Bij naam RENIRIE Diensfencenfrum De Woudhoek Busverbinding met Woudhoek over enige maan- den een feit P. A. v.d. KRUIT Verpleeghuis Nieuwe Water weg Noord in gebruik Bijeenkomst R.K.P.N. SSSN niet tevreden over belegde avond Laan van Bol'es AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE Succesvol concert in Magnalia Dei kerk PAGINA 3 Voonici \l;l;oor<lni 27 april 1977 Heijermansplein 38 SCHIEDAM - Telefoon 709555 99 Spreekuur: Leidster dienstencen- trum mej. C.C.A.M. Donders, donderdag van 9-10 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11-12 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens dag vanaf 8 uur's morgens. Graag handdoek meebrengen. Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555 Ook oudere wijkbewoners in Groen oord, de Woudhoek en Kethel, kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf: 13.00 uur. Graag handdoek meebrengen. U wordt vriendelijk verzocht voor 13.30 uur, aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. 2 en 16 mei, vanaf 14.00 uur. Gehoor en Gezichtsproblemen Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreek uur vanaf 14.30 uur. Bibliotheek Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30 - 11.30 uur. Handwerken Elke maandag en dinsdag van 14.00 - 16.00 uur, kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Gymnast iek Elke dinsdagmorgen van 9.15 - 10.00 uur, is er gevarieerde gymnas tiek met muziek in de grote zaal. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00 - 11.00 uur, gelegenheid tot volksdansen, waar bij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken?? PROGRAMMA: 1 en 15 mei: Open Huis van 14.00-16.30 uur 12 mei: Dia Avond overTunesie, die geheel wordt verzorgd door de Zieken Omroep Schiedam, toegang vrij, aanvang 20.00 uur 17 mei: Bingo Avond. Aanvang 19.30 uur. Dit is de laatste bingo avond van dit seizoen, dus test nog eenmaal uw geluk 26 mei: Sluiting van het seizoen door de Jeugdharmonie van Wilton Feije- noord. De Harmonie speelt vele meezingers en met uw zang kan dit heel gezellig worden. Aanvang 20.00 uur. Toegang 0,75 per persoon. Op donderdag 19 mei [Hemel- vaartsdag] 29 en 30 mei [Pinkste- ren] is het Dienstencentrum geslo ten. Bepaald heet ging het er aan toe bij het gesprek tussen wethouder Chr. Zijdeveld en het bestuur van de bewonersvereniging Woudhoek. Van de zijde van de bewoners werd er - alweer - over geklaagd dat de busverbinding met de wijk Woud hoek zo lang op zich liet wachten. (Wat waar is, want via ons blad wezen wij hier reeds op in 1974!) Het bestuur van de vereniging toonde weinig vertrouwen in het beleid hierover en noemde de be- antwoording van de heer Zijdeveld ,,slap". De wethouder, die niet gemakke- lijk uit het veld is te slaan, zei er van overtuigd te zijn dat de busver binding (lijn 53) er dit jaar beslist zal komen wanneer de Brederode- weg gereed zal zijn. Hij dacht zelfs aan de maand juli. VOOR WITTEN. SCIIILDEREN en BEHANGEN is hei voordeligst en meesl vertrouwde adres toch aliijd Leliesfraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze leleloonbeanlwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONJt Zonder veel vertoon is begin van deze maand het Verpleeghuis Nieuwe Waterweg Noord" in de wijk Woudhoek in gebruik geno- men. Het verpleeghuis dat thans 40 patienten huisvest, heeft een capa- citeit van 279 bedden. Hiervan zijn 217 bedden bestemd voor geestelijk gestoorde bejaarden en 62 bedden voor somatisch zieken. Op 1 juni a.s. verhuizen patienten (en het grootste gedeelte van het personeel) van verpleeghuis Soenda te Vlaardingen naar Woudhoek. Ook 30 geestelijk gestoorde bejaar den van het Verpleeghuis Het Zonnehuis te Vlaardingen komen naar Schiedam. OPEN HUIS Wanneer over anderhalf jaar het verpleeghuis volledig bezet zal zijn, zullen er 350 medewerkers in dienst zijn. De bouw van het verpleeghuis, dat in oktober a.s. officieel zal worden geopend, kostte 23 miljoen gulden. Voor de bevolking van Schiedam- Noord is het mogelijk het nieuwe gebouw te bezichtigen op de ,,open dag" op 7 mei a.s. (van 10.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur). PRIJSVRAAG Een probleem dat er nog steeds niet kon worden opgelost is een passen- de naam voor het nieuwe huis, waarvoor tot nu toe de wat langdra- dige naam Nieuwe Waterweg Noord" wordt gebruikt. Bestuur en directie van het verpleeg huis hebben daarom gemeend een prijsvraag uit te schrijven, waaraan iedere inwoner van Schiedam kan meedoen. Stuur een voorstel voor een nieuwe naam (op een briefkaart) aan Ver pleeghuis Nieuwe Waterweg Noord Voorberghlaan 35 te Schiedam. Als sluitingstermijn voor de inzending- en geldt 7 mei a.s. Voor de winnaar(s) is een aantrek- kelijke prijs beschikbaar. Prijsuit- reiking en bekendmaking van de door de jury gekozen naam zullen tijdens de officiele opening in okto ber 1977 plaatsvinden. De afdeling Schiedam van de Rooms Katholieke Partij Neder- land belegt op dinsdag 3 mei a.s. een openbare bijeenkomst in zaal Irene" aan de Nieuwe Haven te Schiedam. Spreker op deze avond is Klaas Beuker, lid van de Tweede Kamer. Aanvang 20.00 uur. Op 19 april j.l. belegde de SSSN in ,,De Ark" een zgn. ,,informatie- avond". De bedoeling van deze bijeenkomst was in hoofdzaak te komen tot een vorm van inspraak i.z. de beroemde - of beter ,,be- ruchte" - 5000 woningen in Schie dam Noord. Over de opkomst, ruim 200 perso- nen, had de Stichting Samenle- vingsopbouw niet te klagen, maar het doel van de avond kon helaas min of meer niet aan de orde komen. De uitgenodigde ambtena- ren van de gemeente, die de aanwe- zigen wat omtrent de woningbouw zouden vertellen, deden dit zo uitvoerig en waren zo lang van stof, dat het inmiddels vergevor- derde uur ,,conclusies-trekken" in de weg stond. Het ware beter geweest vantevoren overleg te plegen omtrent toegeme- ten spreektijd, maar wellicht dat op de volgende bijeenkomst over dit hete hangijzer (op 16 mei a.s.) de zaken wat beter uit de bus komen. Vorige week woensdag zijn de verkeerslichten gelnstalleerd op de hoek van de Ed. van Beinumlaan, Peter van Anrooylaan en de vrijwel voltooide Laan van Bol'Es. Men is nu bezig met het vervangen van de verkeersinstallaties aan de Churchillweg op het kruispunt Ln. Van Bol'Es en bij de afrit van rijksweg 20. Hierdoor zullen de te vervangen lichten nog ca. een week buiten gebruik blijven. Hoe de Laan van Bol'Es Nieuwe Stijl" zich in de praktijk zal hou- den weten we niet, we hellen echter sterk over naar de gedachte dat vooral de zgn. ,,vrije bus-baan" op het overige verkeer een remmende en daardoor file-vormende invloed zal hebben. Nu is in dit geval ,,vrije bus-baan" wel een groot woord. We gunnen het steeds maar duurder wordende openbaar vervoer uiteraard een snelle doortocht maar of die enkele tientallen meters die nu geschapen zijn van veel invloed op het hele traject zullen zijn, wagen we te betwijfelen. Bovendien vinden we dat de rijbaan vooral vanaf Churchillweg in de richting Van Beinumlaan voor het overblijvende verkeer wel zeer smal is uitgevallen. En ook dat zal naar onze mening de doorstroming van het verkeer niet ten goede komen. Wat ons verder opviel is dat de middenberm lekker breed is, maar daar schiet het verkeer niets mee op. We willen niet op de te ontstane situaties vooruit lopen en zijn niet zo eigenwijs te denken dat we ,,verkeersdeskundigen" zijn. Maar ,,De tijd zal het leren! RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 Opeens zag ik hem vorige week op de Broersvest lopen; Jan v.d. Mauve. Tenminste zo heete 'ie eigenlijk, maar ieder die 'm goed kende noemde 'm alange tijd bij z'n bij naam. Nu weet je bijna nooit hoe iemand aan een ,,bijnaam" komt, maar in dit geval zal ik de reden nooit vergeten. En voor U, lieve dames, beste heren, is het misschien we! aardig het ook te weten. V moet mij alleen beloven, dat U nooit zult zeggen dat U het van mij heeft gehoord! Welnu, Jan was een man die te rangschikken was onder de categorie vlijtige drinkebroers"Er ging hem geen zee te hoog om aan z'n dage- lijks rantsoentje te komen. Ik had hem voor het eerst ontmoet in een cafeetje waarin ik min of meer per ongeluk verzeild was geraakt. Ik zeg dit niet omdat ik zo ongaarne deuren open in de Horecasector. maar een vaste bezoeker kan je me toch niet noemen. Het heeft zelfs htel lang geduurd voordat ik zo'n vergun- ninghoudend etablisement binnenstapte. Daar was ik 'n beetje laat mee, zo als eigenlijk met alles. Van cafe's had ik niet zo veel verstand, ik ver- keerde vroeger zelfs in de mening dat meneer Biljart zo'n hoop cafe's had omdat ik dat op zoveel ruiten had zien staan. Maar goed, ik ontmoette Jan nog a! eens. Het was zo op het oog een beetje vreemde figuur waaraan je echt wel moest wennen. Hij bezat een wat gebarsten, doffe stem, waarvan het ge- luid je soms deed denken aan een door griep geplaagd geraamte. Erg bij de tijd was 'ie ook al niet, zoals hij zelf zei was hij met voorspraak door de Lagere School gesukkeld. Maar 't is toch wel een vriendelijke vent, waarvan je echter nooit een drankje aangeboden zou krijgen.,, 'k ben geen financieel tropische in- stelling" was ten van z'n stereotiepe uitdrukkingen. Hij probeerde wel steeds aan geld te komen om z'n grote dorst te stillen en hij heeft het eens gepresteerd hiervoor een collecte te houden ,,voor de weduwe van de onbekende soldaat". (En hij heeft toen nog flink wat opgehaald ook). Jan was getrouwd en hij had een vrouw - 'k geloof dat ze Net heet - die in tegenstelling tot wat in het trouwboekje vermeld stond overduidelijk het hoofd van het gezin was. Nel legde niet op elk slakje zout zovtel zout had ze trouwens nooit in huis) maar hij moest wel een beetje nuchter en niet zo laat in de echtelijke sponde rollen. En daar zat 'm de kneep. Jan, die in het westen van Schiedam woonde, kwam wel's een tikkie te laat en met een tikkie te hoog promillage in het kolkend bloed thuis. Het was a! eens gebeurd dat 'ie met z'n zatte kop boven in de kamer voor de staande Friese klok stond. 'n Kwartje in het slot frommelde en gillend uitriep. Verdorie, nou weeg ik al half twee". Hij beklaagde zich over z'n huiselijke beslommeringen bij z'n Jenever- kameraden, waarvan er ten 'n beste oplossing had. Weet je wat je doen moet, Jan" zei de wat waggelige wijsgeer ,,Je moet doen als ik. Wanneer je thuiskomt en 7 is een beetje later geworden en 'n beetje uit de hand gelopen, kleed ik me onderaan de trap helemaal uit. k Sluip zachtjes naar boven en wanneer m'n vrouw dan wakker wordt, dan zeg ik - ik was allang thuis schatje, ik ben even onder de douche ge weest". Jan vond het prachtig en aangezien goede raad erg duur is, tracteerde hij - geheel tegen z'n karakter in - op ,,sjampanje". U begrijpt dat het even later wter zo ver was en de volgende dag werd er prompt in Cafe ,,Het Pilsje" naar de resultaten van de true gevraagd. Jan schudde met z'n rode kop en had geen zin om iets te vertellen. Hij veerde pas op toen hem 'n consumptie van het huis" werd geoffreerd. ,,Nou goed" zei 'ie aarzelend. ,,lk heb me onder aan de trap helemaal uitgekleed, ben naar boven geklauterd en toen ik boven kwam zag ik een vent met een pet op met een levensgrote trein bij zich. Stond ik potdom- me op het station ,,Nieuwland". En kijk, beste mensen, daarom heet 'ie sinds die tijdJanus Inzenakie". JAVAS Stichting de Schiedamse Gemeen- schap afdeling zang organiseerde 15 april j.l. een gemeenschappelijk- voorjaarsconcert in de Magnalia Del kerk. Van de 22 aangesloten koren tra- den er 6 voor het voetlicht. De opdracht was: Duitse muziek ten gehore brengen. Op enkele liederen na waren alien van Duitse compo- nisten, o.a. Von Othmaijer, Schutz Brahms, Van Beethoven en delen uit Die Jahreszeiten van Joseph Haydn. Er werd met animo en gevoel gezongen, een gemaakt slippertje telt men dan niet. De leiding van de diverse koren was bij hun dirigent in goede handen. De enige vrouwe- lijke dirigente wist op magnifieke wijze de toon aan te geven aan haar W.F. zangers. Het Toonkunstkoor mag zich rijk voelen met de bas-bariton Jaap Blom, die de solo van ,,Der Ackers- mann" voor zijn rekening nam. Het lied ,,0 Esca Viatorum" van het Rooms Katholiek Gemengd Koor Laus Deo werd op sublieme wijze gezongen. Het kerkkoor van de Hervormde Gemeente kan bij het grote aantal nog wel wat heren gebruiken. Rene Fonds heeft z'n zangers en zangeressen goed onder de duim. Harmonized Company mocht er wezen, maar Happy Generation met een selectie uit ,,Im Weissen Rossi", was ook e6n en al vrolijk- heid. Een jonge bezoekster merkte op: ,,Je kan zien dat ze begrijpen wat ze zingen". Het blokfluitensemble Saratoga met muziek uit de 20e eeuw was vooral na de pauze het aanhoren waard, ze kregen dan ook een welverdiend applaus en bloemen, die er tevens waren voor de dirigen- ten en de pianist, die waar nodig de zang voortreffelijk begeleidde. Bezoekers, medewerkers en organi- satoren kunnen op een goede avond terug zien, maar wat meer belang- stelling zou deze avond tot een nog groter succes gemaakt hebben Noteert u vast de datum van het •Najaarsconcert: 18 november a.s. Ik hoop er heen te gaan, u ook? P.V.-D.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3