Trf? de mogneet mei landelijke fietsdag Allemaal op de fiets Geslaagd Paastoernooi Klaverjasver. ,,Groenoord" Geen tranen en geen feest Doorspuien" van drinkwaterleidingen Centen aktie Nieuw natuur- gebied geopend Groenvoorziening L Boymans toont invloed van fiets opkunsten samenleving Derde ,,LenteIoop,' op 14 mei •uea .NHAoaaisaaciNO. J3 juaq n Zevende AVRO rally Postzegelnieuws Voor u, Groots Oraiye- bal PAGINA 5 Voordcr tkkoorden 27 april 1977 Chemisch Reinigen drukkerij voor AL uw familie drukwerk N3CIH005DIV HHCraOON Zaterdag 7 mei wordt voor de vierde maal de jaarlijkse Landelijke Fietsdag georganiseerd. Dit jaar nog grootser opgezet dan voorheen met maar liefst 74 nieuwe routes die door de mooiste plekjes van Nederland werden uitgezet, zodat praktisch iedereen een beginplaats onder fietsbereik heeft. Omdat de Landelijke Fietsdag samenvalt met de Nationale Molendag zijn vele routes zo uitgezet dat ze langs een of meer van de 400 molens voeren die op deze dag zullen draaien. De deelnemers fietsen voor een goed doel want een deel van de inschrijf- gelden zal worden gebruikt om recreatiemogelijkheden voor ge- handicapten te scheppen. Vorig jaar deden ongeveer 70.000 Neder- landers aan de Landelijke Fietsdag mee. Voor dit jaar verwacht men 100.000 deelnemers te overschrij- den. Allemaal op de fiets! U doet toch ook mee. Voor inlichtingen kunt u bij de A.N.W.B. en de V.V.V. kantoren terecht. De klaverjasvereniging ,,Groen- oord" organiseerde op donderdag 7 april j.l. het alom bekende paas klaveijastoernooi. De belangstel- ling was geheel volgens verwachting Na een spectaculaire opening door de voorzitter de heer L. Kemper- man stortten de deelnemers(sters) zich op de gereedstaande kaartta- fels. Drie zeer goed gevulde prijzen tafels waren bij de aanwezigen zeer in trek. Ieder kwam in het bezit van een aantal eieren. Diverse spelers(sters) kwamen nog in aanmerking voor een waardevolle prijs en de tombo- latafel was ook zeer goed verzorgd. Na een sportief en spannend ver- loop kwam de uitreiking van de prijzen. Wegens plaatsgebrek kun- nen wij helaas niet alle prijswin- naars noemen. Een uitzondering moeten wij maken voor de winnaar n.l. de heer H. Groeneweg. Hij behaalde het hoogst aantal punten, n.l. 5562 (van harte proficiat Henk) Enkele nieuwe leden gaven zich gelijktijdig op om deel te nemen aan onze wekelijkse kaartavond. Wij kunnen nog meer leden gebrui- ken. Dus komt gerust even langs. ledere maandagavond om 20.00 uur zijn wij aanwezig in boerderij ,,Landvreugd". Na een sluitingswoord van de voor zitter en een dankwoord van de heer W. Seip gericht aan het bestuur voor het vele werk dat zij verricht hadden, werd deze zeer gezellige avond besloten. De klaverjasvereniging kan terug zien op een zeer geslaagde avond. Aan alle deelnemers(sters) namens het bestuur hartelijk dank voor de belangstelling en uw sportieve bij- drage. De seer., A. F. J. Kamphues SCHAAKVERENIGING GROENOORD Geen degradatie voor het eerste team. Maar ook geen promotie voor het tweede team. Dat is het resultaat voor Groenoord na de laatste twee enerverende ronden in de competitie van de Rotterdamse Schaakbond. Het derde en het vierde team bevestigden hun posi- ties in de middenmoot. Niet het zwakkere geachte NRSG/ W. Steinitz 1 (van wie met 6Vi-3Vi werd verloren) maar Volmac-Rot- terdam 2, leverde het eerste team het puntje dat nodig was om zich in de Promotieklasse te handhaven: 5-5. De voile punten in deze wedstrijden scoorden Vis- been (2x), Keetbaas, Reisman en Vermeul. De hoofdafdeling Gas en Water van de Technische Bedrijven van de gemeente Schiedam is weer be- gonnen met het gebruikelijke door- spuien van de drinkwaterleidingen. Dit gebeurt elk jaar voordat de zomer begint. De bedoeling is om met het spuien zo veel mogelijk roestdeeltjes te verwijderen uit het leidingnet dat voor een deel bestaat uit gietijzeren of stalen buizen, waarin de roestvorming onvermij- delijk is. In de wintermaanden, wanneer het waterverbruik relatief laag is, blij- ven de roestdeeltjes aan de wanden van de buizen zitten. Doch in het vooijaar en vooral in de zomer- maanden wordt veel meer water verbruikt. Door dezelfde buizen stroomt dan meer water, waardoor de stroomsnelheid van het water hoger wordt. Dit maakt dat de roestdeeltjes losraken van de wand, met het water meestromen en dan via de kranen bij de afnemers terecht komen. Roest in het drinkwater is niet schadelijk voor de gezondheid, maar roestwater ziet er wel onsma- kelijk uit. En voor de huisvrouw is roestwater bij het wassen en in de wasmachine bijzonder onaange- naam. Dit ongerief nu willen de Technische Bedrijven zo veel moge lijk voorkomen met het doorspuien van de leidingen. De gevolgde werkwijze is om de snelheid van het stromende water kunstmatig te verhogen in de hoofdleidingen. Daardoor worden langs de wegen de hoofdkranen opengezet, waar het water dan met grote kracht uit spuit. De roest deeltjes worden losgescheurd van de leidingwanden, doch komen dan niet meer bij de afnemers uit de kranen, maar stromen direct het riool in. Wegens dit spuien wordt in de omgeving van de openstaande hoofdkranen de druk van het water enigszins lager. Om dit ongerief weer zoveel mogelijk te beperken, heeft het spuien plaats in de avonduren en op werkdagen. Aan te nemen is dat dit over het algemeen een tijd is waarin minder water wordt gebruikt in het huis- houden. Dit doorspuien zal achtereenvol- gens in alle delen van de stad plaatsvinden. Ook in de nieuwere woonwijken, waar de waterleiding- buizen meestal van kunststof zijn en niet van ijzer. De mogelijkheid bestaat namelijk, dat ook in de kunststofbuizen roestdeeltjes voor komen, afkomstig van de oude ijzeren leidingen. Aangezien dit spuien tussen het gewone werk door moet genbeuren, is het voor de Technische Bedrijven ondoen- lijk om vooruit vast te stellen en bekend te maken waar precies en op welk tijdstip gespuid zal wor den. Daarom deze mededeling. Als men merkt dat de waterdruk lager is dan normaal en in de buurt het water uit de kranen spuit, dan weet men nu wat er aan de hand is. Voor de 2de maal in april kan ik melding maken van een aardig bedrag wat door onderstaande per- sonen aan kopergeld (ook wel zilver) bijeen gespaard is en waar- voor wij u zeer erkentelijk zijn. U weet wat de centen aktie tot doel heeft. Een zonnetje brengen in de vorm van een bloemetje enz. aan zieken, invaliden, bejaarden en eenzamen oud en jong. Mag ik ook op u rekenen? N.N., W. Pijperstr. 500 ct. Andrea S., H. Bosmanspl. 258 ct. N.N., Sem Dresdenplein 130 ct. N.N., Sem Dresdenplein 1000 ct. Fam. K., H. Bosmanspl. 423 ct. Mevr. G., Huize Frankenl. 106 ct. Kinderen v.d.M., Hoppers. 490 ct. SPEC. RITSSLUITNC.EN NAUWER of WIJDER van Uw kleding Ook voor alle reparaties lepenlaan 51 - Tuindorp Telcfoon 70 50 83 2907 ct. Allen heel hartelijk dank. Mevrouw De Jager, Henr. Bosmansplein 125. Nederland en Duitsland hebben pen op beider grondgebied gelegen natuurpark geopend. In de omge ving van Roermond, tussen de grens en de Maas is een groene zone van 290 vierkante kilometer aan de Nederlandse zijde. De West Duitse bijdrage tot het recreatie- park beslaat een oppervlakte van 420 vierkante kilometer. De beide landen zijn momenteel in onder- handeling over een vergemakkelij- king van het grensoverschrijdende verkeer ter plaatse. Voor het nu, unieke, geopende natuurgebied zijn een jaar van onderhandelen tussen ons land en Duitsland voorafgegaan. De kans op het kampioenschap in klasse 3C voor het tweede team bleek na het bezoek aan concurrent Messemaker 3 in Gouda al mini- maal, maar dat er na het uitspelen van afgebroken partijen zelfs een 41/2-31/i verlies resulteerde, was toch wel een grote teleurstelling. Zeker voor Joop van Troost, die speciaal uit Limburg was overge- komen om het team nog eenmaal te versterken en dat dan ook grondig deed. Tegen Schiebroek 4 werd daarna zo ontspannen gespeeld, dat het meteen nog een verliespunt kostte: 4-4. Voor een vol punt zorgden in deze twee wedstrijden Van Troost, Rademaker, Van der Veen, Kruys en Visbeen. Het derde team bleek niet voldoen- de adem meer te hebben om, zoals gehoopt, tegen de koplopers te stunten. Van EBSV 2 werd met 6-2 verloren en tegen Hillegersberg 2, dat daarmee zijn titel veilig stelde, met 5V4-2V4. Dit ondanks de pun ten van J. Groen, Bouts en Van Mastrigt jr. Een keurige midden- mootplaats in klasse 3F was het resultaat in de eindstand. Datzelfde geldt voor het vierde team in klasse 4C. En dat na twee wedstrijden tegen teams die op lagere plaatsen eindigden! Tegen Het Zwarte Paard ging het nog: 4-4, dankzij overwinningen van Van der Spek, Renskers en Klinge. Maar tegen Het Westen Regina 4 was het totaal mis: IVi-Vi. En omdat hij daarmee de clubeer redde, mag voor deze keer de maker van de remise worden ver- meld, P. Steenbergen. Inmidels zijn echter alle emoties van de competitie achter de rug, en worden er harde klappen uitge- deeld in de strijd om het clubkam- pioenschap. Elke dinsdagavond rollen de koningshoofden in Boer derij Landvreugd aan de Swee- lincksingel. rotterdamsedijk 279-281 schiedam teiefoon 26 86 66 - 2666 70 Er wordt zo dikwijls geklaagd over de wijk en soms terecht. Nu wil ik echter een ander geluid laten ho- ren. We zijn hier in Woudhoek \faassenplein en omgeving] verrast met enige groenvoorziening door de gemeentelijke Plantsoenendienst, de straten zijn opgehoogd. zodat we er weer keurig hijzitten. Ook de containers hehhen een granieten jasje aangekregen. Daarvoor harte lijk dank gemeente. Hopenlijk zijn we er allemaal een beetje zuinig mee. Mensen, kinde ren. honden. Wij wonen in een huurt waar dit kan. honderden mensen wonen in achteraf-straatjes waar nog geen grasspriet groeien wil. Als het mogelijk is, zou ik dit hriefje in de Noorder Akkoorden geplaatst zien. Met vriendelijke groet. Mevr. L. C. H. Onder de titel De Fiets is tot 12 juni in het museum Boymans van Beuningen in Rotterdam een grote tentoonstelling te bezichtigen rond Nederlands meest populaire ver- voermiddel: de fiets. Een unieke tentoonstelling die voor het eerst laat zien hoezeer de fiets sedert haar uitvinding een bron van inspi- ratie is geweest voor de beeldende kunst. Werken van meer dan zestig kunstenaars uit verschillende lan den en richtingen zijn op deze tentoonstelling te zien. Uit particu- liere en openbare verzamelingen in De Woudhoekschool organiseert de 3e ,,Lenteloop" op zaterdag 14 mei Start: Woudhoekschool, Faassenplein 199, Kethel-Schiedam. Afstanden: 1 kilometer, 1 ronde; alle leeftijden; start 14.00 uur; 3 kilometer, 3 ronden; alle leeftijden; start 14.10 uur; 5 kilometer, 5 ronden; alle leeftijden; start 14.35 uur. Inschrijfgeld bij VOORVERKOOP tot 15 jaar 2,50; ouderen 3,00. Inschrijfgeld bij de START tot 15 jaar 3,00; ouderen 3,50. ledere deelnemer ontvangt een fraaie herinneringstegel. Consumpties verkrijgbaar op het schoolplein. Voorverkoopadressen te Schiedam: T.P. Groeneveld, Heijermansplein 240, tel. Puccinistraat 27, tel. 703649; J. Tjassens, 715328; H. Boere, Bachplein 101, tel. 703867. 706616; P. van Leeuwen, Rooijaardsplein 202, tel. Europa en in de Verenigde Staten van Amerika kwamen werken van o.a. Monet, Toulouse-Lautrec, Braque, Picasso, Marcel Duchamp Dominguea, Boccioni, Gontcharvo Dali, Margritte, Leger, Zadkine, Appel, Constant, Francis Bacon, Lindner, George Segal Marisol, Moesman en Westerik. Daarnaast wordt aan de hand van oude modellen de ontwikkeling van de fiets weergegeven. Affiches, foto's en ander documentair materiaal laten zien welk een grote invloed de fiets heeft gehad op het maat- schappelijk leven, op de sport en op de vrijetijdsbesteding. De catalogus geeft uitgebreide informatie met veel reprodukties van kunstwerken en andere afbeeldingen. Een ten toonstelling die u niet mag missen. In de maand mei zullen drie postzegels van respect, 40, 45 en 50 cent verschijnen van het Internatio nale Gerechtshof (afbeelding Vre- despaleis te Den Haag). Deze zegels zullen echter alleen gestem- peld verkrijgbaar worden gesteld. Op 9 juni a.s. volgt nog een zegel van 55 cent ter gelegenheid van het 200 jarig bestaan van de Neder landse Maatschappij voor Nijver- heid en Handel. Voor de zevende maal wordt de bekende AVRO rally gehouden. Op zaterdag 11 juni a.s. zullen vanaf 's morgens zeven uur in verschillende delen van het land de deelnemers starten. Alle deelnemers stippelen hun ei- gen route uit van ca. 200 km. Het komt er bij het rijden van deze tocht eigenlijk alleen op neer, dat de 10 controleposten worden bezocht. Maar ook daarvan kan men de volgorde zelf bepalen. Voor zo ver de deelnemers iets moeten presteren, gebeurt dat bui- ten de auto. Bij de controleposten krijgen zij een aantal vragen te beantwoorden of opdrachten uit te voeren. Het goed vervullen van deze op drachten kan een prijs opleveren. Er zijn een groot aantal prijzen met een waarde van 250.000 gulden (totaal). De hoofdprijs mag er zeker wezen: een luxe stacaravan (met eigen grond) met daarbij een kajuitjacht! Verdero.m. een auto, een kleuren- televisie, een ring met, briljanten enz. Deelname (ook voor niet AVRO leden) kost12,50 per auto, over te maken op giro 2909090 t.n.v. AVRO rally te Hilversum. De inschrijving sluit op 20 mei a.s. op zaterdag 30 april 1977, 20.00 uur ter afsluiting van zo'n gezellige, meestal zonni- ge Koninginnedag (nadat u met uw kinderen en/of klein- kinderen naar de aubade, het blokjesrapen en het straatte- kenen bent geweest of op een andere wijze uw Koninginne dag heeft doorgebracht en waarschijnlijk genoten heeft van de traditionele oranjebit- ter) een in het Dienstencentrum Woudhoek, Heyermansflat. Voor velen heeft het geen zin nog eens te herhalen ,,U komt toch ook?" Zij komen gewoon Indien u nog geen kennis heeft gemaakt met onze avonden zeggen wij: ,,zet de laatste stap". Door middel van deze avonden zijn reeds velen met elkaar in kontakt gekomen. Tot ziens mensen! Loop-Inn Woudhoek

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 5