RENIRIE Dienstencentrum De Woudhoek Spelenderwy s" in Passage 17 april Jeugd-Disko 7 mei a.s. Nationale Molendag Kabaretgroep ,,Honoloeloe" in Schiedam Tentoonstelling ,,Van Brandery tot Booreiland" Oefenwedstrijden HSV Sporthuis Kethel Platennieuws „Back in Schiedam" Programma: Hartelyk dank AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE De Lego Bouwwedstryd Bewoners van Tuindorp Kethel PAGINA 3 VKirdcr Akk'iNirdcN 13 APRIL 1977 P. A. v. d. K R U I T Heijermansplein 38 - SCHIEDAM - Telefoon 709555 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice r Het laatste blijspel van dit seizoen zal op donderdag 12 mei a.s. in het Passage theater worden gegeven. Met het blijspel ,,Spelenderwijs" zorgen Mary Dresselhuis, Carola Gijsbers van Wijk, Guus Hermes en Henk van Ulsen zeker voor een plezierige avond. De voorstelling begint om 20.15 uur, de prijzen der plaatsen: 15,-,/ 12,50 en/10,-. Op 17 april a.s. is om 14.00 uur in Boerderij ,,Landvreugd" aan de Sweelincksingel weer een jeugd-dis- ko. Leden betalen 1,50 entree, niet-leden 1,75. De Nationale Molendag" staat weer voor de deur. Deze dag, die dit jaar voor de vijfde keer zal worden gehouden, is op zaterdag 7 mei a.s. Wanneer het weer op die dag gunstig is, zullen er in ons land zo'n 400 molens draaien. Het wordt nog interessanter omdat op dezelf- de dag ook de landelijke ,,fietsdag" wordt gehouden. ANWB en VVV geven alle inlichtingen over de 80 verschillende fietsroutes, die o.m. langs vele molens gaan. Ter afsluiting van het seizoen zal de Amsterdamse Kabaretgroep ,,Ho- noloeloe" een daverende slotavond geven in het Zoldertheater aan de Nieuwstraat 12. Na dit ijzersterk politiek kabaret volgt nog een groot dansfeest met orkest. Zaterdag 14 mei, aanvang 21.00 uur, prijs/ 15,-. Ter gelegenheid van het 200 jarig bestaan van het departement Schiedam der Nederlandse Maat- schappij voor Nijverheid en handel is in het Museum in Schiedam een tentoonstelling ingericht onder de naam ,,Van Branderij tot Boorei land". Het is interessant om in woord en beeld kennis te nemen van de nijverheid in Schiedam. De tentoonstelling is nog te zien tot en met 17 april a.s. Het museum aan de Hoogstraat is geopend van 10.00 tot 17.00 uur, op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. HSV Sporthuis Kethel-Groenoord houdt dit weekend een aantal oefenwedstrijden en wel op zater dag 16 april Eurostars-Sporthuis Kethel 3, aanvang 14.30 uur en Radio Modern-Sporthuis Kethel 2, aanvang 15.00 uur. Verder op 16 april nog Sporthuis Kethel-Groenoord-SCR, aanvang 14.00 uur en op zondag 17 april, aanvang 10.00 uur een toernooi bij Alro-Jeka te Breda. Vooral wat oudere Schiedammers kun.ien zich de naam Joop Walvis nog opperbest herinneren. Want wie vergeet die organist uit het Passagetheater, die zo muzikaal de pauze op wist te vullen. En wan neer je je over de nauwe orkestbak heen boog en hem wat toeriep, was hij niet te beroerd een verzoeknum- mertje te spelen. Wel, die tijd herleeft weer een beetje, want onder de titel ,,Joop Walvis, back in Schiedam" gaf Dureco een L.P. uit waarin good old Joop op het gerestaureerde bioscooporgel van ,,De Passage" een keur van melo- dieen op de hem bekende wijze laat horen. Deze plaat (Prijs 18,25) laat u o.m. genieten van Sousa on parade, Espana Cani, In a monas- try garden en St. Louis Blues naast een Foxtrot-, Holiandse-, Engelse- Gerswin- en South America-medley VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is het voordeligst en meest vertrouwde odres toch aifijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 26 44 32 Door onze telefoonbeanlwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONjt Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11-12 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens dag vanaf 8 uur's morgens. Graag handdoek meebrengen. Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555 Ook oudere wijkbewoners in Groen oord, de Woudhoek en Kethel, kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf: 13.00 uur. Graag handdoek meebrengen. U wordt vriendelijk verzocht voor 13.30 uur, aanwezig te zijn. Herenkapper Wegens vakantie niet aanwezig op 18 april. Weer aanwezig op 2 mei. 21 april Uitvoering Euphonia Koren Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Toegang 0,75 per pers. Openstelling dienstencentrum op zondagen: op zondag 17 april en 1 mei is het dienstencentrum van 14.00-16.30 uur geopend. Voor al onze bijeenkomsten geldt personen onder de 18 jaar - zonder geleide - geen toegang. De op 22 en 23 maart gehouden Fancy Fair is een groot succes ge- worden de opbrengst bedroeg 7.000,-. Dit bedrag zal zijn bestemrtiing krijgen voor de aankoop van een piano. Spreekuur: Leidster dienstencen trum mej. C.C.A.M. Donders, donderdag van 9-10 uur in flat 38, lste etage. Gehoor en Gezichtsproblemen Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreek uur vanaf 14.30 uur. Bibliotheek Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30 - 11.30 uur. Handwerken Elke maandag en dinsdag van 14.00 - 16.00 uur, kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Gymnastiek Elke dinsdagmorgen van 9.15 - 10.00 uur, is er gevarieerde gymnas tiek met muziek in de grote zaal. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00 - 11.00 uur, gelegenheid tot volksdansen, waar bij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken?? Het is ons niet mogelijk om alle winkeliers en wjjkbewoners, in Groenoord, Woudhoek en Kethel, persoonlijk te bedanken voor hun spontane medewerking zij het met giften of artikelen die gretig aftrek vonden op de Fancy Fair. Daarnaast willen wij ook deRedak- tie van het blad Noorder Akkoor- den hartelijk bedanken voor alle artikelen betreffende deze gehou den Fancy Fair, daar een goede berichtgeving voor zo'n evenement onontbeeriijk is.1 BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 Zoals de naam al aangeeft gaat het bij deze aktiviteit om zelfwerk- zaamheid, de inventiviteit en de kreativiteit van het kind. Ieder kind kan gratis aan deze wedstrijd deelnemen, wedstrijdformulieren liggen in onze beide zaken klaar: Borodinlaan 68 winkelcentrum De Kethel en Dr. Wibautplein 47 wijk Nieuwland. Omdat het een wedstrijd is met een jury die de winnaars aanwijst, zijn de deelnemers in twee categorieen ingedeeld. Van 3 t.e.m. 7 jaar en van 8 t.e.m. 12 jaar. De prestatie van een 3 jarige is immers moeilijk vergelijkbaar met die van een 12 jarige. De reden dat wij uw aandacht vragen voor deze aktie is dat wij graag zoveel mogelijk kinderen willen laten meedoen. Kinderen spelen graag en het spel vormt een belangrijk deel van hun vorming. Lego biedt daartoe onbeperkte mo- gelijkheden. Kinderen maken er huizen, hijskranen, boten, bulldo zers, torens en takelwagens van. Al 75 jaar bestaat dit jaar onze zaak, van vader op zoon, op zoon. Nu hebben wij een zeer breed assorti- ment, huishoudelijke luxe artikelen speelgoed en 's zomers zelfs tuin~ meubelen, maar speelgoed hebben wij altijd verkocht en Lego heeft ons altijd aangesproken. Dit alles inspireerde ons ter gelegenheid van ons 75 jarig bestaan een Lego bouwwedstrijd te organiseren, waar in winnaars zullen zijn, maar waar in alle deelnemers een bouwcertifi- caat krijgen. De hoofdprijzen, in iedere categorie een eerste, tweede en een derde prijs worden in onze etalages bekend gemaakt. De mooiste werkstukken exposeren wij ook in onze etalages. Wij dachten dat deze bouwwed strijd een krachtige stimulans is voor de kinderen om de eventuele regenachtige Paasvakantie door te komen. De Lego bouwwedstrijd wordt door ons gehouden van donderdag 7 april t.e.m. vrijdag 15 april, in de jury hebben plaats genomen verte- genwoordigers van de wijkvereni- gingen, onderwijs en pers. De feestelijke prijsuitreiking zal plaats hebben op woensdagmiddag 20 april 14.00-17.00 uur in Boerde rij ,,Landvreugd", Schiedam-Nrd. 5"' Om u een indruk te geven hoe de Fancy Fair verliep vindt u hieron- der in dichtvorm van mevrouw C. van Gerven, haar herinnering van 22 en 23 maart. Er werd veel over gesproken Er werd veel over verteld In de piano is de ouderdom ge- slopen En heeft onze trouwe begeleider geveld Dus hadden wij nog maar een verlangen Die piano door een nieuwe te vervangen Maar het is altijd hetzelfde liedje, wat ik wel eens zing Wie heeft zoveel geld? Wie heeft zoveel ping-ping-ping Vele malen kwam de leiding bijeen En de beslissing viel algemeen En zo begon met het veel flair 22 - 23 maart een grote fancy fair Niet met bazuin geschal, of vlag- vertoon Maar met een korte toespraak, heel gewoon Er waren wel twintig kramen Met allerlei verschillende namen Van rommelmarkt tot nieuwmarkt En ook nog het goede doel, Stich ting van het Hart Erwten, naam en kruissteekjes ra- den, hartige hapjes Er tusen door kleding en diverse lapjes Een waterton, ballengooien en ook sjoelen Gaassteekspel en grabbelton daar moet je diep voor woelen Handwerken en Rad van Avontuur Dit werd goed geleid en de mensen speelden met vuur En ook een kraam je ziet het vaak op de tee vee Neem vaker een plantje mee Ook waren er puzzels en boeken Wat was er veel te zoeken En bij de cosmetica kon je weer vragen Hoe wordt ik weer fit na die vermoeide dagen Ook draaide er een loterij Dit hoort er nu eenmaal bij En tijdens deze dorstige dagen Kon je aan de bar verfrissing vragen Een ding deed mij erg veel deugd Tussen de ouderen was er veel jeugd Ze kochten heel leuk en kwamen ze wat te kort Dan was het joh neem mee: inpak- ken en vort Toen brak de laatste avond aan En is de veiling aan het draaien gegaan Toen stroomde het laatste geld binnen pn konden we met het tellen beginnen Een ding rest my (log te zeggen: v"r ,,Het was grandioos*'1 - Bespeel de piano met veel liefde: en geniet van hem een hele poos. Uitslag Fancy Fair van het Kruis- steekraden, Pop raden, Erwten raden, Sjoelen en Lotery, was als volgt: Kruissteek raden: juiste aantal 34240, winnaar mevr. Lelie, Griegplein 70, met 35000. Pop raden: de naam was Petra. Er waren 2 winnaars t.w. mevr. Hoeflak, Heij ermansplein 209 en mevr. P. van Boeyen, Lisztplein 172. Bij loting werd mevr. Boeyen de winnaar. Erwten raden: aantal 5485, winnaar de heer H. Feyt, Faassenplein 90, met 5460. Sjoelen: beide dagen werden gewonnen door J. de Waard, Bachplein 303. Loterg: hoofdprys een damesfiets. Deze viel op lot no. 436 en ging naar de heer J. Eekman, Da Costastraat 7. Zou het niet goed zijn, als wij in Tuindorp ook eens een bewoners- vereniging hadden? Van veel mensen hoor je gegronde klachten over de huizen, maar ze weten er niet goed raad mee. En niet alleen wat de huizen betreft, want niet iedereen woont in een huurwoning, maar zo n vereni ging zou voor ons Tuindorpbewo- ners ook van meer nut kunnen wezen, wat betreft 't opkomen voor de belangen van de bewoners. 't Is niet erg belangrijk, maar wat vindt u o.a. van die grote keien die ze op veel straathoeken neergelegd hebben Veel ouders van kleine kinderen klagen dat de auto's te hard door de smalle straten rijden, waar bijna nergens trottoirs zijn. Ook zijn er geruchten over renova- tie, zou u dan als het zo ver is ook wat te zeggen widen hebben? Overal zie je dat er bewoners-vere- rtigingen zijn die de belangen van de buurt behartigen o.a. ook in het oude dorp Kethel, alleen hier in Tuindorp niet, en u weet, samen sta je sterk. Zijn er onder u nu geen mensen die de oapaciteiten en de kennis er voor hebben zoiets op te richten? Zelf bezit ik deze capaciteiten niet, maar zie wel het nut in van zo'n vereniging. Mevr. A.J.S.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3