,,moe- ten". Door het niet houden van een gemeentelijke enquete (dit dus in te- genstelling met het door ons gehouden VERLOVINGS-, HUWELIJKS- EN GEBOORTEKAARTJES HANDELS- EN REKLAMEDRUKWERK Rotterdamsedijk 279-281 Schiedam Telefoon 268666-266670 Naar aanleiding van de informatie- avond over het Verkeers-circulatie- plan in Groenoord hebben zich in overleg met Wijkvereniging Groen oord een tweetal werkgroepen ge- formeerd, die het plan aan een nader onderzoek zullen onderwer- pen. De werkgroep I (bestaande uit 11 bewoners) komt voor de eerste maal op 26 april a.s. bij elkaar. Werkgroep II, die uit 10 personen bestaat, komt op 19 april a.s. bijeen. Namens de wijkvereniging Groenoord zullen mevr. S. Groene- weg (werkgroep I) en de heer H. Gusman (werkgroep II) de verga- deringen bijwonen. onderzoek) over het wel of geen kabel TV onder de Schiedammers heeft de Schiedamse raad in feite beslist dat alle ter plaatse te ontvangen stations aan de burgers moet worden aange- boden. Zeven zenders In de nabije toekomst zullen minstens zeven T.V. programma's (en een groot aantal FM-radioprogramma's) worden aangeboden. Gezien de ontwikkelingen in de ether, waarbij buitenlandse stations elkaar op afstand gaan storen, zal het nodig zijn de signalen in Rotterdam- Ommoord op te vangen en naar de verschillende gemeenten door te stra- len. Een ontvangststation op de 20e verdie- ping van het Beethovenflat in onze wijk zorgt verder voor een probleem- loze ontvangst van 2 Nederlandse, 2 Belgische en 3 Duitse programma's. Bij de aanleg en exploitatie zullen de Gemeentelijke Technische Bedrijven naast water, gas en elektra verrijkt worden met een vierde taak en bij de aanleg van de kabels toezicht houden. De Schiedamse burger krijgt in de toe komst de keuze uit twee tarieven, n.l. een maandelijks te betalen tarief 10,-) - waarin de kosten en onder- houd zijn verrekend - of alleen het onderhoudstarief, hetgeen betekent dat bij aansluiting de aangeslotene eenmalig de gemiddelde kosten van de aansluiting betaald. Men verwacht dat in Schiedam een aansluitpercentage van 80 tot 90% zal worden gehaald. Behoort u tot de 10 tot 20% niet-aangeslotenen dan blijft u wel in het genot van uw vrijheid, doch uw T.V. genot zult u dan met een kamer-antenne moeten aanvullen. Voorlichting De bewonersvereniging Schiedam- West was ook niet best te spreken over de voorlichting van de gemeente. Inderdaad is deze wel heel summier geweest. Daarin komt echter veran- dering, want binnenkort zal in geheel Schiedam een apart vervaardigd voor- lichtingsboekje verschijnen, terwijl er een speciale informatie-wagen in ver schillende delen van de stad zal wor den gestationeerd. Vooruitlopende daarop zijn wij er reeds in geslaagd een tipje van de sluier op te lichten; tenslotte probe- ren we - als steeds - ,,haantje de voorste" te zijn. U weet nu, door onze informaties, dat u straks moet ,,kiezen of kabe- len" A.s. zondag is het dan zover; want dan gaat de "Zomertijd" in. Dit in navolging van andere landen, zoals Spanje, Portugal, Italie, Frankrijk en Engeland. Niet iedereen is bepaald enthou- siast over het verzetten van de klok, met name de boeren zijn er nogal op tegen. Waarom precies weten we niet, al heeft een grappemaker gezegd: "Dan lopen alle Koekoek- klokken achter". Naar onze mening heeft het wel wat voordelen en vooral voor mensen die na hun werktijd er nog eens op de fiets (of wandelend) op uit willen is dat "uurtje langer licht" waar- schijnlijk wel welkom. Ook diege- nen die een buitenhuisje of caravan bezitten, kunnen hiervan profite- ren omdat men op vrijdagavond nog met daglicht hun eldorado kan bereiken. En uiteraard op zondag- avond op dezelfde wijze terug. Dus: op 3 april a.s. de klokken een uur vooruit. (Op 25 September weer een uur teruggezet). Wij stellen graag aan u voor: Jos van der Lugt, de nieuwe opbouw werker in Schiedam Noord. Met ingang van 1 april a.s. zal hij in deze wijk werkzaam zijn. Zijn voornaamste taak: kontakt onder- houden en stimuleren van mensen die in dit stadsdeel de samenleving positief beinvloeden, het op gang brengen van-vaak door anderen aangedragen- initiatieven en indien nodig daadwerkelijke steun leveren door bv. vergaderruimte, papier, stencils etc. ter beschikking te stellen. Dit is heel eenvoudig ge zegd. Toch is dat een moeilijke taak die alleen verricht kan worden als hij, indien nodig ook op uw steun kan rekenen. Wilt u Jos spreken dan kan dat door hem telefonisch te benaderen onder nummer 70 22 07 of hem te schrijven naar zijn kantoor in de Heijermansflat nr. 38. Wij hopen dat u, indien nodig, ook van zijn diensten gebruik kunt maken en dat u hem bij een eventuele kennismaking tijdens zijn inwerkperiode de informatie wilt verstrekken die voor zijn werk van belang is. Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord. In ons vorig nummer vestigden wij reeds uw aandacht op de in Schie dam Noord te houden "bloembak- kenaktie". Een aktie om niet alleen uzelf plezier te laten beleven aan het "versieren" van uw balkon, maar die daardoor tevens de wijk wat op zal fleuren. Op 5 april a.s. zal de heer A. de Bruin (van de Gemeentelijke Plant- soenendienst) een lezing(met dia's) houden over gevel- en bloembak- versiering. Deze bijzonder interessante lezing wordt gehouden in gebouw 't Trefpunt" aan de Schietbaanstraat 32 in Bijdorp. Aanvang 20.00 uur. Van de immer aktieve "Riverside Jazz Club" te Schiedam vernamen wij dat er pogingen in het werk worden gesteld een eigen Schie dams Dixy-Land orkest op te rich- ten. Amateur musici die hiervoor iets voelen kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden tot telefoon 261066. Vanavond houdt de Historische Vereniging Schiedam haar alge- mene ledenvergadering in de aula van het Stedelijk Museum te Schie dam. Na de pauze zal met foto's, plattegronden en een diavertoning aandacht worden besteed aan de resultaten van het verslagjaar van de werkgroep Inventarisatieprojekt Schiedam. Aanvang van de vergadering: 20.00 de bankvooriedween Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 In de maand januari 1977 is het aantal inwoners van onze stad weer met 64 teruggelopen en bedroeg toen totaal 76.801 inwoners. Het aantal geboorten van 57 is die maand overtroffen door het aantal sterfgevallen, n.l. 63. Er vestigden zich 243 personen in Schiedam, terwijl er 301 mensen vertrokken. Op 2 april a.s. start voor Dolfirodam het seizoen 1977. "Dolfirodam" is gelegen aan de Delta-route en de Schouwen-Dui- veland-route. Naast de dolfijnen en zeeleeuwenshow is het vanaf 17 mei mogelijk een speciale rondvaart te maken over het Grevelingenmeer. Folders met nadere informaties kunt u aanvragen bij Dolfirodam, Randweg 1 te Scharendijke. V4*. S .-ccs'A In het kader van de kindermiddagen zal op zaterdagmiddag 30 APRIL - Koninginnedag - een talentenjacht worden gehouden. Jongens en meisjes van 6-12 jaar kunnen in groepjes of alleen iets doen. Tot de mogelijkheden behoren o.a. het bespelen van een instru ment, een liedje zingen of een stukje voordragen. Wil je meedoen VUL dan het onderstaande strookje in en doe dit in de brievenbus van een van de volgende mensen, graag v66r 16 april I Mevr. Van Zessen - Heyermansplein 254 Dhr. J. Bonefaas - Joh. Straussplein 254 Naam: Adres: Soort voordracht: Deze talentenjacht zal gehouden worden in het dienstencentrum de Woudhoek - aan het Heyermanplein 's middags van 2-4 uur.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1