g)uwelier (^PZoot japan/e revolutie in cuitomobielbouw n walraven 'dekker Veel geslaagden by Instituut De Jongh De Open Deur Geslaagd voor EHBO diploma Goed nieuws voor de kinderen in de Woudhoek Voor u, Groots Oraiye- bal Zomerkamp voor scholieren Radboud Akkoorden Werkgroep Wyk- Wykontmoetings centrum Schiedam-Noord ANWB Autorijschool Groenoord Woudhoek WOUDHOEK Talentenjacht voor kinderen PAGINA 7 Yoordcr U'kwirdfn 13 APRIL 1977 EEN NIEUW HORLOGE OE EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN /top In eon betere toekom/t de^fc ge/toalde perfectie ROB HAAN Op 18 maart j.l. vond in Rotterdam het Examen Machineschrijven en Stenografie piaats. Van Instituut J. de Jongh (Griegplein 144) slaagden 19 van de 20 kandidaten. Voor het examen Machineschrijven - en Ste nografie - slaagden: Leoni Arbon (stenografie), mevr. Gerritse, Bep Gorseman, Carla Groen, Wim Ho- gendijk, Joke Noordzij, de heer Van Oort, mevr. De Rooij, Lilian v.d. Steen, mevr. Suyker, Tilly Viveen (stenografie), Nico Vreden- bregt, de heer Walraven, Jose Wassink, Anneke v.d. Water, de heer Weij, Han Wigman, Jacqueli ne Winter (stenografie) en Ria van Zanten. Alle geslaagden - en natuurlijk Instituut De Jongh - ,,proficiat". Onze eerste bijeenkomst in 1977 is weer verleden tijd. Als u deze dienst ook hebt bijgewoond zult u het ermee eens zijn dat u bepaald niet voor niets bent gekomen; over zowel voorganger als muziek had iedereen slechts lof. Hiermee mogen wij uw aandacht vragen voor de volgende bijeen komst en wel op 17 april a.s. Deze dienst wordt om 10.00 uur 's morgens gehouden in de Dorps- kerk in Kethel. De leiding is in handen van ds. C. Wismeyer uit Hoek van Holland, voorheen pro- motor van het Landelijk Open Deur-werk. Het jongerenkoor ,,St. Jan de Doper" verzorgt de muzika- le omlijsting. U ziet dat alle ingredienten voor een geslaagde dienst aanwezig zijn; daarom durven wij weer op een voile kerk te rekenen. U komt toch ook? Het kost niets! Tot ziens! Namens het Open Deur-team, Schiedam-Noord: G.H. Butterman m Van onderstaande personen ont- ving ik in de afgelopen weken de volgende bedragen in kopergeld, waarvoor mijn hartelijke dank. N.N. Molensingel 250 centen N.N. Bart Verhallenpl. 86 centen N.N. Corn. v. Zantenpl.537 centen N.N. Listztplein 94 centen N.N. H. Bosmanspl. 372 centen Marloes v.d.H. Corn. v. Zantenpl. en Yvette v.d. B. Obrechtstraat 400 centen N.N. Heyermansflat 100 centen N.N. Alb. v. Raaltepl. 476 centen N.N. Bart Verhallenpl. 213 centen N.N. H. Bosmanspl. 203 centen Op 25 maart j.l. werden in het Schephuis de examens afgenomen voor het behalen van het Eenheids- diploma. De E.H.B.O. Vereniging St. Lidui- na in Kethel had 23 candidaten, die alien slaagden, t.w. de dames: S.C. Clausen, Y.J. Doesburg, M.J. van Heusden, M. M. Brusse, L.N. Heyster, N.C. Hoogwerf, M.H. Jansen, L. Ko- nong, M.A.M. Maat, J.H. Over- meyer, M.C. Petit, A.M. v.d. Sluis, A.L. Vredebregt, J.G. Lin- deboom, H.J. Stendahl en de heren L. Bouman, F.W. van Dam, A.M. Hoogendam, J. Gieles, P.J. Mer- wijk, A. Roszbach, Th. Siemensma M.H. v.d. Ven. Het examen werd afgenomen door J. v.d. Merwe, arts uit Maassluis en mej. M. van Dorp uit Zoetermeer. Voor alle geslaagden onze geluk- wensen. Voor de grote, kleine, dikke en dunne kinderen van de Woudhoek gaat binnenkort een grote wens in vervulling. Op 20 april a.s. wordt n.l. op feestelijke wijze door en voor de jeugd het laatste speelob- jekt aan het Royaardsplein afge- bouwd. Veel kinderen - en ook volwassenen - zullen zich nog her- inneren, hoe in januari 1976 door de Werkgroep Woudhoek aan de jeugd werd gevraagd om wensen en ideeen voor goede speelmiddelen in de wijk naar voren te brengen. De vele werkstukken, die daarna in het Dienstencentrum werden ten- toongesteld, gaven op treffende manier weer, wat de kinderen wilden en dat ze ook echt mee wilden doen. Toen werd ook be- loofd, dat enkele leden van de Werkgroep samen met de Gemeen- te zouden gaan bekijken in hoever- re de plannen te realiseren waren. Voor veel bewoners heeft het er misschien op geleken, dat er toen loze beloften zijn gedaan. Waar ook wellicht voor velen de aktie als voorbij of verloren leek te zijn, ging de werkgroep verder. Het tijdsbe- stek, waarin een en ander heeft plaatsgevonden, geeft overduidelijk weer, dat de opbouw en daarmee de ,,afbouw" van een nieuwe wijk een zaak is van ,,de lange adem". Binnenkort krijgen alle kinderen een brief, waarin zij worden uitge- nodigd aanwezig te zijn bij de feestelijke samenkomst aan het Royaardsplein. Uit de vele inzendingen van toen, zullen door Jos v.d. Lugt, opbouw- werker in Schiedam-Noord, 4 kin deren worden uitgeloot. Zij zullen die middag mee mogen helpen niet 2731 centen Nogmaals hartelijk dank. Persoon- lijk heeft u uw bedankje reeds in uw bezit. Mevr. DeJager rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Voor alles op fofo- en filmgebied op zaterdag 30 april 1977, 20.00 uur ter afsluiting van zo'n gezellige, meestal zonni- ge Koninginnedag (nadat u met uw kinderen en/of klein- kinderen naar de aubade, het blokjesrapen en het straatte- kenen bent geweest of op een andere wijze uw Koninginne dag heeft doorgebracht en waarschijnlijk genoten heeft van de traditionele oranjebit- ter) een in het Dienstencentrum Woudhoek, Heyermansflat. Voor velen heeft het geen zin nog eens te herhalen ,,U komt toch ook?" Zij komen gewoon Indien u nog geen kennis heeft gemaakt met onze avonden zeggen wij: „zet de laatste stap". Door middel van deze avonden zijn reeds velen met elkaar in kontakt gekomen. Tot ziens mensen! Loop-Inn Woudhoek de eerste, doch de laatse paaltjes de grond in te werken. De muzikale noot zal niet ontbre- ken. Alle kinderen en ieder, die daarvoor belangstelling heeft: let op de brief, die komen gaat en hou de middag van de 20e april vrij. Voor nadere informaties kan men terecht bij: mevr. v.d. Spek, Bouwmeesterweg 40, telefoon 709538 of mevr. Van Dorp, Bouwmeesterweg 28, tele foon 712250. Ook dit jaar organiseert de N.C.S.V. zo'n 70 zomerkampen voor scholieren. Deze kampen val- len grofweg uiteen in vijf categorie- en: waterkampen (o.a. zeilen), werkkampen (in binnen- en buiten- land), themakampen (o.a. milieu, derde wereld), expressiekampen (o.a. cabaret, muziek), sportkam- pen (o.a. Alpenwandelen in Zwit- serland, fietstochten door Enge- land en Denemarken). Een van de belangrijkste redenen om een kamp te doen is natuurlijk het ontmoeten van nieuwe mensen met nieuwe ideeen, in een nieuwe omgeving. De kampsituatie leent zich prima voor het ontstaan van nieuwe contacten; het samen pra- ten, koken, een programma beden- ken en uitvoeren staan er garant voor. Door het uitwisselen van ideeen kan een andere kijk ont staan op zaken die, wat de N.C.S.V. betreft, zeker de aan dacht verdienen. Onderwijs na tuurlijk, maar ook de Derde We reld problematiek, de sterk toene- mende bewapening, de Ster-recla me etc. De leiding van deze kampen be- staat uit studenten. Ze bereidt zich voor op de kampen door middel van weekenden en zogenaamde ,,voordagen". Een ieder van de leiding betaald een leidingbijdrage, tenslotte is het ook voor hen een vorm van vakantiebesteding. Voor meer informatie en de kamp- krant met daarin alle zeventig kampen, kan men terecht bij: N.C.S.V. ,,Woudschoten", Zeist, telefoon 03439-233. 29 April, sluiten we dit toernooi weer muzikaal af en lopen we tevens met een lampion optocht mee. (Straussplein) 30 april. is er weer de aubade bij de Hervormde kerk in Kethel. 5 mei. volgt dan de zgn. Stertocht in Schiedam met een show op het Emmaplein. 7 mei Bejaardenconcert en opening van de Fancy Fair in Huize Franke- land. 22 mei is er weer ons jaarlijkse parkconcert bij het theehuis in het Beatrixpark (aanv. half 3) 11 en 12 juni. Doet onze drumband Het seizoen van marsen, serenades, taptoe enz. staat weer voor de deur, terwijl het concours al weer een tijdje achter ons ligt. Door de drukte die de a.s. Fancy Fair met zich meebrengt, hebben we besloten dit jaar niet aan een wedstrijdconcours deel te ne- men. De drumband gaat wel naar dit evenement. Deels ook, doordat op de laatste jaarvergadering is besloten de drumband dit jaar wat extra aandacht te geven. Ook ons buitenoptreden (marsen e.d.) krijgt de laatste tijd veel aandacht. Mis schien heeft u 66n dezer dagen al het bekende; boemboem-boem- boem-boem-boem-boem gehoord? Dat was dan geen onweersbui maar de grote trom van onze drumband. We zijn wel geen specifiek show- korps, maar repeteren, om als een Dr. W'bautplein 15 - Telefoon 70 69 05 Bachplein 485, tel. 708830 UITNODIGING De werkgroep wijkontmoetingscen- trum, die zich bezighoudt met de ontwikkeling van plannen voor een wijkontmoetingscentrum als onder- deel van het wijk/winkelcentrum Kethel, nodigt alle gelnteresseerde bewoners uit om op donderdag 5 mei a.s. een informatieavond te bezoeken in ,,De Ark", Hargplein aanvang 20.00 uur. Op deze avond zullen leden van de werkgr. en Dik Vrielink, adviseur van de Stichting Ruimte een toe- lichting geven op het voorlopig programma van eisen voor het wijkontmoetingscentrum. Op basis van het programma van wensen dat de werkgroep eind februari aan de bevolking heeft voorgelegd, is het voorlopig programma van eisen opgesteld. Het omvat: O een algemene karakteristiek van het vrijetijdscentrum; O een opgave van de verschillende ruimten en hun onderlinge rela- tie; O per ruimte; oppervlak, afme- tingen, gebruik, capaciteit, lig- ging; O per ruimte: inrichting, meubile- lering, bijzondere voorzieningen Ook hoopt de werkgroep een ra nting te geven van de investerings- en exploitatiekosten en zal een voorstel worden gedaan over de toekomstige beheersvorm van het wijkontmoetingscentrum. Het voorlopige programma van eisen zal op 5 mei aan de bezoekcs van de avond worden uitgereikt. Wij hopen u dan te begroeten. De werkgroep Wijkontmoetingscentrum De hoog geklasseerde modellen van Mitsubishi en Honda, welke in prijsklasse en sublieme uitvoering hun strepen dik verdiend hebben. Geen wonder dat Walraven Dekker juist met deze veel besproken merken een dealerschap aangegaan is, want de gestaalde perfectie van Mitsubishi en de stap met Honda in een betere toekomst zijn feiten. Kom en overtuig u van "De waarheid Mitsubishi" en "Het begrip Honda". Naast dit grandioze pakket beschikken Walraven Dekker ook over een ver scheidenheid in occasions. ANWB keuring, Bovag garantie en service certifi kaat. bv Automobiel bedrqf grote markt 35 37 Schiedam tel 267CD21 Rijks V.A.M.O.R.-M.l. gediplomeerd instructeur Groenoord - Schiedam telefoon 709115 flitsend showkorps over straat te gaan, dat doen we wel. Neem bij v. de tamboermaitre, die met een schril fluitje de gemoederen be- daart, nadat er zich een opeenho- ping van muzikanten heeft ge- vormd na een mislukte manouvre. Die maitre is toch een bijzonder iemand. Is hij er niet, dan is het korps als een ei zonder zout. Is hij er wel, dan lijkt hij een geuniformeerde papierprikker. Alleen z'n prikstok is een ietwat duurdere. Maar goed, onder zijn leiding komen we ongetwijfeld tot een resultaat dat zeker gezien mag worden, op straat dan wel te verstaan. (Weet u de telefoonnum- mers nog, voor rommel voor de Fancy Fair?) 708517 en 708868. S.R. In het kader van de kindermiddagen zal op zaterdagmiddag 30 APRIL - Koninginnedag - een talentenjacht worden gehouden. Jongens en meis- jes van 6-12 jaar kunnen in groepjes of alleen iets doen. Tot de mogelijkheden behoren o.a. het bespelen van een instrument, een liedje zingen of een stukje voordragen. Wil je meedoen vul dan het onderstaande strookje in en doe dit in de brievenbus van een van de volgende mensen, graag v66r 16 april Mevr. van Zessen - Heyermansplein 254 Ohr J. Bonefaas - Joh. Straussplein 254 Naam: Adres: Soort voordracht: Deze talentenjacht zal gehouden worden in het dienstencentrum de Woudhoek - aan het Heyermansplein -'s middags van 2-4 uur.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 7