Win een reis naar het Wereld Jeugd Toernooi Regering sprak zich uit over openluchtrecreatie ,g^uweliez (^PSoot Hotel Hartestein wordt museum »H0LY« Kwekerij ,,Moeder Mavo" Het andere mergelplan PAGINA 11 iMrifrAkJuHHilfn 25 mei 1977 Originele voetbalprijsvraag #TOr i> W%MW tRg I ■flBljl %e EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN BloemWnd«etV op tu/ngebfed} f B Ter gelegenheid van het FIFA Wereld Jeugd Voetbal Toernooi om de Coca-Cola Cup, dat van 27 juni t/m 10 juli in Tunis gehouden wordt, organiseren de Nederlandse Bottelaars van Coca-Cola m.m.v. de K.N.V.B. een originele voetbal prijsvraag voor jonge voetballers. Hoofdprijzen zijn drie geheel ver- zorgde vliegreizen (eersteklas hotel) van een week naar Tunis, ter bijwoning van het FIFA Wereld Jeugd Voetbal Toernooi om de Coca-Cola Cup, plus drie eveneens geheel verzorgde reizen te zelfder tijd voor de trainer/coach of een andere begeleider van de club. 200 extra pryzen Bovendien zijn er nog 200 andere prijzen, nl. 50 Adidas trainings- pakken, 50 Adidas sporttassen en 100 Adidas wedstrijdballen voor de clubs van de prijswinnaars. Voorwaarden tot deelname Om mee te kunnen doen moet je lid zijn van een voetbalclub en mag je niet ouder zijn dan 19 jaar. Dit moet je doen Hierna vind je een elftal vragen, die praktisch allemaal over voetbal- sport gaan. Lees ze goed door. Bij elke vraag staan drie antwoorden, maar een daarvan is juist. Schrijft op een briefkaart de cijfers van de vragen en achter elk cijfer de letter van het juiste antwoord. Maak dan ook nog een zin of een rijmpje, waarin de woorden "Coke geeft plezier" voorkomen. Je moet die zin helemaal zelf bedenken. Maak er iets leuks van! Want een jury, waarin o.a. Nico Scheepmaker, publicist, en Joop Wagenaar, se- kretaris Amateurvoetbal K.N.V.B. zitting hebben, beoordeelt alle in- zendingen en kiest de leukste eruit. Posters Enkele duizenden posters van het FIFA Wereld Jeugd Voetbal Toer nooi om de Coca-Cola Cup, zijn dezer dagen naar alle Nederlandse voetbalverenigingen gestuurd. Het elftal vragen van de originele voet balprijsvraag, waarmee reizen naar Tunis en 200 sportprijzen te win- nen zijn, staan op deze posters afgedrukt. Dit z\jn de vragen 1. Welke van de volgende spelers speelde maar 1 keer in Oranje? a. Geels; b. Groen; c. Swart. 2. Wilkes scoorde 35 doelpunten in het Nederlands elftal, Lenstra scoorde 33 keer en Bakhuijs 28 keer. Wie van de drie scoorde minder punten dan hij wedstrijden speelde? a. Wilkes; b. Lenstra; c. Bakhuijs. 3. 9.15 meter is: a. De afstand waarbij de speler van de tegenpartij van de bal moet gaan staan als er een vrije schop geno- men moet worden; b. De afstand van de penalty-stip tot de doellijn; c. De breedte van het doel. 4. Het "catenaccio" is: a. Een Italiaans verdedigingssy- steem in de voetbalsport; b. De Bekerkampioen van Portugal; c. Turfmolm voor de kattebak. 5. Welke scheidsrechter leidde de meeste internationale wedstrijden? a. Karel van der Meer; b. Piet Roomer; c. Leo Horn. 6. F.I.F.A. is de naam van: a. Damesweekblad; b. Italiaanse goalgetter; c. Federation Interna tionale de Football Association. 7. Van wie is de uitspraak "Men hoeft niet te hopen om iets te ondernemen, noch te slagen om te volharden." a. Willem van Hanegem; b. Willem van Oranje; c. Willem Suurbier. 8. Een "hakballetje" is een: a. Vleesgerecht; b. Met de hak teruggetikt balletje; c. Wit balletje aan de hak, waaraan het merk van de voetbalschoen valt af te lezen. 9. Waar wordt het FIFA Wereld Jeugd Toernooi om de Coca-Cola Cup dit jaar gehouden? a. Argentinig; b. Tunesig; c. Marokko. 10. Welke bekende trainer speelde nooit in het Nederlands elftal? a. Hans Kraay; b. Jan zwartkruis; c. Kees Rijvers. 11. "Drie maal korner is pinantie" is een term ontleend aan: a. Amerikaans voetbal; b. Het straatvoetbal; c. Het tafelvoetbal. Stuur een briefkaart Schrijf de cijfers van de vragen met daarachter de letter van de juiste antwoorden op een briefkaart en vul ook een leuke zin met "Coke geeft plezier" in. Vergeet niet je naam, je adres, je leeftfjd, de naam en het adres van je club, te vermelden. Stuur de briefkaart voor 4 juni a.s. naar The Coca-Cola Export Corpo ration, postbus 350, Amstelveen. Denk om voldoende frankering. De jure ring Direkt na 4 juni begint de jurering. De drie jeugdige winnaars van de gratis reis naar Tunis worden zo spoedig mogelijk-doch uiterlijk 10 juni- hiervan in kennis gesteld. In overleg met de club en de ouders, die toestemming voor deze reis moeten geven, wordt de trainer /coach of een andere begeleider aangewezen. De winnaars van de trainingspak- ken, de sporttassen en de wed strijdballen krijgen voor 15 juni a.s. bericht. Tijdens de in het Stadskantoor gehouden voorlichtingsbijeenkomst is een grote belangstelling gebleken voor een plaatselijk filiaal van het Tweedekans-onderwijs voor vol- wassenen, ook wel aangeduid met "Moeder-Mavo", dat in samenwer- king met de gemeente Schiedam door de Avondscholengemeen- schap Mercurius te Rotterdam zal worden verzorgd. Een groot aantal deelneemsters meldden zich reeds aan. De start zal in de tweede helft van augustus plaatsvinden. Het vakkenpakket bestaat uit: Neder lands, Duits, Engels, biologie, ge- schiedenis en handelskennis. De lessen worden gegeven op maan- dag-, dinsdag- en donderdagmor- gen. Er wordt naar gestreefd tege- lijkertijd een creche te organiseren. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de secretarie-afdeling Onderwijs in het Stadskantoor 4e etage, telefoon 26 05 00 toestel 141 (dp heer Jutte). Op korte termijn zal dc rege ring een Rapport Structuurvi- sie Openluchtrecreatie het licht doen zien. In dat rapport zijn de hoofdlijnen van het be- leid tot 1990 weergegeven. T ot stand gekomen is het rapport in het kader van de voorberei- ding van de derde nota over de ruimtelijke ordening. Het rapport stelt dat open luchtrecreatie binnen het be- reik van zo breed mogelijke la- gen van de bevolking moet worden gebracht. Bijzondere aandacht is er daarom voor kansarme groepen als bejaar- den, gehandicaptcn, jeugd en minder draagkrachtigen. A ri der belangrijk punt in de visie is dat het heleid erop gericht is dat naast het tot stand brengen van recreaticvoorzieningen de waardcvolle landschappen be- houden dienen te blijven. Het verschijnen van de Struc- tuurvisic is aangekondigd door staatssecretaris Meijer van CRM. Hij stelde dat op basis van deze nota een ge- dachtenwisseling op gang zal moeten komen tussen alle be- trokken organisaties. Daarbij is het belangrijk niet uit het oog te verliezen dat particulie- re organisaties het beleid in de praktijk moeten brengen, niet de overheid. Aldus staatsse cretaris Meijer. Hotel Hartestein in Ooster- beek, dat een belangrijke rol heeft gespeeld in de Slag om Arnhem, zal worden ver- bouwd tot museum. Hier zal de collectie materialen die be- waard zijn gebleven van de Slag om Arnhem tentoon- gesteld worden. De collectie is tot nu toe ondergebracht in het Airbornemuseum in Kasteel Doorwerth. Gezien het steeds stijgende aantal bezoekers, ruim 60.000 in 1976, is het museum in Kasteel Doorwerth te klein ge- worden. Hotel Hartestein dat in de oorlog als hoofdkwartier fungeerde van de Britse gene- raal Urquhart, zal niet meer geexploiteerd worden als horecabedrijf. De kosten van de verbouwing van hotel tot museum bedragen ongeveer een half miljoen gulden. De ge- meenteraad van Renkum. waartoe Oosterbeek en Door werth behoren, zal binnenkort een beslissing nemen. Voor planten, heesters, sierkeien, graszoden, hekwerken, sierpotten, kamerplanten, kortom voor alles voor uw huis en tuin moet u bij zijn. G. L. A. v. Leeuwen Willemoordseweg 1 Schipluiden (achter Holywijk) Tel. 01738-8437 Geopend van 8.30-12.00 uur 13.00- 17.30 uur Vrijdag tot 20.30 uur. Zaterdag tot 17.00 uur. WIJ GEVEN OOK ADVIES Binnenkort verschijnt een rapport van de Landbouwhogeschool in Wageningen, waarin een ander voorstel voor mergelwinning in Zuid Limburg gedaan wordt. De Wageningers stellen dat mergel winning- op de Rasberg bij Maas tricht het landschap minder aan- tast dan winning op het plateau van Margraten volgens het plan van de cementindustrie Enci. De Enci heeft het plan om mergel op het plateau van Margraten te winnen, voor het eerst eind 1975 uitgesproken. Op 8 november van 't afgelopen jaar heeft Enci vervol- gens een ontgrondingsaanvraag in- gediend. Omdat het plateau van Margraten midden in het toekom- stige landschapspark Mergelland ligt, hebben diverse milieu vereni- gingen al een protest tegen de Enci plannen laten horen. Zij wijzen op het voor Nederland unieke land schap en zien de mergelwinning het liefst in het buitenland gebeuren. De andere Europese landen zijn veel minder karig met mergel be- deeld en houden na een eventuele ontgronding nog genoeg mooie mergellandschappen over, aldus o.a. de Limburgse Milieufederatie. De Enci stelt dat zij in dat geval haar bedrijf zal moeten sluiten. In de discussies rond de ontgron dingsaanvraag heeft een compro- mis voorstel van de Vakgroep Tuin- en landschapsarchitectuur van de L.H. in Wageningen weinig aan dacht gekregen. Alhoewel het defi- nitieve rapport nog niet verschenen is, spreekt ook het tussenrapport al een voorkeur uit voor het "dalmo- del" boven het "plateau model". In het "plateau model" wordt in het plateau een gat gegraven. In het "dal model" wordt vanuit een dal nabijgelegen heuvelrand afgegra- ven en als het ware een eind opgeschoven. Het voordeel van het "dal model" is dat er geen nieuw gat geschapen wordt. Blijkens de ontgrondingsaanvraag wil de Enci volgens het plateau model te werk gaan. Voor het dal model komt volgens het Landbouwhogeschool rapport vooral de Rasberg tussen Bemelen en Berg bij Maastricht in aanmerking. Dit gebied ligt welis- waar ook binnen Mergelland, maar zal volgens de Wageningers minder onder afgraving te lijden dan het plateau van Margraten. Zo zou dan een compromis gerealiseerd kun nen worden tussen behoud van een belangrijk deel van de Zuid Lim burgse werkgelegenheid en een aanvaardbaar geachte aantasting van Mergelland. V V.v.v sfcasSSgSE.:,

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 11