I De nieuwste drukwerken van Zeeland Willem Ruis in aktic voor de zieken Bibliotheek- commissie vraagt nieuwe leden BOEKEN- NIEUWS ,,Zo was Schiedam" Slotavond Loop-Inn Woudhoek Vrijdag 27 mei De Open Deur Kinder-bingo in De Woud hoek Zaterdag- middag 28 mei PAGINA 5 \oorder Akkoordin 25 mei 1977 Chemisch Reinigen Vo Vier echtparen, van wie bij twee echtparen een der partners gehan- dicapt is, zijn de hoofdpersonen in de Willem Ruis Show van zaterdag 4 juni a.s. Deze show, die wordt bijgewoond door ca. 800 zieken, gehandicapten en hulpbehoevende bejaarden, komt dan vanuit de grote Rijnhal te Arnhem. Met deze t.v. uitzending (op Neder- land 1, 19.05 uur) vindt de afslui- ting plaats van de Harten 5 aktie, die door de Zonnebloem en de KRO wordt georganiseerd. Tijdens de Willem Ruis Show wordt kij- kend Nederland geregeld gevraagd om geld over te maken op girorek. 11.55.555 om zieken een fijne vakantie te bezorgen. Men krijgt tijdens de show gelegenheid per telefoon giften bekend te maken. Diverse grote, exclusieve en origi- nele aanbiedingen worden in de show bekend gemaakt. Via een score-bord zal het verloop van de aktie gevolgd kunnen worden. De Commissie voor de Gemeen- schappelijke Openbare Bibliotheek te Schiedam roept belangstellenden op zich kandidaat te stellen voor het lidmaatschap van genoemde Commissie, zulks ter vervulling van enkele vacatures. Zij kunnen zich voor informatie wenden tot de directeur van de bibliotheek, de heer W. F. van der Blij, Lange Haven 131. Opgave als belangstellende voor het lidmaatschap van de Commis sie kan geschieden bij de secretaris, mevrouw B. des Bouvrie, gemeen- tesecretarie afd. Algemene Zaken, Stadskantoor 2e etage. Men wordt verzocht zich binnen zeven dagen na deze publicatie op te geven. In een uitgave van Boekhandel J.S. van Leeuwen en Interbook Intern. Schiedam verscheen een dezer da gen onder de titel ,,Zo was Schie dam" een alleraardigst boekwerkje over Oud Schiedam. Meer dan 100 foto's waarvan zeer vele nog nooit gepubliceerde en daardoor unieke, geven een interes- sant beeld van Schiedam eind 19e en begin 20e eeuw. Voor de begelei- dende tekst op 104 pagina's teken- de auteur Hans v.d. Sloot, die z'n sporen reeds verdiende met o.m. de vroegere uitgaven Schiedam rond de eeuwwisseling" en Schiedam nu". De tekst is kort en bondig gehouden en laat zich - met alle duidelijkheid - gemakkelijk lezen. Een bijzonder aardig en door Van Berk B.V. perfect gedrukt boek werkje, dat wij een ieder die ook maar een beetje belangstelling voor Schiedam heeft van harte kunnen aanbevelen. De prijs van deze goed uitgevoerde uitgave is 24,90 (iets voor de komende Vaderdag?). De vakantietijd nadert alweer en het wordt zo langzamerhand eens tijd om de spullen bij elkaar te zoeken. Het seizoen van de Loop-Inn is alweer 10 maanden oud en we kunnen terug zien op een ge- slaagd seizoen. Voor ieder die nog niet de moed heeft gehad om te komen is dit de laatste kans, dit seizoen om nog een snuifje gezelligheid te inhaleren Daarom zal op 27 mei om 8 uur de zaal van het dienstencentrum de Woudhoek (aan het Heyermans- plein) geopen zijn voor de slot avond van de Loop-Inn. Iedereen is van harte welkom! Het is alweer bijna anderhalve maand geleden dat u in een voile Dorpskerk dominee Wismeyer uit Hoek van Holland heeft kunnen horen. Opnieuw mogen wij u voor een samenkomst uitnodigen, waarbij u twee vooraanstaande personen kunt beluisteren. Op 5 juni zal n.l. in de Martinuskerk, 's morgens om half 10 voorgaan Sipke van de Land, terwijl de Schiedamse tenor Aat van Steenoven op muzikaal terrein medewerking verleent, sa- men met onze organist Johan Groen. Mogen wij ook u verwelkomen? U zult er geen spijt van hebben! Namens het Open Deur-team G. H. Butterman SPEC. RITSSLUITNGEN NAUWER of WIJDER van U« kleding Ook voor alle reparaties tepenlaan 51 - Tuindorp Peli'loon 70 ">0 85 mbn&VT De Provinciale VVV Zeeland heeft een aantal brochures voor het jaar 1977 uitgebracht. Dc brochure Zeeland '77 bevat een- overzicht van hotels, restaurants, pensions en kam- peerterreinen. De oplaag is 50.000 exemplaren. Nieuw is de gids Zeeland Vakantiever- blijven 77, die een opgave be vat van enige honderden va- kantiewoningen, appartemen- ten en caravans. De oplage van deze gids is 10.000 in de Neder- landse en 6.000 in de Duitse taal. Het vouwblad Algemene Informatie is uitgegeven in een Franse, Duitse en Engelse ver- sie en is speciaal bestemd voor de buitenlandse vestigingen van het Nationaal Bureau voorToerisme De oplaag per editie is 15.000 stuks. En tot slot iserdan nog het vouwblad „Gratis voor 65+ logeren aan deZeeuwse kust". In deze actie wordt in samenwerking met een aantal horecabedrij- ven een weekarrangement aangeboden aan personen van 65 jaar en onder. De oplaag van het V\ V-arrangement- vouwblad bedraagt 7.500 stuks. Flevohof weer mooier gegroeid Flevohof is weer mooier gegroeid. 700.000 Nederlanders en buiten- landers hebben vorig jaar een bezoek aan Flevohof gebracht. Ook in 1977 zullen velen de weg naar Oostelijk Flevoland weer weten te vinden, want er is nogal wat nieuws te zien op Flevohof. In de bestaande permanente ten- toonstellingsruimten, die geheel o- verdekt zijn, zodat een bezoek met minder mooi weer niet in het water kan vallen, is ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van het Insti- tuut voor Bewaring en Verwerking van landbouwprodukten (IBVL) een expositie ingericht over "de Aardappel". Onlangs werd deze door de frites-bakkende Tweede- kamer-voorzitter Vondeling ge- opend. Het vleespaviljoen, dat geheel nieuw is ingericht en is uitgebreid, benadrukt nog eens de grote rol die Nederland speelt in de export van vlees. In dit paviljoen, dat een rustpunt is in de wandelroute, kan het door de Flevohofslager bereide vlees door de bezoeker zelf worden gebarbecued. Ook de "warme bakkerij" van Flevohof is uitgebreid. De bakker kan hier bij zijn ambachtelijk werk op zijn vingers worden gekeken. In de veiling, die nu in oude stijl is ingericht, wordt gedemonstreerd hoe het op een veiling toegaat. De bezoeker neemt de plaats in van de koper. Flevohof-produkten als tomaten, paprika's, champignons en planten, die bij tienduizenden in eigen kassen groeien en bloeien, worden tegen schappelijke prijzen geveild. B jjzondere exposities in het seizoen 1977 In het seizoen 1977, zullen de aquarellen van Rien Poortvliet, gebruikt voor zijn boek "Te hooi en te gras", op Flevohof te bewonde- ren zijn. Onlangs is bij het bijenpaviljoen door Drs.P. de expositie geopend van Ad Cameron. Daarin wordt verteld over "De wereld van de vogels". Vele kleurrijke afbeeldin- gen van de in Nederland voor- komende vogelsoorten geven een goed beeld van dit deel van onze Nationale fauna. In de "Caroussel", de op een schiereilandje gelegen permanente tentoonstellingsruimte, is een ex positie te zien van het Nationaal Zwitsers Verkeersbureau, waarin uitvoerig de diverse vakantiemoge- lijkheden in Zwitserland worden toegelicht: "Een aktieve vakantie in het land van de bergen". Speciale aandacht op Flevohof, krijgt de expositie van amateur- fotografen, die is ingericht naar aanleiding van de fotowedstrijd "In en om het IJsselmeer", die door Flevohof in samenwerking met de Stichting Amateurfotografie werd georganiseerd in het kader van de opening van de dijk Enkhuizen- Lelystad. Deze dijk wordt be- schouwd als een van de mooiste toeristische routes in Europa. In deze expositie zijn vele karakte- ristieke Ijsselmeerfoto's te bewon- deren. Vooijaar In de meimaand zijn het, naast de bloemen en planten, uiteraard de vooijaarsbodes, die het bekijken waard zijn. In de agrarische bedrij- ven zijn dat de vele tientallen biggetjes, in het kinderdorp de geitjes, lammeren en het Flevohof- veulen. De voorjaarsbloemen staan in voile bloei. Bijzonder fraai is het grote Flevohof-mozalk bij de ingang van het park. Het bloembollencomit6 uit Aals- meer richtte een uitgebreide expo sitie in over bloembollen. Zij legde een tuin aan waarin alleen al 15.000 bloembollen gepoot zijn. Met deze tuin wordt duidelijk gemaakt dat bloembollen het gehe- le jaar in bloei kunnen staan. Op heel Flevohof zijn dit jaar zo'n 250.000 bloembollen geplant. De Boskoopse kwekerijen legden een coniferentuin aan nabij het akkerbouwbedrijf van Flevohof. De Kring voor Hoveniers laat de be zoeker een prachtig stuk sierteelt- kunst zien, op de patio bij de bakkerij. Het Algemeen verbond voor Volks- tuinders heeft een aantal model- volkstuinen op Flevohof, compleet met volkstuinhuisjes. Hier kan de bezoeker zien hoe een tuin het gehele jaar door in bloei kan staan. Flevohof is door deze pracht aan planten en bloemen te beschouwen als een van de grootste en fraaiste parken van Nederland. Rekreatie Flevohof is er trots op inmiddels een van de grootste speeltuinen binnen haar poorten te hebben. Wederom is de speeltuin uitgebreid Dit keer met een groot luchtkussen en een groot aantal unieke speel tuin toestellen. Het indianendorp garandeert voor de kinderen een dag speelplezier. Met de nieuwe wig-wam's en uit- kijktorens, van waaruit de grote vijver kan worden overzien. Deze wordt doorlopend gevoed met hel- der bronwater, dat via houten goten op verschillende plaatsen in de vijver klatert. Dagelijks worden vele schoolreisjes naar Flevohof gemaakt. Hierbij neemt het kinderdorp een centrale plaats in. In de huisjes kunnen de kinderen naar hartelust spelen. Er is een gloednieuwe model-spoorweg waar de kinderen zelf op de knop- pen mogen drukken. Daarnaast is er de mogelijkheid om te boetseren, potten- en pannekoeken te bakken, te knutselen en te schilderen. Inclusief het pony rijden en de bekende Flevohoftrein komt een dagje Flevohof binnen het bereik van de kinderen voor /.4,50. De entreeprijs voor volwassen bezoe- kers is/.6,50. Ja, jongens en meisjes van tot 12 jaar voor jullie word zaterdagmiddag een bingo ge houden. Om 2 uur gaat de zaal van het Dienstencentrum ,,De Woud hoek" open en de bingo zal om ongeveer 4 uur zijn. De toegangsprijs middag is 1,- kaartjes zijn gratis. Als je het leuk vindt on te spelen moet je ke vraag gerust aan je vriendin- netje of vriendje om mee te gaan. En neem ook een "tod mee Nou tot zaterdag.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 5