Vrij zijn op de fiets P.T.T. maakt fikse winst! Rabobank de magneet voorAL BANKZAKEN uw drukker Cor de Zwart kampioen bij SV Groenoord Eerste paal winkelcentrum toch eindelijk de grond in Bewonersver. Woudhoek maakt bezwaar tegen parkaanleg 10e jaargang no. 235 8 juni 1977 MoorderAkkoorden Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 36 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten a 11 e e n 7C 19 56 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Het is fietsen wat de klok slaat. Fietstochten maken is „in" en de fiets vervult een ieder jaar groter wordende rol bij onze recreatie en vacanties. Waarom? De herontdekking van de fiets hangt samen met een maatschap- pelijke ontwikkeling. Voor onze ontspanning, voor het ontsnappen aan de druk en de zorgen van de dagelijkse bezigheden is gezonde beweging, terugkeer naar de na- tuur en de stilte en het op eigen kracht vooruit moeten komen on- ontbeerlijk. De fiets biedt daartoe de beste mogelijkheden. Ook hang naar avontuur en romantiek doen hun invloed gelden, zeker bij het maken van meerdaagse, soms we- ken of nog langer durende fiets tochten, zoals dat tegenwoordig steeds meer wordt gedaan. Juist op de fiets maakt men gebruik van de kleinere en stille wegen; komt men in dorpen, gehuchtjes en streken die men anders letterlijk links zou laten liggen; ontmoet men mensen die men anders nooit zou zien en doet men ervaringen op die alleen voor fietsers zijn weggelegd. Op de fiets is men echt vrij. GOEDE RAAD VOOR FIETSTOCHTEN Wie van fietstoerisme optimaal wil profiteren, zeker als het gaat om het maken van flinke tochten, doet er verstandig aan goed beslagen ten ijs te komen. Daarom is in de serie Fietsotheek onder de titel Goede raad voor fietstochten een boekje verschenen dat bol staat van advie- zen en tips voor fietstoeristen. Bijvoorbeeld hoe men zelf tochten kan voorbereiden en waaraan men dan in het bijzonder moet denken. Hoe men zo efficient mogelijk een fiets kan bepakken en de soorten fietstassen die er bestaan met te stellen eisen en voordelen. Ook over de beste kaarten voor fietsge- bruik, wat men tijdens tochten moet meenemen, wat men moet doen bij pech onderweg enzovoort. Belangrijk is ook dat men van een fiets gebruik maakt die zo goed mogelijk voldoet. En dat ligt voor iedereen weer anders. Wie alles wil weten over juiste fietskeuze, afge- stemd op het gebruik vindt daar- over op de praktijk gerichte voor- lichting in het boekjeWat voor fiets? dat eveneens in de zojuist genoemde serie verscheen. Teveel mensen denken dat elke fiets zo- maar een fiets is, maar dat is niet waar. Er zijn wel degelijk verschil- len, veel functieverschillen zelfs. Om er zeker van te zijn dat u de fiets in uw bezit krijgt die het best bij uw gebruik past, is dit boekje onontbeerlijk. Genoemde boekjes kunt u in uw bezit krijgen door 4,60 voor Goede raad voor fiets tochten en/of/ 6,25 voor Wat voor fiets? over te maken op postgirore- kening nr. 234567 van de stichting: Fiets! te Amsterdam. Het gewenste boekje of boekjes krijgt u dan per omgaande toegezonden. Echt de moeite waard voor wie zich over de fiets en fietstoerisme wil orienteren. KLEIN BEGINNEN IS GOED Wie weinig of geen fietservaring heeft, doet er goed aan klein te beginnen. Niet meteen voor een monstertocht op de fiets stappen, want dan is het fietsen na enige tijd geen plezier meer en de overmatige inspanning die een lange fietstocht van niet-geoefenden vraagt is ook niet gezond. Begin eens met een tochtje van zo'n kilometer of twin- tig. Dat is voor iedereen goed te doen. Bijvoorbeeld tijdens een weekend of op een mooie avond. Omdat de klok sinds april 1977 voor de zomermaanden verzet is, zijn de avonden langer geworden en daar kunnen wij van profiteren voor het maken van fietstochten. Geleidelijk aan kan, na wat oefe- ning, de afstand die op de fiets wordt afgelegd groter worden ge- maakt en dat gaat dan als vanzelf. In het algemeen kan men zeggen dat voor ontspannen en genietend fietsen veertig tot zestig kilometer voor iets ervarenen een mooie afstand is, zeker als u er de tijd voorneemt. Niet jakkeren, maar in een rustig tempo doorrijden en van tijd tot tjd eens afstappen om de benen te strekken of lekker lui uit te rusten. Vergeet ook niet dat er onderweg veel te zien is. Een fiets tocht is ook goed te combineren met een bezoek aan een museum, aan een natuurpark en ook de combinatie van een fiets- en dan een wandeltocht de zeer smalle paadjes op, is aan te bevelen. DOE MEE AAN FIETSEVENEMENTEN Een mooie gelegenheid om op de fiets te stappen is deelname aan een fietsevenement. Overal in Neder- land worden in de komende maan- den fietsevenementen georgani- seerd, zoals puzzeltochten, avond- fietsvierdaagsen en als toppers ver- schillende fietsvierdaagsen, zoals de Laura Vierdaagse vanuit Alphen a/d Rijn (5-8 juli), de Stellingwerf- se Fietsvierdaagse vanuit Wolvega (5-8 juli), de Drentse Fietsvierdaag se vanuit Assen en Hoogeveen (12- 15juli). de Veluwse Fietsvier daagse vanuit Ede (11-14 juli) en de Internationale Fietsvierdaagse van uit Nijmegen (2-5 augustsu). Fiets evenementen hebben de grote aan- trekkelijkheid dat men er gezamen- lijk op uittrekt langs uitgedokterde routes, veel sociale contacten op- doet. G EZINSFIETSTOCHTEN Dat samen genietend fietsen dat bij door anderen voorbereide fietseve nementen zo belangrijk is, speelt ook een rol bij gezinsfietstochten. Trek er eens met het hele gezin of met vrienden en relaties op uit. Er zijn zelfs hele families die op gezette tijden samen een fietstocht maken, waarvoor alle leden van een familie die vaak her en der ver- spreid in het land wonen elkaar op een centraal punt ontmoeten om dan gezamenlijk te gaan fietsen. Men heeft dan een doel en men besteedt zijn dag op een originele, ontspannen en gezonde manier. Gezinsfietstochten bieden boven- die n het voordeel dat de onderlinge band wordt verstrekt. Iedereen moet op dezelfde wijze actief zijn en verveling voor een of meer leden van het gezin is er beslist niet bij. VELE FIETSMOGELIJKHEDEN Mogelijkheden om te fietsen zijn er te over. Wie een goede kaart raadpleegt, zal dat al gauw ontdek- ken. Zelfs in de directe omgeving van grote bevolkingscentra bestaan er voldoende gelegenheden om te fietsen dank zij een nog steeds groeiend net van fietspaden. U zult ontdekken dat u de natuur dicht bij huis heeft, zoals u ook zult ontdek ken dat er zelfs in uw naaste omgeving veel is te zien dat u nog niet kende. De fiets hoort er bij en als u de fiets goed heeft leren gebruiken, zult u steeds meer mogelijkheden vinden om tochten en tochtjes te maken. Om echt vrij te zijn. MAAR HOE STAAT HET MET DE SERVICE? U heeft het enkele dagen geleden in alle kranten kunnen lezen, de P.T.T. heeft over 1976 een niet onaanzienlijke winst gemaakt. Over dat jaar wist men het lieve sommetje van 608 miljoen gulden over te houden, 143 miljoen meer winst dan in 1975! Een gevolg is dat de voorgenomen verhoging van het briefporto (van 55 naar 60 cent) per 1 juli a.s. niet door zal gaan. We hebben daar geen ,,dank je wel" voor te zeggen, die maatregel is met vette winstcij- fers een begrijpelijke en logische zaak. Het ware zelfs nog beter geweest - in de huidige omstandig- heden - de nog steeds vrij hoge portokosten te VERLAGEN! SERVICE Wie nu denkt dat de service gelijke tred zou houden met de verhoogde winst, vergist zich. In tegendeel; de postgiro wil particuliere rekening- houders voortaan maar 1 maal per week een afrekening zenden. Dit zal worden uitgeprobeerd in de regio's 's-Hertogenbosch en Haarlem met zo'n 100.000 reke- ninghouders. Deze naar onze mening afkeurens- waardige methode is in flagrante tegenspraak met de advertenties die de Girodienst in dagbladen en tijdschriften plaatst. Ze wekken particulieren in vriendelijke be- woordingen op maar vooral een girorekening te openen, omdat dat zo gemakkelijk is en zo snel gaat. BRIEVENBUSSEN Nog gortiger gaat men te werk met de verplichte brievenbussen. De P.T.T. is op grootscheepse wijze bezig gemeenten de verplichting op te leggen de brievenbussen van een- gezinswoningen en van galerijwo- ningen te laten verhuizen. Voor de juist in onze wijk veel voorkomende galerijwoningen betekent dit dat de brievenbussen naar de begane grond (in of soms buiten het trappenhuis) moeten worden ver- of beter GEplaatst. Natuurlijk zal dit de P.T.T. (die doodleuk de kosten van plaatsing aan de gemeenten overlaat) weer een fikse kostenbesparing, dus nog meer winst, opleveren. Of de bewoners er mee instemmen wordt niet gevraagd, terwijl dit voor hen nare konsekwenties heeft. Want buiten de P.T.T. maken straks ook de bezorgers van kran ten, tijdschriften, weekbladen e.d. dankbaar gebruik van zo'n bene- denbus, ook daarvoor betekent dit immers een in de schoot geworpen ..makkie". Het gevolg laat zich niet raden; buiten propvolle bus- sen zal geen enkele krantenabon- nee in z'n pyama het ochtendblad meer lezen. Niet gewenste reklame zal men slingerend op straat of in de hal tegenkomen. Zieken blijven verstoken van post, kranten en drukwerken. Juist die mensen die des te meer verlangen naar nieuws van de buitenwereld krijgen dit niet of moeten hulp van buren inroepen. En zo zijn er nog wel meer aspecten aan deze kwestie, die ons op dictatoriale wijze wordt opge- drongen. In deze tijd van inspraak zijn wij voor de P.T.T. nog steeds geen ,Baas in eigen bus". Cor de Zwart heeft het kampioen- schap van Schaakver. Groenoord op zijn naam gebracht. Jarenlang is hij geplaagd door spelers die uitge- rekend tegen hem de partij van hun leven schaakten, maar dit seizoen bereikte hij dan toch ongeslagen een mijlpaal in zijn veelbelovende carriere. De voorlopige eindstand van de kampioensgroep van Groenoord luidt: 1 Cor de Zwart, 8 punten uit 10 2 Nol de Groot, 6Va punt uit 10 3 Herman Keetbaas 4'/a punt uit 8 4 Jos van den Dool, AVi punt uit 10 5 Gerard Kastelein, l'/a punt uit 7 6 George Vermeul, 1 punt uit 7. Dinsdag 7 juni, de laatste avond van het seizoen, spelen de verza- melde Groenoorders, verdeeld over twee partijen, een schaakwedstrijd op een reuzenbord. Op de eerste avond van het volgende seizoen, 16 augustus, geeft de nieuwe kampi oen zoals gebruikelijk een simul- taansceance. d* bwikvooriedereoo Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw 27 mei was voor Schiedam-Noord een gedenkwaardige dag. Want na een jarenlange vertraging joeg wet- houder C. Zijdeveld op die dag de eerste paal de grond in voor de bouw van het grote winkelcentrum aan de Zwaluwlaan. Men startte op vrijdag 27 mei met de bouw van een supermarkt, waarin eind van dit jaar (mogelijk begin 1978) de firma VeGe (nu Bachplein) geves- tigd zal worden. De rest van de winkels met een totaaloppervlakte van 7000m2 zal ongeveer Pasen 1978 gereed moe ten zijn. De tweede fase - aan de Zwaluwlaan en Bachplein - komt najaar 1978 gereed. Enige weken geleden ging de eerste spade - ter hoogte van de Harreweg - de grond in voor de aanleg van het nieuwe park in Kethel. dat straks een uitloper zal gaan vormen met het onvolprezen Beatrixpark. Inmiddels is gebleken dat er tegen de aanleg van dit park toch bezwa- ren zijn. O.m. de bewonersvereni- ging Woudhoek-Zuidoost heeft een bezwaarschrift ingediend. Men vindt de aanleg van een singel westelijk van de Harreweg niet passen in het polderlandschap. Daar ons de nodige informaties hierover op dit moment nog ontbre- ken, willen wij ons over het be zwaar geen oordeel vormen. Lichtelijk verbaasd zijn we wel, we kunnen ons zo moeilijk voorstellen dat er bewozners in een nieuwbouw wijk zijn, die liever geen groen of waterpartijen zien. VOOR HANDELS- EN REKLAMEDRUKWERK VERLOVINGS-, HUWELIJKS- EN GEBOORTEKAARTJES Rotterdamsedijk 279-281 Schiedam Telefoon 268666-266870

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1