de magneet uw drukker De vrouwen-vreter Ontbossing mede verantwoordelijk voor toekomstige broeikas effect RENIRIE Diensfencentrum De Woudhoek Folder Vakantie en Verzekering Meer medewerkers gezocht voor Jeugdland 1977 P. A. v.d. KRUIT Eerste spade" nieuwe park Kethel H. v. d. Wilk stelt vragen over inspraak- procedure Schiedam Noord Wandel eens door de Gouden Gids? AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE PAGINA 3 \<MMikT Aktoordfii 25 mei 1977 Heijermansplein 38 SCHIEDAM Telefoon 709555 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 Spreekuur: Leidster dienstencen- trum mej. C.C.A.M. Donders, donderdag van 9-10 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11-12 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens dag vanaf 8 uur's morgens. Graag handdoek meebrengen. Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555 Ook oudere wijkbewoners in Groen oord, de Woudhoek en Kethel, kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf: 13.00 uur. Graag handdoek meebrengen. U wordt vriendelijk verzocht voor 13.30 uur, aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. 2 en 16 mei, vanaf 14.00 uur. Gehoor en Gezichtsproblemen Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreek uur vanaf 14.30 uur. Bibliotheek Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30 - 11.30 uur. Handwerken Elke maandag en dinsdag van 14.00 - 16.00 uur, kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Gymnastiek Elke dinsdagmorgen van 9.15 - 10.00 uur, is er gevarieerde gymnas tiek met muziek in de grote zaal. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen In de grote zaal i er elke vrijdag- morgen van 10X0 - 11.00 uur, gelegenheid tot volksdansen, waar bij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u sens kijken?? VOOR VERLOVINGS-, HUWELIJKS- EN GEBOORTEKAARTJ ES HANDELS- EN REKLAMEDRUKWERK Rotterdamsedijk 279-281 Schiedam Telefoon 268666-266670 Want de index" gaat maar tot het beginvan de letter,T". We dachten eerst dat we misschien een zeld- zaam exemplaar hadden getroffen, maar informatie bij zo'n dikke 10 verschillende adressen leerde ons dat ook daar de letters T (gedeel- telijk), U,V,W,IJ, en Z. waren verdwenen. Ja, lopen kan wel door de Gouden Gids, maar w61 'n tikkie mank! Door het bureau voorlichting Scha- deverzekering is kortelings geleden, een brochure uitgegeven onder de naam .Vakantie en Verzekering". Het is een goede gedachte geweest om juist voordat de grote ,,vakan- tietrek" op gang komt een dergelij- ke informatie uit te geven waarin de schadeverzekering - die juist in de vakantie-periode - een belang- rijke rol speelt. De folder bevat een groot aantal gegevens over verzekeringen die verband houden met uw vakantie en geeft tevens wenken hoe uw huis achter te laten alsmede tal van raadgevingen voor de reis naar en van uw vakantiebestemming. De folder is gratis verkrijgbaar bij verzekeringsmaatschappijen, ban- ken, spaarbanken en VVV's. Eventueel kunt u de folder aanvra- gen bij Bureau Voorlichting Scha deverzekering, Postbus 990, Den Haag. Voor de vakantie-festiviteiten Jeugdland 1977, die gedurende drie weken van maandag 18 juli tot en met vrijdag 5 augustus in Schiedam worden gehouden, heeft de als coordinator optredende gemeente- lijke jeugdconsulent Joop v. Broek- hoven het aantrekkelijk program- ma bijna voor elkaar._6„„1C1U zal Jeugdland niet worden gehou den in de Sporthal Margriet, zoals in de voorgaande jaren, doch het wordt ditmaal een ,,gespreide" vakantiebesteding, met tal van ac- tiviteiten in de wijken. Zoals sport- en handenarbeid-in- stuif, kinderspelen, volksdansen, VOOR WTTTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. y/h G. J. J. PONjfi Vorige week woensdagmiddag ging op nogal feestelijke wijze de ,,eer- ste spade" de grond in voor de aanleg van het nieuwe park Kethel. Het betreft hier de eerste fase in de uitvoering van de plannen en het omvat een gedeelte van het toekom- stige park. Het eerste gedeelte zal 7,1 ha. groot worden, waarvan 4,5 ha. weidegebied (met de boerderij van de heer Lansbergen) en 2,6 ha. ,,randstroken", zowel in het noor- den en oosten, als tussen de Harre- weg en Woudhoek Zuid. Als alles goed gaat zal eind van dit jaar de laatste hand aan deze eerste fase worden gelegd. Na de onderhouds- periode zal het eerste gedeelte van het nieuwe park voor het publiek toegankelijk zijn. In ons volgend nummer hopen wij u wat nadere gegevens omtrent het gehele park, te kunnen mededelen. Op 12 mei j.l. stelde Gemeente- raadslid Han v.d. Wilk een aantal vragen aan B W van Schiedam inzake de inspraakprocedure - of liever nog het ontbreken daarvan - betreffende de voorgenomen uit- breiding van Schiedam Noord. De heer v.d. Wilk vindt dat in- spraak niet alleen maar een kwestie van meepraten is, maar dat de ideeen en inzichten van de inspre- kers ook daadwerkelijk moeten meetellen in de besluitvorming. Hij vraagt het Kollege hun mening over de belangrijkheid van een goede organisatie van de inspraak en vindt dat inspraak niet pas aan bod moet komen als allerlei zaken al vast liggen. De Gouden Gids" 1977-1978 is uit! Voorin deze Grote van Dale" voor telefoonnummerzoekers geeft een kundige toelichting de gebruiker informatie over de juiste wijze van zoeken. Er staat: ,,Als u niet precies weet wat u zoekt, raadpleeg dan de index achter in het boek". Wie dan b.v. een verhuizer moet hebben of een uitzendbureau of misschien een betrouwbare woning inrichter zal tevereeefs zoeken. Ik had eigenlijk Karel Veldmeier altijd al een eigenaardige kerel gevonden. Niet omdat 'ie er wat typisch uitzag, want dat doen er wel meer tegenwoordig. Maar feitelijk om z'n eigenaardige uitspraken over vrouwen.. Wie 'm zo bezig hoorde wanneer hij op z'n praatstoel zat (en die stond overduidelijk in Cafi „De Lantaarn'kreeg sterk de indruk met een verstokte ,,vrouwenhater" te doen te hebben. Iedere man die er een gezonde belangstelling op na hield vond z'n uitspraken maar „zb-z6". Al moet ik toegeven, dat z'n gezegdes niet van een zekere filosofie ge- speend waren. „De keuze van een vrouw is hetzelfde als een greep in een bak met alen, waarin op 1 aal 20 slangen voorkomen" was er iintje van. „Niets maakt de mond van een vrouw zo aantrekkelijk als het moment waarop ze'm dichtdoet" loog er ook al niet om. Nu was Karel een man met mate. Ook in z'n stamkroeg waar hij gewoonlijk - achter gin en tonic - de vrouwenemancipatie om zeep trachtte te helpen. Hij wist wat 'ie dronk en wat 'ie zei. Alleen niet die ene keer toen ik er was en ik - bescheiden als ik ben - stil in een hoekje mee zat te luisteren. Toen had hij zich kennelijk in het aantal glazen vergist en bleek dat 'ie eigenlijk toch niet zo'n vrouwen-anti was. Hij zat gezellig met z'n twee kornuiten aan de bar, 'n soort Cocktail Trio dus. Door de radio die op het sudderpitje stond, wauwelde iemand onafgebroken in een door de regering ter beschikking gestelde zendtijd, maar hij liet zich hierdoor niet uit het veld slaan. Laten we het glas ledigen op - nooit geen vrouw meer zei hij onduidelijk en keek tegelijkertijd met mier dan platonische belangstelling naar de fraai in het vlees gestoken buffetjuffrouw. Z'n beide makkers dronken vlijtig mee, want tenslotte was het Karel die de rondjes gaf. Hij bestelde met een royaal gebaar opnieuw een hartversterking. Ik was even de ondertiteling kwijt, maar verstond zoiets van ,,drie bloedige Marie", wat dat ook mag zijn. Helaas kwam hier weer mijn onkunde van drankjes om de hoek kijken, niet voor niets had ik jaren lang gedacht dat Cherry Brandy een zus van Lou Brandy was. Nu bleek het bloedrode drankje toch te veel voor Kareltje te zijn, want hij vertelde plotseling dat 'ie vorig jaar een advertentie had geplaatst. Waarin hij graag kennis wilde maken met een aktieve, jonge vrouw die graag onder de mensen 's. Misschien omdat de annonce in het grote landelijk ochtendblad verzeild raakte tussen de helder- zienden en massagehuizen, had 'ie geen enkel antwoord ontvangen. Een paar weken geleden, zo vertelde hij met een van woede paars aangelopen koppie, had hij bij een groot Schiedams kledingmagazijn, dat toch altijd voordeliger schijnt te zijn, een overhemd gekocht. Tot z'n verbazing vond hij bij het uitpakken in het door ruim dertig venijnige spelden vastgepinde shirt een briefje. Hierin vroeg in een hem onmiddellijk erotisch aandoend handschrift ('t was dan ook schuin ge- schreven) Inpakster A 365 een foto. Karel zag het helemaal zitten en aarzelde niet lang. „Nou" zei 'ie met een bijna verstikte stem ,,Gisteren lag er een brief op de mat. Ik scheurde de rose enveloppe open. Jongens, wat stond er in? Ze wou wel's weten welke gekke vent er zo'n raar overhemd kocht!" Ik heb staande met hem geproost. JAVAS Er worden echter ook grotere acti- viteiten georganiseerd, waar alle kinderen van Schiedam, voomame- lijk in de leeftijdsgroep van 6-13 jaar, maar ook voor de oudere jeugd, welkom bij zijn. Zoals een jeugdmarkt als opening, drive-in discoshow, jeugdtheater, speur- tochten en ook een kindercircus tot slot. Van meerdere kanten zijn sugges- ties voor activiteiten aangedragen, terwijl groepen en verenigingen aangeboden hebben bepaalde acti viteiten te organiseren. Doch er zijn meer medewerkers nodig! De be- doeling is dat een aantal medewer kers als ..mobiele teams" de wijken ingaan, om te assisteren bij de acti viteiten. Deze medewerking kan gehonoreerd worden. Het liefst moeten het mensen zijn niet jonger dan 18 jaar, die wat ervaring hebben in het werken met de jeugd, met bepaalde vaardighe- den op het gebied van sport en spel, creatief werk, muziek en dans. Inlichtingen verstrekt de heer J. van Broekhoven, telefoon 260500, toestel 229, terwijl bij hem in het Stadskantoor op de 2e etage ook aanmeldingsformulieren verkrijg baar zijn. Al sindsenige jaren wordt gevreesd dat de sterk toegenomen verbran- ding van olie, gas en kolen tot een verwarming van de aarde zullen leiden. Die toegenomen verstoking van fossiele brandstoffen verhoogt namelijk de hoeveelheid koolzuur gas in de atmosfeer. Dat verbran- dingsprodukt zou volgens een veel- gehoorde theorie als de wanden van een broeikas functioneren en de aarde langzaam opwarmen. Tot nu toe is er ondanks deze sombere voorspelling nog niets van een dergelijke verwarming te merken. Hoewel men het op grond van ae laatste zomers niet zou zeggen, daalt de gemiddelde temperatuur, op wereldschaal zowel als in Neder- land, zelfs sinds 1940. Toch werd op een conferentie die eind vorig jaar in Berlijn werd gehouden, ge- waarschuwd dat die temperatuurs- daling bedriegelijk kan zijn. In de loop der eeuwen zijn namelijk tal van dergelijke schommelingen van '/i a 1 graad Celsius waarneem- baar. Een tengevolge van het broei- kaseffect optredende verwarming zou gemaskeerd kunnen worden door dergelijke regelmatig optre dende schommelingen. Zeker wan neer sommige deelnemers aan de conferentie gelijk hebben met hun veronderstelling dat ook de ontbos sing bijdraagt aan het broeikasef- fect, valt te verwachten dat in het jaar 2000 de temparatuur een kleine graad hoger zal zijn dan thans. Zelfs een dergeliike kleine verhoging zou in de landbouw tot aanzienlijke opbrengstverminde- ringen kunnen leiden. Het staat als een paal boven water dat er tegenwoordig een flinke ontbossing plaats vindt. Vooral in de ontwikkelingslanden worden veel bossen gekapt. De behoefte aan brandstof en bouwmateriaal is daar veelal de oorzaak van. Ontbossing zou op twee manieren kunnen bijdragen aan het broeikas effect. Allereerst leggen bomen en planten het koolzuurgas uit de atmosfeer vast en zetten dit om in plantenweefsel. Daarnaast worden bomen omgezet in koolzuurgas wanneer men ze kapt. Of ze nu verbrand worden of als bouwmate riaal gebruikt worden of op de grond blijven liggen en wegrotten, het resultaat zal in alle gevallen koolzuurgas zijn. Door het kappen van bomen wordt er dus zowel extra koolzuurgas aan de atmosfeer toegevoegd, als minder eruit verwij- derd. Voorheen was de aandacht nogal eenzijdig op de produktie van koolzuurgas uit brandstoffen als olie, gas en kolen gericht. Best verklaarbaar, omdat door verbran- ding jaarlijks bijna vijf miljard ton koolzuurgas in de atmosfeer te- recht komt. In Berlijn werd er echter op gewezen dat bij een ontbossingsgraad van een procent per jaar ongeveer acht miljard ton koolzuurgas extra geproduceerd wordt. Op de conferentie bleek duidelijk dat de hele theorie een achter een bureau bedacht model is dat door metingen bevestigd en verder ingevuld moet worden. Uit het feit dat men gemeten heeft dat de hoeveelheid koolzuurgas in de atmosfeer sinds het begin van de eeuw inderdaad stijgt blijkt echter dat het wel degelijk een theorie is om serieus rekening mee te hou den.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3