foto-fim uomefefuuciidl de magneet g4uweliez ^7)oot Radboud akkoorden Snorfiets niet meer weg te denken uw drukker Waar huur ik een fiets? Vaderdag: waarom geen wijn? Fietsen in Gooi- en Vechtstreek Zoek tijdens uw vakantiereis verkoeling in een champagnekelder PAGINA 5 WrderAfckoordni 8 juni 1977 EEN N1EUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN WAKKER WORDEN! Noorder Akkoorden lezen De mogelijkheden om een fiets te huren zijn de laatste jaren aanzienlijk uitgebreid. Er blijkt dan ook grote behoefte te bestaan om waar maar ook een fiets te kunnen huren als je elders een tochtje wilt maken en je eigen fiets daar niet bij de hand hebt. Waar je in Nederland een fiets kunt huren, kun je naslaan in het zojuist in de serie Fietsotheek verschenen boekje Fiets-verhuur-adressen. Hierin meer dan 1.000 adressen waar u een fiets kunt huren met daaronder ruim 170 tandem-verhuur-adressen. Dit al- les overzichtelijk per provincie gerang- schikt. Door overmaking van 5,80 op postgirorekening nr. 234567 kan dit boekje worden aangevraagd bij de stichting Fiets! in Amsterdam. Goed om ruim v66r de vakantie bij de hand te hebben. rembrandtlaan 71 schiedam teleloon (010) 26 43 74 Voor ailes op foto- en filmgebied VOOR VERLOVINGS-, HUWELIJKS- EN GEBOORTEKAARTJES HANDELS- EN REKLAMEDRUKWERK Rotterdamsedijk 279-281 Schiedam Teleloon 268666-266670 Dr. W'bautplein 15 Telefoon 70 69 05 Slechts 66n keer in het jaar is het vaderdag: maar hoeveel vaders weten dan toch niet wat ze zouden kunnen vragen? Een origineel en bovendien erg lekker cadeau is een goede fles wijn. Bovendien bestaat wijn in z6 veel verschillende soorten dat er voor elke vader wel een passende fles valt te vinden. Enkele suggesties volgen hier. De mannelijkste Erg geschikt als vaderdagcadeau - zeker ook in deze tijd van het jaar - zijn de wijnen uit de RhSne-vallei. Men noemt ze wel ,,vins du soleil", zonnewijnen. En ze zijn uitstekend ge schikt als begeleider van bijvoorbeeld een barbeque-festijn. Bij uw slijter liggen tal van verschil lende Rh3ne-wijnen. Tot de meer be- taalbare soorten behoren C6tes du Rh6ne en C6tes du Ventoux. Verwenners Als men vader nu eens echt goed wil verwennen, dan zou men ook eens kunnen gaan neuzen bij de nobele Zoals we reeds beloofd hebben gaan wij u iets vertellen over de bezigheden en de alledaagse dingen die een muziekvereniging als St. Radboud met zich meebrengt en die noodzakelijk zijn om de leden in bepaalde behoefte te voorzien en ook om de vereniging in stand te kunnen houden. We hebben reeds eerder opgemerkt dat deze werkzaamheden niet uit- sluitend bestaan uit het maken van muziek. Laten we dit jaar eens als voorbeeld nemen en kijken wat er zoal aan werk verzet is en wat er illemaal nog gedaan moet worden. We hebben dit jaar als prioriteit gesteld een actie die we gaan voeren en die, willen wij niet in moeilijkheden komen ook moeten voeren om aan de nodige valuta te kunnen komen. Deze financien zijn noodzakelijk om aan de huidige ontwikkeling het hoofd te kunnen bieden, om uitbreiding en vervanging van in- strumenten bij de drumband en harmonie mogelijk te maken. Bij de harmonie zullen dit jaar, als alles volgens plan verloopt een tiental door de vereniging zelf opgeleide jongens zich bij het grote orkest gaan vervoegen. Het op lei- den van nieuwe muzikanten is voor een vereniging van essentieel be- lang. Hiermee staat of valt 'n vereniging. St. Radbod verkeert in de gelukki- ge omstandigheden de beschikking te hebben over perso(o)n(en) die deze taak op een grandioze manier weet uit te voeren. Hierbij speelt uiteraard de kennis van muziek een belangrijke rol maar bovendien, en dat is mijns inziens van nog grotere betekenis het kunnen omgaan met jongens en het daardoor de leerstof op een begrijpelijke wijze weet over te brengen. Met het opleiden van nieuwe muzi kanten worden twee doelen nage- streefd. rode wijnen uit Bordeaux en Bour- gogne. Vooral als vader die zelf al af en toe eens koopt of bestelt in een restaurant. Zeker bij Bordeaux bestaat er een overvloedige keus: laat u daar- om voorlichten door een slijter. Het spreekt vanzelf dat wijnen die nu goed drinkbaar zijn de voorkeur moeten hebben. De voile, uitbundige wijnen van de Bourgogne kunnen erg kost- baar zijn - duurder dikwijls dan Bor deaux - maar worden misschien daar- om wel extra gewaardeerd. Een prach- tihe Bourgogne komt uit het dorp Pommard, maar ook Beaune, Savig- ny-lesBeaune, Gevrey-Chambertin en andere gemeenten leveren uitstekende wijn. Voor koningin Een heel ander hoofdstuk betreft port. Iemand zei eens: ,,Port geeft rust". En dat is volkomen terecht. Na een drukke werkdag zijn maar weinig din gen zo ontspannend als een glas rode port, voor het eten of 's avonds laat. Daarom is port ook een ideaal vaderdaggeschenk. Bedenk ook dat een fles port beslist niet in een keer helemaal leeg hoeft: men kan er da- genlang plezier van hebben. Ten eerste: Opengevallen plaatsen bij het or kest kunnen daardoor opgevuld worden en er ontstaat de mogelijk- heid plaatsen die een versterking behoeven die ook te kunnen geven. Ten tweede: Men doet aan sociaal werk. Dit geldt natuurlijk voor de vereniging in zijn totaliteit. Je staat hier in feite niet bij stil maar toch ben je met iets bezig waardoor een zekere wens in de praktijk tot uitvoering gebracht wordt. De jongens, al is het dan op bescheiden schaal worden toch van de straat gehouden. Je doet mee aan een stukje sociaal- culturele vorming en in ons geval op het gebied van de muziek. Men kan zijn hobby in verenigings- verband uitoefenen en dit zijn toch zaken van algemeen belang. Het ligt daarom in de bedoeling om na de beeindiging van de nog lopende opleiding onverwijld met een nieuwe cursus verder te gaan (duur pl.m. 2Vi Jaar) vaak worden deze rondleidingen afgesloten met het drinken van een glas champagne ,,van het huis". Een gratis folder Rondleidingen Champagnekelders 1977", waarin een volledig overzicht wordt gege- ven van de adressen en bezoekuren van deze champagnehuizen, alsme- de de talen waarin rondleidingen worden verzorgd, kunt u (uitslui- tend schriftelijk) aanvragen bij Co- mite Interprofessionnel du Vin de Champagne, Raamweg 43, Den Haag. Dat k6n, omdat de snorfiets een la- gere maximum snelheid heeft en een veilig-laag frame waardoor de snor- fietser gemakkelijk met z'n voeten op de grond kan steunen.... Een jaar na de introduktie Nu, ongeveer een jaar na de intro duktie van de snorfiets, kunnen de fa- brikanten en importeurs van de snor fiets een eerste indruk geven. Drs. Hiensch, woordvoerder van de Neder- landse snorfiets-fabrikanten en -im porteurs (Batavus, Peugeot, Sparta en Tomos) zegt daarover: ,,Voor ons en voor de handel was het de eerste tijd 66k afwachten wel- ke markt dit nieuwe artikel zou ver- overen. Wij dachten zelf aan twee groepen: aan de huisvrouw, die ge makkelijk per snorfiets boodschappen zou kunnen doen en niet gehinderd zou worden door 'n helm; en aan de wat ouderen, voor wie de snor fiets 't ideale vervoermiddel betekent: veilig, gemakkelijk en zuinig. Nu, 66n jaar na de introduktie, is ge- bleken dat dit inzicht juist was." 10.000 snorfietsen op de weg Er zijn het eerste jaar zo'n 10.000 snorfietsen verkocht. De fabrikanten en importeurs van snorfietsen rekenen voor dit jaar op een verkoop van 15.000 stuks. Drs. Hiensch: ,,de snorfiets is nu al niet meer weg te denken. Maar hij zal nog duidelijk terrein winnen. Want snorfietsen is fietsen zonder trappen. In de frisse lucht. Z6nder helm. En veilig!" In het door de stichting fiets! ge- brachte serie fietsroutebeschrijvingen Ontdek Nederland op de fiets! ver- scheen zojuist onder de titel Fietsen in Gooi- en Vechtstreek een geheel bij- gewerkte 2e editie van een boekje met elf routebeschrijvingen, route- kaartjes en toeristische foto's en infor- matie van fietsrondritten door en van- uit onder meer Hilversum, Laren, Naarden, Bussum, Blaricum, Loos- drecht, 's-Graveland, Vreeland, Uit- hoorn, Bunschoten-Spakenburg, Ab- coude, Vinkeveen, Breukelen, Maars- sen, Baarn, Bilthoven en Soest. De routes hebben een gemiddelde lengte van 30 tot 40 km door aantrekkelijke gebieden, zoveel mogelijk over fiets- paden en in ieder geval over voor fietsers geschikte wegen. Fietsen in Gooi- en Vechtstreek kan door over- making van 6,60 op postgiroreke ning nr. 234567 onder vermelding van bestelkode G worden aangevraagd bij de stichting: fiets! te Amsterdam. Steeds meer Nederlanders grijpen hun vakantiereis naar het zonniger zuiden aan om een bezoek te brengen aan de wijnkelders van het champagnehuis. De koelte van de diep in de krijtrotsen uitgehouwen champagnekelders betekent dan een weldadige verfrissing tijdens de vaak afmattende rit naar de uitein- delijke vakantiebestemming. De Champagnestreek - waar alle champagnehuizen zijn gevestigd - ligt in het noordoosten van Frank- rijk, op slechts enkele honderden kilometers van ons land. De be- langrijkste steden in het gebied zijn Reims (met name bekend door de middeleeuwse kathedraal) en Eper- nay. Een groot aantal champagnehuizen biedt bezoekers een gratis rondlei- ding door de wijnkelders aan en Wie weet niet wat een snorfiets is? Zelden werd de aanloop tot en de in troduktie van een nieuw artikel bege- leid door z6veel publiciteit. Maar 't gebeurt ook niet elke dag dat een Minister van Verkeer en Waterstaat z61f een nieuw verkeersmiddel bedenkt er een naam aan geeft en als eerste een proefrit er op maakt Toch was die ,,uitvinding" geen toe- val. De minister stelde - in het kader van zijn beleid om het verkeer vei- liger te maken - het dragen van een helm op de bromfiets verplicht. Op de protesten die daarop alom rezen sloot het toestaan van de snorfiets z6nder helmdraag-verplichting logisch aan.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 5