„Tuin" nu ook bereikbaar voor flatbewoners de magneet Rabobank Q UW BANKZAKEN voorAL Nog eens: ,Kabeltelevisie" Eerste paal Borodinlaan Kinderfeesten in Groenoord Inwoneraantal nog meer achteruit Wykvereniging Groenoord e.o. heeft vele potjes op het vuur! Informatiekrant Corn. v. Zanten- plein en Willem Landreplein drukkerij voor uw drukwerk 9e jaargang no. 231 13 april 1977 loonier Akkoorden Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. Groenoord e.o Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 7C19 56 Ons land telt zo'n 4V2 miljoen woningen; 2/3 deel daarvan is voorzien van een tuin. Tot groot geluk van de bewoners, want een tuin is voor velen onder ons een zeer dierbaar bezit. IV2 miljoen gezinnen en alleenwonenden in flats en etages moe- ten bet echter zbnder stellen. De enige manier voor deze groep om iets van een tuin te creeeren is het plaatsen van bloem- en plantenbakker j het balkon. Juist voor deze bewoners van flats en etages bek. >tit een stuk tuin niet langer tot de onbereikbare idealen te behoren. Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 86 66 - 26 66 76 In navolging van de daktuinen, die dikwijls aangelegd worden op grote gebouwen, is er nu een systeem ontwikkeld, waarmee men zelf op eenvoudige wijze een heuse tuin kan aanleggen; op het balkon of een andere plaats, het dak van een garage bijv. Dit systeem wordt onder de naam Comfa-balkontuin gelanceerd door Acomfa b.v. te Pijnacker. Het bedrijf, gespecialiseerd in tuin- artikelen, brengt hiermee een abso lute primeur. UNIEKE BALKONTUIN Bij de aanleg van een tuin zijn een VERLOVINGS-, HUWELIJKS- EN GEBOORTEKAARTJES HANDELS- EN REKLAMEDRUKWERK Rotterdamsedijk 279-281 Schiedam Telefoon 268666-266670 aantal dingen van belang. Een goede voedingsbodem voor de plan- ten en voldoende afwatering zijn wel de eerste vereisten. Om aan alle eisen te kunnen beant- woorden heeft de "fabrikant, ge- bruik makend van zijn ervaring met daktuinen op grote gebouwen, het balkontuin-systeen opgebouwd uit de volgende elementen: drainageplaat, filtervlies en kunst- stofschuimplaat. Deze materialen zorgen er met elkaar voor dat een uitstekende wateropname en -afvoer gewaar- borgd is, terwiil verstopping door Naar aanleiding van ons artikel in ons vorige nummer betreffende de komende ,,kabeltelevisie" in onze wijk, ontvingen wij van enkele lezers een aantal vragen. Omdat het - blijkbaar - toch niet voor iedereen duidelijk was, geven wij hierbij nog wat nadere informa- tie. Zoals wij reeds vermelden, zal niemand verplicht worden een aan- sluiting te nemen en zo abonnee te worden op de z.g.n. C.A.I. De aansluiting in Schiedam zal per wijk geschieden; het eerste is Schie dam-West aan de beurt, de wijk Groenoord volgt in de 2 fase tussen augustus-december van dit jaar. Tuindorp en Kethel-Oost zullen tot augustus 1978 moeten wachten. Tenslotte delen wij nog mede, dat eventuele grond- en plantendeeltjes voorkomen wordt. AANLEG GEEN PROBLEEM De materialen waarmee gewerkt moet worden, zijn licht in gewicht en kunnen gemakkelijk met bijv. een keukenmes gesneden worden in de vorm en grootte van de tuin die men wil aanleggen. De drainageplaat wordt op de balkonvloer gelegd, het filtervlies er op en daarovereen de kunststof- schuimplaat. De basis van de tuin is nu gelegd. Inclusief het snijden in de gewenste vorm nog geen half uur werk. En door iedereen te doen. Op de kunststofschuimplaat wordt normale potgrond aangebracht. Vrijwel elk type is daarvoor ge- schikt (Compo-Sana is door de fabrikant in kombinatie met de basismaterialen beproefd). Hoeveel potgrond men aanbrengt hangt natuurlijk af van wat er in geplant gaat worden. Men hoeft daarbij echt niet alleen te denken aan kleine planten, zoals gerani ums, afrikaantjes, erica e.d. Ook struiken en heesters zijn uitstekend te planten; brem, conifeer etc. AFWERKING Als men de basis-materialen gelegd en het groen geplant heeft. dan komt de afwerking. Een afsluitrand is noodzakelijk om het geheel binnen de perken te houden. Om een dekoratief effekt te verkrijgen is het misschien een leuk idee om er bielzen of B2 sierblokken omheen te zetten. Let wel dat de keuze van de afsluitrand pas gemaakt wordt als de hoogte van de tuin vast staat. SIMPEL IN ONDERHOUID Over het onderhoud hoeft men zich geen zorgen te maken. De kunst stofschuimplaat is zodanig samen- gesteld dat deze 50 tot 70% water vasthoudt om de planten daarvan te kunnen blijven voorzien. Over- tollig water wordt via de drainage plaat weggevoerd naar de afvoer- buis van het balkon. Normaal gesproken regelt de natuur verder alles. De Comfa-balkontuin wordt gele- verd in een pakket bestaande uit 2 drainageplaten en 2 kunststof- schuimplaten met bijbehorend fil tervlies. De platen hebben een afmeting van 100 x 75 cm. Met dit materiaal kan 1 Vi ml tuin aange legd worden. De Comfa-balkontuin is verkrijg- baar bij tuincentra, doe-het-zelf zaken en zaadhandels. de mobiele voorlichtingsstand ge- plaatst zal worden in die wijk waar het nieuwe C.A.I.-net wordt opgeleverd, terwijl men ongeveer 4 weken voordat met de werkzaam- heden wordt gestart het speciale voorlichtingsboekje zal worden ver- spreid. Vorige week donderdag heeft 's middags wethouderC. Zijdeveld de eerste paal gestagen voor de bouw van 54 woningen aan het open terrein aan de Borodinlaan. Voor deze eengezinswoningen naast het winkelcentrum De Kethel die t.z.t. zo'n 110.000 gulden moeten gaan kosten, bestaat bij- zonder veel belangstelling. Ter gelegenheid van Konin- ginnedag zullen er in de wijk Groenoord voor de kinderen weer enkele aktiviteiten zijn. Op 29 april: LAMPIONOPTOCHT Opstellen op het J. Strausspl. om 20.30 uur. Het vertrek is om 21.00 uur. De route is: J. Straussplein, Borodinlaan, Vivaldilaan, Zimmermanplein Bart Verhallenplein, Peter v. Anrooylaan, Laan van Bol'Es, Willem Pijperstraat, Obrecht- straat, Valeriusstraat, Swe- lincksingel, waar bij Boerderij ..Landvreugd" de stoet ont- bonden zal worden. Op 30 april: 's morgens om 10.00 uur STRAATTEKENEN voor kinderen van 6 t.e.m. 12 jaar op het schoolplein van de Mgr. Bekkersschool. Op 30 april: KINDERSPELEN (circuitspel) voor kinderen 6 t.e.m. 12 jaar's middags om 14.00 uur op het terrein aan de J. Oreliosingel. Alle kinderen van de basis- scholen in Schiedam-Noord ontvingen reeds een deelne- mersformulier en kunnen de strookjes op hun school nog inleveren tot en met 15 april a.s.! Dit circuitspel is een nieuw spel, waarbij alle kinderen ca. twee uur lang betrokken zijn. Alle deelnemende kinderen ontvangen - naast een snoepje - tevens een kadootje. Had Schiedam op 31 januari nog 76.801 inwoners, op 28 februari j.l. waren dat er 76.680! Hetgeen betekent, dat het steeds maar dalende inwoneraantal in goed 28 dagen weer met 121 werd verminderd. Of het nu komt door de vele verhuizingen die zich in onze wijk dagelijks afspelen, weten we niet, maar uit ervaring is ons gebleken dat de inwoners van Schiedam-Nrd een verkeerd begrip hebben over de aktiviteiten van de wijkvereniging. De wijkvereniging Groenoord" wordt over het algemeen nog al eens gezien als uitsluitend een ,gezelligheids-vereniging" Weliswaar is dit een goed en succesvol onderdeel van de wijkver eniging, waaraan veel bewoners van de wijk hun plezier beleven. Toch heeft de wijkvereniging nog vele andere potjes op het vuur. Aktiviteiten die schijnbaar niet zo in de schijnwerpers staan, maar die van groot belang voor de wijk zijn en derhalve in feite ook voor u! Het lijkt ons daarom toch van belang u eens kennis te laten nemen van een andere - wellicht u onbekende - zijde van deze (vol- gend jaar 10 jaar) bestaande ver eniging. Naast contacten met gemeente, politie e.d. heeft de vereniging zitting in of deelname aan verschil- lende stichtingen, instanties enz. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. do twikvooriodereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef.1569 11 V* Door de gemeente is met medewer- king van de SSSN en de Wijkver eniging Groenoord e.o. vorige maand een z.g.n. informatie krant" verstrekt aan de bewoners van het Corn, van Zantenplein en W illem Landreplein. Dit in ver- band met ophoging en herbestra- ting van Groenoord-midden, waar bij beide genoemde pleinen binnen- kort ,,aan de beurt" zijn. De informatiekrant ging vergezeld van een uitgebreide vragenlijst waarop de bewoners ook hun bij- zondere wensen en suggesties over de indeling groen- en spelvoorzie- ningen kenbaar kunnen maken. Evenals dit enige tijd geleden bij het Bart Verhallenplein het geval was, is het mogelijk - in overleg met de werkgroepen die de bewoners geformeerd hebben - tot een geheel andere herindeling van het plein te komen. Het is zeer verheugend te bemerken dat de samenwerking tussen de Stichting Samenlevingsopbouw, de wijkvereniging Groenoord e.o. en de gemeente optimaal is en dat - mede hierdoor - de bewoners een grote mate van inspraak hebben in de uitvoering en het aanzicht van hun onmiddellijke woonomgeving. Het is bijna ondoenlijk ze hier alien te noemen, maar een kleine greep laat zien: Stedelijk Huur- overleg, Stichting Winkelcentrum Kethel, Selectiecommissie Winkel centrum, Centraal Antenne Sy steem, Lokale Omroep, Stuwgroep Midden Delfland. Naast contacten met bewonersverenigingen uit Schiedam neemt de wijkvereniging Groenoord e.o. nog deel aan diver se werkgroepen, als Verkeerscircu- latieplan Groenoord-Midden (en de werkgroepen Wm. Landreplein en C. van Zantenplein), Wijkcen- trum. Zoals u bemerkt, zit het bestuur van de wijkvereniging (die nu een- maal niet altijd zo aan de weg timmert) beslist niet stil en zijn de aktiviteiten voor een groot deel gericht op het welzijn van de wijk. Eigenlijk op het welzijn van U en de Uwen! Zou het daaarom toch niet eens tijd worden om lid van die vereniging te worden? Voor de kosten behoeft u het echt niet te laten, want voor 4,50 per kwartaal is uw gehele gezin lid van de wijkvereniging Groenoord e.o. En waar vindt u in deze tijd nog iemand, die voor zegge en schrijve VIJF CENT PER DAG uw belang- en in het oog houdt. En er nog voor durft te vechten ook! Pak nu even de telefoon en draai 703579 of 702593 of 703169 en u bent vanavond nog lid van een vereniging die met plezier voor u op de bres staat.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1