Radboud akkoorden 10e Jaargang Even een woordje van uw warme bakker Historische tramlijn in Rotterdam akkoorden Eerste paal winkelcentrum Lee Singers in Schiedam Onderzoek voor educatief plan PAGINA 7 VMH-flcrAkkoordtn 25 mei 1977 BAARTMANS TRANSPORT BIJL'S ZELFBEDIENING VAN DER MEER SCHOEP A 0 WALDO n. v SPAR SUPERMARKT WAKKER WORDEN! Noorder Akkoorden lezen Zoals we al in de vorige Radboud akkoorden schreven, blijft het moei lijk om 2 heren (in ons geval) de drumband en het harmonie orkest) voor 100% te dienen. Toch blijven wij het noodzakelijk vinden om al datgene te doen wat in onze macht ligt, zodat we voor het publiek bij het uitvoeren van concerten en marsen een goede indruk achter laten. Dat wij dit allemaal uit idealisme voor het publiek zouden doen gaat wel een beetje te ver. Er komt ook wel een beetje eigen belang bij en daar draaien wij dan ook niet omheen. Een vereniging kan nu eenmaal niet bestaan zon- der steun van buitenaf, dus van het publiek. Daarom proberen wij een situatie te cre'eeren waarbij men zich met elkaar verbonden gaat voelen om zodoende, indien het nodig is, een beroep op elkaar gedaan kan worden, en dit in de ruimste zin van het woord (dus niet alleen op financieel gebied). St. Radboud is nu al een tijdje bezig, om haar straat aktiviteiten enigs- zins aan te passen aan de eisen van deze tijd. Hiervoor is niet alleen tijd en geld nodig maar ook mensen. En in dit kader zou de drumband wel enige versterking kunnen ge- bruiken. Hierbij wordt vooral gedacht aan jongeren vanaf 8 a 10 jaar. Meisjes zijn ook welkom. Binnen niet al te lange tijd zal de opleiding voor tamboer weer van start gaan, maar hierop komen we nog nader terug. Wilt u eventueel al inlichtingen over onze drumband dan kunt u bellen naar Dhr. A. Heydra tel. 708517 of Dhr. A. Ham tel. 704295 maar allereerst zal de drumband zich op 12 juni a.s. in Noordwijk met anderen gaan meten, tijdens het aldaar te houden drumband concours onder auspicien van de Zuid-Hollandse Bond. De volgende keer zullen wij iets vertellen over de aktiviteiten en werkzaamheden bui ten het musiceren die noodzakelijk zijn om St. Radboud in stand te houden en dat is in deze tijd geen sinecure. Weet u het nog??? Wij kunnen alles maar dan ook alles gebruiken voor de a.s. rommel - antiek markt - fancy fair, of heeft u bepaalde ideeen, bel dan 010 - 708517 of 010 - 705874. S.R. Eindelijk is het dan zo ver, vrijdag 27 mei a.s. heropenen wij onze vernieuwde verkoopruimte, aan de Borodinlaan 62 in het Winkelcen- trum de Ketel. In maart 1970 zijn wij hier gestart er is gedurende die tijd heel wat gebeurd. Wij waren er al heel snel utgegroeid en alles was al gauw te klein. Dit had tot gevolg, dat wij een en ander niet op de juiste wijze hebben kunnen presenteren. Vooral op hoogtijdagen zoals b.v. in de maand december, liep het steeds uit de hand. Het beste voorbeeld hierbij is, dat het klantennummer- apparaat het niet kon verwerken. Dit apparaat is n.m. genummerd van 1 t/m 99, maar ook in serie A.B.C. enz. Het gevolg was wan- neer serie A nog lopende was, reeds voor de andere serie's al nummers waren getrokken. Nu kunt u zelf wel bedenken wat een enorme chaos hieruit ontstond. Dit en natuurlijk nog eventuele andere moeilijkheden, hopen wij dat deze tot het verleden zullen behoren. Maar bij dit alles moet het ons toch van het hart, dat de grote meerderheid van de mensen begrip hadden voor deze moeilijke situatie. Wij zijn u hiervoor zeer erkentelijk, het was niet alleen voor ons, maar ook voor u dikwijls een groot ongemak. Wij hebben daar om zeer veel bewondering voor het geduld dat u steeds heeft weten op te brengen, zodat een en ander toch nog zo vlot mogelijk kon verlopen. Ook namens onze verkoopsters zijn wij u hiervoor erg dankbaar. Wat zal nu de toekomst brengen. Wij hopen natuurlijk het beste. Onze verkoopruimte is eens zo groot geworden, dat houdt in dat men vlotter geholpen kan worden, en u als klant een beter overzicht krijgt van wat wij te bieden hebben. Wij hopen daarom, u op vrijdag 27 mei a.s. in onze vernieuwde winkel te mogen begroeten. Een en ander gaat natuurlijk vergezeld van een leuke reklame aanbieding, die u elders in de advertenties kunt vinden. Vriendelijk groetend, en tot ziens in onze nieuwe winkel. hoogachtend Dhr. en mevr. J.B. Bruggeman- Van Hees. Met ingang van vorige week heeft ook Rotterdam een museumtram- lijn. Op 19 mei startte aan de achterzijde van het Centraal Sta tion te Rotterdam (Spoorsingel) twee van de oudste museumtrams, die de RET nog in haar bezit heeft. De oude trams onderhouden een dienst tussen de Schiekade en Diergaarde Blijdorp v.v. De eerste tram vertrekt om 10.00 uur vanaf de Diergaarde en om 10.10 uur vanaf de Schiekade. Daarna wordt om de 30 minuten gereden. De laatste rit is vanaf de Schiekade om 16.40 uur en vanaf Ja, u leest het goed, met ingang van dit nummer zijn we aan onze lOe jaargang begonnen. Geen nieuws waarvan de wereld op zijn kop zal staan, noch zal het enige invloed hebben op de verkie- zingsuitslag van hedenavond. Maar we zijn er toch een beetje trots op dat we alle stormen hebben weten te weerstaan. En u, nu meer dan negen jaar, het wel en wee van Schiedam - en daar buiten - hebben kunnen mededelen. Met vertedering denken we terug aan het simpele verenigingsblaadje waarmee we 9 jaar geleden - in heel wat kleinere wijk - startten. Een medelingenblaadje van krap vier pagina's en van een heel wat kleiner formaat dan het huidige. Zo zijn we dan toch in die jaren tot een acceptabel wijkblad groter ge- groeid. Tenminste, dat vinden we zelf en we baseren deze gedachte op de reacties van lezers die we zo af en te ontvangen. Reacties waar we altijd blij mee zijn, omdat we daardoor bemerken op de goede weg te zitten. Een goede weg, die geplaveid is met informaties over en van Schiedam, en dan met name in hoofdzaak van Schiedam Noord. Maar verder algemene informaties en wetenswaardigheden die u zou den kunnen interesseren. De loftui- tingen die we nu min of meer over ons eigen hoofd uitstorten, willen nog niet zeggen dat we zo heel innig tevreden over onszelf zijn. Verre van dat. Want wanneer u opmerkingen heeft over de inhoud van ons blad, of wanneer u behoef- te heeft aan een nieuwe rubriek, schrijft of belt ons gerust. Vanzelf- sprekend staan wij ook in de lOe jaargang altijd en graag voor u klaar. „Zo zag ons eerste nummer er uit" le Jaa-'jang no. 1 26. l«Moon 15 71 03 m Axdnaxnlun 31. Mrloon 15 75 21 1vloon 26 86 66 26 66 70 r.>utipMn 332. lei 268666. no 18.00 uu> 156967 itnlcidiiicj. Het verheugd nuj bijzonder het eerste artikeltje in de eerste uitgave van ons kontaktorgaan ..Groenoord Akkoorden' te mogen schryven. Een eigen kontaktorgaan is voor elke jonge vereniging van bijzonder veel be lang omdat zij kan dienen als commu nicatiemiddel tussen de leden en het bestuur van deze vereniging Met .Groenoord Akkoorden ligt dit zelfs nog iets beter omdat dit blad niet alleen aan de leden van de vereniging wordt uitgegeven maar aan alle bewo ners van de wijk Groenoord e o. Ook niet-leden worden aldus op de hoogte gehouden van de aktiviteiten die onze vereniging aan de dag legt Misschien kan deze informatie leiden tot een hdmaatschap. Ik zou ook van deze gelegenheid ge bruik willen maken om een woord van dank uit te willen spreken aan het adres van de N V. Elementum en H&G Lagen- dijk die zo vriendelijk waren om geheel belangeloos hun direktie-keten ter be schikking te stellen van onze vereniging Wij werden door deze geste in de ge legenheid gesteld om. ondanks het feit dat de boerderij Landvreugd met on- middellijk tot onze beschikking kwam toch met een aantal aktiviteiten aan te ogenblik zich ontplooien hebben onze sioutste verwachtingen overtroffen Dit zal U duidelijk worden aan de hand van het nieuws van onze afdelingen op andere pagina's in dit blad Bij het bestuur leven nog veel plannen Het zou te ver voeren als wij hier op al zouden vooruit lopen. Mocht U iets meer willen weten over al onze aktivi teiten, schrijf dan eens een briefje naar onze secretaris, dhr Heyes, Bart Ver- hallenplein 26 Of vul het in de binnen- zijde van dit blad gedrukte aanmeldings- formulier in. Goarne zou ik deze inleiding willen be •indigen. met het uitspreken van de hoop dat dit kontaktorgaan aan de be- hoefle zal gaan voorzien en dat zij een ktieve rol zal gaan spelen in onze zo suksesrijke vereniging. voor7 K Vlug Kinder- creche Voor kwaliteit Kethels groente- en (ruithuis B Leeflang Vlaardingseweg 4 - Kethel .Of BROOD van VLUG komt men TERUG. Vlug's Bakkerijen Broerswest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorging door de gehele slod Voor een lekkere maaltijd met vlees I mi Srhn's slni/rrijrn Noordeinde 3 (Dorp) tel 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 alle transporten binnenland-benelu: douanevervoer De kindercreche is enige weken gele den gestart en na een lange voorbe- eiding en hard werken hadden wij gehoopt in een grote behoefte te kunnen voorzien Door omstandigheden beschikten wij echter nog met over een eigen ruimte Na de zomervakantie is dit wel te ver wezenli|ken en zullen wij de beschikking krijoen over een eigen lokaliteit Het ligt in de bedoeling de kindercrfeche open te stellen voor met schoolgaande kinderen, dus ook voor babies die nog in de wagen kunnen slapen Mocht het nodig zijn dat kinderen op gevangen moeten worden na schooltijd dan zal daar ook voor gezorgd worden Suggest les betreffende deze materic worden gaarne ingewacht bij: Mevr J de Grant Boele. Diepenbrock straat 90, Schiedam Tel 26 03 99 voor al uw levensmiddelen en prima service Noordeinde 1 Telefoon 266539 Kethel Ter gelegenheid van de eerste uitgave van dit blad bieden wij u aan: 1 grote FRIKI-kip voor f 2,79. Hierbij een literblik appelmoes voor slechts 39 ct. Ook v Groenoord het adre*.. Mel t lezorqing aan huis. VAN KLEEF EN SN0EY N V. Batioweg 23 Schiedam zoekt voor spoedige indiensttreding Timmerlieden Meubelmakers leerling Timmerlieden Mach. houtbewerkers Plaatwerkers Id (tlt'i) 151601, IV i' 75 VAN KLEEF EN SN0EY N.V. Koelka'.tenbibriek IsoMiebedrijI Plantwerk en con-.tnictiewerk Woorborg voor ovenvers brood knoppend krokont. ONZE VOORDEEL AANBIEDINGEN speciaol dit weekend LANGE APPELTAART gebak om zelt heerlijke stukken van te snijden von f 1,10 voor I 0.98 NOUGATINES ons extra voordeelkoekje 250 gram nu slechls I 0,85 Boerenleenbank Schiedam/Kethel Spaarbank Gezinsrekeningen Alle bankzaken Zwaluwlaan 101, telef 26 5325 Nieuwlandplein 56, tel 15 8183 Voor AL uw levensmiddelen kunt u dagelijks, behalve woensdag, van 10.00 tot 18.00 uur terecht in de grote rijdende supermarkt standplaats Johann Straussplein D. VAN GEYL Zn. voor al Uw verhuizingen A" IdBl Lnkaol en Internationaal Meubeltrons- port, met modern mater.'eel en vak- kundig personeel. iroenelaan 14, Schiedam 1 eletoon 2680.71 Nooteboom's Automobielbedrijf Schiedamseweg 33 Kethel Tel. 26 83 28 Aral Benzinestation geopend van 7 uur TOT 21.30 u Zaterdags van 8 uur - 15 uur Nooteboom Autobanden n.v. Kerklaan 17 - Kethel - Tel. 26 00 69 Nieuw, Cover en Gebruikt - Speciale Prijxen CITROEN-AGENT BOKELWEG 88-90. telefoon 153655 AFD. QUICK-SERVICE INRUILWAGENS AUTOVERHUUR SINGEL 41 45 - TELEFOON 262430 Speelgoed mil ms Mgr Nolensloan 424 Hoogstroat 68 Autostep op luchtbanden met rem en zitje en*, f de SPAR betekent VEEL SPAREN, neem een proef, kom ook SPARREN. ons adres ZONNEVELD Schiedamseweg 41 h, Kethel telefoon 26 77 23 fer gelegenheid van dit eerste GROENOORD nummer van 15 t/m 21 mei 1 kilo extra Chequita bananen VOOR 95 ct. Elke VRIJDAGAVOND geopend von 19 00 tot 21 00 uur Diergaarde Blijdorp om 17.00 uur. De tram stopt uitsluitend bij de halten Schiekade, Centraal Station Diergaarde. Op de rit zijn de normale RET plaatsbewijzen niet geldig. Iedere passagier moet bij de conducteur een kaartje van een kwartje kopen. De tram rijdt niet elke dag. Men kan met de nostalgische lijn meerij- den op 28, 29 en 30 mei. In juni op 4,5,11,12,18,19,25 en 26. De bei- de meuseumtrams werden in 1905 in dienst gesteld op de eerste elektrische tramlijn Honingerdijk - Park. In 1931 zijn de trams buiten bedrijf gesteld en deden - met uitzondering van enige bijzondere gebeurtenissen - geen dienst meer. De trams hebben een blauwe kleur en zowel voor als achter een open balkon. Binnen zijn 20 zitolaatsen Op 27 mei a.s. zal de heer Ir. C. Zijdeveld, wethouder voor stads- ontwikkeling's morgens om 10.45 uur de eerste paal slaan voor de bouw van het Winkelcentrum aan de Zwaluwlaan. Daarna is er een kleine bijeenkomst voor genodig- den in Novotel. De LEE SINGERS zullen op don- derdag 26 mei, 's avonds om 8 uur een concert houden in de Haven- kerk, Lange Haven 70 te Schiedam Dit koor o.l.v. Dr. Delton Alford, bestaat uit 35 studenten van de Christelijke universiteit het Lee College uit Tennessee in de V.S. Deze zangers hebben al vele malen een toer door Europa gemaakt en hebben reeds bekendheid verwor- ven o.a. in Engeland, Frankrijk, Portugal, Spanje, Duitsland, Zwit- serland, Oostenriik, Lichtenstein en Joegoslavie. Naast uitvoeringen over radio en T.V. heeft het koor ook concerten gegeven in vele concertzalen, kerken en theaters. Zeven jaar geleden bezochten zij voor de eerste maal ons land, en overal was er groot enthousiasme. Wanneer deze jonge zangers ergens optreden wordt het altijd een "happening" omdat zij zich met hart en ziel overgeven aan hun zang en muziek. Dit koor van voortref- felijke stemmen, begeleid door eerste klas musici, kombineert spontaniteit met discipline en ge- voeligheid met vuur. Er worden voornamelijk gospelliederen ge- zongen, maar ook klassieke werken en populaire songs. De toegang tot dit eersteklas concert is geheel vrij. Voor orgelles Telef. 705685. In verband met de invoering van de Rijksbijdrageregeling plaatselijk vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen hebben Burgem- meester en Wethouders van Schie dam besloten een gemeentelijk educatief plan te doen voorberei- den. Door de Schiedamse Gemeen- schap zijn de bekende op dit terrein werkzame instellingen, organisa- ties en groepen aangeschreven met het verzoek te willen meewerken aan een inventariserend onderzoek ten behoeve van dit plan. Het ligt in de bedoeling dit onderzoek op 15 juni a.s. te sluiten. B en W doen een beroep op alien, die een dergelijk verzoek hebben ontvangen, maar ook op degenen die niet zijn aangeschreven doch wel een educatieve functie vervullen als hoofd- of als neventaak, hun medewerking aan dit onderzoek te willen verlenen. Enquete-formulieren en inlichtin gen zijn te verkrijgen bij de Schie damse Gemeenschap, Proveniers- huis, telefoon 26 05 00.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 7